לא להמליץ על מילה 537014
עפ"י ד"ר נורטרפ, המרכז למניעה ובקרת מחלות והאקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים עומדים להמליץ על מילת תינוקות. העולם האנגלו-סאקסי החל למול זכרים במאה ה17 כאמצעי נגד אוננות וכיום מרבית גברי העולם אינם נימולים. נורטרפ מתנגדת למילה. לטענתה ה"נסיון" להשתמש במילה נגד היתדבקות בHIV נכשל, שיעור ההיתדבקות בארה"ב הוא גבוה למרות שיעור גבוה של מילה ובניו זילנד בה לא נהוגה מילה מזה 50 שנה או בארצות אירופאיות אחרות בהן המילה נדירה שעור ההיתדבקות נמוך. היא גם מעלה ספקות בקשר לרגישותו של התינוק לכאב ונוגעת בשאר הטועונים שהועלו כאן בדיון.

לא להמליץ על מילה 537018
על יעילותה של המילה כאמצעי נגד אוננות אפשר ללמוד מהספרות (אפשר להתחיל אצל פיליפ רות) או מידע אישי.

אם יעילותה כאמצעי נגד הידבקות בHIV דומה, אזי אני ממליץ לכל האיילים הנימולים שלא להסתפק במעשה (מילה) אלא גם להעזר בנס (זמינותו של הקונדום).
לא להמליץ על מילה 537021
בכמה אזורים אורבניים בארה"ב יש שיעור גבוה של מקרי HIV, עד 30% לעומת כ 8% בקניה או כ 17% בד"א.
לא להמליץ על מילה 537047
האם שמת לב שאתה משווה בין שיעור הנשאים בקרב הומואים ("גברים שעשו סקס עם גברים") לשיעורם בקרב האוכלוסיה הכללית?
לא להמליץ על מילה 537057
ההערה צריכה להיות מופנית לניוזוויק.
לא להמליץ על מילה 537059
על ניוזוויק אני מלין מפני שהביאו נתונים שעשויים לבלבל, אבל הם לפחות ציינו במפורש את מה הם משווים. האופן שבו אתה כתבת את הדברים הוא פשוט שגוי.
לא להמליץ על מילה 537060
דרך אגב, גם ניוזוויק רק ציטטו את מה שהאכילו אותם החוקרים, אבל לכתבת של ניוזוויק יש כנראה דד-ליין ומכסת מילים למלא. העובדה שבחרת להביא את ה''מידע'' הזה לכאן, לעוות אותו, ועוד לנסות לקשור אותו לדיון על המילה, אינה מוסיפה לכבודך.
לא להמליץ על מילה 537066
אתה סתם קופץ למסקנות.
לא להמליץ על מילה 537068
למה, יש משהו לא נכון במה שכתבתי? לא יהרוג אותך לחזור בך, אתה יודע.
לא להמליץ על מילה 537091
העלית פה משהו שלדעתי מסמן משהו אחר מסתם הערה על ציטוט רשלני שלי. נכון שלאייל יש תרבות מסוימת של טהרנות ונוקדנות שלא תמיד מבחינים היכן צריך או אפשר להעיר על קוצו, וזה בסדר. זה נכון שיש בתרבות הזו דרישה לסטנדרטים די גבוהים מבחינת ההקפדה על עובדות ומראי מקום ושלמרות שחברי חטיבת ''תפסתיאותך'' נראים לפעמים קטנוניים הם למעשה באים ממקום של רצון לברר ולהעמיד דברים על דיוקם, ובאופן כללי הם מתנהגים עפ''י המנהג באתר.

אולם, יש נטיה כללית שלא מיוחדת לאייל, של הקצנת הדו שיח כשזה מתנהל באמצעות מחשב, אימייל, פורומים, צ'אט וכו'. מסתבר שאנשים נוטים להיותת יותר אגרסיביים ובוטים מאשר הם באמת. מאד סביר שהיית נפגש ברצון לכוס תה עם איילים למרות שאתה חושב שצורת ההתבטאות האלקטרונית שלהם לא נראית לך נעימה. לכן אני לא משתומם על ה''מה הוא קופייץ'' שבא לעיתים לידי ביטוי בתגובות שונות, שממהרות לאמץ עמדה ''תביעתית'' או שניראות כאילו מטרתן היא הוקעה וטפיחה עצמית על השכם. אני חושב שאף אחד לא חסין מפני ההשפעה הזו של תקשורת ממוחשבת.
לא להמליץ על מילה 537102
אני חושב שבדרך כלל אני מנסח את תגובותי בעדינות, אבל ייתכן שאני לא מעריך נכונה. במקרה הזה חשדתי (ואני עדיין חושד) שסילפת את הנתונים במכוון, ולכן הבוטות (וגם היא רק אחרי תגובה 537047 הצמחונית).
לא להמליץ על מילה 537103
בכל מקרה יכולת לוותר על המילים "אינה מוסיפה לכבודך", מתגובה 537060, ועכשיו על המילים "סילפת את הנתונים במכוון", שקצת הפתיעו אותי בנימתן המתלהמת - אחרי הכל, הרי לא מדובר בפוליטיקאי שסרח ולא בעבירה שיש עימה קלון, אלא ברב"י - אייל שצבר לאורך שנות האתר זכויות רבות בתגובות וגם במאמרים, וכבודו אינו טעון הוכחות וצידוקים כאילו היה טירון.
לא להמליץ על מילה 537104
נכון, רב''י בהחלט אינו טירון - למעשה, אפשר לומר שהוא מיסודות ''האייל - ולכן טענתי שסילוף (אם יש) אינו לרמתו. אשר להאשמה בסילוף מכוון, היא באמת פוגענית ולא במקום. אני מודה שבאופן אישי אינני מסמפט את דמותו של רון כפי שהיא נשקפת (בעיני) ממכלול תגובותיו. עם מרבית הכותבים פה באמת הייתי שמח להיפגש על כוס תה, איתו לא.
לא להמליץ על מילה 537105
וואו, זה כבר קצת מרחיק לכת. זכור שרומנים גדולים התחילו לפעמים בכוסות תה עם אנשים שלא סימפטו זה את זה (משום מה, כאילו להכעיס - לא עולה בדעתי כרגע שום דוגמה היסטורית או ספרותית).

מכל מקום, אם יורשה לי - נדמה לי שהעניין קשור לא רק בסימפטיה או אי-סימפטיה או ב"תפסתיאותך!", אלא גם בכך שנושא המילה מחלץ מבקבוקיהם ישראל-סבאים רדומים אך רגשיים מאוד.
לא להמליץ על מילה 537182
היי! זה כבר לא יפה, ואף מיותר.
לא להמליץ על מילה 538362
אתה בוטה מדי, אבל כדאי שתביט גם בתגובה 538210: עוד אוצר של ציטוט לקוי מחוץ להקשר.
לא להמליץ על מילה 537107
גם ללא ה"30%", יש שם עדיין נתונים די מעניינים: 1 מתוך 30 [יותר מ־3 %] מהבוגרים בוושינגטון (DC). אחד מתוך 40 [2.5%] מהשחורים בניו־יורק. אחד מ־16 [מעל 6%] מהגברים השחורים בוושינגטון (DC).

מספרים מעניינים. יש למישהו במקרה מספרים מקבילים מערים גדולות ב"אתיופיה, ניגריה ורואנדה"?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים