מעבדה? 528608
אותי מסקרנת "תמוז" יותר מאשר שתי הערים הסמויות והפרשנות שניתנה להן כאן.

בגלל שזה כל-כך "הפוך לנורמה" זה נראה לי ניסוי מרתק - כמו של מדען שמצא ביצה עתיקה של דינוזאור, והצליח להבקיע ממנה - במדגרה - דינוזאורצ'יק קטן. עכשיו, הוא מנסה לגדל אותו בתנאי מעבדה, משום שהסביבה החיצונית השתנתה מתקופת המזוזואיקון.

כשמספרים לך על ניסוי כזה צצות המון שאלות: מה הוא אוכל? כמה? איך הוא ישן? איזה קולות הוא משמיע? איזה הפרשות יש לו ועוד הרבה כיוצא באלו?

שאלות דומות עולות בדעתי לגבי "תמוז". לא הצלחתי לפתוח את הלינק לאתר של הכותב. אבל מצאתי את זה http://tamuz.org.il/data/tamuz_overview.rtf

אבל כמו תמיד הפרטים מסקרנים, למשל:

- מה קורה עם ירושות ומתנות? האם חבר תמוז שקיבל בירושה את דירת הוריו (שאינם חברים) מעביר אותה לרשות הקיבוץ? מה עם חבר שזכה במיליון בלוטו?

- מה קורה עם בנים פורשים? האם חבר תמוז ראשי לעזור לילדיו שפרשו מהקיבוץ - נגיד לקנות להם דירה או לממן את לימודיהם? האם הוא ראשי להוריש להם את חלקו ברכוש המשותף של תמוז?

- מה קורה עם חבר שהחליט לשנות עיסוק - נגיד מהנדס הייטק שהכניס לקיבוץ 30K בחודש, מחליט להיות משורר או צייר שמרוויח (במקרה הטוב) 3K בחודש?

- מה קורה עם חברים שמשנים את דעתם הפוליטית? האם חבר בתמוז יכול להיות גם חבר ב"ישראל ביתנו" או לחזור בתשובה, בלי לעזוב את מקום מגוריו?

- איך חברים חדשים רוכשים מנייה? מאחר שהמשכנתא משולמת כבר מספר שנים הצטבר ערך בידי חברי הקיבוץ, האם מצטרפים חדשים מקבלים מנייה שווה בעת הצטרפותם? באיזה מחיר?
מעבדה? 528611
נקווה שיפתח יענה לך על השאלות הללו. הדרך הטובה ביותר ללמוד על הקיבוץ העירוני הזה הוא להיות שם קצת, להתרשם באופן בלתי אמצעי ורק אז לשאול את השאלות ולראות את הסתירות או אי הסתירות שבין התשובות למציאות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים