השיח זכויות הזה מתחיל להימאס. 533356
באופן בסיסי מדובר קצת בנון אייטם כי לפי הלינק ההורים מרוצים מגזר הדין, אבל באופן עקרוני העובדה שלתלמיד אלים יש את אותה זכות לחינוך כמו לתלמיד נורמטיבי מעוררת חלחלה.
השיח זכויות הזה מתחיל להימאס. 533382
הטענה של בית המשפט למיטב הבנתי היא שבמידה ובית הספר חושב שהוא מסוגל להתמודד, אין מקום לשיקול דעת של בית משפט להעדיף את טובת התלמידים האחרים על פני התלמיד הבעייתי. כאמור בית המשפט משאיר את הנושא לשיקולו של בית הספר/משרד החינוך.

נכון וראוי שגורמים מקצועיים‏1 יקבעו איזה תלמיד יורחק, ולא הורים עם עו"ד מוצלח.

1 השאלה איפה ימצאו גורמים שכאלו בארץ היא כבר סיפור אחר.
השיח זכויות הזה מתחיל להימאס. 533451
אין לי בעיה עם גזר הדין, כי אם ההורים מרוצים אז באמת מי אני שאגיד אחרת. יש לי בעיה עם המשפט (לדוגמה) ''ברור כשמש שהכרעה קיצונית בדבר העדפת זכותם של התלמידים על פני זכותו של התלמיד אפשרית רק בהיעדר כל אפשרות סבירה לממש את זכותו של זה וזכותם של אלה באופן הדדי. '' הרי יש דרך לממש את הזכויות של כולם, החוליגן הקטן יכול להפסיק להרביץ. הקונספט הזה שכל מה שיש זה זכויות בלי שום חובות או אחריות לא מוצא חן בעיניי.
השיח זכויות הזה מתחיל להימאס. 533452
השופט לא רואה תועלת בלהצהיר מה יכול החוליגן לעשות, כי הוא כנראה מכיר בחוסר יכולתו לכפות עליו משהו. המטרה של המשפט הזה (לשיטתי) היא להגיד שהעפה של החוליגן היא סבירה רק כשבית הספר החליט שהוא לא מצליח להשתלט עליו (ואז אי אפשר לשמור הזכויות באופן הדדי), לא כאשר ההורים רוצים את זה.
אל תבלבל אותי עם עובדות. 533453
אם לפי דעתך כל הסיפור הוא מחלוקת עובדתית שהבית ספר טען שניתן להשתלט על הילד, ההורים טענו שלא ובית המשפט קיבל את עמדת בית הספר אז באמת אין בעיה. יתרה מזאת מה שבאמת קרה הוא שבית ספר הצליח למצוא יותר משאבים בעקבות התביעה ולכן באמת יתכן שעכשיו ישתלטו על הילד.

לפי דעתי גם במקרה ההיפותטי שבו לא היו משתלטים על הילד עדיין לא היו מסלקים אותו ועם זה יש לי בעיה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים