לא קשור, או כן קשור 529007
לכל חובבי האין-פרטנר, המחפשים בנרות את אנשי השלום הפלסטינים, ושאר ירקות. מתוך "דברים בבלוגו" ‏1 למדתי על מאסרו של מוחמד עותמן, רכז נוער בתנועת התנגדות בלתי אלימה לחומת ההפרדה, אשר נעצר ע"י השב"כ בשובו מביקור בנורווגיה שם קידם את רעיונותיו (עד כמה שהבנתי הוא תומך בחרם על ישראל כל עוד נמשך הכיבוש והגזל) ותנועתו. בסגנון אופייני משהו, הוא מוחזק בכלא כבר מעל לחודש מבלי שיואשם במשהו, מבלי שהחומרים נגדו יובאו לידיעתו או לידיעת עורכי דינו, מדי פעם מאריך בית משפט צבאי את מעצרו, וכנראה שהוא עובר חקירות על גבול העינויים.

ככה מבצעים "ברירה טבעית" לטרור, ע"י מאסר פוליטי של כל מי שמעז להתנגד לכיבוש בצורה בלתי אלימה.

אפשר לקרוא על זה כאן:

או בגארדיאן, או אצל נעמי קליין, או בעשרות מקורות אחרים ברחבי העולם. לא, אל תחפשו במדיה הישראלית, אין טעם.
לא קשור, או כן קשור 529010
נעמי קליין אנטישמית.
לא קשור, או כן קשור 529011
להרחבה:
לא קשור, או כן קשור 529014
וזה מראה על אנטישמיות של נעמי קליין? אולי לפני שאתה משתמש במונח, תציג את ההגדרה שלך לאנטישמיות?
לא קשור, או כן קשור 529015
אני חושב שיהיה יותר מועיל אם קודם תציג אתה את ההגדרה שלך לאנטישמיות. ככה יהיה אפשר לדעת האם יש סיכוי שמישהו ייכנס אליה.
לא קשור, או כן קשור 529023
אפשר להגיד קודם כל מה זה לא אנטשימיות - זה לא ביקורת על ישראל, זה לא ביקורת על המנטליות הישראלית, זה לא הצבעה על החולשות והמגרעות של ישראל, זה לא ראייה אוביקטיבית שאינה מוטה לצד אחד.
לא קשור, או כן קשור 529024
אז מה זה *כן*?

(ואתה קובע באופן אובייקטיבי שזו ראיה אובייקטיבית?)
לא קשור, או כן קשור 529025
אנטישמיות היא התנגדות מוחלטת ליהודים שאינה תלויה במצב מדיני מסוים של מדינה ריבונית. עד 1967 ישראל לא היתה מוקצית מחמת מיאוס, אלא להיפך - היא היתה דוגמא חיובית למדינה חלוצית. בעשור של אוסלו, מעמדה המדיני של ישראל היה טוב ולא היתה ההתנגדות הגורפת שקיימת היום באקדמיה המערבית. כאשר ישראל מסתבכת במצב לוחמה שאינה רוצה לצאת ממנו (ולא רק בגלל הערבים), מעמדה המדיני יורד ולנו נוח לתלות את זה באנטישמיות.

ראייה שאינה מתחשבת בכיבוש, בעוולותיו ובהשלכותיו על החברה הישראלית וההתנהלות הישראלית המדינית, אינה אוביקטיבית.
לא קשור, או כן קשור 529026
כמובן, אתה משאיר כאן פתח רק לאנטישמיות של מפגרים - בלתי-מוסווית ובלתי-אינטלקטואלית. אני מעדיף את ההגדרה של גורם אובייקטיבי הרבה יותר - המכון האירופי לזכויות בסיסיות (EUMC) של האיחוד האירופי. ועל פי ההגדרה שלו, אז בהחלט יש מקום לסבור שנעמי קליין מביעה דעות אנטישמיות.
בכל מקרה, באשר למעמדה המדיני של ישראל: *בטרם אוסלו* התנגדו לישראל - כשהיה כיבוש, ולא היו שום צעדים בדרך לביטולו, ולא הייתה הכרה באש"ף וכלום - בערך 7% מן הבריטים או משהו כזה. כיום הנתון הוא פי ארבעה. אפשר לתלות את זה בהרבה דברים, אבל מן הסתם לא בכיבוש.

אגב, בצורה אובייקטיבית מוחלטת אני קובע שאתה תמכת בפשעי מלחמה, שכן נעמי קליין סוברת שמהלך הפתיחה של עופרת יצוקה היה פשע מלחמה.
לא קשור, או כן קשור 529030
נעמי קליין לא עונה לאף אחת מההגדרות המפורטות, גם לא אלה שלכאורה נראה שכן: היא אינה מכחישה את השואה או טוענת שישראל ניפחה אותה אלא שישראל משתמשת בה לצורך הצדקה עצמית, טענה שנשמעה גם מפי ישראלים. היא אינה נוהגת בסטנדרטים כפולים לישראל לעומת מדינות דמוקרטיות אחרות - סביר מאוד להניח שהיא התנגדה למעורבות ארה"ב באפגניסטן ובעיראק.

מעמדה המדיני של ישראל התדרדר בהדרגתיות במהלך השנים - היא לא היתה פופולרית לאחר מלחמת יום כיפור, בזמן מלחמת לבנון הראשונה ובזמן האינתיפאדה הראשונה. אין פלא שבעשור האחרון מעמדה הידרדר פלאים ולעומת זאת, בתקופות רגיעה מדינית כמו אוסלו, מעמדה היה יציב ומכובד. כמו שנאמר, מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחיקוך.
אולי לא קראת את המאמר 529090
As a college student in 1990, Klein wrote an editorial (see http://www.unwatch.org/naomiklein)for the University of Toronto's student newspaper The Varsity, entitled "Victim to victimizer." In her various accounts, Klein describes a simple op-ed that urged Israel to "end the occupation not only for the Palestinians, but also for its own people, especially its women." To organize a response, she claims, no less than 500 Jewish students gathered for a "lynch mob" meeting. However, she showed up herself, unrecognized, and stood up and told them off. "I was 19," Klein told the Guardian, "and it made me tough." The experience "prepared me for controversy," empowering her to take on multinationals and the World Bank. Heroic stuff.

The facts, though, tell a very different story.

Klein's article was anything but normal. Its thesis sentence and blaring headline: "What Israel has become: Racism and misogyny at the core of its being."

"Israeli men," she said, "reach maturity by brutalizing and degrading Palestinians." Then there was "Israeli men's misogyny toward Israeli women."

Most disturbing, said Klein, "is something known to Israeli women as 'Holocaust pornography,' where images of emaciated women near ovens, shower heads, cattle cars and the like are used to sell clothing and other products." Jewish women, she informed her readers, "are sexualized as Holocaust victims for Israeli men to masturbate over ... the themes are fire, gas, trains, emaciation and death."

If such aberrant ads or magazines ever existed, they were well hidden. But Klein was looking to demonize – not only Israel, but Judaism, and Jews.

"A Jewish education is an education of fear," continued Klein. "Jews made the shift from victims to victimizers with terrifying ease."

"I wish to be saved from Israel," she concluded. "I am a Jew against Israel – just as Israel repeatedly proves itself to be against me."

אולי לא קראת את המאמר 529102
איזו אנטישמיות יש כאן?
לא קשור, או כן קשור 529027
הנה לנוחותך הגדרה שהתקבלה על ידי מוסד בינלאומי http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...(לגלול לסוף).

יש שני המשפטים הנוגעים לענינו הראשון מגדיר אנטישמיות כ: "שימוש בסטנדרטים כפולים על ידי דרישה מישראל לנהוג באופן שאינו נדרש או מצופה משום מדינה דמוקרטית אחרת".

ובכיוון השני "עם זאת, ביקורת על מדינת ישראל שאינה שונה מזו הנמתחת על כל ארץ אחרת אינה יכולה להיחשב כאנטישמיות"
לא קשור, או כן קשור 529031
תגובה 529030
לא קשור, או כן קשור 529034
אם כן האם אתה יכול לתת דוגמה שתסתור את הלינק של איתי?
כלומר קריאה של גברת קליין להחרים סרטים מארה"ב (או מכל דמוקרטיה אחרת).
לא קשור, או כן קשור 529029
מעניין, האם זה אומר שמי שקורא להעיף את כל הערבים מן המדינה ומן השטחים ולאסור כניסתם של כאלו לשם, עקב המצב מאז קום מהדינה, אינו גזען בעיניך?
לא קשור, או כן קשור 529084
דא!

"עד 1967 ישראל לא היתה מוקצית מחמת מיאוס, אלא להיפך - היא היתה דוגמא חיובית למדינה חלוצית."

דא!

בגלל זה עד 67 רוב מדינות העולם כלל לא הכירו במדינת היהודים, שלא לדבר על קשרים דפלומטיים, כלכליים, או אפילו תרבותיים וספורטיביים.

דא!

האייל בהחלט הפך לזירת סילוף ההיסטוריה בהיסטריה הסמולנית הפוקדת את דפיו. כולל מחיקת הודעות בסגנון החלפת עמודי טקסט בולשביקית לפי מצב הרוח של סטאלין.
לא קשור, או כן קשור 529113
אם נתייחס למערב שאליו אנחנו קשורים תרבותית, כלכלית ופוליטית, הרי שעד 1967 מעמדה של ישראל היה טוב ולאחר מכן התחיל להידרדר בהדרגתיות עד למצב שבו היא נמצאת כיום, מעין דרום-אפריקה חדשה. מי שמסרב לראות זאת ולהבין את הסיבות לכך, הוא זה שמסלף את ההיסטוריה.
לא קשור, או כן קשור 529144
להד"מ. ההפך הוא הנכון.
מעמדה של ישראל היה מדורדר מאד לפני 1967 והיא גונתה בעצרת האום ובמועצת הביטחון בכל הזדמנות. "אום שמום" הקדום נולד עוד בשנותיה הראשונות על הרקע הזה.
לשיא הדירדור הגיעה מדינת ישראל דווקא ערב מלחמת ששת הימים כשצרפת בראשות דה גול העמיקה את העוינות כלפיה. דווקא עם הנצחון הגדול במלחמת ששת הימים עלה מעמדה.
גם דוח גולדסטון בא משום מה מעזה, מהמקום בו לא הצליחה לפתור את בעייתה הבטחונית ולהתמודד עם הירי שבא משם על ישוביה.
לעומת זה לא כל כך שומעים ביקורת עולמית מכוון יו"ש בו חזרה השליטה המלאה לידינו (בלילה האחרון נעצרו שם 14 איש, נדמה לי, ואיש לא ביקר אותנו על כך).
לא קשור, או כן קשור 529148
זה שמבקרים אותנו ברעש גדול על עזה לא אומר שלא מבקרים אותנו גם על השטחים.

העצור שהוזכר בדיון הזה פועל ביו''ש, לדוגמה.
לא קשור, או כן קשור 529156
מדוייק. כשאנו שולטים בשטח מבקרים אותנו ככובשים, אך כשלא אנו מותקפים כרוצחים. לפחות מבחינת דעת הקהל והמוסדות הבינ''ל ברור מה עדיף.
שכחנו את המלחמה הקרה? 529572
חצי עולם לא קיים קשרים דיפלומטיים עם החצי השני. אנחנו היינו בצד אחד (עם מערב אירופה) וחצי עולם בצד השני. התמיכה במדינות ערב ובטירור הפישתינאי באה מברה"מ מסיבות אסטרטגיות של ברה"מ. המצב השתנה לחלוטין לאחר נפילת האיפריה הסובייטית. הגינויים באו"ם לישראל לפני 1989 היו חלק מהסיפור הזה, לא מאיזו שנאת ישראל מטפיזית. לא זה מה שקורה היום. דיברו כאן על היחס של העולם המערבי לישראל. לא של גרורות סובייטיות.

אם נמשיך להתנהג כמו חבורת האינפנטילים שאנחנו, יש סיכוי שנצליח לחזור לימים העליזים ההם, שבהם חצי עולם היה נגדנו. בינתיים רק עושים לנו קצת נו-נו-נו. עם הסלמת התגובות שלנו, יסלים העולם את תגובותיו שלו. סנקציות לא ראיתי. אם יהיה פה מרחץ דמים בגרסאה סרבית, הן יגיעו.
שכחנו את המלחמה הקרה? 529617
"חצי עולם לא קיים קשרים דיפלומטיים עם החצי השני"

לא נכון. לבולגריה היתה שגרירות מכובדת בפריז (וגם לארה"ב בבייג'ין וכו'). אתה מסביר יפה מדוע הגינויים לפני 89 היו חלק מפוליטיקה בינלאומית שהיתה גדולה מאיתנו. משום מה אתה מניח שהעולם השתנה, וכעת הפוליטיקה הבינלאומית קטנה עלינו, ואם נתעטש בנימוס או נקוד קידה או נהיה פחות אינפנטילים, זה יעבור.

מה שאפשר את הפשרת היחסים בין ישראל לעולם השני והשלישי היו החוזק הבלתי-מעורער של ארה"ב והתמיכה הבלתי-מעורערת שלה בישראל. עם הפיחות שחל בשני אלה, שבו מתנגדי ישראל להרים ראש.

אין באמור לעיל משום עידוד להתנהגות אינפנטילית ו/או התגרות במעצמות העולם. אני כאן כי הגישה של הסלמה-בעקבות-הסלמה נראית לי תמימה.
לא קשור, או כן קשור 529085
היחסים שלנו עם מדינות אפריקה החלו ב-‏1957, לאחר המתקפה על מצריים במבצע סיני.
הם נותקו ב-‏1973, לאחר המתקפה המצרית עלינו במלחמת יוה"כ. לא אחרי 67. למעשה, אחרי 67 אחת מתנועות הגרילה ברודזיה באה לבקש סיוע צבאי ממדינת ישראל, אם כבר מזכירים (קיבלו סיוע מוגבל, בעיקר כלכלי, אך הובהר להם שלא יקבלו נשק ובפרט לא נשק כבד). ירח הדבש של יחסי ישראל רודזיה הגיע מ-‏73 והלאה (את יחסי ישראל דרא"פ אני קצת פחות מכיר, אבל נדמה שגם פה שיתוף הפעולה עלה *לאחר* שהפכנו מצורעים, ולא להיפך.

וכמובן, לא מיותר להזכיר את החלטת האו"ם בנושא 'ציונות היא גזענות', ואת העובדה שהאחוזים שציינתי לגבי בריטניה היו *לפני* הסכם אוסלו, כשהאופק המדיני היחיד שנראה היה ועידת מדריד שניה או המשך האינתיפאדה או כל דבר כזה.
לא קשור, או כן קשור 529114
מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים, תוצאה של אוזלת היד המדינית של ממשלות אשכול וגולדה. לפיכך, ההידרדרות המדינית של ישראל לאחר מלחמת יום הכיפורים היא שלב נוסף במה שהתחיל לאחר ששת הימים. את הניצנים לכך ניתן היה לראות לפני כן, לדוגמא: לאחר טבח הספורטאים הישראלים במינכן, ישראל ספגה האשמות כאחראית לטרור.

מוזר שאתה מזכיר את דרום-אפריקה כי היא בעצמה היתה מדינה מצורעת, הרבה יותר מישראל. שיתוף הפעולה בינה לבין ישראל היה רק טבעי. (כמו שיתופי הפעולה של ישראל עם המישטרים הרודניים בדרום אמריקה.)

אם לא היה אוסלו, מעמדה של ישראל היה מידרדר כתוצאה מהתמשכות האינתיפאדה הראשונה.
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529116
כלומר מי שיזם את המלחמה היה הצד הערבי ובכ"ז ישראל היא האשמה, ועוד עקב מלחמה קודמת (ששת הימים) שגם אותה יזם הצד הערבי?

תולדה של מה או מי לדעתך היתה מלחמת ששת הימים?
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529118
הצד הערבי לא נקי מאשמת המלחמה אבל ישראל אחראית לאיוולת המדינית שגרמה לפרוץ המלחמה: סירוב להידברות עם מנהיגי מצריים, סירוב לפינוי חד-צדדי של גדת התעלה והקמת התנחלויות.

לגבי התולדה של מלחמת ששת הימים התיחסתי בפתיל המתחיל בתגובה 190477 ובתגובה 481382 .
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529120
קראתי ונדהמתי. אי-פיוס אכן יכול להיות איוולת במקרים מאוד מסויימים; ההחלטה על רצח אלפים בשני הצדדים (יציאה מלחמה), שלא למען הישרדות אלא בשביל אדמה או כבוד היא פשע. מי שבעיניו זה לגיטימי, ולא משנה איך הוא עוטף זאת, הוא ימני קיצוני (ימניים רגילים, לפחות בישראל, אינם כאלה).
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529122
נכון, ולכן מלחמת לבנון הראשונה היא פשע.
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529125
שמתי לב שאינך מוכן מרצונך החופשי להשתמש במונח דומה למנהיגים מן האזור שאינם יהודים. יש שהיו מכנים זאת בכל מיני כינויים המקשרים לתפיסת עולם הידועה בעולם כימנית.

לגבי מלחמת לבנון: "הרקע למלחמה היה התבססות ארגוני טרור פלשתינים בדרום לבנון, לאחר שגורשו מירדן, על רקע חולשת הממשלה הלבנונית, וביצוע פעילות חבלנית בתחומי ישראל". ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם, למיטב ידיעתי, שמעולם לא יצאה למלחמה על אדמה או כבוד. כל עוד לא אוימה, הסתפקה ישראל במה שיש, גם כשהיה מגיע לה יותר (למשל עפ"י החלטות האו"ם). *זה* שמאל מדיני. מי שרואה ומצדיק מלחמות על כבוד ואדמה נחשב לבעל תפיסת עולם ימנית.
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529127
אני לא מצדיק שום פתיחה במלחמה שאינה מכת מנע, וזה כולל גם את התקפת סאדאת ואסד את ישראל ב1973.

הציטוט שלך לגבי מלחמת לבנון לקוי מאוד ושקרי לחלוטין. הסיבה הרשמית היתה אמנם התבססות אש"ף בדרום-לבנון אבל למעשה היא נבעה מהמגלומניה של שרון להמליך ולשלוט בכל לבנון, והעדות לכך היא החבירה לפלנגות והמלחמה בסורים וההגעה עד ביירות. כבונוס קיבלנו גם את המלחמה בשיעים לשנים רבות. זוהי האמת ההיסטורית וההתכחשות שלך לכך מטילה ספק בשיקול דעתך ו/או יושרך.
''מלחמת יום הכיפורים היא תולדה של מלחמת ששת הימים'' 529129
הלואי על כולנו שיקול הדעת ו/או יושרו של אבו-פיץ.
בוחן בשנאה 529725
אתר האינטרנט CIF WATCH הביא ששה קטעי טוקבק, אחדים מאתר האינטרנט של הגארדיין, ואחרים מהאתר הניאונאצי Stormfront. וביקש מקוראין להבחין מה מקור כל אחד מהקטעים. התוצאות פורסמו היום, ואפשר להציץ ולראותן, או -למי שרוצה- לנסות קודם לעשות את ההבחנה הנ"ל בעצמו.
אני לא יצאתי טוב מהעניין. וכך גם רוב הקוראים האחרים. אבל אולי חושיך הפוליטיים חדים יותר?
שאלת בונוס: מיין את הקטעים לאנטי-ישראל, אנטי-ציונות, ואנטישמיות.

הקטעים:

1)

“The real holocaust deniers are those hateful zionists who deny the fact that massacres, ethnic cleansing, expulsions against the Palestinians have taken place. In particular, they deny the fact that hundreds of thousands of Palestinians were expelled by the marauding Zionists in 1948, but instead blame the victims, whom they accuse of voluntarily leaving. Zionist extremists go as far as to deny the fact that even a Palestinian people”

2)

“I’m not sure if 6 million Jews were systematically annihilated in the Holocaust. That figure seems incredibly high and unrealistic. It’s almost like a bunch of Jews got together one day during the Second World War and fabricated lies about genocide to elicit sympathy from the civilized world in an effort to establish a Jewish state at the expense of the Palestinians. Oh wait! That really did happen!”

3)

“I am getting on for sixty years of age. I do, in fact, remember when the term “The Holocaust” was coined. It was in the mid-1970s. That was when the Hollywoodisation of these terrible camps in eastern Europe began.
I have no dispute with historians. I dispute cultural manipulators. That is why I will not use this term from the 1970s. The issue is entirely properly described as:
“German camps programme 1941-45″
… and there is no reason why we should ever use the manipulative “Holocaust”.”

4)

“The Zionist state is accelerating its Hasbara campaign, by forming “Internet Warfare Squads”, their sole remit: to post pro-Israel responses on websites worldwide. This assault on free speech and effectively muzzling any criticism of Israel is a tool which will be used in the public relations war, the Zionist thought police are only a click away.

Ynet news reports that the Israel Foreign Ministry intends to hire young people who speak at least one language and who study communication, political science, or law – or alternately, Israelis with military experience gained at units dealing with information analysis.

A budget of $150,000 has been set aside to pay the bloggers who will serve the Zionist state.

If the great and the good supporters of the Zionist state believed that their state is doing the right thing, then wouldn’t they be able to advocate their message without being paid?

Israeli Foreign Ministry officials are fighting what they see as a terrible and scary monster: the Palestinian public relations monster.

Yet nothing can be done to defeat it, regardless of how many foolish inventions will be introduced and how many bright communication students will be hired.

The reason is that good PR cannot make the reality in the occupied territories any prettier.

Children are being killed, homes are being bombed, and families are starved.
Yet nonetheless, the Zionists want to change the perception of the world.”

5)

“Zionist/ Israel, The Israeli Lobby and organized jewish power is more tyrannical, blood thirsty and despotic and opressive than any other government or organized political groups in the world. They are more like the Hollywood version of what a “Nazi” is more than anyone in history.

Of course what they did in Gaza and have been doing in all of Palestine since 1948 at least is a war crime and ethnic cleansing. Thje difference is if it’s jewish groups that do it all the sudden all kinds suspicious people come out of the woodwork in droves to defend it.

The Israeli leadership should all be tried for war crimes and ethnic cleansing and prosecuted to the full extenet of the law.”

6)
“Interesting to see this article provoking the ZioNazis to come out of their holes. Note the references to the attacks of suicide bombers and no reference to Sabra, Chatila or the recent Gaza massacres. The reality is that the Israelis have created a giant ghetto in the West Bank. The daily harassment of Palestinians is little short of barbarous and shows that the Israeli state exists in a moral and ethical void. What is taking place is slow burn ethnic cleansing and it is no surprise that Israel was a key supporter of apartheid South Africa. The Israeli apologists on this site are cowards in every sense of the word because they resort to endless lying to justify the Israeli policy of lebensraum”

בוחן בשנאה 529726
מה זה אמור להוכיח? שה"גרדיאן" אינו מצנזר הערות מהקוראים?
בוחן בשנאה 529728
הגארדיין מצנזר אף מצנזר. אם תנסה להגיב שם לטובת ישראל, יש 90% סיכוי שתימחק בעודך באיבך. אבל את ההערות האנטישמיות הוא משאיר על תילן, אפילו כשמתלוננים עליהן. מה שהופך את הגארדיין מפורום של אנטישמים, לשותף פעיל באנטישמיות.
אבל מה שהניסוי הקטן הזה הוכיח הוא, שאי אפשר להבחין בין דעות מהשמאל הקיצוני לאלה של הימין הקיצוני. ואם דעה היא אנטישמית כשהיא מופיעה בסטורם-פרונט, אז היא אנטישמית גם כשהיא בגארדיין, ולא "אנטי-ציונית". ובטח שלא "ביקורת על ישראל", כמו שניסו לטעון פה.
בוחן בשנאה 529774
אם קטע מס' 1 נכתב על ידי אותו מחבר כמו קטעים 2 ו-‏3 -ושאר הקטעים אז את צודקת. קטע מס' 1 איננו אנטישמי.
בוחן בשנאה 529788
ואם על ידי מחבר אחר, אז הוא אנטישמי?
בוחן בשנאה 529792
אולי לא הבהרתי את עצמי טוב: ששת הקטעים נכתבו ע"י שישה אנשים שונים. כך שהכותב של קטע 1 כתב רק אותו (מהשישה האלה).
הפואנטה בשאלון המקורי היתה להבחין מה הופיע בגארדיין, ומה בסטורם-פרונט. (ואת השאלה לאיזה "אנטי" שייך כל קטע, אני הוספתי).

תוצאות השאלון הוכיחו, שקטעי-שנאה מסויימים בגארדיין הם שיקוף מדוייק של קטעי-שנאה בסטורם-פרונט, עד שאי אפשר לדעת בבטחון מה הגיע מאיפה.

ולכן: נכון שלא כל ביקורת על ישראל היא אנטישמית, אבל ברוב המקרים בגארדיין (ואתרי שמאל פרוגרסיבי אחרים) לא מדובר בביקורת על ישראל, אלא בהתקפות רוחשות שנאה. וחלק לא מבוטל מאלה, בין אם משמאל או מימין, הוא אכן מהסוג האנטישמי.

ולהמחשת ארץ המראה הנאצו-פרוגרסיבית:
קריקטורה-עם-כיתוב מהגארדיין בנושא נפילת חומת ברלין, וצילום+תגובה שהופיעו בסטורם-פרונט יומיים לפני הקריקטורה בגארדיין:

בוחן בשנאה 529794
רוב המגיבים בגארדיאן גם נוטים לאכול ארוחות בוקר - בדיוק כמו הכותבים ב"סטורם פרונט"! גיליתי עוד עובדה מדהימה: העורך הראשי של הגארדיאן אוכל בדיוק את אותם דגני בוקר כמו העורך הראשי של "סטורם פרונט"! אכן, אנטישמים כולם.

הקריקטורה בגארדיאן דווקא די טובה. אני לא מכיר את סטורם פרונט, אבל אני בספק גדול מאוד אם תמצאי שם ראיונות עם חיילים ישראלים, או כתבות שטח מעזה ומשדרות. בגארדיאן יש.
שלום כיתה א 529798
אכילת ארוחות בוקר דומות לא מעידות על החזקה בדעות דומות.
הבעת דעות דומות- מעידה על החזקה בדעות דומות.

תודה, שלום ולא להתראות.
שלום כיתה א 529801
איזה מזל שאנחנו לא חיים באותה מדינה.
שלום כיתה ד 529842
אני חוזר: העדויות שלך הן לכך שיש מגיבים קיצוניים בגארדיין. לא לכך שהגארדיין הוא קיצוני או לאופי הכללי של התגובות שם.

אני בטוח שחלק ממגיבי הגארדיאן, כמו גם חלק ממגיבי "הגדה השמאלית" חושבים שסגול הוא הצבע היפה ביותר.
סלאם עליכום ורחמת אללה 529881
טוב, אני לא יכולה להביא לפה את כל הגארדיין. אבל הדוגמאות האלה אינן חריגות, ואינן מעטות, לצערי.
(ועכשיו גם סגול לא נראה לך? סגול זה הצבע הכי יפה!)
סלאם עליכום ורחמת אללה 529890
איפה כתבתי שסגול לא נראה לי?

לעומת זאת, לא מוצאת חן בעיני האפליה שלך בין צבע לצבע.
שלום כיתה ד 529888
גם בעיניי סגול הוא הצבע היפה ביותר. נראה שאני אנטישמית.
שלום כיתה ד 529891
אני מעדיף קורדרוי.
שלום כיתה ד 529892
זו פילושמיות קיצונית.
לא קשור, או כן קשור 529035
יושב בן אדם במאצר חודש עם חקירות בעינויים בלי שהואשם בשום דבר, בלי שפרקליטו ידע במה הוא חשוד, בלי שיעמוד בפני מאשימו. גם אם מדובר בבנו של סם, ועם נעמי קליין היתה גבלס, זה עדיין היה לא לגיטימי.
לא קשור, או כן קשור 529036
הטענה נגדו היא שנפגש עם סוכן חיזבללה בירדן.
לא קשור, או כן קשור 529037
איך זה שאתה יודע יותר מהסנגור שלו? נראה לך צודק? יש הוכחות? ראיות? משפט? פצצה מתקתקת?

בקיצור, עוול מובהק.
לא קשור, או כן קשור 529039
"החשד שבגינו הוא נחקר - פגישה לכאורה עם סוכן חזבאללה בירדן, שמעלה את החשד לכאורה שהעניק לארגון זה שירותים. החשוד סיפר כי אכן נפגש עם מישהו בירדן וקיבל ממנו פוסטרים נגד הקמת גדר ההפרדה."
לא קשור, או כן קשור 529038
גיל כתב על כמה עניינים נפרדים.

1. הוא פתח ב: "לכל חובבי האין-פרטנר, המחפשים בנרות את אנשי השלום הפלסטינים". זה קיבל את רוב התשובות.

2. בהמשך הוא גם כתב על מעצר של מישהו. הוא לא כתב על חקירות בעינויים, זו כבר תוספת שלך.

3. לאחר מכן הטענה על 'ככה מבצעים "ברירה טבעית" לטרור, ע"י מאסר פוליטי של כל מי שמעז להתנגד לכיבוש בצורה בלתי אלימה'.

תזכורת לדרכי המאבק בפעילים היותר אלימים: מדי פעם הם נעצרים. חלקם האחר מחפש איזשהו מוות מידי חיילי צה"ל ובמקרה מוצא אותו.

4. והאזכור של נעמי קליין, שגרר תת־פתיל נפרד.
לא קשור, או כן קשור 529019
לא יודעת מה, אם בכלל, עשה הבחור, אבל הגארדיין ונעמי קליין הם לא המלצת-יושר יעילה. אולי אפילו להפך.
לא קשור, או כן קשור 529043
הבעייה היא שגם חלק גדול מהיהודים בארה''ב כבר נחשבים ל''להפך'', וגם חיילים קרביים ישראלים שמעיזים לפתוח את הפה הם כבר ''להפך'', וישראלים שמפגינים נגד המלחמה הם ''להפך'', ועוד רבים וטובים מידידי ומוקירי ישראל שלאט לאט ובהדרגה הופכים להיות ''להפך''.
לא קשור, או כן קשור 529045
בוא לא נגזים.
חלק גדול מהיהודים בארה"ב- לא נכון, מדובר (עדיין) במיעוט.
חיילים קרביים פותחי פה- גם כן מיעוט.
ישראלים שמפגינים- כנ"ל.
רבים וטובים מידידי ומוקירי...-
רבים? פרט בבקשה; טובים?- הדגם בבקשה.

לסיכום ועד שיתברר אחרת: כשהרוב חושב X, והמיעוט חושב דבר מנוגד, אז בהכרח מה שהמיעוט חושב הוא "להפך".
כמובן, אין להסיק מכך על נכונות או אי-נכונות X, או הפכו.
אלא שכשבאים להמליץ על מישהו ונתלים לשם כך באילנות גבוהים ממחנה ההפך, לא משכנעים אף אחד ממחנה הרוב. וזה כל מה שאמרתי בתגובתי המקורית (תבדוק).
לא קשור, או כן קשור 529047
גם היהודים בג'יי סטריט שאת ועידתם החרים שגריר ישראל בארה''ב הם ''להיפך''.
לא קשור, או כן קשור 529052
לצערך הרב הם /כבר/ מתמרכזים. ג'רמי בן עמי אמר בראיון כלשהו שעמדות ג'יי סטריט הם כעמדות קדימה!
אגב, מעניין אם זה רק מקרה שאין בכלל בוושינגטון-דיסי רחוב J.
לא קשור, או כן קשור 529054
וזה רק מראה את האבסורד הישראלי בהחרמה שלהם. כנראה שמי שיותר שמאלי מעמדת הליכוד המסורתית גורם לחרדה בישראל.
''פרטנר'' 529028
מעניין, האם גם היית מביא פעיל פוליטי יהודי העושה כאן ובעולם למען החרמת האוכלוסיה הפלשתינית ותוצרתה הכלכלית והתרבותית כפרטנר לשלום עמם?
ראה גם משפט ראשון בתגובה 204841 ומשפט ראשון בתגובה 204922 אם עוד נדמה לך שפגשת אנשי שמאל/פרטנרים פלשתינאים אי-פעם.
''פרטנר'' 529042
אם הפלסטינים היו כובשים את הישראלים ומפקיעים את אדמתם, אז כן. כאילו, דה?
''פרטנר'' 529044
אף פעם לא הבנתי בשביל מה עושים את ה"כאילו, דא" הזה - זה ברצינות או כחלק מפארודיה?
''פרטנר'' 529048
זה מין ביטוי שכזה, שאומר בקיצור "נו באמת, זה לא ברור מאליו?" . או לפחות ככה טוענת בת דודה שלי.
''פרטנר'' 529049
כנראה שלא לאלמוני.
''פרטנר'' 529051
כן, כן, משמעות הביטוי ידועה לי - לא זה מה שהתכוונתי. כשאתה עושה את זה כאן, באייל, זה עלול לסמן אותך כטוקבקיסט ווינט ותייר מזדמן (שהלקסיקון העברי שלו בא מבת דודה בת 14).
''פרטנר'' 529057
נו, שיהיה. אם בוגי יעלון מוכן לוותר על ביקור באירופה הקלאסית למען הכיבוש, אז שאני לא אוותר על שמי הטוב ב'אייל' לטובת מטרה מנוגדת?

בכל אופן, אתה אכן קולע במשהו למה שעובר בראשי כשאני משתמש בביטוי הזה. בדר"כ זו תגובה מצידי למה שנתפס בעיני כהיתממות - אנשים מבוגרים שמיתממים באופן עיקבי כמו ילדה בת 14.
לגבי הסלנג, משהו לא לעניין 532391
אני קצת מרגיש כמו האלמוני... אני מנסה לפעמים להתבטא כמו הצעירים אבל כנראה שאנשים מרגישים שזה לא זה. בן כמה אתה? (סליחה על השאלה הפולשנית, או בעצם, בת כמה הבת דודה? :} )
לגבי הסלנג, משהו לא לעניין 532393
איזה גיל בדיוק אתה שואל על גילו?
לגבי הסלנג, משהו לא לעניין 532394
אני לא מבין את שאלתך, אבל בכל אופן שאלתי הופנתה לגיל מתגובה 529048.
''פרטנר'' 529046
לדוגמה, פעילי־שלום שפעלו להחרים את הפלסטינאים לאור תמיכתם בסדאם חוסיין?
''פרטנר'' 529053
לשם מה ללכת רחוק? מפלגות ישראליות אשר מקשקשות כבר שנים על שלום לא רק ש"פועלות" או "קוראות" לחרם על הפלסטינים, אלא תומכות הלכה למעשה במצור על מליון בני אדם ברצועת עזה.

מלבד זאת, ישראל לא צריכה לחזר אחר אומות העולם על מנת לקדם חרם על הפלסטינים. כבר שנים ארוכות שאין יוצא ואין בא מהגדה המערבית ומרצועת עזה ללא אישור מהשב"כ. אין סחורה פלסטינית שמיוצאת או מיובאת ללא אישור צה"לי. איך אתה חושב שצה"ל מגייס משת"פים ובוגדים מקרב הפלסטינים? מה בדיוק הטעם בחרם? אצל מי נצא לבקש את אכיפתו?
זה ההבדל בין כובש ונכבש, זה פשוט ואכזרי עד כדי כך. הנכבש יכול לחזר אחר פתחיהן של אומות העולם, הכובש פשוט מוציא צו אלוף, שהינו החוק בשטחים הכבושים.
''פרטנר'' 529055
קודם כל נתחיל בבדיחה: איש אחד מגיע לרופא להתלונן על כאבים ברגליים. הרופא שולח אותו לסדרת בדיקות ובסופה הוא אומר לו: תראה, יש לך מספר בעיות אבל דווקא הכאבים ברגליים לא מטרידים אותי. טוב, אומר הפציינט, גם אם לך היו כאבים ברגליים זה לא היה מטריד אותי.

ולענייננו השמאל הישראלי בבעיה כי מצד אחד הוא רוצה שלום אבל מהצד השני כואב לו על התוצאות, לעומת זאת הפעילים מחו"ל רואים רק אידאלים בעיניים. בגלל זה באמת השמאל הישראלי כן פועל בזירה הצבאית לעומת השמאל העולמי שרק רוצה שלום.

צריך להבין את הענין הזה כדי להבין שלפעמים העובדה שאתה בעל עניין דוקא הופכת אותך ליותר צודק מהאדם האובייקטיבי.
''פרטנר'' 529106
רושם מקריאה באתרי שמאל ובאתרי ''שמאל'' בחו''ל, אני בספק אם הם רוצים שלום. יותר מדי אנשים שם הם סתם פרו-פלשתיניים, ולא פעילי שלום.
''פרטנר'' 529571
יותר מדי אנשים (כמוני) פשוט זועמים על ההתבהמות וההתקרנפות והטמטום של הימין הישראלי (ובאי כוחו הממשלה בצהל ובכנופיות האלימות של המזרח הפרוע ביו''ש). אנחנו מאוד לא מרוצים מהעובדה שמדינת ישראל מתנהלת לפי אותם אידאלים נאורים כמו מצרים טורקיה ורוסיה. הביקורת אינה שונה בעקרון ממה ששומעים שם, וגם ההתקרנפות בתגובה דומה מאוד.
''פרטנר'' 529574
חוששתני, שיש קצת הבדל בין הביקורת שיש לך על התנהלות ישראל (שבאופן כללי יש בינינו הסכמה), לבין מה שמגיע מכאן, למשל:
''פרטנר'' 529050
כמובן שאפשר להזכיר לך את נסיבות הכיבוש ומה קרה עם הניסיונות לסיימו, אבל יש כאן נקודה עקרונית יותר - פעילותו של אדם להחרמת אוכלוסיית הצד השני מזכה אותו בתואר פרטנר לשלום עמה רק אם הוא בצד הנכון.
נשמע לך הגיוני?
מה לזה ולפרטנריות?
''פרטנר'' 529056
כן, נו, בדיוק בשל כך השתמשתי בביטוי "כאילו, דה?" . גם בדרום אפריקה מי שקראו לחרם על השלטונות נחשבו לפעילי שלום ולוחמי חופש, בעוד השלטונות הלבנים שנלחמו בחרם נחשבו, ובצדק, לגזענים מפלים.

ראה איזה פלא. אלו שקראו לחרם נחשבו לפעילי שלום, וישראל, שעבדה בשיתוף פעולה מרשים עם המשטרה החשאית של המשטר הלבן נחשבה דווקא לתומכת בגזענות ומתנגדת לחופש. איך זה יכול להיות שמי שתומך בחרם הוא "בצד הנכון" ומי שתומך בשיתוף פעולה בצד ה"לא נכון"? האם גם השלטונות הלבנים היו נחשבים ללוחמי חופש לו היו קוראים לאומות העולם להחרים את הרוב השחור? כנראה שלא. איך זה יכול להיות? איך זה יכול להיות שמרטין לותר קינג שקרא להחרים את חברת האוטובוסים באלבמה והתעמת עם המשטרה ב Bloody Sunday נחשב ללוחם חופש, בעוד אלו שרק קראו לשחורים לשתף פעולה ולשמור על הסדר מוקעים כיום כגזענים פרימיטיבים?

מוחמד עותמן פועל כנגד הכיבוש כבר עשר שנים, בשיתוף פעולה עם ישראלים. רבים אחרים פועלים כנגד החומה כבר שנים ארוכות. ספציפית, הוא פעיל ביותר נגד החומה בכפרו שלו, מקום בו בג"צ כבר קבע כי איננה מידתית ולא נבנתה לצרכי ביטחון, אלא שצה"ל ושלטונות ישראל מתעלמים מכך.
אתה מציג זאת, בצביעות שאין כמוה לדעתי האישית, כאילו מטרתו היא החרם, ולא היא. מטרתו היא לחיות בשלום, פירוק החומה, והחזרת האדמות אשר נגזלו לבעליהן. הקריאה לחרם הינה טקטיקה, מקובלת לחלוטין, בפרט כאשר מדובר על החרם על חברת אלביט (על כך כמדומני דיבר עם שר החוץ הנורווגי) אשר מרוויחה כסף על חשבון גזל האדמה ובניית החומה.

ועל התחסדות שכזו (או לפחות כך זה נראה לי), אין לי אלא לענות שוב: "כאילו, דה?".
''פרטנר'' 529058
והפגישה עם סוכן החיזבללה?
''פרטנר'' 529060
אינני יכול לשלול בוודאות את האפשרות שהוא אכן נפגש עם סוכן חיזבאללה. איש לא יכול לעשות זאת, משום שהחומר חסוי.

בכל זאת, בהכירי את הטקטיקות של השב''כ ושל שלטון הכיבוש הצבאי על הפארסה ה''משפטית'' שלו (קרא את תאור הארכת המעצר - תובע שלא מכיר את החומר ולא בטוח באף פרט מלבד זאת ששחרור מוחמד מהווה ''סכנה לביטחון המדינה'', שופט שלא מכיר את שם העצור), בהתחשב בהארכות המעצר החוזרות ונשנות ללא האשמה ברורה, בהתחשב בכך שמדובר בפעיל מוכר הדוגל באי-אלימות שחזר ממפגש עם שר האוצר הנורווגי, בהתחשב בסדרת מעצרים סמוכים של פעילים אחרים נגד גדר ההפרדה ובעד חרם על חברות ישראליות המרוויחות ממנה - פעילות לא אלימה שמטרידה מאוד את השלטונות בישראל - נראה לי שמדובר בעוד אחד מהשקרים של שרותי הביטחון הישראלים, ובמעצר פוליטי לצרכי ענישה, הפחדה, ונסיון ללמד לקח. ואם לא, ובכל זאת מדובר על פעיל זכויות אדם בעל רקורד של התנגדות בלתי אלימה אשר החליט לפתע להפוך לפעיל חיזבאללה, שיתכבדו שלטונות המשטר הצבאי ויגישו כתב אישום שהם יכולים לעמוד מאחוריו.
''פרטנר'' 529088
מעניין אם היית מקבל בכזו התלהבות גם את גרסת דובר צה''ל למה שהתרחש בדיון.
''פרטנר'' 529091
לא הייתי מקבל את גרסת צה''ל בכזו התלהבות, משום שיצא לי להיות בבתי משפט צבאיים בשטחים הכבושים, גם בתור חייל וגם בתור אזרח. לצערי הרב, התאור של חברי ''מחסום ווטש'' אשר היו בדיון נשמע לי מוכר לעייפה.

ככל ששרותי הביטחון ימשיכו לעצור אנשים שמביעים התנגדות בלתי אלימה לשלטון הישראלי, כך יילך וידרדר האמון בהם. אף אחד לא מאמין לבית משפט צבאי של מדינה שעוצרת אנשים מסיבות פוליטיות. ככה זה.
''פרטנר'' 529092
דרך אגב, את גרסת דובר צה"ל בקשר להתעללות של מפקדים בשריון בטירונים, אתה כן מקבל בהתלהבות?
''פרטנר'' 529093
אתה רומז שההתעללות לא קרתה, והכל המצאה של דובר צה"ל?
''פרטנר'' 529095
אני מקבל בהתלהבות את מה שראיתי במו עיני, או שסיפרו לי אנשים להם אני רוכש אמון.
החצוצרה של גדעון 529852
"תובע שלא מכיר את החומר ולא בטוח באף פרט..."

עד שלא ראיתי את סרט הטלויזיה עם הנרי פונדה המצוין לא ידעתי שבארה"ב של שנות ה 1960 לא הייתה קיימת לנאשמים זכות ברורה לייצוג ע"י סנגור. העניין קשור לסמכות ההתערבות של ביהמ"ש העליון בריבונות של כל מדינה. התביעה גדעון נגד ווינרייט היא של מכונאי פשוט וחסר כסף שנשלח לחמש שנות מאסר כלא על לא עוול בכפו, בעיקר בגלל שהחוק במדינת פלורידה לא חייב למנות סנגור ציבורי לעבירות קלות. מכיוון שגדעון לא יכל לשכור עו"ד הוא ניסה להגן על עצמו במשפט ללא הצלחה. בבית הסוהר הוא קרא חומר רלוונטי והגיש ערעור לביהמ"ש העליון על הפרת התיקון השישי לחוקה המבטיח הגנה משפטית לנאשמים. ביהמ"ש העליון הסכים לדון בערעור והסכים לחזור בו מפסיקה בת 20 שנה וגידעון שוחרר אחרי שנתיים בכלא.

האם ניתן למנוע ייצוג משפטי מנאשם ישראלי? (שמעי שעו"ד של טייטל מתלונן שלא נתנו לא להיפגש עם לקוחו במשך כמה ימים).
החצוצרה של גדעון 529871
ככלל, לא ישפטו מישהו ללא ייצוג משפטי.
בפועל, יש טריקים כדי למנוע מעו''ד להיפגש עם לקוחו למשך זמן ממושך, ויש כמובן 'מעצר מנהלי', שבו אמנם יש עו''ד בדיון בדבר המעצר אבל לעיתים קרובות הוא לא רואה את חומר הראיות (מסווג וכו'. לא שחסרים עורכי דין עם סיווג ראוי, אבל לעיתים קרובות זה לא ממש עוזר להם), והשופט משמש כחותמת גומי בפועל. ומעשה היה בפלוני שנעצר, הובא בפני שופט, שוחרר כי הראיות נגדו היו קלושות. מיד (ואני מתכוון מיד) כשהכריז השופט על הכרעתו והעצור יצא מן האולם, עצרו אותו במעצר מנהלי לכמה חודשים.
החצוצרה של גדעון 529901
זכור לי שראיתי לפני כמה שנים כתבה על הסנגוריה הציבורית בישראל, ושם צויין שהיא הצליחה להוריד את אחוז הנאשמים בפלילים ללא יצוג מ-‏80% ל-‏50%.

על פי החוק היבש, אסור למשפט להתנהל בלי שלנאשם יהיה יצוג. המצב בפועל, איך לומר, לא טוב.
החצוצרה של גדעון 529909
למיטב ידיעתי החוק היבש אוסר לנהל משפט מבלי שלנאשם יהיה יצוג רק בעברות שהעונש הקבוע להן בחוק הוא יותר ממספר מסוים (לא זוכר מהו) של שנות מאסר. בעברות קלות יותר הנאשם רשאי לייצג את עצמו.
החצוצרה של גדעון 529915
שניכם צודקים. באשר לחובה המשפטית - זה מופיע בסעיף 15 א' לחוק סדר הדין הפלילי:
"נאשם שאין לו סניגור, או חשוד בעבירה אשר לשם בירורה הוחלט לגבות עדות לאלתר לפי סעיף 117 ואין לו סניגור, ימנה לו בית המשפט סניגור אם נתקיים בו אחד מאלה:

(1)הוא הואשם ברצח או בעבירה שדינה מיתה או מאסר עולם או שהואשם בבית משפט מחוזי בעבירה שדינה מאסר עשר שנים או יותר, או שהוא חשוד בביצוע עבירה כאמור;

(2)לא מלאו לו שש עשרה שנים והוא הובא לפני בית משפט שאינו בית משפט לנוער;

(3)הוא אילם, עיוור או חרש או שיש חשש שהוא חולה נפש או לקוי בכשרו השכלי.

(ב)בית המשפט רשאי לא למנות סניגור אם הנאשם ביקש זאת ובית המשפט ראה שלא ייגרם לו אי-צדק אם לא ייצגנו סניגור.

(ג)נאשם שהוא מחוסר אמצעים על פי אמות מידה שנקבעו לפי חוק הסניגוריה הציבורית, התשנ"ו-‏1995 ואין לו סניגור, רשאי בית המשפט – לבקשת בעל דין או מיוזמתו הוא – למנות לו סניגור.

(ד)חשוד או עצור שאין חובה למנות לו סניגור ונתקיימו בו התנאים האמורים בסעיפים קטנים (א)(1) עד (3) או (ג), רשאי בית המשפט – לבקשת אותו אדם, לבקשת תובע או מיוזמתו הוא – למנות לו סניגור.

(ה)בית המשפט רשאי למנות סניגור לצורך דיון בבית המשפט בבקשה לדיון נוסף או למשפט חוזר, וכן לצורך הדיון הנוסף או המשפט החוזר, אם ראה הצדקה לכך ונתקיימו במבקש התנאים האמורים בסעיף קטן (א)(1) עד (3), או (ג).

(ו)מינוי סניגור לפי סעיפים קטנים (א) ו-(ג), במחוז שהוקמה בו לשכת סניגוריה ציבורית, יהיה לפי הוראות חוק הסניגוריה הציבורית, התשנ"ו-‏1995.

(ז)ראה בית המשפט במחוז שהוקמה בו לשכת סניגוריה ציבורית שיש למנות סניגור לפי סעיפים קטנים (ד) או (ה), יפנה את החשוד או העצור ללשכת הסניגוריה הציבורית שבאותו מחוז כדי שימונה לו סניגור; סבר בית המשפט שיש למנות סניגור משום שהחשוד או העצור מחוסר אמצעים, רשאי הוא להורות לסניגור הציבורי המחוזי לבדוק את זכאותו.

והנה מאמר בעניין של איזה מתמחה (אז) בסנגוריה הציבורית, לפני חמש שנים:
החצוצרה של גדעון 529934
החוק הזה תקף גם לפלסטינאים שנשפטים בבימ"ש ישראלי?
החצוצרה של גדעון 529963
בתוך תחומי הקו הירוק, כן. מחוץ, בערך ומאוד לא בדיוק, אם כי להבנתי עיקר הבעיות בבתי הדין הצבאיים אינן נובעות מהעדר עורכי-דין אלא מנהלים לא ממש תקינים ועודף חיבה למעצרים מנהליים.
החצוצרה של גדעון 529970
יש בבתי הדין הצבאיים בשטחים עוד משהו. עשיתי פעם חודש מילואים באבטחה לבית דין כזה בעזה. הביאו שני נערים למישפט בגלל שיידו אבנים. הראשון אמר שאיננו מתחרט ואילו השני התחרט , ביקש סליחה והבטיח שלא יידה אבנים. פסק הדין של הראשון היה: "בהתחשב בזה שהנאשם לא הביע חרטה ולא הבטיח שלא יחזור להתנהגותו, בית המישפט דן אותו ל-‏700 ל"י קנס ו7 חודשי מאסר." לגבי השני:" בית המישפט מתחשב בחרטה שהביע ובהבטחתו לא לחזור על המעשים שעשה ודן אותו ל-‏700 ל"י קנס ו7 חודשי מאסר". אלו היו המספרים אם אני זוכר היטב- פסקי הדין היו7 זהים אצל שניהם.
שמעתי את זה במו אוזני ולא מכלי שני.
החצוצרה של גדעון 529972
כן, לדברים כאלה רמזתי ב''נהלים לא תקינים''. להבנתי חל שיפור מתקופתך, אבל עדיין יש לא מעט בעיות ממין אלו.
החצוצרה של גדעון 529989
ייתכן שבית המשפט התחשב בחרטה ובהבטחה באופן שבו פוליטיקאית ישראלים לוקחים אחריות על מעשיהם: הם אומרים שהם לוקחים אחריות.
החצוצרה של גדעון 530000
זו היתה רק דוגמא אחת מרבות.
החצוצרה של גדעון 530020
אפשר להסתכל על הבעיה כאוסף של נהלים לא תקינים וחיבה לכך או אחרת, אבל זה מחמיץ את העיקר. הבעיה העיקרית של בתי המשפט הצבאיים היא לא במהותם אלא במטרתם. הם לא חלק ממשטר כולל של צדק, ולו ''צבאי'', אלא כלי למימוש משטר של הפרדה ודיכוי. זו דרך מוסדית (שנמצאת בשימוש כבר עשרות שנים) לטפל בריקושטים המתחייבים של דיכוי עם שלם וגזילת אדמתו. אי אפשר לקיים את האחד בלי האחר. נעמי קליין כתבה על זה יפה מאוד ב''דוקטרינת ההלם'' - אי אפשר להפריד בין האלימות למטרה שהיא באה לקדם. בדרך כלל האלימות כטקטיקה הופכת לכלי עיקרי כשהמטרה היא כזו שנדרשת אלימות על מנת לאכוף אותה. זה דומה למקרים אחרים שהיא מתארת מרחבי העולם - למשל מצ'ילה. משטר הדיכוי של פינושה לא היה תופעת לוואי בלתי נעימה ואורתוגונלית לרפורמה הכלכלית שלו, אלא אבן בניין הכרחית. לא ניתן לרושש עם שלם מבלי להיזקק לאמצעי דיכוי. באופן דומה, מערכת ''בתי המשפט'' הצבאיים אינם אוסף של תקלות ונהלים עכורים, אלא חלק אינטגרלי מהאלימות הממוסדת הנדרשת על מנת לגזול את אדמת הפלסטינים ולדכא את המחאה שתקום על כך.
החצוצרה של גדעון 530021
תיקון קל: מערכת "בתי המשפט" הצבאיים אינם אוסף של תקלות ונהלים עכורים, אלא חלק אינטגרלי מהאלימות הממוסדת הנדרשת על מנת לדכא את שאיפת הפלסטינים לסלק את האויב הציוני מעל אדמתו (ובכלל זה גם גיל).
החצוצרה של גדעון 530022
מעניין שלא היה צורך באותה מערכת לפני 1967 למרות שגם אז הייתה שאיפת הפלסטינים לסלק את האויב הציוני מעל אדמתו.
החצוצרה של גדעון 530025
לא שלטנו אז על כל פלשתינאי השטחים.
רק על פלשתינאי ישראל שבגבולות 67.
והם היו תחת ממשל צבאי, להזכירך.
החצוצרה של גדעון 530028
המימשל הצבאי בוטל ב1966. גם הוא וגם המערכת המשפטית בשטחים הכבושים הם כלים לדיכוי האוכלוסיה ומביאים בטווח הארוך להגברת העוינות נגד ישראל שתגרום לאנשים מסוימים להגיד שזה רק מראה על מטרתם לגרש אותנו מכאן.
החצוצרה של גדעון 530029
נכון. איזה טפשים. היו צריכים לספח את השטחים ישר ב־1967 כדי להמנע מעוולות המשטר הצבאי.
  החצוצרה של גדעון • ארז לנדוור
  החצוצרה של גדעון • האייל האלמוני
  החצוצרה של גדעון • ארז לנדוור
  החצוצרה של גדעון • האייל האלמוני
  החצוצרה של גדעון • ארז לנדוור
  החצוצרה של גדעון • האייל האלמוני
  החצוצרה של גדעון • דורון הגלילי
  החצוצרה של גדעון • האייל האלמוני
  החצוצרה של גדעון • דורון הגלילי
  החצוצרה של גדעון • רון בן-יעקב
  החצוצרה של גדעון • רון בן-יעקב
  החצוצרה של גדעון • האייל האלמוני
  החצוצרה של גדעון • Omer Moussaffi
  ''פרטנר'' • צפריר כהן
  ''פרטנר'' • ארז לנדוור
  מאבק משלים טרור • אפופידס
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • איציק ש.
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • איציק ש.
  לא קשור, או כן קשור • שוטה הכפר הגלובלי
  לא קשור, או כן קשור • גיל
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • איציק ש.
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • איציק ש.
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ראובן
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ראובן
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ראובן
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ראובן
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ראובן
  לא קשור, או כן קשור • גיל
  לא קשור, או כן קשור • טווידלדי
  לא קשור, או כן קשור • ידידיה
  לא קשור, או כן קשור • גיל
  לא קשור, או כן קשור • ידידיה
  לא קשור, או כן קשור • גיל
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני
  כבר היינו בסרט הזה • Omer Moussaffi
  כבר היינו בסרט הזה • האייל האלמוני
  לא קשור, או כן קשור • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים