אשפוז צבאי 530641
הזדמן לי פעם היכרות אישית מאוד עם נפלאות מערכת בריאות הנפש הצבאית (לפני שנתיים). לדעתי מהסיפור הנ"ל ניתן להסיק מספר פגמים מהותיים בהליך הצבאי, לשיפוטכם:
הייתי חולה בקורס חובשים בוירוס, אך החום שלי היה 37.5, וכך מספר ימים שכבתי במיטה כי לא נתנו לי ג'-ים. המפקדים, שהחליטו שמשהו כנראה יותר נורא מסתם וירוס, התייעצו טלפונית עם הקבנ"ית שהייתה בחופשה. בסופו של יום הם שאלו אותי אם ברצוני לראות קב"ן (לכשמצבי השתפר אך עדיין הייתי חולה), וכשעניתי בשלילה התקשרו שוב לקבנ"ית (כאמור, היא מעולם לא נפגשה עימי אלא רק שמעה אודותי), שהחליטה שאני בסכנת התאבדות מיידית, והוחלט לפנותי לבית חולים אזרחי (בפקודה, אך מבלי להגיד לי למה נוסעים לשם, שהיה די מוזר בהתחשב ששירתתי בבה"ד 10). במשך לילה שלם (משמונה בערב) הריצו עלי בדיקות שונות ביניהן CT ראש, בדיקות דם, בדיקת תקינות של נוזל ה- CSF (השם למיטב זכרוני של הנוזל סביב עמוד השדרה ועד המוח Carnial Spinal Fluid, בדיקה מאוד לא נעימה כשמבוצעת בהיעדר חומר הרדמה) צילום רנטגן ועוד. בסוף כל זאת נפגשתי עם פסיכיאטר בשעה 5 בבוקר שבעצמו לא הבין מילה מהכתב של הקבנ"ית (שנשלח בפקס) וקבע לאחר מספר דקות שאני שפוי, והשתחררתי.
אשפוז צבאי 530642
הדבר מעיד בעיקר על חשש יתר, על (או מעבר ל)גבול ההיסטריה. כנראה *דווקא* בגלל שמדובר בבה"ד 10. ידיעה חלקית גוררת חששות כבדים הרבה יותר מבורות מוחלטת.
בסופו של דבר (5 בבוקר - כל היום עוד לפניך) המערכת התעשתה ולא נגרם שום נזק.
אשפוז צבאי 530648
*אתה* מגן על המערכת הצבאית? אתה מרגיש טוב?
אשפוז צבאי 530653
יש לי הסכם עם המערכת הצבאית: היא תגן עלי, ואני עליה.

כמו שקורה לה מדי פעם שהיא ממלאת את חלקה בהסכם, זה קורה מדי פעם גם לי :-)
אשפוז צבאי 530714
אז בסופו של דבר בזכות אותה קב''נית זכית למה שחיילים מעטים זוכים, טיפול רפואי נאות (כל הקטע לפני הפסיכיאטר הוא לברר את הסיבה למחלה, לא לאובדנות).

לגבי בדיקות כואבות, אפשר להגיד לא (או לפחות לדרוש הסבר מקדים). אני מניח שהחתימו אותך על טופס הסכמה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים