528991
בפעם שעברה שקישרתי לטור של משה גולדבלט טען מי שטען שהדברים מופרכים מיסודם, ובכל זאת אקשר לטור האחרון שלו על הסיכויים לפיצול תפקידו של היועץ המשפטי (אני חושב שהוא צודק):
528992
מעניין שכל הח''כים שלא חושבים כמו גולדבלט הם ''בעלי עניין'', וכל הח''כים שתומכים בדעתו הם תמימים (תרתי משמע).
528994
זה לא מדויק, הרצון המרכזי שלו הוא להסיר את מסווה ה''צדק'' ה''הומניות'' והערכים מעל מעשים פוליטיים אינטרסנטים (הפעולות המשפטיות כנגד ישראל, למשל), חברי הכנסת שבהם הוא תומך מוגדרים מיני וביי כ''מושחתים'', אז הוא מעדיף להסיר את המסווה מגורמים אחרים.

בתחום ''כנופיית שלטון החוק'' הוא לוקח את הדעות של פרידמן, דנקנר וכו' לקיצוניות, יש שיאמרו עד אבסורד, אבל אומר גם דברים נכונים.
528995
בשביל "להסיר מסווה" לא מספיק שתגיד שיש "מסווה", אתה צריך להראות את זה בלי להניח את זה מראש. מה שגולדבלט עושה, כהרגלו, זה לשכנע את המשוכנעים.

איזה "דברים נכונים" הוא אומר?
menaya uvaya 529164
אבקש להקפיד על האיות המסורתי, "מניה וביה". לי לקח 28 שנים לגלות איך הוגים את זה - למה שאחרים יקבלו את זה על מגש של כסף?
menaya uvaya 529166
הייתי בבטוח שזה MINEY UBEY
menaya uvaya 529198
אבן שושן מכיר רק עם ה"אים בסוף. וכמעט צדקת, זה miney uvey. הכותרת שנתתי היא בדיחה (בעיקר על חשבון עצמי, כי כך הייתי קורא זאת לעצמי בעשרים ומשהו השנים הראשונות).
menaya uvaya 529206
אני חושב שבעברית (כלומר, לא באשכנזית) עדיף "mineh uveh", עם מפיקים.
menaya uvaya 529291
אני חושב שתהנה מהטור של הלשונאי אמון שיה שתת הכותרת שלו היא "איך להתגונן מפני פדנטים לשוניים" (אני חושב שיש משהו חמוד בהערות שלך (אם כי לתואר "חמוד" שלל קונוטציות).

529013
הייחוס של ההתקפות על משלחת משרד הבטחון בפאריס ללחץ על מפלגת העבודה, ממש מופרך. שלי יחימוביץ מובילה את פיצול תפקידי היועץ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים