532
הוכח שמאבק הסטודנטים בשנה שעברה היתה רק הצגה כדי להראות את ''אי תמיכתם'' בנתניהו כראש ממשלה ולא בגלל הטבות לסטודנטים שהם דרשו.
לברק הם נותנים זמן לקיים את ההבטחות ..נו באמת ...
"הוכח"? 544
אני תוהה היכן מצא הכותב ''הוכחה'' זו. נזכיר רק כי לפחות אחת ממנהיגי השביתה היא כיום חברת כנסת -- מטעם הליכוד.

עם זאת, הפוליטיזציה של אגודות הסטודנטים בארץ היא בעיה רצינית. האגודות נתפסות ע''י רבים כקרש קפיצה לחיים פוליטיים (ע''ע חיים רמון, צחי הנגבי ועוד). התוצאה היא חוסר אפקטיביות של האגודות בפועלן למען הסטודנטים.

הדוגמא הנגדית המצויינת היא הטכניון, בו אגודת הסטודנטים היא א-פוליטית ופעילותה למען הסטודנטים, למרות שאיני מסכים עם כולה, עדיפה בהרבה על זו של כל אגודת סטודנטים אחרת.
אגודות סטודנטים ופוליטיקה 555
טל צודק, אבל לא מדייק: הניסוח "נציגי סטודנטים רואים באגודה קרש קפיצה לפוליטיקה" מטעה, לפחות במידה שהוא רומז שגישה זו מוטעית. אותם סטודנטים מפתחים אמביציות פוליטיות, ובעקבות כך מעמידים עצמם לבחירה באוניברסיטאות - לא ההיפך. לכן, מבחינתם, האגודות הן אכן קרש קפיצה. הבעיה, אם כן, היא לא אותם סטודנטים אלא הרוב הדומם, סטודנטים שאין להם אמביציות פוליטיות, ו(לכן?) אינם מנסים להיות נציגים - כמוני וכמו טל. מזלנו בטכניון שיש אצלנו כמה אחרים.
אגודות סטודנטים ופוליטיקה 556
אני מאמין כי לו אגודת הסטודנטים בתל-אביב, למשל, היתה א-פוליטית, היו כאלה שהיו מציגים מועמדות, ונבחרים. אם בטכניון הקטן (חצי ממספר הסטודנטים בת"א) יש כאלה, ברור שגם שם יהיו.

היות והם היו נבחרים ע"פ כישוריהם, ולא ע"פ השתייכותם המפלגתית, התוצאה היתה טובה יותר לסטודנטים כולם.

(הממ... מתי אפשר יהיה לבחור חברי כנסת ע"פ כישוריהם, ולא ע"פ השתייכותם המפלגתית? כלומר, להצביע עבור אדם ולא עבור סיעה?)
אגודות סטודנטים ופוליטיקה 559
א.האם כוונתך שבתל-אביב יש קונספירציה כלשהי שמונעת מלא-פוליטיקאים להיבחר?
ב.לתקוותך האחרונה - אני מקווה שלא בעתיד הנראה לעין. בחירת פוליטיקאים עפ"י כישוריהם תוביל לעיוות רצון הבוחר, במדינה שבה השאלה "לאן הולכים" חשובה עדיין יותר מאשר "מה איכות הניהול של ההליכה לשם".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים