530712
יש משתתף אחד בסקר שבחר ''לא, אבל אני שוקל לפנות לטיפול''. אני מציע לך, פנה. אחרי שנים ארוכות ורעות של דיכאון החלטתי לבסוף להתגבר על החשש ולפנות לטיפול (תרופתי ברובו), ואני שמח שעשיתי זאת. חיי השתפרו מאוד, אני לא ''מאושר'' עדיין - יש כל מיני מכשולים אובייקטיבים שמונעים ממני להיות מאושר, אבל לפחות חזרה אלי התקווה לאושר, ואני לא שבוי בפחד ומעצורים שפעם חשבתי שהם חלק בלתי נפרד ממני.
530739
עובדה מעניינת ולא כל כך ידועה היא שבבתי החולים הפסיכיאטריים הממשלתיים יש ''מיון פסיכיאטרי'', ואפשר להתיצב שם ולראות פסיכיאטר בו במקום ( אמנם אחרי המתנה שהיא לפעמים מאוד ארוכה). השרות ניתן ללא תשלום ובלי קשר לקופת החולים.
530771
לראות פסיכיאטר ולפנות לטיפול פסיכולוגי הם שני דברים שונים מאד מאד. אם יש לך בעיה אקוטית מיידית הפסיכיאטר של בית החולים עשוי להועיל, אבל הוא לא יטפל בסיבה לבעיה ולא יביא אותך למצב של יציבות ממושכת.
530780
בבית החולים יש גם פסיכולוג.
530790
ואינסטלטור?
530794
היה אחד אבל הוא הבריא ושוחרר לביתו.
530796
אני לא יודע בדיוק כמה אקוטית צריכה להיות בעיה אקוטית. הפסיכיאטר יראה אותך, יציע טיפול ויקבע לך עוד פגישות מעקב.
530828
פסיכיאטר של מיון יקבע לך פגישת מעקב? לפי הבנתי מיון פסיכיאטרי הוא המקבילה של מיון בבית חולים רגיל, אתה אמור לקבל ממנו בדיקה ראשונית ואבחנה ראשונית, אם הוא מחליט שאתה זקוק לאשפוז אתה תאושפז, אם אתה זקוק באופן מיידי לתרופות כדי לחזור ליציבות יחסית הוא ידאג שתקבל אותן, אבל הוא לא אמור להפגש איתך על בסיס קבוע או לתת לך מרשמים לטיפול תרופתי ארוך-טווח. לכל היותר הוא יכול להמליץ לך לקבוע תור בבית החולים או במסגרת קופת החולים שלך, או לת לך שמות של פסיכאטרים פרטיים.
530843
לא יצא לי להיפגש עם פסיכיאטר במיון של בית חולים, אבל בפגישות שהיו לי עם אורתופדים במיון בהחלט קרה שהזמינו אותי לפגישות מעקב באמצעות מרפאות החוץ של בית החולים.
530845
"פסיכיאטר של מיון יקבע לך פגישת מעקב?"
כן. עוד סיבה למה מדובר בעובדה מעניינת.
משוגעים עושים חיים משוגעים 530851
בחדר מיון רגיל גם תשלם הרבה כסף עבור ה''טיפול'' (שמסתכם, ברוב המקרים, בהמתנה ארוכה ופגישה חטופה עם מתמחה טרוט עיניים). לפני שנים לא רבות מי שהתאונן על כאבים בחזה היה מקבל תשומת לב מיידית, לאחרונה שמעתי לפחות על מקרה אחד בו עברו שעתיים מרגע ההגעה לחדר מיון עד פענוח ראשוני של בדיקת האק''ג.

למערכת הבריאות לא כל-כך איכפת אם תמות, אבל היא ממש לא רוצה שפסיכוטים יתחילו להשתולל. מכאן אתה יכול לגזור את ההבדלים.
משוגעים עושים חיים משוגעים 530857
והבלבניסטים היו אומרים: למערכת הבריאות לא כל-כך‏1 איכפת. נקודה.
___
1 בעצם בכלל לא אכפת.
משוגעים עושים חיים משוגעים 530914
מצד שני מערכת הבריאות גם לא רוצה שתגיע למצב שבו אתה תופס מיטה ביחידת טיפול נמרץ, אם אפשר למנוע את זה.

אני גיליתי שחדרי המיון הפרטיים (טר''ם וכדומה) נותנים שרות לא רע בעלות לא גבוהה (כחמישים-ששים ש''ח). כמובן, אם המצב מספיק גרוע שאתה זקוק לאשפוז תצטרך לנסוע לבית חולים אמיתי ולעבור גם מיון שם, אבל במצב כזה לפחות לא תשלם על ההגעה למיון.
משוגעים עושים חיים משוגעים 530923
למה חדרי המיון הפרטיים? 66 שקלים הוא המחיר במוקד של קופ"ח (מכבי לפחות).
משוגעים עושים חיים משוגעים 530934
ובאילו שעות הם פתוחים?

חוץ מזה, לפחות בירושלים הפרטיים ממוקמים במיקום הרבה יותר נוח.
משוגעים עושים חיים משוגעים 530935
נכון, פתוחים רק עד 22:00 או משהו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים