לא הצבעתי (כי רק עכשיו הגעתי לסקר, הוא עלה במתמשכים שלא קראתי) 531352
אבל לו יכולתי לענות עליו בשנת 2001, התשובה הייתה "לעתים קרובות". יש לי מאות דיסקים (מקוריים), בפעם האחרונה שעוד טרחתי לקטלג (לפני 5 שנים לפחות, אני מעריכה) היו לי מעל 500, מתוכם למעלה מ-‏300 של מוזיקה ישראלית. בשנים האחרונות אני קונה פחות, גם כי אין לי מה לקנות, גם כי אני שומעת פחות מוזיקה חדשה (לא בהכרח חדשה אבסולוטית, חדשה לי) ומתמקדת יותר בתכנים נצפים (במילים אחרות, עברתי לאסוף DVD. יש לי לפחות 200 כותרים, אני מעריכה).

האם אני מורידה מהאינטרנט? כן, אבל לא הרבה. פעם הייתי מורידה שירים לועזיים (בעיקר להיטי אייטיז, למשל; היו הרבה להקות של להיט אחד, והאינטרנט שחרר אותי מהחובה לקנות דיסק שלם). שירים עבריים אני לא מחפשת, פה ושם קיבלתי שירים מסוימים שביקשתי מחברים, או חומרים נדירים שלא נמכרים. כיום אני מורידה לעתים נדירות מאוד, בעיקר כדי לבדוק האם אני רוצה לקנות אלבום מסוים (לרוב אני מסתפקת בדגימות שיש באתרים כמו אמזון, מומה וכו'). האינטרנט חשף בפניי עולמות מוזיקליים שלא הייתי מכירה אחרת, וקניתי הרבה מאוד דיסקים ע"ס שירים שהורדתי (ולא פעם קניתי דיסק גם אחרי שכולו היה לי ב-MP3 במחשב; זה לא שיקול מבחינתי. אם אני אוהבת, אני קונה).

בשנתיים-שלוש האחרונות הורדתי מוזיקה "קלאסית" לצורכי לימודים (וכך האזנתי ליצירות הנדרשות בביתי במקום בספריית המדיה), ואמנם לא שילמתי למבצעים, אבל היוצרים כבר מזמן בקבר (וגם הנכדים שלהם, למי שהיו כאלה) אז הם "יחיו" בלי התמלוגים שלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים