אירוניה 530868
בעקבות דחיינות שהגיעה לחומרה שפוגעת לי בצורה משמעותית בחיים כמו לימודים שלא מתקדמים לשום מקום ועוד דוגמאות, אפילו בבריאות במידה מסויימת (חור בשן בשאני צריך לטפל בו כבר יותר מחצי שנה אבל ''לא מוצא את הזמן''), החלטתי לפני כמה חודשים לפנות לעזרה פסיכולוגית, אך גם את הצעד הזה נראה שאני לא מצליח לעשות.

אם זה לא היו החיים שלי זה היה מצחיק. במחשבה שניה זה מצחיק בכל מקרה.
אירוניה 530880
מה מצב הקשב שלך?
אירוניה 530897
תבקש מחבר טוב שיכריח אותך, זה מה שאני עשיתי.
אירוניה 530901
לבקש מחבר טוב? למי יש זמן וכוח לזה עכשיו?
אירוניה 530908
לבקש מחבר טוב הרבה יותר פשוט מלעשות את התהליך בעצמך, במקום לטלפן, ולקבוע תור, ולהגיע לתור בזמן, (ואחר כך להמשיך בטיפול מכוח האינרציה),
אתה מבקש מחבר טוב ''יש לי בעיה ואני חייב ללכת לטיפול נפשי, תעזור לי'' אם החבר הוא טוב הוא יעזור.
אולי זה נשמע מצחיק אבל אני רציני לגמרי, לי לא היה כוח לקבל עזרה חיצונית, ורק בקשה מחבר שיוודא שאני פונה לקבל טיפול עזרה.
אני מניח שמי שלא חווה את הבעיה יחשוב שזו סתם עצלנות או חוסר אחריות, אבל זה לא בדיוק ככה, זה כמו משקולת שמוטלת עליך ומונעת ממך אפילו לחשוב על תזוזה.
אירוניה 530909
אני מזדהה עם כל מה שאמרת על דחיינות (גם לי יש בעייה רפואית קלה מאוד אך מעצבנת שנמנעתי לטפל בה כמעט 15 שנה, ועושה טסטים לקטנוע באיחור של עשרה חודשים), ומתלבט קצת בקשר לעזרה פסיכולוגית.

אגב לספר לחבר, אני מתמודד על ידי זה שאני מספר לחברה שלי מה אני צריך לעשות.
אירוניה 530910
דווקא במקרה זה, נראה לי שאימון אישי ממישהו אמין יעזור יותר. או סתם ייעוץ מעשי לקביעת סדרי עדיפויות. לא יקדם אותך לשבת ולנתח את הסיבות לדחיינות.
אירוניה 530911
אני מדחיין את היום שבו אצטרך לפתור את הדחיינות. (זה נכתב ברצינות גמורה ובעצב ורק לאחר מעשה נזכרתי בכותרת של הפתיל. עוד יותר פתטי)
אירוניה 530913
לפחות אתה כבר מודע לזה :-)
אירוניה 530912
אני מניח שברוב המקרים הטיפול המומלץ לדחיינות הוא התנהגותי-קוגניטיבי ולא פסיכודינמי. אינטרוספקציה היא פחות מרכזית בטיפול כזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים