משוא פנים 534880
בתרבויות רבות מייצגת את הצדק דמות עיוורת - סמל לחוסר משוא פנים, וליחס שוויוני כלפי כולם. במקרה הזה נוצרת הרגשה שמערכת המשפט הישראלית נושאת פנים דווקא ומתייחסת ליגאל עמיר בצורה שונה מלרוצחים אחרים (מיותר להזכיר שאין חוק מיוחד שאוסר על רצח ראש ממשלה). חבל מאוד.
משוא פנים 534882
אם נניח רגע בצד את ההתחסדות ועיני המלאך, אזי כדאי לזכור שמערכת משפט היא כלי כדי לחתור אל הצדק, ויותר מכך, היא כלי שרת בידי החברה כדי לכפות על חבריה נורמות וכללי משחק מסויימים.

נכון שאין חוק מיוחד נגד רצח ראש ממשלה (ואולי חבל שאין), אבל הצדק אינו קדוש, ויותר מכך החוק בודאי איננו קדוש. אולי מה שאני אומר גם זו לקיחת החוק לידיים, רק מהצד השני (להבדיל אלפי הבדלות) -- אבל בסופו של דבר, ההחמרה עם יגאל עמיר מקובלת על החברה הישראלית, ומיטיבה עם החברה הישראלית. אם מישהו רוצה לטעון כנגד כך, אני אשמח לשמוע את הטיעונים, בלבד שהם ענייניים ולא לגליסטיים.
משוא פנים 534887
מעניין שחשת צורך לציין ''להבדיל אלפי הבדלות'', כנראה שחשת בדמיון בעצמך.
משוא פנים 534888
יגאל עמיר לא לקח את החוק לידיים, הוא עבר על החוק. לא ראיתי את החומר החסוי שעמד בפני השופט, אבל אם אין בו אינדיקציה אמיתית למסוכנות של עמיר, גם השופט עבר על החוק, להבדיל שלושים וארבע וחצי הבדלות.
משוא פנים 534897
קורה לפעמים שאנחנו שומעים על איזשהו מקרה, שמגיע לבית המשפט – וברור לנו מה הפתרון הצודק והמיטיב ביותר עם החברה; לעיתים קורה גם שמכל מיני סיבות, השופטים לא יכולים לפסוק בהתאם, ולעיתים הם מצליחים להתפתל בין סעיפי החוק ולהגיע אל התוצאה הרצויה, גם אם הדרך עקומה במקצת. אחד המקרים הוא פרשת שי דרומי, ומקרה אחר הוא תנאי מעצרו של יגאל עמיר. אני לא משפטן, והתפלפלויות משפטיות לא מאוד מעניינות אותי בד"כ. אבל לפני שמישהו נלחם עבור עניין כלשהו; הייתי שמח לו הוא היה מצהיר באופן ברור ובשפה שאינה מערבת חוק או משפט, למה בעיניו זה הצודק או הראוי, ורק לאחר מכן גולש לסוגיות הטכניות.
תוצאה רצויה בדרך עקומה 534901
"... השופטים לא יכולים לפסוק בהתאם, ולעיתים הם מצליחים להתפתל בין סעיפי החוק ולהגיע אל התוצאה הרצויה, גם אם הדרך עקומה במקצת".
רצויה למי?
כיצד מתיישבת פרקטיקה עגומה זו עם עקרון שלטון החוק, העומד בבסיס השיטה הדמוקרטית?
משוא פנים 534903
הסוגייה של חוק מול צדק בכלל לא טכנית. החלפת החוק בצדק היא הצעד הראשון בדרך לעריצות.
משוא פנים 534899
אם "החוק בודאי איננו קדוש", מה בדיוק חטאו של יגאל עמיר, שביקש - להשקפתו - להציל את מדינת ישראל?
משוא פנים 534900
יש איזה סעיף קטן בספר החוקים, משהו לגבי איסור על רצח. איזה פרט טכני שנותר מתקופת המנדט, ולא ברור אם הוא עדיין רלוונטי לחברה הישראלית המודרנית.
משוא פנים 534902
אבל האייל האלמוני טוען, שהחוק אינו קדוש. אם כך, מדוע ספר החוקים צריך לעניין אותנו?
משוא פנים 534905
החוק אינו קדוש (זה דרך אגב לא אני כתבתי את זה למעלה, ולא הייתי בוחר את הניסוח הזה), אבל עדיין הייתי רוצה לחשוב שיש לו משמעות כלשהי. מבחינתי זה לא כל כך משנה את מי הוא רצח. מה שחשוב זה שמדובר בהתנקשות בדם קר, אמיר מעולם לא הביע חרטה אלא להפך, הוא מתגאה במעשיו, הוא ניסה בעקביות, ולעיתים הצליח להפר את תנאי מאסרו, כלומר פשוט אין כאן שום דבר שקרוב אפילו לנסיבות מקלות. אדם כזה ראוי לענישה הקשה ביותר שהמדינה יכולה להעניק לו.
משוא פנים 534906
אם, מבחינתך, לא משנה את מי הוא רצח, מדוע יגאל עמיר ראוי לענישה הקשה ביותר בהשוואה לרוצחים אחרים - אלי פימשטיין, למשל?
החוק אינו מבחין *בתנאי הכליאה* של פושעים לפי חומרת מעשה הפשע שביצעו. לכן, דווקא אלה ש"שלטון החוק" בפיהם, צריכים להיות הראשונים לגנות את תנאי הכליאה הקשים והאכזריים (והבלתי חוקיים) של יגאל עמיר, שנקבעו רק משום שהנרצח הינו רבין יקירם.
משוא פנים 534908
התנאים שלהם זוכה יגאל אמיר הם קשים, אני לא יודע עד כמה הם אכזריים, והם בודאי לא בלתי חוקיים. החוק גם מאפשר להרע את תנאי הכליאה של אסירים, כעונש על הפרת תנאים אשר נקבעו להם (לדוגמה אם אסיר מתראיין לטלוויזיה ללא אישור)
משוא פנים 534909
א. חיים באגף הפרדה במשך 15 שנים זו אכזריות מהסוג הקשה ביותר.
ב. כפי שכבר אמרתי, ולזה לא התייחסת, החוק אינו מאפשר להרע תנאי כליאה *בשל חומרת מעשה הפשע* ולכן תנאי הכליאה האכזריים של יגאל עמיר גם אינם חוקיים.
אני מרשה לעצמי להעריך, כי אילו היה יגאל עמיר יקיר השמאל - תנאי הכליאה שלו היו נוחים בהרבה.
משוא פנים 534913
וענונו
משוא פנים 534914
מזרחיים באופן כללי
משוא פנים 534915
קלינברג זה שם תימני?
משוא פנים 534916
דוגמא טובה.
תזכיר לי בבקשה במה הוא הואשם, מה היה עונשו ומה היו תנאי כליאתו?
משוא פנים 534917
הוא הורשע בריגול. הוא נידון ל-‏20 שנות מאסר. העשר הראשונות היו בבידוד מוחלט, אסור היה אפילו לפרסם את פרטי המאסר (אפילו בני משפחתו הלא קרובה לא ידעו לאיפה הוא נעלם). בגיל 70, אחרי 16 שנה במאסר (שזה שני שליש ועד כמה שנים) הוא שוחרר למאסר בית (למרות שהיה אסיר למופת) בתנאי כלא על חשבונו.
משוא פנים 534927
אתה שומע מה פיך שח?
האדון קלינברג הורשע בעבירה שהינה, למעשה, *בגידה* ולמרות זאת -
20 שנות מאסר במקום מוות בתלייה עד צאת נשמתו;
הפרדה בבידוד למשך 10 שנים בלבד, לעומת 15 שנים (עד כה, והיד עוד נטויה) של יגאל עמיר, שאין חולק שהוא פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית);
שחרור מוקדם, שעה שעמיר זכה לחוק מיוחד, המונע את קציבת עונשו.
ואלה ראיותיך ליחס שוויוני ...
משוא פנים 534931
''אין חולק שהוא פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית)''.

נו טוב.
משוא פנים 534933
מצד אחד אתה מתלונן שהמדינה מנצלת את החוק על מנת להתנקם ביגאל עמיר, מצד שני, ברגע שיש עבריין שלא מוצא חן בעינך, אתה מוכן לזרוק את שלטון החוק לפח הזבל, ולהעניש אותו כרצונך. יצא המרצע מהשק, והצבוע מהתחפושת של אציל הדמוקרטיה.

הבידוד של עמיר שונה משל קלינברג, עמיר נמצא בבידוד מאסירים אחרים, אבל בקשר עם העולם הרחב, קלינברג היה 10 שנים בבידוד מהעולם כולו.

אין חולק שקלינברג פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית). נראה לי שהצביעות שוב מציצה לה מאחורי התחפושת של חסיד האובייקטיביות, ודעתך הסובייקטיבית על עמיר וקלינברג מציצה באופן מטריד.

ההבדל ביניהם הוא לא בפעילות לטובת המדינה, להשקפתם הסובייקטיבית, אלא בזה שעמיר היה מוכן לקחת את חייו של אדם אחר תוך כדי זה.

חוק יגאל עמיר עבר על ידי רוב הכנסת, האם זה פסול? חשבתי שככה צריכה להתנהל דמוקרטיה.

רק להבהרה, אני לא מנסה להראות על יחס שיוויוני, להפך, אין יחס שיוויוני, הנקמנות (הקיימת, אמנם) של המערכת לעמיר היא זערורית לעומת הנקמנות שלה של אותה מערכת לקלינברג (שהיא בעצמה זערורית לעומת הנקמנות של אותה מערכת לוענונו). אם מסתכלים על התמונה כולה, עמיר, מורשעי המחתרת היהודית, פופר ויתום לעומת קלינברג ווענונו, מגלים מערכת סובייקטיבית ובעלת פניות. אבל לך, כמובן, זה לא מפריע.
משוא פנים 534944
''אין חולק שקלינברג פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית).''. בוודאי - כל עוד ''המדינה'' אליה אתה מתיחס היא ברית הרפובליקות הסובייטיות הסוציאליסטיות.
משוא פנים 534945
הוא ראה את עצמו כמי שפועל גם לטובת המדינה וגם לטובת ברית המועצות. הוא האמין, כפי הנראה, שטובת המדינה היא שברה''מ תהיה חזקה יותר. כדאי לזכור שהוא לא עסק בחבלה במאמצי מדינת ישראל, אלא במסירת הטכנולוגיות שלה לברה''מ.
משוא פנים 534946
נו, באמת. זה מרקוס קלינגברג, לא ישראל בר, והוא פעל בתקופות שבה ישראל וברית המועצות היו יריבות פעילות וברית המועצות סיפקה את המודיעין הזה (יחד עם "היועצים" שלה) למדינות שנלחמו בישראל. הוא גם לא פעל כלל ממניעים אידאולוגיים; הוא פעל כנראה תחת איום בחשיפת שקריו לגבי הרקורד האקדמי שלו.
משוא פנים 534948
נו באמת, הוא טען, ואין שום סיבה לא להאמין לו, שהוא פעל ממניעים אידיאולוגיים (ע''ע בויקיפדיה). אין ספק שהוא לא לקח כסף, ועל הפסד של שנה אקדמית אחת אף אחד לא היה מסתכן בצורה כזאת. הוא ללא ספק היה קומניסט ותמך בברה''מ, וסביר להניח שהוא חשב שטובת המדינה היא להצטרף לגוש הקומניסטי.
משוא פנים 535033
"אין שום סיבה לא להאמין לו"? למי, לאיש שבמשך עשרות שנים רימה את סביבתו, את המדינה שהעניקה לו בית, את המכון שקידם אותו, את כל חבריו ומכיריו? לאיש שלאחר תקופה בכלא נקט את התכסיס הידוע מבית מדרשו של יהושע בן ציון "יהודים, רחמנות, אני זקן מסכן גוסס שרק רוצה למות בשקט בחיק המשפחה במקום מאחורי הסורגים", וכמו במקרה של בן ציון השתפר מצבו באורח פלא לאחר השחרור? לאדם שאמר במפורש בחקירתו שהוא בגד כדי להמנע מחשיפת שקר קודם - ואחר כך חזר בו? גם זה מופיע בויקיפדיה.

האיש הזה המשיך למסור מידע לרוסים גם לאחר שהם ניתקו את היחסים עם ישראל, טייסים שלהם ניהלו קרבות אוויר עם טייסי חיל האוויר וחימוש שלהם מילא את הארסנלים של מצרים וסוריה. אתה רוצה שנאמין שבשלב הזה הוא חשב שטובתה של ישראל היא לחסות תחת כפותיו של הדב הרוסי, כשאפילו הוא עצמו לא טען כך? אולי יש לנו הגדרות קצת שונות למה ניתן לקרוא "סביר".
משוא פנים 535035
הוא שיקר כי זאת העבודה של מרגל, כמו שאלי כהן שיקר וכמו שפלארד שיקר. כשכתבתי ש''אין שום סיבה לא להאמין לו'' לא התכוונתי לאמינותו, אלא לזה שאין לו אינטרס לשקר, וכל הראיות הצביעו על זה שהוא דיבר אמת. אני מבטיח לך שבחקירה של השב''כ אתה תודה גם ברצח של יוליוס קיסר, אם זה מה שהחוקרים ירצו.

האיש הזה, קלינברג, היה קומניסט גם אחרי שהסובייטים ניתקו את היחסים עם ישראל. הוא לא היחיד שחשב שטובתה של ישראל היא לחסות תחת כפותיו של הדב הרוסי, היו (ועדיין יש) בישראל הרבה קומניסטים. אולי לא נשמע לך סביר שיש אנשים שחושבים אחרת ממך, אבל בדיקת מציאות קצרה תגלה לך שזה די סביר.
משוא פנים 535038
יש לו אינטרס לשקר. ראשית, הוא היה תלוי ברצונה הטוב של המדינה (ומכאן - של דעת הקהל) גם בתקופת מאסרו וגם לאחריו, וסביר להניח שעד היום יש לו כאן אינטרסים. שנית, כל אדם רוצה להשתקף באור חיובי - בוגד אידאולוגי נתפש כפחות גרוע מבוגד למען רווח אישי, והוא רוצה להשאיר אחריו תמונה כזו ולא אחרת. למה דן חלוץ (להבדיל אלף הבדלות) מפרסם ספר? ראשית - כדי לשפר את תדמיתו שספגה מכה די קשה בכנף, ושנית - למען השגת מטרות פוטנציאליות. הוא הדין בקלינגברג.

הוא היה אולי קומוניסט לפני ואחרי, אבל משלב מסוים גם הקומוניסטים האדוקים (שכמו שציין כאן מישהו באחת התגובות הם נדירים למדי היום, אפילו בקרב מצביעי חד"ש) הבינו היטב שמדינת ישראל לא יכולה לחסות תחת כפות הדב (ועדיין להיות מדינת ישראל). עד אמצע שנות החמישים, הדודה של אמא שלי מבית אלפא חלמה שהבת שלה תגדל ותתגייס לצבא האדום. בשלב מסוים גם שם הבינו שאפשר ללכת עם ישראל או עם ברית המועצות, אבל לא עם שתיהן יחד. הוא עצמו לא טען שהוא עשה את זה למען ישראל (בניגוד לאודי אדיב, למשל, שבאמת האמין בזה), אז למה אתה מתעקש לטעון את זה בשמו?
משוא פנים 535039
והמדינה היתה מענישה אותו באופן חמור *יותר* אם היא היתה משתכנעת שהוא נסחט ולא בחר לרגל נגדה? אתה בטוח שזאת הטענה שאתה רוצה להעלות?

אתה קצת מתבלבל. היו שלוש פלגים פרו-סובייטים. מפ"ם, מק"י ורק"ח. מפ"ם (שזה הקיבוץ הארצי, שזה בית אלפא) הפסיקה את התמיכה בברית המועצות ב-‏1951. מק"י ורק"ח (שהיו אז אותה מפלגה, מק"י) המשיכו בתמיכה עד אמצע שנות השישים, אז הם התפצלו, סביב אותה שאלה. הפלג הציוני היה אמנם גדול יותר (מק"י), אבל הפלג הפרו סובייטי (רק"ח) היה קיים ופרו-סובייטי עד לנפילת הגוש הקומניסטי. למשל, חברת הכנסת גוז'נסקי, ילידת הארץ שקיבלה תואר מוסמך מאוניברסיטת לנינגרד ב-‏1966, תמכה בניסיון ההפיכה הפרו קומניסטי בברה"מ (אוגוסט 1991).

קלינברג דווקא כן טען שהוא פעל למען ישראל (אבל, אתה לא מאמין לו, אז מה זה משנה מה הוא טען).
משוא פנים 535179
אם דעת הקהל היתה פונה נגדו בצורה קשה יותר הוא לא היה משתחרר מוקדם, למשל. דעת הקהל תפנה נגדו בצורה קשה פחות אם היא תאמין שהוא בסך הכל אדם שעשה טעות מתוך כוונות טובות ולא נוכל מקצועי שימכור גם את האמא שלו.

תודה על השיעור בתולדות הקומוניזם בארצנו (חבל שלא עסקת קצת גם בפק"פ אבל נניח לזה). כך או אחרת, גם קומוניסט אדוק, אם אינו מטומטם (ועם כל סלידתי מקלינגברג, הוא לא מטומטם), ידע בשלב מסוים שישראל אינה יכולה לחסות תחת כפות הדב כיוון שהדב החליט (בצדק מבחינתו) שהאינטרס הסובייטי הוא לשתף פעולה עם מדינות ערב. כיוון שבאותה תקופה לא היתה אופציה של השלמה ערבית עם קיומה של ישראל, הדב לא היה יכול לקבל את ישראל תחת חסותו. אתה מצפה שנאמין שאדם שמדווח לרוסים על כל יכולותיה ההגנתיות וההתקפיות של ישראל בתחום הביולוגי והכימי בזמן שחיילים שלהם נלחמים בחיילי צה"ל מאמין שהוא עושה את זה לטובת ישראל?

הוא טען שהוא פעל לטובת ישראל? מעניין. זה לא מופיע בויקי, ואתה טענת קודם שזה רק "סביר" שהוא חשב שהוא עושה את זה לטובת שתי המדינות. בכל מקרה, אני לא מאמין לו. כזה מין אדם אני, משונה מאד. קודם כשטענתי שהוא שקרן מקצועי הסברת לי שזה התפקיד וגם אלי כהן שיקר. נכון. אבל תגיד לי: אם אלי כהן היה טוען שהוא האמין כל הזמן שהריגול שלו הוא לטובת סוריה ובעצם הטוב ביותר יהיה לסוריה אם היא תהפוך לציונית ולמדינת-חסות של ישראל, היית מצפה מאיזשהו סורי שיאמין לו?
משוא פנים 535186
מקובל לחשוב שהוא *לא* מכר את האמא שלו. בכל מקרה - עד כמה שידוע לנו הוא לא קיבל כסף. קודם טענת שהוא עשה את זה בגלל שהוא נסחט (שזה ממש לא למכור את האמא שלך). דווקא את הטענה הזאת הרבה יותר קל למכור לקהל הרחב, והוא בכל זאת נסוג ממנה, ובחר ללכת לטענה שהוא עשה את זה מטעמים אידיאולוגים. בקיצור, אולי כדאי שתחשוב שוב מה אתה רוצה להגיד...

הקומניסטים האדוקים האמינו שהרוסים ישנו את דעתם ברגע שישראל תהפך לקומניסטית (ודי בצדק, כי אז הערבים היו עוזבים את הגוש הקומניסטי). אם אתה מאמין שאדם שרוצח את ראש הממשלה של ישראל מאמין שהוא עושה את זה לטובת ישראל, למה קשה לך להאמין שאדם שמדווח על מעשי ישראל למעצמה גדולה שהוא רוצה בהשפעתה מאמין שהוא עושה את זה לטובת ישראל?

לא הכל מופיע בויקי. בהחלט טענתי ש"סביר", והטיעון שלי, אחד מהם, היה שזה מה שהוא טוען... אני לא יודע על מה הוא חשב, ואתה לא יודע על מה אמיר חשב, כל מה שנשאר לנו זה לנחש ולבדוק מה סביר, ודי סביר ששניהם לא שיקרו. אלי כהן לא היה סורי בשום צורה שהיא, כל החיים שלו בסוריה היו העמדת פנים, לכן לא סביר שהסורים יאמינו לטענה כזאת, אבל אם פולארד היה מעלה טענה שהוא פעל לטובת אמריקה, אפשר היה להאמין לו (ואלמלא הוא היה לוקח כסף, באמת הייתי מאמין לו). קלינברג היה יהודי וישראלי, היתה לו משפחה בישראל (אמיתי, לא בכאילו), הוא הזדהה בשמו האמיתי ובזהותו האמיתית, הוא בחר לעלות לישראל, והיה ציוני עוד לפני הקמת המדינה.
משוא פנים 535290
נראה שהוא לא מכר אותה (הקג''ב לא היה נותן הרבה תמורת יהודיה זקנה), לכן כתבתי ''היה מוכר''.

אותי הרבה יותר מרגיז שקרן שבוגד בידיעה שהוא מעמיד אותי בסכנה כדי למנוע חשיפת איזה שקר עלוב שלו מאשר אדם שבוגד כי בתמימותו הוא מאמין שבזה הוא מציל את כל העולם ובכלל זה אותי. אם יש רבים כמוני אז היה עדיף לו לתת גרסה כזו. בכל מקרה, קצת נשבר לי מהויכוח הזה. אם אתה רוצה, אני מוכן לקבל את ההנחה שהוא בגד מתוך אמונה שהוא מסייע לישראל, ובתור הוקרה לרצון הטוב הזה הייתי מציע להושיב אותו באותו תא עם הטיפוס השני שאתה מזכיר שגם הוא האמין בכך. כך גם היינו מונעים את הטענות נגד הבידוד שלהם וגם לא היינו צריכים לדאוג שמא אחד יהפוך לגיבור בעיני השני. הם בלי ספק היו הופכים לידידים טובים. בכל זאת, שני אנשים שיש להם מטרה נעלה משותפת - קידומה של מדינת ישראל. אני חושב שהם היו נהנים מזה כל כך שבתור מחווה לידידות הנפלאה הזו הייתי משאיר אותם באותו תא עד שהמוות יפריד ביניהם.
משוא פנים 535291
הטיפוס השני הוא אמיר, פולארד או וענונו? (והנה רעיון לסקר: איזה שותף לחדר בבית הכלא הוא העונש הכבד ביותר...)
משוא פנים 535405
עמיר.
האמת היא שיחסית למה שאפשר למצוא בכלא, אני מניח שמרגלים ובוגדים הם שותפים די נסבלים. גם מי שלא סובל אותם היה מעדיף אותם על פני מישהו כמו דמיאן קרליק, למשל.
משוא פנים 535406
מוזר לי שאנשים יעדיפו שותף לתא (7*24) על בידוד,
אם הייתי כלוא הייתי מעדיף להיות לבד בתא.
משוא פנים 535409
זאת היתה גם המחשבה הראשונה שעלתה בדעתי כשקראתי את הידיעה. אבל אז חשבתי שיתכן ש:
1. אחרי חמש עשרה שנים בבידוד, סדרי העדיפויות משתנים.
2. לרוצחים, בוגדים, ואולי עוד כמה טיפוסים יש צורת חשיבה שונה משלי.
משוא פנים 535430
אני חושב שאלו הנמנים על קוראי האייל יש צורת חשיבה שונה משל רוב האנשים.

חמש עשרה שנה בחדר מבודד נשמע לי כמו גן עדן אם זורקים פנימה לפטופ. ראבאק כמה דברים הייתי מספיק לעשות!
משוא פנים 535431
בלי חיבור אינטרנט?
משוא פנים 535436
I did not think this through!
משוא פנים 535439
כדי להספיק יותר, עדיף בלי חיבור האינטרנט.
משוא פנים 555980
כמו שאמר האלמוני, הוא הואשם בריגול, מטעמים אידיאולוגיים וקצת גם מחשש שתיחשף השנה החסרה שלו. לשם הכרעה בין שניכם, נראה לי שבדבר אחד אתה צודק: הוא לא ראה עצמו כמי שפעל ספציפית למען מדינת ישראל אלא האמין שהיציבות הכלל עולמית דאז מחייבת שוויון בינגושי, באמצעות השוואת ידע.

בדיעבד - הוא באמת לא מסר מידע שגרם למדינה נזק, אלא אם נזק תדמיתי-דיפלומטי פוטנציאלי וסטירה לבטחון העצמי של הקודקודים הגדולים של התקופה ההיא - זה מה שנקרא "נזק בטחוני", לפי עקרון "המדינה זה אנחנו" (העקרון הזה לא משתנה עם חילופי שלטון, שטפונות, בצורת, הרי געש... מה שמתחלף הן רק הנפשות הפועלות ומיקומי שמאל/ימין על המפה [וגם המיקומים האלה לא שווים הרבה]).

והנה, מפי הסוס, לפחות למען שאר הקוראים אם לא לשניכם:

משוא פנים 556202
מנין אתה יודע מהו המידע שהוא מסר ומה הנזק שנגרם ממנו? אתה במקרה בכיר בשב"כ, במכון הביולוגי או בקג"ב?

בהתחשב בזה שמדובר בסוס שעשה קריירה ארוכה של שקרים ומעילה באמון של כל מי שהיה סביבו, הייתי חושב פעמיים אם להאמין למלה שלו. השקרים, כזכור, לא הסתיימו עם לכידתו אלא המשיכו אל ההצגה המרשימה של "הגוסס המסכן שרק רוצה למות בחיק משפחתו ולא בכלא" (אפילו בלי קרדיטים למחזאי יהושע בן-ציון) - הצגה שלמרבה הצער לא זכתה בפרס אופיר, אבל הקהל הצביע ברגליים (או לפחות בעט שחתם על החנינה).

אני מוכרח להודות שהתאור שלו שעשע אותי מאד. אני??? עצור?!?!? על ריגול?!?!?!?!? אני, מבכירי המדענים של מערכת הבטחון? מה זה פה? אני אאחר לטיסה! תדהמה! שערוריה! ברור, הבנאדם מרגל עשרות שנים ואף פעם אחת הוא לא גלגל בראש את האפשרות של לכידתו ואיך זה יתבצע - גם לא בפעמים הקודמות שחקרו אותו בגלל אותם חשדות. מה הפלא שהוא מופתע?
משוא פנים 556300
משהו מן השאלות שלך אכן נוגע למציאות. חשבתי מלכתחילה שאין טעם לשלוח את תגובתי אם אין באפשרותי להביא את הסימוכין לפרט מסויים (קטן, אך בעל חשיבות, מבחינתי) שהיתה לי נגישות אליו. בכל זאת התפתיתי לשלוח את התגובה - זה היה מעשה שטות מצידי, ואפשר להבין את חוסר האמון שלך ואף את ההתרגזות הקלה שנדמה לי שאני מזהה בדבריך (?).

למציאות עצמה אין קשר לא עם השקרים של קלינגברג וגם לא עם מספר פרטי האמת החסרי-חשיבות שהוא עצמו שיחרר, ובהחלט גם אין לה שום קשר עם מה שאחרים "חקרו" ואמרו על הדברים שבהם הוא היה מעורב, בין אם בספרות או בעיתונות. המציאות היא מציאות והיא עניין נפרד לגמרי. לסיום אזכיר אמירה אכזרית שיוחסה בזמנו ע"י שרון ליצחק שמיר, בעניינו של מרגל אחר, פולארד, וסירובה של ישראל לפעול למענו:

"צריך לדעת להקריב אדם למען מטרה".

(שיהיה ברור: אין לי דבר לומר, ובודאי לא במסגרת זו, על פולארד, הנושא אינו פולארד - הציטוט הוא בעל משמעות שהיא הרבה מעבר לאיש זה או אחר, "רע" יותר או "טוב" יותר, משמעות הנוגעת לאכזריותם של החיים האמיתיים, מעבר לשמועות שאנו שומעים עליהם)

בזאת אסיים את גיחתי הקצרה בפתילון זה.
משוא פנים 535882
רק כדי לדייק, קלינברג לא הואשם, עד כמה שאני יודע, בבגידה, אלא בריגול (או ריגול חמור). אלו שתי עבירות שונות (ראה חוק העונשין). העונש על ריגול חמור מגיע עד מאסר עולם.
משוא פנים 536390
" של יגאל עמיר, שאין חולק שהוא פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית);"

מי זה ה"אין חולק" הזה. אתה והתולעים?

הוא רצח את ראש הממשלה הנבחר במדינה דמוקראטית. למעשה זו *בגידה*.
צריך להודות על האמת 536413
אתה טוען שהוא ירה, תוך ידיעה ברורה שהוא יתפס או יהרג, כשזה לא נראה לו כמשרת את טובת הכלל‏1 ? מעשה חולני שמייצג תפיסת עולם מעוותת עדיין יכול להיות אלטרואיסטי להשקפת המבצע. קשה לי לראות איך אדם ישר המבצע שיפוט אובייקטיבי לא יחשוב ש*עמיר* האמין שהוא פועל לטובת הציבור.

1 נעזוב את ההבחנות בין ציבור, לאום ומדינה לרגע.
צריך להודות על האמת 536419
הבעייתיות היא כמובן בניסוח.
>> יגאל עמיר, שאין חולק שהוא פעל לטובת המדינה (להשקפתו הסובייקטיבית)
זה ניסוח בעייתי. אם רוצים לומר שזה מה *שהוא חשב*, נשמע סביר בהרבה לומר משהו כמו:
"יגאל עמיר, שלפי השקפתו הסובייקטיבית‏1 פעל לטובת המדינה"

לומר "אין חולק שהוא פעל לטובת המדינה", אפילו אם אתה מסייג זאת אחר כך בסוגריים נשמע רע ומקומם.
מה שאני הבנתי מהמשפט הזה הוא שאומרו למעשה חושב שרצח רבין אכן היטיב עם המדינה, והסייג בסוגריים נועד רק לסבר את האוזן.

ד״א: כששאלתי את הכותב אם אכן כך הוא חושב, הוא סירב לענות בנימוק שאני לא יכול *להוכיח* שכך הוא חושב (נדמה לי שקטע זה בשיחה נזרק יחד עם הרבה רפש שחדר לדיון מימין).

1 לא ברור לי למה זה "השקפתו הסובייקטיבית". יש השקפה שאינה כזו?
צריך להודות על האמת 536421
1 נראה לי שכן. למשל, ההשקפה המדעית (בהקשר הזה דיון 3187). בכלל, למוסדות או אסכולות יכולה להיות השקפה, שהיא לא סובייקטיבית ולא אובייקטיבית.
מי סובייקטיבי מה אובייקטיבי 536428
"השקפה" באופן כללי כן, אבל כשמדברים על "השקפתו של פלוני" זה לא אותו הדבר כמו "ההשקפה המדעית" או "ההשקפה המקובלת בשנת תרפפ״ו היתה שיש לחפּוף ראשי ילדים במיץ גזר".
למע״ד מ־"השקפתו של פלוני" משתמעת הסובייקטיביות, והמילה "סובייקטיבית" היא יתירה.
וכרגיל, אם אני טועה זו לא הפעם הראשונה ואני מקווה שגם לא האחרונה ("אני טועה משמע אני קיים")
מי סובייקטיבי מה אובייקטיבי 536432
אני לא חושב שאתה טועה, אבל בכל זאת אני מרגיש לא נוח עם הטענה ש''סובייקטיביות'' משתמעת מ''השקפתו של פלוני''. יש בעיניי הבדל בין טעמים אישיים והערכות אישיות, ''סובייקטיביות'', לבין פלוני שמבצע ניסוי מדעי ומקבל תוצאות או פלוני שקורא ספר ומבין את ההשקפה שכתובה בו. נכון שגם המקרים האחרונים אינם אובייקטיביים, אבל הם לא סובייקטיביים כמו בדוגמאות הראשונות, שמבטאות יותר עניין של טעם.
כשמר אמיר ביצע את הפשע - האם הוא היה סובייקטיבי במובן הראשון, של טעם אישי, או שהוא היה סובייקטיבי במובן השני, של מטרה אובייקטיבית, והסובייקטיביות היא בטעות בהבנת המטרה האובייקטיבית של טובת המדינה.

לא משנה. אני לא מספיק ברור אבל במילא מאוחר והתערבתי לכם באמצע.
מי סובייקטיבי מה אובייקטיבי 536449
אמיר ==> עמיר.
הוא כמובן סובייקטיבי בכל המובנים. מה שאמרתי (או לפחות התכוונתי) שאם "להשקפתו" הוא פעל לטובת המדינה, הוספת המילה "הסובייקטיבית" זו תוספת טפילית שאינה תורמת להבנת המשפט או הרעיון.
זו היתה רק הערת שוליים, עיקר דבריי היה שהאופן בו ניסח הימני המתוסכל את דבריו היה מרגיז ומקומם ("אין חולק שהוא פעל לטובת המדינה") כשאת הסיפא - "להשקפתו הסובייקטיבית" תחב המתוסכל לסוגריים עם מבנה משפט פרוורטי, וזה נשמע שהמתוסכל אומר שאכן המדינה יצאה נשכרת (ואפילו "אין חולק"), עם זנב קטן של מס שפתיים סובייקטיבי, משל לחלוק הנחל שהדוסים מניחים בתחתית הדלי כשהם באים לחלוב בשבת.

ולא, לא נתקעת ב"אמצע" שום דבר - הפליטה המוזרה הזו הייתה כבר לפני יותר משבועיים...
משוא פנים 536391
גם וענונו פעל לטובת המדינה לדעתו.
משוא פנים 550090
לגמרי לא נכון.
וענונו שונא את המדינה בכל מאודו (שונא ישראל שאף המיר את דתו) ולכן בלתי סביר להניח, שהמניע לפעולתו היה טובת המדינה.
סביר יותר להניח שהמניע היה כספי ו/או תסכול ו/או אחר, פרט לטובת המדינה.
משוא פנים 536530
מר יגאל, בהשקפתו הסובייקטיבית , לא פעל לסובת המדינה (המוכרת), אלא לטובת קידום רעיון של מדינה מסוג שונה לגמרי.

השקר הבא יהיה כנראה: האם לא כל פעולה פוליטית (ודוגמא בה רצח פוליטי אכן מתבקש) היא נסיון לקדם מדינה מסוג שונה?

כן.
האם המתנקש בשם הפיכת ישראל (הדפוקה עד העצם) לתיאוקרטיה צבאית, המתנקש הקומוניסטי המהפכן והמתנקש ברודן אבסולוטי שווים?
משוא פנים 535365
אל תדאג איך אמרו גיבורי התרבות של ה5 הקאמרית:אתם יודעים את זה ,עוד 20 שנה יגאל עמיר ישתחרר.נשאר לו עוד 5.
עד אז יהיו לו 3 ילדים{לא כולל תאומים}לערך
משוא פנים 550091
לאוהבי ישראל שוחרי התבונה, היושר והצדק יש סיבה רבה לדאגה.
השמאל בישראל חזק מאד ושולט, למעשה, במוקדי הכח החשובים ביותר במדינה.
לכן, לצערי, קשה לי לראות שיגאל עמיר ישוחרר בעתיד הקרוב.
משוא פנים 550112
יהודי יושב בטראם בברלין ב-‏1938 וקורא את ה"שטירמר". שואלים אותו, איך יהודי כמוך מסוגל לקרוא את הטינופת הזאת? והוא עונה: "כשאני קורא את העיתון היהודי, הכל שם על איך היהודים נרדפים בכל העולם, צרות, פוגרומים – זה עושה לי עצוב. אבל כשאני קורא את ה'שטירמר', אני רואה שהיהודים מנהלים את העולם, שולטים בבנקים – זה עושה לי שמח".
(מתוך מאמר מהאתר של רון מיברג)
משוא פנים 550113
מתוך ''אוצר הבדיחה הפוליטית'', הרבה לפני מיברג.
משוא פנים 534910
שמע, אם תפתח בקמפיין כללי לשיפור בתי הסוהר, וייעול הפונקציה שלהם כמתקני שיקום וענישה תוך שמירה על זכויות האסיר - אתמוך בך בשמחה. אבל בחייך, העמידה הזאת - שהיא לא כללית, אלא בהחלט פרטית, ודווקא לצד יגאל עמיר (ולא, נגיד, לצידו של אלי פימשטיין. אתה יודע מה תנאי הכליאה שלו?) - היא מתחסדת ודוחה. אני שם את כספי שלו אכן היית מגלה שהמערכת עושה כמיטב יכולתה להקשות על פימשטיין, או על רוני רון, או על דמיאן קרליק - לא היית פוצה פה.

בכלל, כנראה שכמעט לגבי כל רוצח מורשע, גם אם אשמע שעוברים עליו דברים הרבה יותר גרועים מסיפורו העצוב של עמיר בכלא (נניח, אה-לה אוז) - אמשוך בכתפי באדישות, או אולי אפילו אחייך קצת לעצמי. העיקרון הכללי חשוב לי מסיבות של פורמליסטיקה חוקית ופחד ממדרונות חלקלקים, ולא כי גורלו של מישהו מהם מזיז לי באופן אישי.

העובדה שבעיותיו של יגאל עמיר (ודווקא הוא!) כל כך מתסכלים אותך, מן הסתם קשורה יותר לזה שכנראה נראה לך שאפשר להבין אותו. מעשיו היו אולי קצת מלוכלכלים, אבל נו, מישהו חייו לעשות את העבודה המלוכלכת, ולא צריך להעניש אותו יותר מידי על זה. אולי קצת, בקטנה, בכל זאת - עבר על החוק. אבל למה ככה? אי אפשר להסתפק בנזיפה, או אולי דו"ח?
משוא פנים 534911
יש לי השקפה עקרונית וכללית בדבר רעיון הענישה במשפט הפלילי ותנאי הכליאה של אסירים, אבל היא לא קשורה לתסכול שלי.
מה שמתסכל אותי הוא התגייסות המערבת כולה (שב''ס, הפרקליטות ובית המשפט) להתנכלות ביגאל עמיר בצביעות כה שקופה ותוך הפרה בוטה של החוק, שעליו הם אמונים.
משוא פנים 534912
מה שמתחסד ודוחה הוא שמערכת המשפט מזלזלת בחוק בעצמה כשהיא מפלה בין אסירים בגלל מצפונם הפרטי של אנשיה.
במדינת ישראל איש אינו מכבד את החוק, ממוכרי החמוצים בשוק ועד נשיאת ביהמ''ש העליון, וזאת תקלה רצינית.
משוא פנים 556480
היום שמעתי את אבא של עמיר ברדיו, בעניין היציאה מהבידוד. הוא אמר שיגאל לא אלים, הוא לא מסוכן, הוא רק רצח את רבין כדי שהוא לא ייתן שטחים, אז מה אנחנו רוצים ממנו? יש לציין שהוא נשמע מאוד משכנע. אולי באמת הגיע הזמן לבטל את החוק נגד רצח, שהוא באמת חוק מיושן מאוד. תחשבו רק כמה כספים זה היה חוסך למדינה, גם מבחינת עבודת השופטים וגם החזקת הרוצחים לכלא. וכו-לנ רצח. אפשר לחשוב.
משוא פנים 556481
נובמת,
גם המשפחה של רוזנשטיין אומרים עליו שהוא לא יזיק לזבוב.
היה מוזר אם אבא של הרוצח היה אומר משהו אחר.
משוא פנים 556483
לא מדויק. הוא היה יכול להגיד, נניח, שיגאל הוא אידיאליסט שקשה לו להתפשר עם המציאות. שהוא עשה את מה שעשה מאהבת המדינה. שהיו לו בעיות רבות בילדותו. שהוא היה במצוקה נוראה בשל המצב הפוליטי. שהחברה שהסתובב בה לחצה מאוד בכיוון הזה...
משוא פנים 556504
כן?
זה מה שאת היית אומרת אם, נגיד, חס וחלילה טפו טפו, האחיין שלך היה רוצח מישהו?
לא נראה לי.
אני הייתי אומר כמו אבא של יגאל עמיר.
משוא פנים 556529
היו מספיק הורי רוצחים שאמרו דברים מהסוג שתיארתי (או כמובן אמרו שילדיהם כלל לא היו הרוצחים והשופטים טעו).
בלי לערב הורים! 556484
אם כבר מביאים את המשפחה, כדאי להציץ באתר שהקימו בשם yigalamir.com
האתר כבר ירד מהאוויר (טיזר: מעניין למה - או כמו שאומרים באינטרטן הישראלי: "כנסו!")
אפשר למצוא את שרידיו בארכיוני האינטרטן, למשל כאן ולהקיש yigalamir.com
כאן אפשר ללמוד, קודם כל, שיגאל עמיר בכלל לא ביצע את הרצח, אבל אם חופרים מספיק אפשר להגיע גם למאמרים שמתייחסים לרצח בתור "חיסול" (מילה ששמורה בישראל להריגתם של נאצים ומחבלים), ועוד כהנה וכהנה (למשל תמונה של שמעון פרס עם ידיים מגואלות בדם ליד פניו המחייכות של יגאל - הלא ידוע לכל שבעצם שימון הוא שרצח את רבין בדרינגר שהחביא בגרביו תוך שיתוף פעולה עם השב"כ, ויגאל קורבן לעלילה שנועדה לחפות על הפושעים האמתיים).

בקיצור - אם את מביאה לנו את האבא, למה לא כבר את כל המשפחה?
בלי לערב הורים! 556485
מי שקורא לרצח הזה חיסול לא יכול לקרוא לרוצחים פושעים. שזה, אגב, קצת בעייתי, כי שימון הרי הוא ודאי מפושעי אוסלו, לא? אז אתה רואה איך החוק הזה נגד רצח עושה כל כך הרבה צרות. ותיאוריה זו ודומותיה, אגב, מסתובבות בארצנו חופשי חופשי החל מהרגע הראשון כמעט: בעיקר מי שרצה ברצח הזה הרי הוא רבין עצמו, שידע איזה רייטינג אדיר זה יביא לו.
בלי לערב הורים! 556511
לא הבנתי את ההיגיון של המשפטים הראשונים. הלא ייתכן שפושע גם יחסל?
בלי לערב הורים! 556527
הייתי צריכה להדגיש - "מי שקורא לרצח *הזה*...וגו"'. אם רצח רבין היה בעיניהם "חיסול", אז ברור שהם חשבו עליו כעל חיסול מחבלים - ולמחסלי מחבלים אותם אנשים ודאי לא יקראו פושעים.
בלי לערב הורים! 556606
שוב, מדוע לא ייתכן שפושע (שפשעו אחר, נגיד, "אוסלו") גם יחסל "מחבלים"?
משוא פנים 534923
עפ"י כתבה מעניינת (משנת 2000) שעסקה בבקשת הארכה ישנה, השהייה במחיצת אסירים אחרים מהוה סיכון לחייו של עמיר עצמו - דבר שנראה לי סביר למדי, ומהווה, אא"ט, עילה לבידוד (אם כי אולי לא ממושך כמו במקרה הנ"ל), גם במדינות דמוקרטיות אחרות.

משוא פנים 534924
השאלה אינה אם עילות חוקיות להפרדתו, אלא אם משתמשים בעילות הללו כתירוץ בלבד. התשובה לכך, לדעתי, הינה ללא ספק חיובית.
לגבי הסכנה לשלומו - לי דווקא נראה, ששהייתו בקרב אסירים אחרים, בפרט באגף הדתי, לא רק שאינה מסכנת אותו כלל, אלא שהוא יתקבל שם בכבוד וכגיבור. וזו עוד ראיה לכך, שמשתמשים בתירוצים כדי להענישו בהפרדה.
משוא פנים 534926
הוא שאמרת, יתקבל בכבוד וכגיבור וכמורה דרך.
משוא פנים 534929
וזו עוד ראיה וגו'
משוא פנים 534930
זו ראיה לדעותיך, לא לטיעוניך.
משוא פנים 534932
שנינו מדברים על דברים ש*נראים לנו*, אבל מבין שנינו, אתה הוא גם הטוען שדברים ש*נראים לך*, דברים שהינם, כדבריך, *דעה* שלך - הם "ראיה" לדבר מה.

הכיצד? האם אתה לא סתם ימני מתוסכל, אלא ימני מתוסכל בעל גישה למידע מסווג במחלקה היהודית של השב"כ?
משוא פנים 534935
את צודקת, כמובן. אילו הייתי מקפיד על ניסוח זהיר, היה עליי לפתוח ב''אם הערכתי נכונה...''.
אלא שנקמנות המערכת ביגאל עמיר תוך שימוש צבוע בתירוצים ובבדיות באופן שקוף כה זועקת לשמיים, עד שחשבתי שיהיה זה מיותר לנקוט לשון זהירה.
משוא פנים 535251
תגיד, אתה לא הופעת כאן פעם בניק יהודי עקשן?
משוא פנים 534904
השאלה לא היתה אם יגאל עמיר צריך להיענש על רצח. השאלה היתה לגבי ה''אקסטרה'', אותו יחס מיוחד שהוא מקבל מהמדינה ושונה מהיחס לרוצחים אחרים.
פשוט מאוד 534918
ה''עליהום'' על יגעל אמיר מאפשר הדחקה של העובדה הלא-נעימה שכמעט שליש מהאוכלוסיה היו שותפים להסתה ולחגיגות שאחרי הרצח. הענישה החמורה של יגעל אמיר מאפשרת לחברה בישראל להדחיק את העובדה הלא נעימה שמפלגת השלטון הגדולה ולא מעט גורמים במערכת הבטחון בירכו על הרצח (בדרך כלל בחדרי חדרים).
פשוט מאוד 534920
בניגוד אליך, לי לא היתה גישה לחדרי חדרים, ולכן אני יכול לדעת רק מה שמפלגת השלטון ומערכת הבטחון הביעו כלפי חוץ, וזה צער על הרצח. אבל גם אם גורמים כאלה או אחרים לא הצטערו, הרי שזאת זכותם, בדיוק כפי שזכותם היתה למחות נגד מדיניות הממשלה. לכנות את זה הסתה זה פשוט לעשות צחוק מחופש הביטוי והדמוקרטיה הליברלית.
פשוט מאוד 534922
יש לך איזה עדות, או השמץ הקלוש ביותר של ראיה לטענה הטיפשית הזאת?
פשוט מאוד 534983
כן. ממקור ראשון. שירתתי בקריה ב1995-1996. אני זוכר את החגיגות.
פשוט מאוד 534988
נו, באמת. אתה זוכר חגיגות, לא נתונים סטטיסטיים. זה בערך כמו שאטען שכולם-כולם התאבלו על רבין כי בסביבתי הקרובה זה קרה, או לחילופין - שכולם-כולם התנכלו לדתיים בתגובה לרצח רבין, כי זה קרה כמה פעמים לי וכמה פעמים לחברים שלי.
פשוט מאוד 534990
ולגבי "לא מעט גורמים במערכת הבטחון", זו אמירה קונספירטיבית. אני מנחש שהיו כמה קצינים וכמה חיילים שבירכו על הרצח, אבל צורת הכתיבה שלך גורמת לזה להישמע כאילו זו הייתה מגמה מאורגנת; משל ישבו מפקד המפח"ש וכל ראשי המטות שלו והרימו שמפניה לכבוד רצח רבין.
פשוט מאוד 534993
התשובה שלך באמת הפתיעה אותי. מה שאני זוכר מהתקופה הזו הוא אבל והלם מקיר אל קיר. אמנם הייתי ילד והסביבה שלי הייתה הרבה יותר הומוגנית, אבל מאז התבגרתי, יצא לי לשמוע לא מעט מתנחלים וימנים בכלל מדברים על הרצח, והרושם שאני מקבל הוא ש''תומך רצח רבין'' זה כמו ''קומוניסט'' - כלומר ניתן לראות אותם בטלוויזיה, כי הם פוטוגניים וקולניים, או באינטרנט או בהפגנות, אבל הם נדירים מדי בשביל לפגוש אותם בחיים האמיתיים.
פשוט מאוד 534995
יכול להיות אבל יש לא מעט אנשים שאוהבים להמעיט מחומרת הרצח (הרצח הזה הוא לא כ''כ חמור, מה עושים מזה פסטיבל וכו').
פשוט מאוד 534996
איך זה קשור בכלל?
פשוט מאוד 534998
זה קשור כי לאנשים מסוימים נוח להמעיט בחומרת הרצח או להשכיח אותו.
פשוט מאוד 534999
באמת נוח לאנשים מסויימים שישכחו את הרצח (ולאחרים שיזכרו אותו), ועדיין יש מרחק גדול בין זה לבין לחגוג את הרצח.
פשוט מאוד 550092
מה יש ברצח רבין שהופך אותו, לדעתך, למעשה חמור במיוחד? <תוצאתו>?
פשוט מאוד 550105
התפיסה שכנגד מדיניות לא רצויה משתמשים ברצח. זה נכון בדיקטטורה (מוסוליני, פינושה במידה והיה מוסגר לצ'ילה) אבל לא בדמוקרטיה.
פשוט מאוד 550106
ולגבי מה שאמרתי על רצח רבין, התכוונתי לכל תהליך ההסתה שקדם לו ולהשתוללות היצרים הימנית.
פשוט מאוד 550162
אמרת שהרצח הזה חמור במיוחד ושאלתי התייחסה לאקט של הרצח.
אם מה שמפריע לך הוא ההסתה והאוירה שקדמו לו, למה - לדעתך, או זו דעתך, כפי שמשתמע - יש להטיל את האחריות לה על הרוצח?
מדוע ההסתה שקדמה לרצח מצדיקה תנאי כליאה חמורים מאלה של רוצח אחר?
פשוט מאוד 550166
כל אדם בוגר אחראי למעשיו ויגאל עמיר ניסה לבטל או לפגוע במדיניות שהתנגד לה ע''י רצח. כל רצח אחר חמור באותה מידה אבל יגאל עמיר הוא לא רק רוצח אלא גם פושע פוליטי שנקט עמדה כנגד הדמוקרטיה במדינה.
פשוט מאוד 550171
זה נכון לפי השקפה אחת.
לפי השקפה אחרת - הוא חש/ב שהדרך והכיוון שרבין הלך בהם יובילו לחורבן המדינה ובמעשהו ביקש להציל את המדינה מאבדן.
ההשקפה האחרת מקובלת עליי ועל מרבית היהודים בישראל.
אני חושב שהוא שגה בהערכתו, אבל מטרתו וכוונתו במעשהו הייתה טובה.
לכן, בעיני, פשעו קטן יותר מזה של רוצח אחר.
משום כך, לא רק שלא היה ראוי מוסרית להחמיר בתנאי כליאתו, אלא שהיום הוא היה צריך להיות כבר משוחרר מכלאו.
פשוט מאוד 550172
להארווי לי אוסוולד היו כוונות טובות. ליגאל עמיר היה אקדח פשוט.

יש לנו כמה מדינות שכנות שבהן כאשר מה שהמנהיג עושה עלול להוביל לחורבן, יורים בו. בלבנון ובעירק יש מצב נהדר מהסיבה הזו.
פשוט מאוד 550193
לא יודע לי מה היו המניעים של אוסוולד.
אבל אם הוא האמין, שארצו עומדת בפני מחורבן וכי במעשהו הוא (אפילו רק אולי) יציל אותה - אומר ללא כל היסוס שפשעו קטן מזה של רוצחים "רגילים" אחרים.
הוא הדין בכל אדם אחר ובכל מדינה אחרת, כולל שכנותינו.
איני מקבל את טענתך, כי "בלבנון ובעירק יש מצב נהדר מהסיבה הזו", משום שאין לה כל בסיס.
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • המדבר לקירות
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • המדבר לקירות
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • המדבר לקירות
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • נועה ו
  למה לצעוק כשאפשר לדבר? • האייל הרגיש
  למה לצעוק כשאפשר לדבר? • ימני מתוסכל
  למה לצעוק כשאפשר לדבר? • ידידיה
  למה לצעוק כשאפשר לדבר? • ידידיה
  אם צועקים סימן שצודקים • The Moral Majority
  אם צועקים סימן שצודקים • ימני מתוסכל
  אם צועקים סימן שצודקים • שם
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  מלפפון הוא יותר ירוק או יותר מתנגד לכפייה דתית • האייל האלמוני
  מלפפון הוא יותר ירוק או יותר מתנגד לכפייה דתית • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • אם חייבים אז חייבים
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • שם
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ברקת
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • האלמוני המזוהה
  לא כל כך פשוט • אנטילופה
  פשוט מאוד • חשמנית עצובה על מונית
  פשוט מאוד • ברקת
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  תשובה מהנשאל • אינקוגניטו
  תשובה מהנשאל • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • לא חרדי ולא עורך-דין
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • שוקי שמאל
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • הוגג
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • הוגג
  לא ממש פשוט • הוגג
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • האייל האלמוני
  לא ממש פשוט • הוגג
  לא ממש פשוט • שוקי שמאל
  לא ממש פשוט • צפריר כהן
  לא ממש פשוט • שוקי שמאל
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • שוקי שמאל
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • דב אנשלוביץ
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • עצמאי
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • עצמאי
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • עצמאי
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • אסף רומנו
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  כי האדם עץ הקונצרן? • הוגג
  כי האדם עץ הקונצרן? • טווידלדי
  לא ממש פשוט • טווידלדי
  לא ממש פשוט • האייל האלמוני
  לא ממש פשוט • טווידלדי
  לא ממש פשוט • הוגג
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • האייל האלמוני
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • האייל האלמוני
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • צפריר כהן
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • ארז לנדוור
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • צפריר כהן
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • דורון הגלילי
  לא ממש פשוט • צפריר כהן
  חש''ו פגיעתם רעה • אינקוגניטו
  חש''ו פגיעתם רעה • צפריר כהן
  חש''ו פגיעתם רעה • אינקוגניטו
  חש''ו פגיעתם רעה • ראובן
  לא תודה, יש לי כבר אחת. • אינקוגניטו
  לא תודה, יש לי כבר אחת. • ראובן
  לא תודה, יש לי כבר אחת. • צפריר כהן
  לא תודה, יש לי כבר אחת. • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • ארז לנדוור
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  לא ממש פשוט • טווידלדי
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • טווידלדי
  לא ממש פשוט • איציק ש.
  לא ממש פשוט • האייל האלמוני
  לא ממש פשוט • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ירדן ניר-בוכבינדר
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ידידיה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ידידיה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ידידיה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ירדן ניר-בוכבינדר
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • כב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  בוא חייל של שוקולד • דורון הגלילי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • לא חרדי ולא עורך-דין
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • אסף רומנו
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  בון ג'ובי אוהב פרות. • ראובן
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • עכשיו אלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • אסף רומנו
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  הי אתה גיבוהור גדול, בוא והראה שאתה יכול • ירדן ניר-בוכבינדר
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • צפריר כהן
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • צפריר כהן
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • אא
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  עונים לאלמונים • הוגג
  עונים לאלמונים • צפריר כהן
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • טוב אז עכשיו גם לי יש ניק
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • הוגג
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • הוגג
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • אינקוגניטו
  עונים לאלמונים • הוגג
  !Leave the cat alone • אינקוגניטו
  התקבלת. • הוגג
  תודה • אינקוגניטו
  תודה • שוקי שמאל
  תודה • דב אנשלוביץ
  תודה • הוגג
  תודה • דב אנשלוביץ
  תודה • שוקי שמאל
  תודה • דב אנשלוביץ
  תודה • שוקי שמאל
  תודה • דב אנשלוביץ
  תודה • דב אנשלוביץ
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • טווידלדי
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • האייל האלמוני
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • האייל האלמוני
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • טוב אז עכשיו גם לי יש ניק
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • הוגג
  עונים לאלמונים • הוגג
  עונים לאלמונים • אא
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • שוקי שמאל
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  עונים לאלמונים • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האלמוני המזוהה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • דב אנשלוביץ
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • רון בן-יעקב
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ידידיה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • שוקי שמאל
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • איציק ש.
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  לה לה לנד • האייל האלמוני
  לה לה לנד • האייל האלמוני
  לה לה לנד • האייל האלמוני
  לה לה לנד • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • אינקוגניטו
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אפשר להשאר אלמוני גם עם ניק. • הוגג
  אפשר להשאר אלמוני גם עם ניק. • פלוני לא שמאלני בדיון לא איכותי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האלמוני המזוהה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האלמוני המזוהה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ארז לנדוור
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האלמוני המזוהה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ארז לנדוור
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האלמוני המזוהה
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ארז לנדוור
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • האייל האלמוני
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האייל האלמוני
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • אינקוגניטו
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • אינקוגניטו
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • ידידיה
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • ידידיה
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • צפריר כהן
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האייל האלמוני
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האייל האלמוני
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • ידידיה
  כמה פרזיטים אפשר להכניס בפולקסווגן? • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • טווידלדי
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • דמוסתנס
  אתה טועה • טווידלדי
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • האייל האלמוני
  אתה טועה • דמוסתנס
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האייל האלמוני
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האייל האלמוני
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • איציק ש.
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • שוקי שמאל
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • דורון הגלילי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • דורון הגלילי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • איציק ש.
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • איציק ש.
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האלמוני המזוהה
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • הוגג
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • האלמוני המזוהה
  מצבם הכלכלי של תושבי עזה 56,67,2000 והלאה • טווידלדי
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • ירדן ניר-בוכבינדר
  אתמול היה אפור, ויהיה גם מחר • הוגג
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • האלמוני המזוהה
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • ידידיה
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • ידידיה
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • צפריר כהן
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • ידידיה
  ''היו מקרים'' • הוגג
  ''היו מקרים'' • האייל האלמוני
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • הוגג
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • האייל האלמוני
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • הוגג
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • האייל האלמוני
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • הוגג
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • ידידיה
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • הוגג
  ה׳ הידיעה או ה׳ השאלה? • ידידיה
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  "אדמות מדינה" - פשוט מאוד? • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • רון בן-יעקב
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • דב אנשלוביץ
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • רון בן-יעקב
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • צפריר כהן
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • דב אנשלוביץ
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • דב אנשלוביץ
  יוצא מהכלל שמחזק את הכלל • רון בן-יעקב
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  "התברר" ? ההפך התברר. • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • דב אנשלוביץ
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • הוגג
  שוויון באי שוויון • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • דב אנשלוביץ
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • דב אנשלוביץ
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • דב אנשלוביץ
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • דב אנשלוביץ
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי אכפת למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • צפריר כהן
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • צפריר כהן
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • צפריר כהן
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • צפריר כהן
  למי יש (חוקן) יותר גדול • דורון הגלילי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • דורון הגלילי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • צפריר כהן
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • האייל האלמוני
  למי יש (חוקן) יותר גדול • אינקוגניטו
  למי יש (חוקן) יותר גדול • תוכי יוסי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • טווידלדי
  למי יש (חוקן) יותר גדול • הוגג
  למי יש (חוקן) יותר גדול • האייל האלמוני
  למי יש (חוקן) יותר גדול • איציק ש.
  להבדיל ממך? • האייל האלמוני
  להבדיל ממך? • איציק ש.
  להבדיל ממך? • אלמוני אחר
  להבדיל ממך? • איציק ש.
  להבדיל ממך? • אינקוגניטו
  להבדיל ממך? • האייל האלמוני
  שוויון באי שוויון • האייל האלמוני
  שוויון באי שוויון • אינקוגניטו
  שוויון באי שוויון • האייל האלמוני
  שוויון באי שוויון • אינקוגניטו
  שוויון באי שוויון • האייל האלמוני
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • אינקוגניטו
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • האייל האלמוני
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • אינקוגניטו
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • האייל האלמוני
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • אינקוגניטו
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • האייל האלמוני
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • צפריר כהן
  ''איננו רוצים למשול בפלסטינים ולנהל את חייהים'' • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • אלמונים בע''מ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • אלמונים בע''מ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • אלמונים בע''מ
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  יוסי פולק - כנראה לא בציניות, ברצינות • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • אלמונים בע''מ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • אלמונים בע''מ
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ראובן
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ראובן
  פשוט מאוד • ברקת
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ראובן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ירדן ניר-בוכבינדר
  פשוט מאוד • העלמה עפרונית
  פשוט מאוד • יהונתן אורן
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • יהונתן אורן
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • יהונתן אורן
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • יהונתן אורן
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • יהונתן אורן
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • יהונתן אורן
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • האייל האלמוני
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • יהונתן אורן
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • איציק ש.
  לא כ''כ פשוט • רון בן-יעקב
  לא כ''כ פשוט • ארז לנדוור
  לא כ''כ פשוט • אם חייבים אז חייבים
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  לא ימני - סתם אדיש • העלמה עפרונית
  לא ימני - סתם אדיש • נועה ו
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • הלל וייס
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  הכל כסף? • האייל האלמוני
  הכל כסף? • טווידלדי
  קבל ניק - תן תשובה • ניק
  קבל ניק - תן תשובה • טווידלדי
  קבל ניק - תן תשובה • ניק
  קבל ניק - תן תשובה • טווידלדי
  קבל ניק - תן תשובה • ניק
  קבל ניק - תן תשובה • טווידלדי
  קבל ניק - תן תשובה • ידידיה
  קבל ניק - תן תשובה • ידידיה
  קבל ניק - תן תשובה • איציק ש.
  קבל ניק - תן תשובה • טווידלדי
  קבל ניק - תן תשובה • איציק ש.
  קבל ניק - תן תשובה • ידידיה
  הדבר הגדול הבא? • ידידיה
  הדבר הגדול הבא? • ברקת
  הדבר הגדול הבא? • האיש שלא היה
  הדבר הגדול הבא? • ידידיה
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • אינקוגניטו
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • עוד אלמוני
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • ראובן
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • העלמה עפרונית
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • טווידלדי
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • העלמה עפרונית
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • טווידלדי
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • נועה ו
  חתונה לא חייבת להיות טקס דתי • טווידלדי
  פשוט מאוד • אלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • נועה ו
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • צפריר כהן
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ידידיה
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  ''המחנה השפוי'' • יוסי
  ''המחנה השפוי'' • ארז לנדוור
  ''המחנה השפוי'' • ימני מתוסכל
  ''המחנה השפוי'' • ארז לנדוור
  ''המחנה השפוי'' • ימני מתוסכל
  ''המחנה השפוי'' • ארז לנדוור
  ''המחנה השפוי'' • ימני מתוסכל
  ''המחנה השפוי'' • דב אנשלוביץ
  משלי כ''ו • הוגג
  משלי כ''ו • הוגג
  משלי כ''ו • צפריר כהן
  משלי כ''ו • הוגג
  ''המחנה השפוי'' • ימני מתוסכל
  ''המחנה השפוי'' • דב אנשלוביץ
  ''המחנה השפוי'' • ימני מתוסכל
  ''המחנה השפוי'' • דב אנשלוביץ
  הודעה לפרוטוקול: • עומר
  הודעה לפרוטוקול: • דב אנשלוביץ
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • יהונתן בר
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • יהונתן בר
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • יריה באפלה
  איפה איפה ואיפה? • דב אנשלוביץ
  איפה איפה ואיפה? • איציק ש.
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • דב אנשלוביץ
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • דב אנשלוביץ
  איפה איפה ואיפה? • אריק
  איפה איפה ואיפה? • דב אנשלוביץ
  איפה איפה ואיפה? • אריק
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • אריק
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • אריק
  איפה איפה ואיפה? • שוטה הכפר הגלובלי
  איפה איפה ואיפה? • ימני מתוסכל
  איפה איפה ואיפה? • הוגג
  איפה איפה ואיפה? • שוטה הכפר הגלובלי
  איפה איפה ואיפה? • אריק
  ''המחנה השפוי'' • אריק
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • אפופידס
  פשוט מאוד • ברקת
  פשוט מאוד • אנטילופה
  לא צריך רשימה. • ארז לנדוור
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • ארז לנדוור
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • ארז לנדוור
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • איציק ש.
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • ברוך הגבר
  לא צריך רשימה. • צפריר כהן
  לא צריך רשימה. • ברוך הגבר
  לא צריך רשימה. • צפריר כהן
  לא צריך רשימה. • האייל האלמוני
  לא צריך רשימה. • שוקי שמאל
  לא צריך רשימה. • אנטילופה
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • שוקי שמאל
  לא צריך רשימה. • טווידלדי
  לא צריך רשימה. • שוקי שמאל
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • הוגג
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • אורי גוראל גורביץ'
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • בשם הותק והמעשה
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • בשם הותק והעשיה
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • האייל האלמוני
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • איציק ש.
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • טווידלדי
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ארז לנדוור
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ארז לנדוור
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ארז לנדוור
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • דורון הגלילי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • איציק ש.
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ידידיה
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ידידיה
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • איציק ש.
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ברוך הגבר
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  בידודו של עמיר • הוגג
  בידודו של עמיר • טווידלדי
  בידודו של עמיר • הוגג
  בידודו של עמיר • טווידלדי
  בידודו של עמיר • הוגג
  בידודו של עמיר\הוגג • ברוך הגבר
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • ימני מתוסכל
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • ימני מתוסכל
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • לא חרדי ולא עורך-דין
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • לא חרדי ולא עורך-דין
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  אני רק שאלה • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • לא חרדי ולא עורך-דין
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • הוגג
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • ירדן ניר-בוכבינדר
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • לא חרדי ולא עורך-דין
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • תשע נשמות
  יש או אין משקל לדבריו של עמיר • איציק ש.
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • טווידלדי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • צפריר כהן
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • ימני מתוסכל
  למה כולאים ולמה משחררים • הוגג
  ושוב שאפו • בשם הרוב האיילי השפוי
  שאפו • בשם הרוב האיילי השפוי
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • דב אנשלוביץ
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • איציק ש.
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • אינקוגניטו
  לא ''מה הוא עשה'' אלא ''מה הוא עושה'' • הוגג
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  המטרה: להשוות את ממדי הנצחת זאבי לזו של רבין • האייל האלמוני
  כיצד מתחרטין • הוגג
  חוץ מזה, כדאי לשנות את הכותרת • הוגג
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • ארז לנדוור
  פשוט מאוד • ברוך הגבר
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • גיל
  פשוט מאוד • ימני מתוסכל
  פשוט מאוד • גיל
  פשוט מאוד • האלמוני המזוהה
  פשוט מאוד • Omer Moussaffi
  פשוט מאוד • האלמוני המזוהה
  משוא פנים • דב אנשלוביץ
  משוא פנים • איציק ש.
  משוא פנים • דב אנשלוביץ
  יותר ממסכים • אינקוגניטו
  יותר ממסכים • טווידלדי
  יותר ממסכים • ברוך גולדשטין
  יותר ממסכים • טווידלדי
  יותר ממסכים • דורון הגלילי
  יותר ממסכים • לא חרדי ולא עורך-דין
  יותר ממסכים • אנטילופה
  יותר ממסכים • לא חרדי ולא עורך-דין
  יותר ממסכים • אינקוגניטו
  יותר ממסכים • טווידלדי
  אמן • אינקוגניטו
  אמן • טווידלדי
  אמן • אינקוגניטו
  אמן • צפריר כהן
  אמן • אינקוגניטו
  אמן • אנטילופה
  אמן • טווידלדי
  זיע''א חוסכת דם • ראובן
  זיע''א חוסכת דם • טווידלדי
  זיע''א חוסכת דם • ראובן
  יותר ממסכים • צפריר כהן
  יותר ממסכים • ירדן ניר-בוכבינדר
  יותר ממסכים • תשע נשמות

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים