אני מציע לצה''ל קודם כל 526318
לבחון את מדיניות ביקורי הרמטכ"ל במשפחות שכולות ובלוויות. למשל, האם המדיניות הקיימת - הרמטכ"ל מבקר אם מדובר בטרגדיה שמצטלמת טוב\מלאה באירוניה\קשורה לחיל האוויר - היא הוגנת כלפי כל מיני חיילים שקיפחו את חייהם בדרך קצת פחות זוהרת (וכן, חלקם גם לא היו הראשונים מאותה משפחה ליפול).
אני מציע לצה''ל קודם כל 526321
העיתונאים מצלמים את הרמטכ"ל מבקר אם מדובר בטרגדיה שמצטלמת היטב וגו'.

לגבי משפחת רמון: אם היו בוחרים לא להיות נוכחים שם זו גם היתה אמירה. משפחת רמון אינה בהכרח קנה־מידה טוב לדיון הזה. מה שקרה לאילן רמון חורג מצה"ל למרות היותו חייל (קצין, טייס)
אני מציע לצה''ל קודם כל 526326
כלומר, הרמטכ"ל מגיע לכל לוויה צבאית? אם כן, זהו חידוש עבורי.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526337
אולי כן, אולי לא, זה לא משנה. נאיבי קצת לצפות מהרמטכ''ל להגיע לכל לוויה, ונאיבי עוד יותר לצפות שהוא לא יגיע ללוויה כזו שראש הממשלה ושר הבטחון מגיעים אליה ושהציבור מצפה לראות אותו בה רק משום שיש לוויות אחרות שאליהן הוא לא מגיע. הייתי מצפה ממנו בשגרה להגיע לכל משפחה שיושבת שבעה, אבל גם אם זה לא תמיד מתאפשר לא הייתי מתרגש.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526350
יפה, אתה רק חושף את עומק הבעיה - ראש הממשלה ושר הביטחון הגיעו ללוויה, וגרוע מכך, ישיבת הממשלה נפתחה בדקה דומייה וראש הממשלה הכריז שמדובר ביום אבל לאומי.

אתה צודק, אם הממשלה נכנסת לפסטיבל המוות הפופוליסטי הזה, הרמטכ''ל בוודאי שאינו יכול להעדר ממנו. השאלה היא, מלכתחילה, מדוע דמו של אסף רמון כ''כ סמוק יותר מדמו של אותו טנקיסט שהתהפך לפני כמה חודשים בגולן, ולמרבה הבושה אני אפילו לא זוכר את שמו.

כמובן, אני יודע את התשובה - כי היתה כאן טרגדיה שמצטלמת נהדר, כי היתה כאן אירוניה מהסרטים. מהתקשורת אני לא מצפה מהרבה, אבל במדינה האוטופית וככל הנראה הדמיונית שלי, מותר לצפות מהרשויות לקצת יותר.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526352
אין מה לעשות, ככה זה. למה היה פסטיבל בארה"ב סביב פטירתו של טד קנדי? לא כל סנטור ותיק היה זוכה לכבוד הזה. אבל טבעה של עתונות הוא לבנות גבורים ושושלות ולהפוך כל צרוף מקרים טראגי לארוע על גבול המיסטי, וטבעם של פוליטיקאים (בפרט כאלה שעומדים לבחירה מדי פעם אבל לא רק הם) לקושש קצת פופולריות דרך שותפות בארועים כאלה (או להמנע מנפילת פופולריות עקב אי-השתתפות בהם). לצפות למשהו אחר יהיה על אנושי; יותר מזה, כיוון שאלה הן הציפיות של רוב הציבור מנבחריו זה אפילו יהיה פוגעני במידה מסוימת.

אגב, אני לא בטוח שהדבר הזה משחק לטובת המשפחות של הנופלים המפורסמים; במבט לאחור מאד יכול להיות שטווח זמן של כמה שנים הן היו מעדיפות שאף אחד לא יזכור את השמות של יקיריהן, לא יזהה אותן ברחוב, לא יצפה מהן לעמוד בסטנדרטים בלתי-אפשריים של דימויי "אלמנת הגיבור", "בן הגיבור", "אם הגיבור" וכו'.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526381
אפרופו אוילות תקשורתית, אני מתחיל להבין את הפופולריות הגדולה של שיח הטוקבאקים בישראל. ממש מתחשק למלא חבית גדולה בגידופים ואיחולי בלע ולהפוך אותה על ראשם של חבורת האוילים התקשורתיים ואוסף הנבחרים הנגרר אחריהם כמו עיזים סומות אחר המשכוכית.
מי הם אותם אוילים ילדותיים בתקשורת שהעלו את ההצעה המנובלת והנבזית לקחת מן המשפחות השכולות את הזכות לפטור את בניהן משרות קרבי?

אם מישהו צרה עינו בזכות אלמנטרית זו של המשפחות השכולות, אומר לו שמדינת ישראל נכשלת בצורה כרונית ומתמשכת בתיגמול ראוי של משרתי זרועות הביטחון שלה. מדוע יעלה מישהו על דעתו לשלול את הזכות היתר המינימלית הזו הניתנת לאלה שנתנו יותר מאחרים?

יותר סביר מכך הוא שהכוונה היתה לפטור את כל בני המשפחות השכולות משירות קרבי באופן מנהלי ומנדטורי, בלא להניח את הדבר לשיקול הדעת של המשפחות עצמם. והרי לך כוונה חמורה עוד יותר. מבלי להזכיר את הנזק האיכותי העמוק שיגרם לכוחו של צה"ל, די לציין שמדינה שאינה מצטיינת בחלוקת הטבות לגיטימיות למי שראוי להם, סופה שהיא מעניקה להם הטבות לא לגיטימיות. היותה של משפחה שכולה, אינה שמה אותה בחזקת שוטה וקטן שאינו אחראי למעשיו הנתון לחסותה של המדינה המתחזה להיות לא מוסד חברתי-הסכמי אלא אם חנונה וחסודה הדואגת שיקיריה לא יצאו לגשם בלי סוודר חם. החל ממשפחתו של חלל צה"ל הסבורה שזה מקנה לה את הזכות להתנחל בניגוד למדיניות הממשלה וכלה בדרוזים הגוזלים את אדמות המדינה בחסות השכול, נראה שמישהו מאבד כאן את גבולות ההגיון.
זכותם של אלו ששילמו את מלוא המחיר של חירות וביטחון ישראל היא לצפות מן המדינה ליחס מיוחד ולהעדפה מפצה. אין זו זכותם לצפות מן המדינה להיכנס לנעליהם ולהחליט במקומם את החלטותיהם הקשות. "ואם-אמור יאמר, העבד, אהבתי את-אדוני, את-אשתי ואת-בניי; לא אצא, חופשי. ו והגישו אדוניו, אל-האלוהים, והגישו אל-הדלת, או אל-המזוזה; ורצע אדוניו את-אוזנו במרצע, ועבדו לעולם."
אני מציע לצה''ל קודם כל 526386
לא ברור על מה אתה זועם. מדובר בוועדה שתמליץ על הליך מסודר של גיוס קרובים מדרגה ראשונה של חייל שנפל בעת שירותו הצבאי. ייתכן שהיא תמליץ רק להסדיר את המצב שכבר קיים ממילא, וייתכן אחרת. ומה עניין טוקבקיסטים לכאן? פוליטיקאים הם פופוליסטים ואופורטוניסטים בדרך כלל, אין בזה כל חידוש, וההתנפלות של הפוליטיקאים על זכרו של אסף רמון (בכל מיני שיטות וצורות) אינה יוצאת מכלל זה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526388
האם "ועדה" יכולה להחליט כאן יותר טוב מהמשפחה?

מה יקרה אם הועדה תחליט בניגוד לרצון המשפחה?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526392
הועדה אמורה להחליט על נוהל עתידי, לא על עתידו של מגויס ספציפי.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526490
אולי הזעם שלי הוא זעם יחסי. הבט/הביטי מה קורה בארה"ב בעניין רפורמת ביטוחי הבריאות. האמריקאים (כולל נציגים דמוקרטיים בעלי משקל) ניצבים על רגליהם האחוריות כדי לחסום רפורמה שהיא נחוצה לכל הדעות ובלבד שהממשל לא יקח לעצמו זכויות השייכות לפרט.
ומה אצלנו? כמה משפחות שכולות שלא מתחשק להן לעמוד בפני הנדנודים וההצקות של בניהן, וזו סיבה מספיקה בעיני מישהו כדי שהשלטון יתפקד כחומה בצורה מסביב להורים במחלוקות משפחתיות.
אפשר לפרוש כאן מסכת שלמה של השלכות בעייתיות שיש לצעד כזה. אסתפק בשתיים בלבד:

א. לפי ההגיון השלטוני הזה, עדיף קודם כל לאסור נהיגה ברכב פרטי לפני גיל 21 ואולי גם להחיל עוצר בית על בני הנוער בשעות החשיכה.

ב. יתכן שאני רואה צל הרים כהרים, אך האם אי אפשר לראות בצעד הזה חלק מן המסע הפוסט-ציוני? הורים שכולים המאפשרים לילדיהם לשרת ביחידות קרביות מוצגים כאן כמסכנים חסרי-דעת וחלושי-אופי שאינם מסוגלים לעמוד בפני צאצאיהם הצעירים.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527344
סליחה שאני מתקטנן, אבל אתה לא היחיד: הטרגדיה הזו לא מטצלמת טוב בכלל - מה כבר אפשר לצלם כאן, את רונה רמון? - היא מסתפרת מצוין. גם בעולם שבו תקשורת ההמונים היא טקסטואלית בלבד זה היה מושך.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526359
אמנם לא קיפחתי את חיי, אבל קשה לי לראות איך ביקור של הרמטכ''ל בבית הורי אחרי שאקפח את חיי תשפר במשהו את מצבם (ועל אחת כמה וכמה, את מצבי) ולכן קשה לי לראות איך ביקור של הרמטכ''ל בבית אחד ולא בבית שני הוא לא הוגן כלפי בצורה כלשהי (אם כבר, הוא לא הוגן כלפי המשפחה המבוקרת, אבל אני מקוה ששואלים אותם לפני זה).
אני מציע לצה''ל קודם כל 526372
כולנו יודעים מיהו סרן אסף רמון ז"ל, בנו של סלבריטי ישראלי ז"ל. אבל מי הם סרן מתן אסא וסג"מ אילן כרמי? ולמה לא עמדה הממשלה דקה לזכרם? העברת נוהל סלבריטי מהתקשורת למערכת האבל וההנצחה הצה"לית היא צעד מעורר דחייה וגועל.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526373
והדקת דומיה הזאת עזרה לו במשהו? עזרה לאוהביו? אז הממשלה עמדה דקת דומיה, סו פאקינג ואט?

נולדת אתמול? כבר מזמן יש סלברטיז בשכול ובשואה, כולם יודעים מי היתה אנה פראנק ומי היה טרומפלדור, אין כאן שום דבר חדש במיוחד.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526376
יש הבדל בין כולם יודעים מיהי אנה פרנק לבין דקה דומיה לזכרה תוך התעלמות מכל השאר.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526378
אף אחד לא ''מתעלם מהשאר''.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526390
אתה קצת מתבלבל. לי ספציפית דקת הדומייה לא היתה עוזרת. אבל אין לי שום ספק שבעומדם דקה דומייה, משוכנעים הנבחרים שהם *כן* עוזרים למישהו, אולי למשפחה. בוודאי שבביקור הרמטכ"ל יש נחמה למשפחה. אני מאמין שביקור הרמטכ"ל היה עוזר להרבה משפחות (אתה יודע מה? אפילו משפחה צינית וסמלית כמו שלי היתה שואבת עידוד מגודל המעמד) ובהחלט יש כאן איפה ואיפה.

סו פאקינג וואט? אפשר לחשוב מה אני פאקינג עושה, כולה כותב תגובה באתר שכוח אל ונטול ריטינג. בל נהיה דרמטיים מדי. אבל כן, היחס הכ"כ לא שווה בין דם לדם על סמך הקריטריונים הכי פחות נכונים בעיני מפריע לי, והוא בוודאי לא סממן לחברה בריאה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526394
השרים שלנו לא טפשים, טוב, לא עד כדי כך, על מנת לחשוב שבעמידה שלהם הם עוזרים למישהו. גם כשאתה עומד ביום הזיכרון אתה, אני מקווה, לא חושב שאתה עוזר למישהו. לא כל מה שאנחנו עושים אנחנו עושים על מנת לעזור לאחרים. במה הביקור של הרמטכ"ל היה עוזר למשפחות? אתה באמת חושב שהמשפחה שלך היתה שואבת עידוד מהמעמד? אני מאמין שבמקרה של המשפחה שלי, אם לא מדובר בחבר משפחה, זה היה רק מרגיז אותנו, ואם היה מדובר בביקור על מנת לצאת ידי חובה, זה בכלל היה מעליב. כשאדם צעיר, בריא ואהוב מת, הדבר האחרון שאתה צריך זה ביקור של הרמטכ"ל.

אם היו, נגיד, נותנים קצבאות שונות, הייתי מבין אותך. אבל, הדרישה שלך מגוחכת. מה שאתה טוען זה שהרמטכ"ל לא יבקר אף משפחה או שהוא יבקר את כולן. ובכולן הוא צריך לשהות, אני מניח, זמן זהה, ולהגיד, כמובן, בדיוק את אותן הדברים. אחרת זה יחס לא שווה. אתה לא רואה את האבסורד. הרמטכ"ל הוא גם אדם, ויכול לבקר את מי שהוא רוצה בלי שתסיק מסקנות מגוחכות לגבי מי שהוא לא ביקר.

ולגבי החברה הבריאה, בשום חברה בעולם מפקדי הצבא לא מבקרים בבתי כל משפחות החללים. ביום שזה יהיה הסממן היחיד לחולי של החברה שלנו, אני אשמח.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526403
אני רוצה שהקריטריונים יהיו אחרים. למשל, הייתי מבין אם הרמטכ"ל היה מבקר בביתו של סרן רועי קליין ז"ל, אם אני זוכר את השם (הגם שבית זה במאחז לא חוקי). כי בכל זאת, מפקד שקופץ על רימון זה לא כמו אדם שנופל בתאונה. כנ"ל לגבי משפחת נתניהו אחרי מבצע אנטבה. הייתי מבין אם רמטכ"ל היה מבקר אצל משפחת גרנשטיין לאחר שתא"ל ארז גרנשטיין נהרג ממטען צד. אתה יודע מה? גם ביקור רמטכ"ל בבית משפחת רמון אחרי מותו של האב, אילן, היה נראה לי הגיוני.

באופן כללי, כמובן, הייתי מעדיף שלא תהיה איפה ואיפה כלל. אבל אתה צודק, והדרישה שלי אולי קצת אבסורדית. אז אם כך, אני מוכן לקבל שהרמטכ"ל יבקר בבתים של נופלים שעומד מאחוריהם סיפור גבורה עליו ניתן ילדים לחנך, אני מוכן לקבל ביקור רמטכ"ל בבית משפחה של אדם שנתן את כל חייו לצבא והגיע לדרגה מאוד גבוהה. אני לא מוכן לקבל שהקריטריון יהיה שיוך משפחתי ו\או מידת הסקסיות של המוות.

אגב, אם אני לבד, אני לא עומד בצפירות. לא ביום הזיכרון ולא ביום השואה. אני מקווה שתוכל להמשיך לדון עימי גם אח"כ.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526406
ואני מוכן לתת לרמטכ''ל להחליט לבד את מי הוא מתכוון לבקר.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526408
אני חושב שאסטרונאוט זה כן שאיפה שכדאי לחנך ילדים לאורה. אני גם חושב שאדם שהתנדב לשרת שירות קרבי והתנדב לקבע הוא כן דמות שסביר שרמטכ''ל יראה כחיובית.

חוץ מזה, אין לי בעיה מיוחדת אם הרמטכ''ל ילך לאיזה בית שהוא רוצה כל זמן שהמארחים מעוניינים בזה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526416
כל סג''מ בתותחנים ושריון הוא אדם שהתנדב לשרת שירות קרבי והתנדב לקבע. כן, יש הרבה בנים יחידים או בנים למשפחה שכולה שמתגייסים לקרבי. יש הרבה שממשיכים לקצונה, וחלקם מתים. סביב אף אחד מהם לא עושים פסטיבל כזה, כי לא יעזור, הסיבה היא שהמוות של אסף רמון היה יותר סקסי ואירוני.

לי, כפי שהבהרתי, יש בעיה עם זה שהרמטכ''ל קובע שטייסים שווים יותר מתותחנים, ובנים של אסטרונאוטים שווים יותר מבנים של מסעודה משדרות.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527345
בין הקריטריונים שאתה מוכן לפרגן לרמטכ"ל, מה עם "הרוג בן למשפחה שכולה" (אני לא יודע האם אילן רמון נחשב לחלל מערכות ישראל, אבל הוא בטח לפחות מקרה גבולי)? האם אתה יודע על חלל צה"ל "פושט" ממשפחה שכולה שהרמטכ"ל לא ביקר?
אני מציע לצה''ל קודם כל 527359
ודאי שהוא נחשב לחלל מערכות ישראל. השליחות הוטלה עליו ע''י ממשלת ישראל בהיותו חייל.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526384
אילן רמון הוא סמל לאומי. מותו של בנו בצורה שמזכירה את מותו של האב מחרידה במקצת.

אם אתה חושב שמדובר על העדפת סלבריטאים:

יורם איתן: נהרג בשנת 1981 בשל תקלה במטוסו:
גיל עברי: עוד טייס שנהרג בתאונה:
לא עולות בראשי כרגע דוגמאות נוספות.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526385
יונתן בגין, נהרג בשנת 2000 בתאונת טיסה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526397
למה אילן רמון הוא סמל לאומי? מה הוא מסמל?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526411
האסטרונאוט הישראלי הראשון, כמו האס' הסיני או האמריקאי הראשון, הוא דמות שמייצגת פן מסויים של לאומיות, הוא מייצג בכשרונותיו ובכישוריו אותנו בשיאנו. כמובן שחתני פרס נובל שלנו מייצגים שיאים הרבה יותר חשובים וקשים להשגה, אבל סולמות החשיבות והסמליות היום הם תקשורתיים בעיקר, ותגליות בתחומי החלבון התאי לא עוברים מספיק טוב בתקשורת.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526539
אני לא רואה שום גאווה לאומית בכיבוש החלל. למעשה אני לא בטוחה איזה דבר טוב יצא אי פעם מנאס''א, מלבד הסיליקון לאיטום.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526552
הסיליקון במעגלים מודפסים, GPS, תקשורת לוויינית, חיזוי מזג אויר, זיהוי נזקים אקלימיים...

פתאום קלטתי שיש סיכוי רב שאני משוחחת עם טרולית. עם שאר הקוראים הסליחה.
we have found this spoun 526557
הטיסות המאוישות לחלל גבו הון הן בחיי אדם הן כסף והן דלק וזיהום סביבתי ובתמורה הם הביאו תגליות מדעיות שלא שוות פרומיל מההשקעה ורובם היו יכולות להתבצע באמצעים אחרים(בעיקר רובוטים). הדבר היחיד שהם כן הביאו הוא אכן גאוה לאומית ותקציבים שלא בטוח שהיו מגיעים למדע אחרת.
we have found this spoun 526577
כמה אנשים נהרגו בטיסות לחלל? בתור השוואה: כמה אנשים נהרגו רק באסון ההינדנבורג (ספינת אוויר) [ויקיפדיה]?

כמה זיהום נגרם בטיסות לחלל? בתור השוואה: כמה זיהום נגרם בטיסות מסחריות? בשיגור לוויני תקשורת?

להתבצע ע"י רובוטים? וכשתהיה תקלה (הרי תהיה) - איך נתקן אותה?

הטיסות הראשונות לחלל (תוכנית אפולו) היו בשנות השישים והשבעים. במקביל להם נשלחו גם חלליות לא מאוישות לחלקים אחרים של מערכת השמש.

לאחר מכן השתנתה התוכנית: שהיה ארוכה בחלל ("מעבדת חלל") ומעבורות חלל. השהיה הארוכה יותר מאפשרת עריכת ניסויים רבים הרבה יותר.
we have found this spoun 526591
1) כמה אנשים נהרגו בטיסות לחלל?
כמה אנשים נהרגו בטיסות לחלל?
נכון ליוני 2004, לפחות 18 טייסי חלל נהרגו במהלך משימות בחלל, ולפחות עשרה נוספים נהרגו במהלך אימונים בכדור הארץ.
מתוך טייס חלל [ויקיפדיה]

2) בתור השוואה: כמה אנשים נהרגו רק באסון ההינדנבורג (ספינת אוויר) [ויקיפדיה]?
הייתי באמת רוצה לנצל במה זאת ולקרוא לאנשים להפסיק לסוע בספינות אויר,חברים, זה מסוכן!
3) כמה זיהום נגרם בטיסות לחלל? בתור השוואה: כמה זיהום נגרם בטיסות מסחריות? בשיגור לוויני תקשורת?
גם טיסות מסחריות הם בעיתיות ההבדל הוא שטיסות מסחריות נעשות על ידי אנשים פרטיים ובאמצעות כסף פרטי. הייתי מעונין לעורר מודעות לנושא אך בסופו של דבר זה שיקול פרטי של כל אחד.
4)להתבצע ע"י רובוטים? וכשתהיה תקלה (הרי תהיה) - איך נתקן אותה?
חלק מחקר החלל מתבצע כבר כעת על ידי רובוטים, ולשלוח רובוטים ספייר תמיד יותר זול(מכל הבחינות) מאשר לשלוח מישהו שיתקן רובוטים

5)הטיסות הראשונות לחלל (תוכנית אפולו) היו בשנות השישים והשבעים. במקביל להם נשלחו גם חלליות לא מאוישות לחלקים אחרים של מערכת השמש.
אם מסתכלים משנות השמונים והלאה התועלת היחסית אפילו עוד
לאחר מכן השתנתה התוכנית: שהיה ארוכה בחלל ("מעבדת חלל") ומעבורות חלל. השהיה הארוכה יותר מאפשרת עריכת ניסויים רבים הרבה יותר.
יותר מתגמדת.לדוגמה אפולו הראשונה היתה צעד בחזית המחשוב היום הבעיות שבחזית המחשוב הם אחרות לגמרי.
we have found this spoun 526595
1+2) בסה"כ 28 אנשים. בשנות התעופה הראשונות נהרגו הרבה יותר אנשים. 36 נהרגו רק בהתפוצצות ה"הינדנבורג". בסופו של דבר יש לנו כיום הבנה טובה בהרבה של התעופה ואפשרות לטוס בצורה נוחה ובטוחה יותר.

3) כמות הזיהום הזו עדיין זניחה יחסית למה שמגיע מהתחבורה בכבישים.

4) שליחה של יותר רובוטים לחלל עולה הרבה יותר כסף (יותר שיגורים) ויוצרת יותר זיהום.

5) מחשוב כבר הפך לדבר יום־יומי. אז מה? יש בעיות מעניינות אחרות.
we have found this spoun 526600
3) זניח זה לא תירוץ. גם הזיהום של ישראל זניח יחסית לעולם(ובאמת היה איזה ח"כ גאון שאמר שישראל לא צריכה להפחית את זיהום האויר עקב כך) עדיין הייתי מעונין להפחיתו.
4) בשיגור אחד אפשר לשגר המון רובוטים.
5) מחשוב הוא ממש לא דבר יוםיומי בחזית המחקר יש המון בעיות הנוגעות למחשוב.
we have found this spoun 526603
3) אם המחיר הוא שלא יהיו לך לווינים כדי לקבל תמונה עדכנית על המצב: לי די ברור במה אני בוחר.

4) בכל שיגור אתה מגלה תקלות חדשות מהשיגור הקודם.
we have found this spoun 526605
3) אני דיברתי רק על טיסות מאוישות.
4) כמות התקלות הוא נמוך(תחשוב כמה רובוטים נשלחו למאדים וכמה עובדים). וחוץ מזה יותר זול לשלוח רובוט חדש, מלשלוח אדם שיתקן את הישן.
we have found this spoun 526608
כל רובוט הוא טיסה חדשה וזיהום נוסף.

אם היה כ"כ פשוט לבנות רובוט כזה, למה לא בנו רובוט שיתקן את האבל?
we have found this spoun 526611
1)כל רובוט הוא טיסה חדשה וזיהום נוסף.
והאדם שמתקן את הרובוט הישן זה לא טיסה?
2)אם היה כ"כ פשוט לבנות רובוט כזה, למה לא בנו רובוט שיתקן את האבל?
קודם כל הרי שולחים אותם למשימות כל כך מטופשות שבטח המשימה הזאת לא תגרום להם לבטל. בטח אמרו להם:קודם תעשו את הניסוי ששלחו לנו כיתה ד' מבית ספר רננים, בסוף תעשו ריקוד בשביל הטלויזיה ובאמצע תתקנו את האבל.
וחוץ מזה גם אם חייבים לשלוח אדם אחד למה שולחים כל כך הרבה כל טיסה? זה באמת נראה שחוץ מהווי הם לא עושים כלום.
צפיפות מסוכנת בחלל 526780
פיקוד האוויר האסטרטגי האמריקאי מנהל מעקב אחרי כ 18000 לווינים ושאריות לווינים בחלל המקיפות את כ"א במהירויות של 28000 קמ"ש שמסכנים את יכולת הפעולה באזורי החלל הקרובים לכ"א.
צפיפות מסוכנת בחלל 526785
אבל הלווינים הללו הם ברובם שאריות מפעילויות מועילות (צבאיות‏1 ואזרחיות)

1 לצורך העניין יישומים צבאיים הם יישומים מועילים (למישהו בשטח) להבדיל מסתם משהו שעוזר לגאווה הלאומית.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526569
נו, באמת. מספיק להטיל ספק בסדר העדיפויות של חקר החלל וכבר הופכים כאן לטרול?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526673
לא - האזכור של הסיליקון (לאיטום) נחשד בעיני כרמיזה שהדוברת מכירה את הדחיפה שנתנה תוכנית אפולו לתחום המעגלים המשולבים, מבוססי הסיליקון.
כרמיזה (שיר אסוציאטיבי לילדים פגועים, לקרוא בהברה אשכנזית) 526677
לחכימא ברמיזה
ולשטיא בכורמיזא:
לי הפסיכואנליזה
לא הועילה, לא הזיזה

הבו לי טיפה של בריזה
או אברח מכאן, אבריזה!
לי אקח עלמה עליזה
ואפליגה לי פאריזה

סוד אמתיק עם מונה ליזה
ומשם למגדל פיזה
ועל פירמידות גיזה
אטפס, ארהיב, אעיזה

מה סופה של זו הקריזה,
לא אדע - נפשי בי פזיזה,
אך דברי בזאת אכריזה:
תם קיש-קיש, שלא אפריזה
בראבו 526678
תודה 526681
כרמיזה (שיר אסוציאטיבי לילדים פגועים, לקרוא בהברה אשכנזית) 526720
שתיכן לבד? את מפריזה
כחו אותי איתכן פריזה
כי גם לערבות סיביר גיזה וווינה
עדיף להביא את הבאגט ולא רק גבינה
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526723
כדרך חשמנים מעת לעת,
לחשמן זה לא יזיזה
לצלם שם על הסט
אותי ואת עלמה *עליזה*
קופצות קצת על מגדל בפיזה -
אבל *באגט*? -
הרי זו כבר עילה לגט!
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526724
החשמן שנשמע קצת חסר תזוזה
לא יצפה לכזו תעוזה
מי כמוני יודע בתנועה עדנותית
מקל להחביא בקיפלי חצאית
מיני אפנתית
מחד לא תוותרנה על המוט
ומאיד נתראה כשלוש עלמות!
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526728
אל תזלזל בגבורת חשמנים
חשמנים, זה ידוע -
דווקא בני אונים,
בשיגול עלמות אינם בררנים

(ויש טוענים
שהם גם בני זנונים,
ולצאן מרעיתם
מרבים הם בנים)

ואגרוף החשמן
עוד ימיט פה מיתה
או לפחות מביציך
יכין חביתה
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526729
על פי עיתונים
(שאינם ותיקאנים)
מבכרים החשמנים
ואף ההגמונים
דווקא בנים.
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526920
זה מה שקורה בכנסיות כיום יותר מאשר בעבר. אולי אלה שמגיעים למערכת הזאת הם אלה שמרגישים דחויים במקומות אחרים והם יודעים מראש שבכנסיה יש כבר בעלי נטיות כמוהם, כך שזאת מין מעגליות שמזינה את עצמה ונמשכת הלאה והלאה. בעבר היו ידועים דוקא אנשי הכנסיה וראשי הכנסיה כמושחתים עם נשים יותר מאשר עם גברים, למשל האפיפיור אלכסנדר השישי.

אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 527059
ובמילותיו של כריסטופר היצ'נס: No child's behind left (פאראפרזה על התוכנית No child left behind).
אישה בלי גבר זה כמו דג בלי אוטובוס 526763
חריזה חלשה, משקל די פתטי
אתה, כך קיויתי, אינך נעלב
אך לאור חולשתך בתחום הפואטי
עדיף שכבשים יתרכזו בחלב.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526710
בסדר, עוד כמה דברים חוץ מהסיליקון לאיטום. אי אפשר היה להגיע לתגליות גדולות כאלה בלי שהמטרה הסופית תהיה חקר החלל? אם תקציבי הענק האלו היו מופנים למוסדות אקדמיים שהם אלו האמורים לקדם את המדע, בלי איזה מטרה מפוקפקת של כיבוש החלל?
בימים אלו מדברים על פיצוץ שרוצים לבצע בירח למטרה מדעית כלשהיא. מי נותן את הזכות לנאס"א ליצור נזק כזה? הדוגמאות של ניצול משאבי כדור הארץ עד תום לא לימדו אף אחד כלום?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526712
על איזה פיצוץ מדובר?

חקר החלל הוא, במובן הזה, סוג של מחקר בסיסי.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526721
הדוגמאות של ניצול משאבי כדור הארץ עד תום לא לימדו אף אחד כלום?
להפך גוטה. ניצול משאבינו עדם תם לימד אותנו שצריך להתפשט ולנצל משאבים במקומות אחרים.
כמו שאומרים: Earth First! We'll strip mine the other planets later.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526761
את באמת מודאגת מנזק שייגרם לירח כתוצאה מפיצוץ של קצת חומר נפץ על פניו? כל פגיעת מטאוריט קטן גורמת הרבה יותר "נזק" (מושג משונה בהתייחס לירח, אבל שיהיה) ונראה שהירח מצליח לעמוד בו בגבורה. ככל הנראה הגבינה ממנה הוא עשוי היא מסוג הגבינות הקשות.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526873
כן, ככה גם חשבו ששאבו קצת מים, וזיהמו קצת את הנחל, וחצבו קצת מחצבים מהאדמה וזיהמו קצת את האוויר. למה להתחיל עם זה מלכתחילה? מי קובע כמה זה קצת חומר נפץ?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526875
את המים ששאבו יתפילו, ואת הזיהום ינקו, ואת המחצבים שכילו על כדה''א יפיקו מכוכבי לכת אחרים, ואת הסרטן שנגרם משאיפת אויר מזוהם -- גם אותו ירפאו יום אחד. לא להכנס לפאניקה. שום דבר לא נצחי -- הדינמיקה האנושית על כדה''א היא רק אחת מן הדינמיקות, וככל הנראה רחוקה מלהיות המשפיעה ביניהן (שווה להציץ למשל בקורלציה הגבוהה בין הטמפ' על כדה''א ועוצמת הסערות הסולריות על השמש, אל מול הקורלציה הכמעט בלתי קיימת לריכוז הפחמן הדו-חמצני באטמוספירה). אז נכון, לא צריך להרוס ללא סיבה, ולנהוג בחוסר אחריות -- אבל גם הקפאה של המדע הסקרן וההרפתקני (וגם המסוכן לעיתים) הוא צעד שכולו שמרנות ופחדנות. מי שרוצה לחזור לתקופת האבן, שיבושם לו -- רק שיהיה ישר ולא צבוע. אני עדיין לא פגשתי אף לא אדם אחד בתקופתנו שמוכן לוותר לחלוטין על מותרות החיים המודרניים.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526937
בתקופת האבן אנשים עבדו רק 17 שעות בשבוע. בשאר הזמן הם נמנמו בשמש, שיחקו בעצמות, ופלו כינים. אני לא רואה במה החיים שלהם פחות טובים משלי שבהם אני נאלצת לעבוד ארבעים שעות בשבוע כדי שיהיה לי מה לאכול. אז נכון שלא הייתי שורדת היום אם הייתי צריכה ללקט לעצמי את המזון, אבל אני לא בטוחה שלהולד מראש לחיים כאלה זאת אופציה רעה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526938
17 שעות? איך בדיוק מדדו את זה?
אני מציע לצה''ל קודם כל 526954
עם שעון חצץ.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527063
ההערכות מתבססות על מה שנמדד אצל שבטים נידחים של לקטים-ציידים בימינו אנו. מעניין שלא מזכירים בהקשר הזה את המוני האנשים בעולם המערבי שלא עובדים אפילו שעה בשבוע וזוכים לחיים טובים יותר משל הצייד הקדמון הממוצע.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527132
הרי לא היו להם שעונים בתקופת האבן.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527153
עם מטוטלת באורך של מטר!
אני מציע לצה''ל קודם כל 527698
אפרופו שעונים, מישהו כאן יודע מתי ואיפה התחילה חלוקת היום/יממה לשעות? והשעות לדקות?
אני מציע לצה''ל קודם כל 527700
לבבלים היתה אובססיה לשש (שישים דקות, שישים שניות, 24 שעות, 360 מעלות...) היסטוריונים משערים שהרוזן רוגן היה מתמטיקאי בבלי בעברו.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527709
יותר נכון להגיד שהיה להם אובססיה למספרים שמתחלקים לכמה שיותר מספרים קטנים. לדוגמה הפירוק לגורמים של 360 הוא 2*2*2*3*3*5 מה שאומר שהוא מתחלק לכל מספר בין 1 ל10 לא כולל 7.
ובקשר ל24 לא בטוח לגבי הבבלים אבל ליהודים בתקופת הגמרא לא היו 24 שעות. ביום היו 12 שעות(היום אנחנו קוראים להם זמניות) ובלילה היה להם משמרות, יש מחלוקת אם 3 או 4 אבל בטח לא 12.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527705
אני לא יודע בדיוק, אבל השבוע היא יחידת זמן שקדמה קצת במעט לבבלים. זוהי יחידת זמן לא "טבעית". לאכדים היה מחזור פולחני של שבעה ימים וזהו כנראה המקור למספר 7 שמופיע כיחידת מחזור בסיסית בלוח השנה העברי. או ליתר דיוק: הופיע בעבר הרבה יותר.

ספר ששימר את החלוקה הזו, ככל הנראה נקודת השקפתם של כהנים בימי בית שני, הוא ספר היובלים [ויקיפדיה]. אצלו גם השנים מתחלקות לשביעיות ("שבועות") ויובלים (שבעה שבועות ועוד שנה, ממש כמו שהשנה היא ארבע "עונות" של 13 שבועות ועוד יום).

חג שבועות נחגג שבעה שבועות לאחר פסח. חגי תשרי הם בחודש השביעי. ישנם שבעה חגים (ליתר דיוק: בלוח הכהני היו חגים נוספים, חלקם הומרו מועדים אחרים).

(ובקשר למה ששאלת: אני לא יודע אבל הדודה טוענת שהיא יודעת ממתי משתמשים ביחידת הזמן שעה [ויקיפדיה]).
יאבה דאבה דווו 527757
אני מציע לצה''ל קודם כל 526941
כדי שיהיה לך מה לאכול (מה שלא תמיד היה בתקופות קדומות), מספיק לך לעבוד שעה ביום. את ה39 הנותרות את מוציאה על שכירת מבנה (מערות עדיין יש בחינם), חשמל, רפואה ומחשב עם חיבור לאייל. אם את רוצה לוותר על זה בשביל חיים קצרים (תוחלת חיים של עשרים ומשהו) של רעב ומחלות, סיכוי של 1/3 למות עד גיל 5, ובתוך אישה, הבונוס של לידות רבות בלי שיכוך כאבים וסיכוי גבוה למות בכל אחת מהן, יש עדיין כמה מקומות בעולם שמשמרים את אורח החיים הזה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526944
טוב אף אחד לא מדבר על חזרה לתקופת האבן ישראל(כמו רב אירופה והעולם) חתמה על הסכם קיוטו ועדיין לא חזרנו לתקופת האבן.
לא צריך לראות לראות הכל בשחור ולבן( מצד שני אם אתה רואה שחור אין צורך לקרוא לו ''לבן בדרכו המיוחדת'').
אני מציע לצה''ל קודם כל 526945
אף אחד? הרי שתי תגובות למעלה מישהי (בטח שחף ירוק) מביעה כמיהה לתקופה ההיא, "בתקופת האבן אנשים עבדו רק 17 שעות בשבוע. בשאר הזמן הם נמנמו בשמש, שיחקו בעצמות, ופלו כינים. אני לא רואה במה החיים שלהם פחות טובים משלי שבהם אני נאלצת לעבוד ארבעים שעות...", תגובה 526937.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526948
טוב,אף אחד זה הגזמה. בוא נגיד שרוב מוחלט מהאנשים שבעד איכות סביבה או בעד צמצום השימוש בנפט לא רוצים לחזור לתקופת האבן.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526964
זה בדיוק העניין, אני לא רוצה לחזור לתקופת האבן, אני רוצה לא לצאת משם מלכתחילה, להוולד לתוך עולם שהוא תקופת האבן. ברור שאדם שנולד וגדל בתנאים מודרנים של היום לא מסוגל לשנות את חייו ולחזור לכזה מצב. אני פשוט טוענת שהחטא הקדמון היה המהפכה החקלאית ששיעבדה אותנו למותרות שבעלי חיים אחרים לא זקוקים להם. מהרגע שטעמנו מהפרי האסור- אין דרך חזרה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526986
כמו שהטיב לציין דאגלס אדמס, הטעות הראשונית היתה לרדת מהעצים (אם כי יש שיחלקו ויטענו שלעלות עליהם לא היה רעיון מבריק מלכתחילה).
אני מציע לצה''ל קודם כל 527065
לעלות על העצים היה רעיון גדול. בזכותו פיתחנו את האגודל הנגדי.
אני מציע לצה''ל קודם כל 528492
לא. זו כבר טעות נגררת. הטעות היסודית היתה לצאת מהאוקיאנוסים.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526988
הבעיה היא לא ההתמכרויות,גם אם באורח פלא נסתגל לעולם בלי אינטרנט, טלויזיה,פאסט פוד וחדרי לידה כדור הארץ לא מסוגל לכלכל 6 מיליארד ציידים/לקטים. בכלל הטרנד הירוק שינה כיוון אם פעם בית אקולוגי היה בקתה עשויה מבוץ היום מבינים שהבית הכי אקולוגי הוא גורד שחקים(כמובן כזה שבנוי בצורה אקולוגית).
האדמה שתופסת בקתה והשינוע של דברים אליה וממנה הופכים אותה למאד הרסנית לסביבה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526989
רובם ממילא ימותו תוך כמה שנים, כך שהכל יתאזן.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526996
עכשיו ספר את זה לכל המושבניקים בגליל שבטוחים שהם נורא ירוקים.
אני מציע לצה''ל קודם כל 526997
לא ירוקים. קרובים לטבע.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527346
אני חושד, בלי הוכחות חזקות אבל עם כמה ראיות בכל זאת, שגם אם היית נולדת לעולם כזה, הצער על מות חלק מבנייך ובנותיך היה כבד; אולי שווה ארבעים שעות עבודה שבועיות.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527699
אילו ראיות יכולות להיות לעניין הזה?
אני מציע לצה''ל קודם כל 527957
אולי לא יכולות להיות. בתגובה 312421 הבאתי את הראיה וגם שללתי אותה. גם התגובה הזו שלך מופיעה בפתיל ההוא, אגב (אז קראו לך ד.ק. (-: )
אני מציע לצה''ל קודם כל 527978
מעניין. בפתיל שקישרת אליו אני הייתי זו שעניתי לד.ק..
היידה למערות 526966
בתור פעילת איכות סביבה כבר כמה שנים ובכל מני מאבקים, לא נתקלתי בהרבה אנשים שרוצים לחזור במערות ולחיות בלי חשמל. בדרך כלל הטיעון הזה בא מאנשי עסקים שרוצים לבנות מלון על שמורות טבע, בתים על חוף הים, כביש במקום רכבת, תחנת כוח פחמית במקום סולארית, או מתנגדים לחיסכון במים ומחפשים טיעון פופוליסטי שישתיק כל ניסיון לדיון אמיתי.

בני אדם גורמים נזק לסביבתם במגוון דברים, ואפשר להתווכח על ההשפעה המדוייקת שלנו בנוגע להתחממות גלובלית, אפקט החממה, המלחה של מי תהום, הכחדת מינים ועליית תחלואה, אבל אף לא מכחיש שבאמת יש השפעה. אני ושאר האנשים שאיכות הסביבה קרובה לליבם ‏1 מנסים למצוא את שביל הזהב בין הקטנת הנזק לשמירה על איכות חיים. לכן אני נוסעת באוטובוס ולא במכונית, משתמשת בחשמל כדי להאיר ולחמם את הבית אבל מנסה לחסוך, וכולי. לא הייתי רוצה לחיות במערה ולהעביר את חיי בלי דיונים מרתקים באייל, אבל תקופה שבה לא היו ישיבות צוות על קרואסונים ומיץ מעופש אי שם בחשכת הליל לא יכולה להיות כזו גרועה.

אגב, תודה על המחמאה, אבל לא אני כתבתי את תגובה 526937. בניגוד לאיילים אלמונים, אני מציינת את שמי, אז קל לראות מה כתבתי ומתי.

1 מאלה שאני מכירה, כמובן. יש אנשים אחרים עם דעות שונות, אבל זה הדעה המיינסטרימית בקרב הקהילה הקרובה אלי.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527071
אני חושב שכשלא היה כל כך הרבה כינים לפלות, השתחרר המון זמן והיה צריך למלא אותו איכשהו. כך נוצרה הציביליזציה המערבית על ארבעים שעות העבודה השבועיות שלה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527073
מישהו צריך לשלם על השמפו רוזמרין הזה!
אני מציע לצה''ל קודם כל 527074
מניסיוני העגום (והמעודכן): מרכך שיער ואז סירוק קפדני עם ASSY 2000 .
אני מציע לצה''ל קודם כל 527250
אני מעריך שהחתולים תירבתו אותנו לתועלתם ע''י שמירה על מאגרי החיטה.
מספיק לראות את ההבעה (המעריכה) על פני חתול שצופה בך בעת עבודה (שלך כמובן).
אני מציע לצה''ל קודם כל 527061
ארבעים שעות שבועיות רק בשביל אוכל? כלומר, את חיה ללא דירה, ללא חשמל, ללא מים זורמים, ללא לבוש, ללא טלפון, ללא חימום וללא קירור? בתנאים האלה את כנראה קונה מזון יקר מאד, בניגוד משווע לדיאטה של הקדמונים. אם תסתפקי בהם שהם אכלו תוכלי לעבוד מעט מאד (איזי ישמח לתרום לך את שרידיה של סילבי, והעיריה תשמח להעניק לך זכיון על כל הפגרים שבכביש).

טוב לדעת שהדאגה לשלום הירח הולכת בד בבד עם התייחסות לחיים בתקופת האבן כאל אופציה לא רעה (אין צורך להפנות אותי לתפיסתו של ג'רד דיאמונד, אני מכיר אותה). אחד הדברים שכדאי לשים אליהם לב הוא שרוב הסיכויים שבכלל לא היית נולדת אלמלא התפוצצות האוכלוסין שהתאפשרה בזכות אנשים שחשבו אחרת ממך.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527317
ארבעים שעות כדי לחיות כמו כל החברה שלתוכה נולדתי ואני מסוגלת לחיות בהתאם לתנאיה, בדיוק כמו שאז היה מקובל לישון במערה, ולא חשת במחסור של חשמל מים זורמים ועוד כאלה. אני מניחה שגם היום אני נמנעת מדברים שעוד אלף שנה בלבד יראו בסיסיים מאוד לאדם.
ולגבי הסיכויים שלא הייתי נולדת- אין בכך שום רע. כבר אמרו חכמים לפני שעדיף לאדם לא להוולד מלהוולד.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527318
אולי כדאי לך להיות מורה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527322
בשביל מה מורה? כדי שגם התלמידים שלה יהיו מדוכאים ופסימיים כמוה?
אני מציע לצה''ל קודם כל 527323
כדי שתעבוד פחות שעות.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527325
אבל אז היא לא תוכל להרשות לעצמה את תנאי המחיה של החברה לתוכה היא נולדה.
אני מציע לצה''ל קודם כל 527355
למה, איפה היא נולדה? בארסוף? למרות כל התלונות על משכורות המורים, תא משפחתי עם שני מורים יכול להסתדר בחיים. נכון, לא עם חמישה ילדים, ולא בארסוף, אבל לפחות לא צריך ללקט ולצוד.
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • דורון הגלילי - קומו
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • דורון הגלילי - קומו
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • רון בן-יעקב
  אני עומד מתוקן. • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ידידיה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אלון עמית
  אני מציע לצה''ל קודם כל • easy
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ידידיה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • easy
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אח של אייל
  אני מציע לצה''ל קודם כל • דורון הגלילי
  אין משיחים • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • easy
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ידידיה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ידידיה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אנטילופה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • צפריר כהן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אנטילופה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אנטילופה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אנטילופה
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  זה חרוז, ולכן זה נכון • העלמה עפרונית
  זה חרוז, ולכן זה נכון • צפריר כהן
  זה חרוז, ולכן זה נכון • העלמה עפרונית
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אח של אייל
  אני מציע לצה''ל קודם כל • דורון הגלילי
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  בכומתה אדומה ושתי צמות • ירדן ניר-בוכבינדר
  בכומתה אדומה ושתי צמות • ידידיה
  חיים שכאלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  חיים שכאלה • ידידיה
  חיים שכאלה • ידידיה
  חיים שכאלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  חיים שכאלה • ברקת
  חיים שכאלה • ידידיה
  חיים שכאלה • ידידיה
  חיים שכאלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  חיים שכאלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  חיים שכאלה • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • דורון הגלילי
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • צפריר כהן
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • צפריר כהן
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • צפריר כהן
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • האלמונית מ-http://www.haayal.co.
  אני שולח לך מצלול מכוון • דורון הגלילי
  אני שולח לך מצלול מכוון • האלמונית מ-http://www.haayal.co.
  אני שולח לך מצלול מכוון • דורון הגלילי
  אני שולח לך מצלול מכוון • האלמונית
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ברקת
  אני שולח לך מצלול מכוון • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • ברקת
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • דורון הגלילי
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • דורון הגלילי
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • אלון עמית
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • ברקת
  שכ''ג, זהירות לא לפתוח את הקישור • ירדן ניר-בוכבינדר
  ? • האייל האלמוני
  ? • ב/שכ''ג
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  אבל הם כבר היו לרוב • ירדן ניר-בוכבינדר
  אבל הם כבר היו לרוב • ברקת
  אבל הם כבר היו לרוב • ברקת
  אבל הם כבר היו לרוב • האייל האלמוני
  אני שולח לך מצלול מכוון • ידידיה
  אני שולח לך מצלול מכוון • ברקת
  אני שולח לך מצלול מכוון • האייל האלמוני
  חוויותיהם של מש''קי שלישות • ירדן ניר-בוכבינדר
  חוויותיהם של מש''קי שלישות • ברקת
  חוויותיהם של מש''קי שלישות • ידידיה
  חוויותיהם של מש''קי שלישות • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • הוגג
  שלונסקי • אפופידס
  שלונסקי • הוגג
  שלונסקי • אפופידס
  שלונסקי • אלתרמן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אלון עמית
  אני מציע לצה''ל קודם כל • דורון הגלילי - קומו
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ראובן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • צפריר כהן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • צפריר כהן
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • עמרי גולדשטיין
  אני מציע לצה''ל קודם כל • תשע נשמות
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אינקוגניטו
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ירדן ניר-בוכבינדר
  אני מציע לצה''ל קודם כל • עצמאי
  אני מציע לצה''ל קודם כל • אינקוגניטו
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ערן בילינסקי
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מציע לצה''ל קודם כל • איציק ש.
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • איציק ש.
  קודם כל • אנטילופה
  קודם כל • האלמוני המזוהה
  קודם כל • איציק ש.
  קודם כל • האייל האלמוני
  קודם כל • אנטילופה
  קודם כל • כבשה
  קודם כל • ראובן
  קודם כל • כ
  קודם כל • כ
  אני מציע לצה''ל קודם כל • ברקת
  אני מציע לצה''ל קודם כל • איציק ש.
  אני מציע לצה''ל קודם כל • רון בן-יעקב
  אני מציע לצה''ל קודם כל • איציק ש.
  אני מציע לצה''ל קודם כל • תשע נשמות
  אני מציע לצה''ל קודם כל • האייל האלמוני
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • צפריר כהן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ערן בילינסקי
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • האייל האלמוני
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • הציבור הרחב
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • האייל האלמוני
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • האלמוני המזוהה
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • האייל האלמוני
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • צפריר כהן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • אינקוגניטו
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • צפריר כהן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • אינקוגניטו
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • צפריר כהן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • אינקוגניטו
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ראובן
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • תשע נשמות
  אני מצביע או מצדיע לצה"ל קודם כל? • ברקת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים