מוחא דקטנותא 521028
אבקש סליחתכם מראש על הפופוליזם, הדמגוגיה הזולה ההכללה הגורפת והחשבונאות בגרוש, אבל מה שהממשלה מקציבה לבי"ס שלם שיצטיין בגיוס תלמידיו שווה פחות או יותר למה שהיא מקציבה ל-‏2 משפחות שידאגו לעשות מספיק ילדים שאינם הולכים להתגייס כלל.
מוחא דקטנותא 521122
כל אברך מקבל כותרת בעיתון?

גודל הפרס הוא חלק מחינוך לערכים במקום החומרנות הפושה בעם.
מוחא דקטנותא 521128
כמו כן, בכל זאת, מדובר על הוצאה ציבורית, איש שמן על איש רזה וכיוצא בזאת.
מוחא דקטנותא 521129
להיפך. הפרס הוא מהתקציב המעוך של האיש שבדיאטה.
מוחא דקטנותא 521127
איך נפלת בקלות למלכודת הפתאים של רעיון הפרס. בית הספר אינו מגייס את תלמידיו. ההשפעה של בית הספר על כיווני הגיוס של תלמידיו היא שולית עד לא קיימת. שיקום כאן מישהו ויעיד שהוא התגייס לקומנדו הימי כי בבית הספר עודדו אותו לכך! בתי הספר במקומות הראשונים ברשימה נמצאים בתוך אוכלוסייה אידיאולוגית שבניה ובנותיה מתגייסים על פי דפוסי הקהילה שלהם, ובית הספר הוא חלק מזה, ולא יותר. החליפו את אוכלוסיית התלמידים בבית ספר כלשהו ברשימה עם אוכלוסייה מסוג אחר ונראה מה יהיו אחוזי הגיוס לצבא בכלל וליחידות קרביות בפרט. יש טעם לעודד גיוס דווקא במקומות אחרים, ולא בהתיישבות העובדת ובקרב חובשי הכיפות, למשל פרס לבתי ספר בערים הגדולות שיראו שינוי חיובי בדפוסי הגיוס של בוגריהם. למען ההגינות חובה להסתייג: כל עוד ממשלות ישראל מעודדות השתמטות מטעמים קואליציוניים הפרס וכל הכרוך בו אינו בעל ערך ואינו ראוי מוסרית.
מוחא דקטנותא 521134
התיכון שלי (מככב ברשימה השניה, במקום גבוה מאוד) עשה הרבה פחות מהממוצע על מנת לגרום לתלמידיו לשרת בצבא, לא משנה באיזו יחידה. ואגב, גם עשה הרבה פחות מהממוצע על מנת לעודד את תלמידיו להתנדב למשהו בכלל.
מוחא דקטנותא 521135
אני לא אקום ואגיד שהתגייסתי לקומנדו הימי בגלל בית־הספר (מכיוון שלא התגייסתי לקומנדו הימי). לבית־הספר היה בהחלט חלק בהחלטה. בית־הספר הוא חלק מהקהילה. אני בטוח שרוב גדול של בוגרי בית הספר והוריהם מרגישים הזדהות עם בית הספר (לפחות ברגעיו הטובים ולאחר סיום הלימודים).
מוחא דקטנותא 521137
נכון, אבל לתת פרס עם הטיה סטטיסטית עד-כדי-כך גדולה זה אבסורד.
באותה מידה, היו יכולים לחלק פרס ל''קופת החולים בה מבקרים הכי הרבה נערים שמתגייסים לקרבי''. רוב הסיכויים שזו הייתה אותה קופת חולים שנמצאת בישובים בהם נמצאים בתי הספר הללו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים