שערוריה 52301
צילומי "המוצב" בטלוויזיה עשו עלי רושם מאד קשה.
איך אפשר למקם חיילים בליל חורף קר וסוער בתוך הבוץ, כמעט ללא מחסה לראשם ? אני מקווה שלשלומם דאג צה"ל יותר מאשר לתנאי השהות בשטח הבסיסיים, והתוצאה העגומה אינה בגלל מחדל והזנחה.
שערוריה 52328
אתה רואה?! חייבים להגדיל את תקציב הבטחון! להגדיל ולא לקצץ!
שערוריה מקדמת דנא 52376
ומה עם השמירה הבסיסית בכלל בצה"ל? זורקים חייל לעמדה לא נוחה ומשעממת, לשעות רבות בכל פעם, ומצפים ממנו שיהיה עירני בבוא האוייב? ועוד אילו עמדות. אני פעם שמרתי בעמדה, ובחיי, המקום הכי פחות טוב למיקום עמדת שמירה בכל האיזור היה שם. אפשר היה להבריח אל מול העמדה ארמדה שלמה, בלי שהייתי שם לב עד שהיה מאוחר מדי.

לא שזה היה משנה אם הייתי שם לב, שהרי חדר המלחמה אפילו לא הגיב לבדיקות הקשר התקופתיות.
תעשה לי טובה (2) 52413
אני שמרתי שם, סביר להניח שגם באותן עמדות. אמנם יש פה ושם שטחים מתים, אבל הם לא רצופים - חוליה לא יכולה להגיע עד הגדר בלי להיחשף מתישהוא (אם אתה סבור אחרת, יותר עדיף שלא תגיד כאן איפה מצאת שטח מת רצוף). אמנם בחמ"ל יושבת פוצה מקריחה ומשועממת והקשר רוב הזמן מת, אך בשעת אמת אפשר לצרוח לעמדה הסמוכה או (רחמנא ליצלן) לירות באוויר. ממילא רוב הזמן עובר ברביצה בפסאודו-עמידה, שיחות נפש והשתנה ממרומי מגדל השמירה. אלא אם אתה עתודאי, אז עובר הזמן בהשוואת ציונים, בהייה בשיחים חשודים ודיווחים נועזים לחמ"ל (תשובה מהחמ"ל: טוב טוב כולם בסדר הבנתי כחחחש). אם אתה בפטרול, נוסף על כך ניסיון עתודאי להרשים את שאר העמדות בהשלמת מספר רב ככל הניתן של סיבובים עם חגור מלא + מ.ק. במרוצת השמירה.

עתודאות למופת הופגנה ע"י עמיתיי החשדנים, שהקפיצו כיתת כוננות באמצע קדושה של מוסף לשבת בשל גלשן אוויר סמוך. וואלה יופי. עכשיו אתה מציע גם לדווח על הברחות ימיות?

בנוגע לעירנות, אין דרך טובה יותר לשמור על עירנות השומרים מאשר למקמם בקירבה קטלנית לבמבצבבבוברבבתבחבמבובשבת (שפת הב' לשם כסת"ח ב"ש).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים