מה קורה לנו ? 53313
בין כל סיפורי הרצח של הימים האחרונים שבשל תכיפותם ומספרם הרב, לבנו נעשה גס בהם, תפס אותי דווקא סיפור הראיון עם אותה זקנה מפסגת זאב שנורתה בידי רוצחים ונפצעה, ושאחיניתה שנהגה ברכב נרצחה לעיניה.
הראיון היה בבבית החולים ממיטת חולייה. מסתבר שלאחר הירי הראשון שבו נפצעה האחיינית התקרבו הרוצחים למכונית וירו שוב באחיינית לוודא את מותה. אחר כך כוונו הרוצחים את הנשק אליה. הם היו ממש במטחווי שיחה והיא פנתה אליהם ואמרה: מדוע אתם יורים בי ? מה עשיתי לכם ? כתגובה ירו בכתפה ופצעוה ואחר כך הסתלקו.

הסיפור הזה הזכיר לי משום מה את סיפורים מימי השואה. כמו אז תופסים להם הרוצחים "יהודי תורן" ויורים בו.
אז היהודים היו חסרי אונים, ולא הייתה להם שום דרך להילחם במציאות הזאת.
היום, לכאורה, אין אנו חסרי אונים. אבל אנחנו הופכים את עצמנו לכאלה מתוך בחירה.
איבדנו את יצר החיים.

אגב, איך זה שלראיון הזה אין קונים באמצעי התקשורת בעולם ? האם אין הוא מרשים הרבה יותר מפגיעה, כביכול, של ילד פלשתיני בחילופי אש מכדורים טועים ?
מה קורה לנו ? 53323
לא ממש קשור אך השבוע פורסם שנמצאו צילומי ההתעללות הערבית בגופות לוחמי הל"ה, שהוסתרו במשך כ-‏54 שנים.
השנאה הפלסטינית אלינו אינה דבר חדש, לצערנו, וגם לא נראה לי שהעולם "הנאור" מודע באמת לעומק השנאה, שיותר מפעם או פעמיים ירדה עד לרמה של התעללות בגופות אנשים שכבר נהרגו. בהזדמנות זו של "שאל ת'אייל" אני שואל: מה עלה בגורל הרוצחים מתקוע, לפני פחות משנה? בזמנו הבנתי שהיו מעצרים באזור הרצח, אך מאז לא פורסמה ולו מילה אחת על משפט כלשהו שנערך, או על כך שהרוצחים הנ"ל - שהתעללו בצורה זוועתית בנרצחים - נתפסו.
מה קורה לנו ? 53346
לא ממש קשור, אך השבוע הוארך מעצרם של שוטרי מג"ב החשודים בהתעללות ב-‏29 פלסטינאים. מדובר בהתעללות באנשים חיים ובהשפלתם, לא בגופות. התעללות אנשי כוחות הביטחון הישראליים בפלסטינאים אינה דבר חדש, למרבה הצער. שנאה היא מן הסתם המניע העיקרי להתעללות בחלש במקרים אלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים