הממשלה האירופית גדלה וגדלה 529332
לאחר שממשלת האיחוד אסרה ליבא נורות להט (לכאורה כדי להקטין צריכת אנרגיה), ובכך מעודדת שימוש בנורות פלורסנט (שהן לכאורה מסרטנות), היא גם רוצה לדעת היכן כל נהג נמצא, ובאיזו מהירות הוא נוהג (לכאורה כדי להרתיע נהגים מעבירה על החוק).

נראה שחוץ מלאנגלים, זה לא כל כך מפריע לאירופאים.
ההולנדים מתחרפנים 530058
ממשלת הולנד עומד לאסוף את נתוני המיקום של כל כלי הרכב בתחומה באמצעות מערכות gps שיותקנו בהם. התואנה לאיסוף היא גביית מס קילומטרז' מנהגים מזהמים.

אם זו אכן המטרה, מדוע לא להטיל מס נוסף על בנזין? כך יהיה אינטרס לנסוע ברכב חסכוני. ואם רוצים דווקא למדוד קילומטרז', למה לא פשוט לקרוא אותו פעם בשנה במהלך הטסט?

זה נשמע כל כך מופרע וקיצוני, שקשה לי להאמין שזו באמת ההחלטה. אני מקווה שנציגת הולנד ב"אייל" עוקבת אחרי הדיון ותסביר מה זה צריך להביע.
ההולנדים מתחרפנים 530072
"Instead, an average passenger car will pay euro0.03 per 1 kilometer ($0.07 per mile), with higher charges levied during rush hour and for traveling on congested roads."
ההולנדים מתחרפנים 530098
תודה, מרוב עצבים לא ראיתי את השורה הרלוונטית: את המטרה הזו, של קביעת כבישי אגרה על פי עומס וזמן מחייבת דיווח מיקום בכל רגע.

לא שזה מרגיע אותי, כי בבעיית זיהום האוויר אפשר להילחם ביתר קלות על ידי העלאת המס על בנזין. גביית מס גודש היא מטרה חשובה פחות, שאינה מצדיקה את ביטול הפרטיות הכרוך בפתרון המוצע שם. אפילו הפתרון הלונדוני, של מצלמות בכל עבר, עדיף.
ההולנדים מתחרפנים 530102
יש תחליף מאוד פשוט למס גודש שלא דורש כלל חדירה לפרטיות. ממילא כל מי שנכנס לרחוב צדדי גם חונה שם אז מספיק להטיל מס על חניונים יחסית לעומס שברחוב שלהם והשגנו כמעט אותה מטרה.
ההולנדים מתחרפנים 530259
נחשפה הקונספירציה: בכירי האיחוד האירופי מסתכלים ביחד אחרי ארוחת הערב איפה הייתם אתמול בשש ומעבירים דאחקות על חשבונכם..
ההולנדים מתחרפנים 530270
אני דווקא מודאג יותר מן האקסית הקנאית שלי, שבן דוד שלה עובד במשרד התחבורה.
ההולנדים מתחרפנים 530326
אני דווקא מגיב יותר ל "לכאורה כדי להרתיע נהגים מעבירה על החוק", בדגש על ה "לכאורה" (תגובה 529332).
ההולנדים מתחרפנים 530364
במבט המזועזע הראשון, החוק ההולנדי נראה לי כה קיצוני לעומת מטרותיו המוצהרות, שהנחתי שיש לו גם מטרות בלתי-מוצהרות. כמו למשל, לובי של יצרני GPS, מוטיבציית יתר של אגף מערכות המידע במשרד התחבורה (שעכשיו יקבל הרבה תקציבים וכוח והזדמנויות לשוחד), פיקוח על מהירות, פיקוח על גניבת רכב, ואפילו ריגול פנימי למניעת פשע וטרור.

(כאמור, גם במבט שני החוק מזעזע אותי. אבל פחות. מתרגלים מהר מאוד למִשטוּר של החיים.)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים