משרד ללא נייר 531134
מישהו טרח לעבור על מטמון הדוא"לים של מדעני האקלים ששוגר לרשת בתיזמון מושלם לקראת ועידת קופנהאגן? הכצעקתה?
משרד ללא נייר 531215
הצצתי הצצה קצרה בחמשת או עשרת הדואלים הראשונים, אבל יש שם אלפים רבים. בכל מקרה, אתה יכול להיות רגוע - הספקנים כבר עברו על כולם. הקטע הבעייתי ביותר הוא זה שזכה לפרסום רב, והוא מתאר כיצד הגרפים של הטמפרטורות כפי שהן מחושבות מתוך טבעות עצים מפסיק להיות תואם לטמפרטורות כפי שנמדדו באופן ישיר מ-‏1960 ואילך והמדענים מסתירים את העובדה הזו. מה שלא ברור הוא מה המשמעות של הההסתרה הזו - האם מדובר בענין נקודתי או בחלק ממהלך של טיוח שיטתי שנוגע גם לנתונים נוספים. התחושה שלי היא שכמקובל לגבי תאוריות קשר, צריך ביסוס הרבה יותר חזק כדי לקבל אותן כנכונות.
משרד ללא נייר 531219
''התיישרות'' של מדענים אל דעת הממונים, אל דעת המממנים, ואל דעת ההמונים, אינה מחייבת קונספירציה.
משרד ללא נייר 531242
אבל איך נוצרה הדעה הזו של כל הגורמים? הספקנים נאחזים בדואל הזה כדי לטעון שבהלת האקלים נזרעה על ידי מדענים שעוותו את הנתונים כדי ליצור אותה.
משרד ללא נייר 531256
דעה קבוצתית יכולה להיוולד בלי תיאום מראש. והיא עלולה להיות מתוחזקת מן הסיבות הלא-נכונות. הספקנים חושדים שחלק מן המחקרים מונעים בידי סוציולוגיה של המדע יותר מאשר קלימטולוגיה.
משרד ללא נייר 531223
גם לשרה פיילין יש מה לומר בנושא במאמר שהיא פירסמה בוושינגטון פוסט. האטלנטיק מגיש נוסח מוער ומבואר של המאמר שלה.
משרד ללא נייר 531243
לא עקבתי מספיק בזהירות אחרי מה שהספקנים גרדו, פרט לדוא''ל מגעיל קצת בו מישהו שמח שנפטר אחד ממתחריו. מה קצת מצחיק ( וקצת מדכא) זה לראות איך הרבה ''שמרנים'' ( כלומר חושבים שיש התחממות וגומר) פתאום חושבים שזה לא בסדר לחשוף מידע כזה ושמי שפרץ למאגר הוא פושע. אני איכשהו חושב שאלו אותן נפשות שבדרך כלל תומכות בחשיפה ובחופש המידע.
משרד ללא נייר 531244
לי נראה שאלה גם אותן נפשות שתומכות בזכות לפרטיות. בכל מקרה, די ברור שמי שמותקף ינסה לעשות דה-לגיטימציה למי שמתקיף אותו.
משרד ללא נייר 531245
תאר לך שמישהו היה חושף דוא''ל מהפנטגון או הסי-אי-איי בעניין אי מציאת נשק להשמדה המוני בעירק.
משרד ללא נייר 531248
אוהו, איזו דה-לגיטימציה היית רואה אז. בפרט אם היה יסוד לחשד שנאמני סדאם הם שחדרו לנתונים והם פרסמו אותם שבוע לפני הבחירות בעיראק במטרה להשפיע על תוצאותיהן.
משרד ללא נייר 531252
אני דווקא מנחש שבמקרה זה היה מוצטט כאן רב"י את הני"ט וטוען שמי שחשף את ההונאה הוא פטריוט אמתי, שאין יסוד לטענה שהמידע שלו מבוסס על אשתו עובדת הסי איי אי, ושיש לכלוא את עוזר סגן הנשיא שהשחיר את פניו.

בקיצור, היתה מתרחשת דה-לגיטימציה, אבל לא בידי הנפשות המוזכרות בתגובה 531243. אכן מדכא שעקרונות כגון שקיפות הם רק כלי במשחק פוליטי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים