בנוגע לפליטים 53597
איני יודע אם השורה 'ערפאת דואג לבני עמו החיים בתנאים מחפירים' נאמרה בציניות, אך בכל-אופן היא רחוקה מהאמת לדעתי. ערפאת אכן דואג לפליטים העניים. ליתר דיוק, הוא דואג שישארו פליטים עניים חסרי-כל, בשטחים כמו גם בחו"ל. הבאתי לא אחת את הלינק הבא (1), המתאר כיצד טרפד ערפאת נסיונות קודמים לתת פתרונות דיור הולמים לתושבי מחנות הפליטים.

בנוגע לפליטים 53622
מאמר מאוד מחכים. אהבתי את היוזמה הישראלית ל''בנה ביתך'' פלסטיני בתחילת שנות השבעים. ואכן, נראה שאש''ף בהנהגת ערפאת סיכל את היוזמה באמצעות הפחדות.

אני בהחלט חושב שהתנגדות אש''ף בשנות השבעים נבעה מאי הכרה בישראל. אבל מאז השתנו כל כך הרבה דברים. בחלוף השנים האינטרסים משתנים ללא הכר.

המשך המאמר נגוע בהתנשאות מטעה, כאשר הכותב תוהה איך יוכלו הפלסטינים לבנות אי פעם תשתית למדינה על רקע כשלונותיהם. הוא לא מוכיח דבר מלבד העובדה שלדעתו כבר מזמן היו צריכים הפלסטינים לבנות ערים מטרופוליטניות. הוא לא מעלה ספקות באשר להיתכנות המעשית של פרוייקטים כאלה של שיקום ולפוליטיקה שהכריעה אותם בסופו של דבר.

לפלסטינים אכן יהיה קשה מאוד לקלוט את הפליטים. עם זאת, גם היום הקהיליה הבינ''ל מציעה סיוע נדיב וקיים הסיכוי אם רק תהיה הסכמה.
בנוגע לפליטים 53625
האם לדעתך צריכה ישראל להסכים לקליטתם של מיליוני פליטים בשטחה שלה?
בנוגע לפליטים 53626
לא. אולי עשר שנים אחרי הסכם שלום יעדיפו שתי המדינות קונפדרציה, ואז מטבע הדברים תהיה פתיחות רבה יותר ''לקלוט עליה''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים