מקבץ תגובות 53048
.. מה לעשות, הגעתי לדיון באיחור-מה.

יש הבדל בין כותרת שאינה אוביקטיבית לבין כותרת מטעה. כשהכותרת מכילה מידע שאינו מדויק (כמו שאמר גם גלעד), וגוף הידיעה מלמד אותי אחרת, יש בכך הטעיה. מעבר לזה שהקורא מרגיש לעתים מרומה במקרים כאלה, יש סכנה ש"הקורא העסוק" של ערן יסתפק בכותרת.

ולברק - גם אם בגוף הידיעה צריך להיות ערך חדשותי, כותרת נוסח "כלב נשך אדם" תמשוך את עין הקורא, ויש סיכוי טוב שתופיע גם כיום. החידוש יכול להופיע בגוף הידיעה.

בנושא יחצ"נים למיניהם - הרי שכאן יש לעיתונאים כח בעצם ברירת הנושאים. אם קבוצה מכריזה שתפגין, והעיתונות תתעלם ממנה, משמעות ההפגנה תהיה קטנה עשרות מונים מזו שיכלה להיות לה - לו סוקרה. ולא ניכנס לגווני הסיקור שיכולים להיות ("חמש עם"? "מבט"? עמוד ראשי? אחורי? פנימי? וכו').

ולג. - מה כשפוליטיקאי, למשל, מכריז על מסיבת עיתונאים, בה הוא חוזר בפעם השביעית על עמדות מוכרות וידועות?.. לרגע דמיינתי כותרת כזו: "ערפאת חוזר (שוב) על דבריו כי..".
.. לא. לא נראה לי שזה יקרה בזמן הקרוב. האם עתונות צריכה להסב את תשומת לב צרכניה למניפולציות פוליטיות או אחרות? אפשר להתווכח על זה. לדעתי, לא כל מסיבת עיתונאים צריכה לקבל כותרות מרכזיות - דעה שמנוגדת, כנראה, לדעתם של רוב העורכים בכלי התקשורת המרכזיים שלנו (אם לשפוט, למשל, לפי המעברים התכופים למסיבות עתונאים במהלך דיווחי חדשות - ולא רק - בטלוויזיה).

זהו.
תגובה קצרה 53052
''ג.'' הוא ידידנו שמעון גלבץ.
תגובה קצרה 53054
זה היה שם חיבה
(:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים