ארבע הערות 533784
1. אינני רואה כל פסול בניעור האבק מעל פני המבנה הארכאי שהוא האקדמיה ללשון עברית. שפה היא דבר דינמי, המשתנה בהתאם לרוח הזמן והתקופה, ויעיד על כך המילון העברי המתחדש מעת לעת. נהפוך הוא, אני מאמינה שהדינמיות של השפה היא-היא שמספקת פרנסה לכל אותם בלשנים וחוקרי שפה.
2. אני רוצה להפנות אתכם לשני שינויים שמעידים על הלגיטימיות החברתית של הדינאמיות של השפה. הראשון הוא שינויים משמעותיים שמתחוללים בשפה האנגלית בארצות הברית בשנים האחרונות וזוכים ללגיטימציה של מוסדות אקדמיים, והשני הוא התעתיק הלועזי בו משתמשות קלינאיות תקשורת, שמגמיש עצמו גם הוא לכיוון הנוחות וחורג מכללי האקדמיה ללשון.
3. עברית וערבית הן שפות רשמיות במדינה. לדעתי האישית כל שפה נוספת שמופיעה על שלטים היא בגדר אופציונלית בלבד, ועל כן לא צריכה לעורר דיון ציבורי נוקב יותר מאשר הדיון על עצם הופעתה.
4. התעורר כאן ויכוח מסויים על "שלוש שקלים". אם כי גם אני גדלתי על ברכי הורים שעיוו פרצופם כל אימת ששגיתי בשיוך מספר למין, עלי לציין שמדובר בחוק לשוני שמאוד נוגד את האינטואיציה ומקשה על רבים, ומבחינתי אין פסול בשינויו לחלוטין, כך שאנשים יוסיפו "ה" לנקבה, כפי שהם מורגלים לעשות במקרים אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים