איזה יופי. 538391
יהודה החדשה מורדת ברומא החדשה (מי אמר שההיסטוריה לא חוזרת?), פרשני מדינת הננסים מטיפים מוסר למעצמה הגדולה בעולם (כמו הזבוב שהתישב על בן אדם וחשב שהוא מכוון את צעדיו), התקשורת משתגעת לגמרי, הממשלה כבר ממזמן כזאת, ומה שמענין את מערכת האייל זה שידורים אירוטים, טוויטר ופייסבוק וזכויות התלמיד.
איזה יופי. 538401
כל האירועים שציינת הם, בעצם, הצגה מגוחכת שיזמה ארצות הברית כדי לעשות משהו לטובת הערבים.
ההצגה הזאת נמצאת בסוף המערכה האחרונה, ונראה שלא הרבה ייזכר ממנה. לעומת זה, ההרוג הראשון, לאחר ''עופרת יצוקה'' מפגיעת קסאם מבשר לנו שאנו בתחילתה של הצגה הרבה יותר מסוכנת.
גולדסטון יכול כבר להתחיל לחדד את העיפרון.
איזה יופי. 538949
מאז כתבתי את תגובתי זו ממשיכים העזתים לירות על יישובים שלנו בקצב של בין טיל לשניים ליום, וגם הלילה ליל הסדר, נורה טיל קסאם לעבר חבל אשכול.
אצלנו ידיעה על ירי כזה מוצאת את מקומה בפינה מוסתרת, ובקושי אפשר להבחין בה, וניתן לנחש שבתקשורת העולמית היא לא מופיעה כלל.
לאיש לא איכפת. האו''ם יושב בשקט. איש לא מדבר על פשעי מלחמה, וגולדסטון בכלל לא יודע שזה קורה.
תסריט ההמשך כמעט הכרחי. מינון הירי יגבר. יתחילו להיפגע אצלנו אזרחים (כיפת ברזל, הנשק של השמאל, יתגלה בכל מערומיו ולא יתן שום סימן שביכולותו לפתור את הבעייה). עד שאי אפשר יהיה לשאת זאת, וניאלץ לצאת ולאיזה ''עופרת יצוקה ב''. ואז כולם יתעוררו. פתאום יתברר שיש מלחמה וישראל עושה פשעי מלחמה. הבריטים, למשל, שבפרלמנט שלהם הוחלט לאחרונה איזו החלטה בקשר למכירת ציוד לישראל בגלל ''עופרת יצוקה'' יוכלו לאסוף עוד נושאים לדיונים כאלה אצלם, כדי שלא יהיה להם משעמם.
אין חדש תחת השמש.
איזה יופי. 538950
וואלה כולם רודפים אותנו. גם לעזתים האלו יש את החוצפה לירות על חיילים שלנו שנכנסים לתוך הרצועה.
כפת הברז נשק השמאל? האם המצות משפיעות עליך?
איזה יופי. 538953
אני מבין שגם הפועל הזר ז"ל (מה היה שמו באמת? היה כתוב איפה שהוא?) חדר לתוך הרצועה.
איזה יופי. 538972
לא טענתי שלא יורים קסאמים. הציבוריות אצלנו מתייחסת ביתר חומרה להרוגים חיילים מאשר אזרחים. אם יפגע מטוס שטס מעל צפון לבנון תתייחס לכך מדינת ישראל כתקיפת המדינה על ידי לבנון או חיזבללה והתגובה תבוא. לכן התגובה שלך לדברי איננה לעניין.
איזה יופי. 538976
גם בעולם לא טוענים שלא יורים קסאמים, ולא לטוענים באופן ישיר שירי קסאמים אינו פשע מלחמה. אבל מתעלמים מכך ולא כותבים דוחות על פשעי מלחמה בשל כך, ולא עושים שום דבר, אלא מחכים לרגע שישראל תיאלץ להגיב (והדבר היחיד שישראל יכולה לעשות כאשר לכבוש מחדש כמובן אסור לה, הוא לבצע איזו פעולת הרג והרס כדוגמת עופרת יצוקה, כדי להרתיע), ואז הם יתעוררו.
ואתה נוהג בדיוק כמותם למרות שיורים על אזרחי המדינה שלך. אתה פשוט לא מתייחס לתופעה יום יומית של ירי טילים על ישובים אזרחיים, וכאשר אני מנסה להעיר, לזעוק ולהזעיק, ומפנה את תשומת הלב לכך, אתה ממשיך להתעלם, ועונה על תקרית (שככל הנראה קשורה בניסיונות מקבילים של העזתים לתכנן חטיפת חיילים), שבה נכנסו חיילים לשטח עזה. זה נראה כאילו אתה מנסה להפנות את תשומת הלב מהפשע היום יומי הזה לכיוונים אחרים.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539289
לאחר הקאסם של ליל הסדר נורה קאסם ביום חמישי לעבר עוטף עזה והלילה עוד אחד.
העולם יושב בשקט. גולדסטון נח. איציק מתעלם.
כולם מחכים לרגע שבו באיזו שהיא פעולת תגובה שלנו, ייפגעו אזחרים שלהם. אז כולם יידעו שמתחוללים פשעי מלחמה. הפושעים העיקריים יהיו שוב היהודים, וגולדסטון ביושרו לא ישכח לציין באיזה סעיף נסתר בדוח שלו (כפי שהידיעות גם בתקשורת שלנו על הפשעים האלה כמעט ואי אפשר להבין בהן) שגם הקסאמים שלהם זה לא בסדר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539290
העולם לא יושב בשקט אלא רואה דברים אחרת מהצורה שבה רואים אותם רוב הישראלים: "לישראל הזכות להגנה עצמית. עם זאת, אנחנו לא סבורים שבסופו של דבר ניתן לפתור את הסכסוך באמצעים צבאיים."

פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539303
אף אחד לא חושב שניתן לפתור את הסכסוך באמצעים צבאיים.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539306
אבל במהלך העשור האחרון גם הרוב לא תמך בקידום תהליכים מדיניים.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539323
כי הרוב חושב שקידום תהליכים מדיניים גם כן לא יפתור את הסכסוך אלא רק יחריף אותו.

מתעקשים להציג את הסיטואציה כאילו כל מי שלא תומך בתהליך מדיני לקידום הסכסוך חושב שפתרון צבאי יפתור את הסכסוך. משום מה לא מדברים על האפשרות שאי אפשר לפתור את הסכסוך כרגע.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539360
ישנו לפחות אחד, שחושב שכמו רוב הסיכסוכים, גם זה יכול להיפתר באמצעים צבאיים.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539362
בוודאי ש''אפשר'' לפתור את הסכסוך באמצעים צבאיים, בקצה הקיצוני שלהם (ג'נוסייד) אמצעים צבאיים יפתרו כל סכסוך.

החתום מעלה לא תומך ברצח עם.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539393
לא מדוייק. לא מעט נסיונות שאני יכול לחשוב עליהם לפתור סכסוכים בג'נוסייד מאז סוף מלחמת העולם השניה לא 'פתרו' את הסכסוך. יש כמה מקרים שכן, אבל לא מעט (בשליפה: הגרמנים ביוגוסלביה, סדאם והכורדים, דארפור, ואפילו רואנדה, ויש עוד לא מעט מקרים) לא 'פתרו' שום דבר.
למעשה, עד כמה שאני יודע, אין שום דבר בעולם, מהסכמים מדיניים ועד ג'נוסייד, שתמיד מצליח.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539423
לא זכור לי שבאייל היה צורך בניסוחים מתמטיים כדי למנוע חוכמולוגיה. מן הסתם לא על זה אני מדבר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539368
את תגובת ארצות הברית בקישורית שהבאת יכולתי להביא כחיזוק לטענתי.
אינך עושה סימנים שאתה מבין על מה אני מדבר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539369
כמובן. אובמה וממישלו הם מגדולי האנטישמים לצד גולדסטון.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539373
מבלי להביע את דעתי לגבי מניעיהם, תגובתי לא עסקה בכך כלל.
הבאתי את האופן שבו הם מתייחסים לפשעי מלחמה של הערבים (וידידך איציק הודה שאכן מדובר בפשעים), שנעשים כמעט מידי יום במשך חודשים, מול תגובתם כאשר לאחר הבלגה ממושכת אנו פועלים סוף סוף ובפעולת התגובה נפגעים אזרחים שלהם.
אדרבה, כשתתחולל "עופרת יצוקה 2", שלא יכתבו דוחות גולדסטון ושלא יתנפלו על ישראל אלא יגידו (לשני הצדדים): "אין פתרון צבאי"
ושכל אחד יסיק את המסקנות לגבי מה הם השורשים של האיפה ואיפה הזאת, בעצמו.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539376
גם ידידנו גולדסטון כתב שירי הרקטות הוא פשע.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539379
כמובן.
לכך בדיוק התכוונתי בסוף תגובתי תגובה 539289
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539378
המציאות מתעתעת בישראלים שוב ושוב. מי שכלא את ערפאת במוקטעה והחליש את אבו-מאזן נאלץ להתמודד עם החמאס. ולאחר עוד סיבוב של אלימות ופשעי מלחמה נאלץ לשבת איתם לשולחן. זה לא ימנע עוד דו''ח כמו גולדסטון ולא את מה שהיה צריך לעשות קודם לכן. כמו שאמר אבא אבן, ממשלות עושות את הדבר הנכון רק לאחר שמוצו כל הדברים הלא נכונים (והוא כנראה ידע על מה שהוא מדבר לאור היכרותו עם ממשלות ישראל).
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539380
איש לא מונע ממך להצמיד נאומים, לכל אחת מהתגובות כאן ללא כל קשר לתוכנן.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539382
יש לך בעיה בהבנת הקשרים רחבים. מעגל הקסאמים-תגובה-רגיעה הוא תוצאה ישירה של הנסיגה החד צדדית שנובעת מזניחת הדרך המדינית והעדפת הסטטוס קוו. לפני שאנחנו מתלוננים על גולדסטון, אובמה או העולם הצבוע והאנטישמי כדאי שנכיר בטעויותינו.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539387
אתייחס לתגובתך האחרונה כפתיחת פתיל חדש שמעלה נושא חדש.
1. ה"נסיגה החד צדדית" למרות שהביאה עלינו את העמקת היכולת הרקטית של העזתים שתתבטא בהרעשת תל אביב בעימות הגדול הבא, נזקה היה קטן מה"נסיגה בהסכם", נסיגת אוסלו שאיפשרה את קיום האינתיפאדה השנייה שהביאה לשנים מהנוראות בתולדות מדינת ישראל, ולפגיעה הכי גדולה באוכלוסיה אזרחית בלתי לוחמת שלה.
2. אוכל להראות לך כמה וכמה תגובות מתנגדות שלי לאותה "נסיגה חד צדדית" שאתה מבקר היום. בגלל אותה "נסיגה חד צדדית" נסעתי גם מספר פעמים לתל אביב כדי להשתתף בהפגנות.
למרות שלא בדקתי זאת אתפלא מאד אם תראה לי התנגדות ולו אחת שלך לאותה נסיגה, טרם שאירעה ובמהלכה. די פתטי לראות אותך מגנה הליך שכאשר התרחש בודאי לקקת את האצבעות.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539390
1. האינתפאדה השנייה, כמו הראשונה, נבעה מקיפאון מדיני (למרות "תהליך" אוסלו) ומדיניות ההתנחלויות. ברוב ענוותו הידועה מסתיר הימין את אחריותו למצב ומגולל אותה לפיתחו של השמאל.

2. אני יודע שהתנגדת לנסיגה וכך גם אני - תגובה 207462 , תגובה 324265 , תגובה 324292 . הדבר הטוב היחיד שצמח ממנה הוא פירוק ההתנחלויות.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539424
1. האינתיפאה השנייה פרצה אחרי נסיגות אוסלו כאשר אפשרנו לרוצחים להתארגן ולממש את כוונות הרצח שלהם. היא נפסקה עקב השתלטות הדרגתית מחדש על יו"ש, החל מ"חומת מגן", למרות ש"הקיפאון המדיני" נמשך. הפסקת גל פיגועי הההתאבדות אחרי ההשתלטות מחדש על השטח ולמרות ש"הקיפאון המדיני" נמשך, הוא הוכחה ברורה לגורמים האמיתיים להתפרצות מעשי הרצח.
לנוכח העובדות האלה קשה לי להאמין שאתה עצמך מאמין במה שאתה אומר.
2. תגובותיך שאתה מביא לא הביעו התנגדות לנסיגה החד צדדית, אלא אמרו שאפשר לעשות זאת טוב יותר. אמרת בתשובה לשאלתי (בקישורית הראשונה) שכל דבר טוב מהמצב הקיים, ואפילו נסיגה שתביא לעליה דרמטית במספר הנפגעים אצלנו.
ההתנתקות בודאי נמצאת במקום כבוד ברשימת המעשים שהם "כל דבר", ולכן אתה בעצם מוכיח את מה שהערכתי לגבי תחושותיך אז.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539426
האינתיפאדה השנייה פרצה לאחר קריסת המו''מ בקמפ דיוויד שנוהל בחוסר כישרון ובחוסר יעילות בידי אהוד ברק. בין אוסלו לאינתיפאדה הזו היו כמה שנים שקטות יחסית. הלחימה בטרור לא יכולה להביא ליותר משקט זמני לכל היותר ודורשת תהליך מדיני שישלים אותה. ''חומת מגן'' לא יכולה למנוע פריצת אינתיפאדה שלישית אפילו אם לא יהיו נסיגות מדיניות. (גם לפני האינתיפאדה הראשונה לא היו.)
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 539427
בשלהי תקופת נתניהו הראשונה היה שקט ייחסי, משום שהפלשתינים ציפו ל 13 האחוזים שהבטיח שהוא החזיקם קרוב ללבו.
ברק מסר את האחוזים האלה עוד לפני קמפ דיויד וזו הייתה בעצם הסרת הניצרה.
אינתיפאדה כפי שהייתה לא יכולה לפרוץ כל עוד אנו שולטים בשטח. אבל אם ניסוג ונמסור את האחריות הביטחונית לאבו מאזן, ללא יכולת להיכנס ולשלוף מתכנני רצח מידי לילה בלילה ממיטותיהם, היא תוכל לפרוץ ואף תפרוץ.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539748
נראה לי שתמצא עניין בפסקה הבאה מתוך המברק ששלח בדצמבר 1976 מלקולם טון, השגריר האמריקאי היוצא "עכשיו ממתינים הישראלים בחשש ליוזמת ממשל קרטר וללחצים הבלתי נמנעים, לדעתם. אבל כעת נשמעים מבירות ערב קולות מפויסים יותר, המוציאים קצת את הישראלים ממסלולם. הם יכולים בנקל לטפל באיומים ובשיקוצים; נימה רכה יותר מצד יריביהם מציקה להם."
(אבל תקרא בהמשך את ההערתו בקשר להקמת מדינה נפרדת).
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539776
התפיסה המקובלת בזמן ההוא אכן הייתה שמדינה פלסטינית מסכנת את ישראל. מאז התחילו להבין יותר ויותר אנשים שאי קיום מדינה כזו מסכן את עתידה של ישראל. (בשנות ה70 אמרה שולמית אלוני שהיא ניצית כי היא מתנגדת להחזרת סיני. זה מלמד אותנו שני דברים: א. גם אנשים טובים יכולים לטעות. ב. לא כל תפיסה מקובלת בדור מסוים מתגלה כנכונה בהמשך.)

העובדה שמצעד האיוולת הישראלי לא קיים מהיום ידועה. ב1955 שלח בן-גוריון את שרת לארה"ב לבקש נשק. באותו זמן הוא ביצע פעולת תגמול בסוריה בתגובה על ירי סורי על דייגים ישראלים בכינרת. זה היה מבצע כינרת שבו האבידות לסורים ולישראלים היו גדולות והתגובה עצמה היתה חסרת פרופורציה למקרה שעליו הגיבה. זה כמובן ביטל ושם ללעג את שליחותו של שרת. מאז לא השתנתה בהרבה הגישה של ביטחוניזם מעל הכל, בודאי ובודאי על חשבון המדינאות.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539814
לשרת לא היה כמעט שום סיכוי לקבל את הנשק מלכתחילה, והדברים ידועים. מבצע כינרת אולי לא היה הכי חכם, אבל הוא לא *מנע* קבלת נשק מארה"ב, אלא סיפק תירוץ מצויין לארה"ב למה שהתכוונה מראש.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539817
ומהיכן ידועים כל הדברים האלה? גם אם זה נכון, זה לא מוריד דבר מהמקייבאליסטיות של בן-גוריון ואנשיו.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539818
בשביל זה יש ארכיונים וכל מיני דברים מצחיקים כאלה. אם אתה מחפש הרחבה, פנה למורל'ה בראון, לא בדיוק מראשוני גוש אמונים, שיש לו כמה דברים לומר על הנושא.

וכמובן, יש גם הסברים אחרים לפעולת כינרת, וחלקם אפילו מתקבלים על הדעת הלא אשמתמידניקית.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539829
בתור מיבצע מורכב מכוחות רבים ותימרונים מסובכים לא יתכן שהוא היה אך ורק תגובה ספונטנית לירי סורי שאולתר תוך זמן קצר.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539832
לא לירי הסורי, אבל בהחלט כן לברית הסורית-מצרית הטריה, שנתפסה בישראל כאיום רציני, בייחוד לאור הקרבה ל'עסקה הצ'כית'. יש רגליים לסברה שפעולת כינרת הייתה איתות לסוריה, ולא נבעה מהפוליטיקה של שרת-בן-גוריון.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539840
העסקה הצ'כית נבעה כתוצאה מפעולת עזה - עוד פעולה מסלימה בהיקפה שהייתה אופיינית למדיניות בן-גוריון-דיין. בן-גוריון טען בצביעותו שפיטר את שרת בגלל העיסקה הצ'כית שכאמור נבעה ממדיניותו שלו.

בהחלט ייתכן שפעולת כינרת הייתה בעלת סיבה מדינית. זו הייתה כוונתו של בן-גוריון - להביא להסלמה באיזור כדי להגיע למלחמה בלתי נמנעת. הגישה הזו חוזרת שוב ושוב ע''י מנהיגי ישראל השונים עד ימינו.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539849
העיסקה הצ'כית, ורמי גינת הוכיח את זה בצורה מצויינת, *לא* נבעה מפעולת עזה. לא רק שהמגעים בין רוסיה למצריים החלו קודם, אלא שעסקת נשק ראשונית נחתמה עוד בטרם עזה.

כמו כן, יותר לציין, מי שהיה ראש ממשלה בתקופת פעולת עזה היה שרת (שלא התנגד אליה מלכתחילה), והוא התפטר ביוני 1956, הרבה אחרי שהדי העיסקה הצ'כית בישראל שכחו ואפילו המגבית הבטחונית שנבעה ממנה איבדה גובה.

וכמובן, מותר גם לציין שהטענה שבן גוריון התכוון להוביל למלחמה בלתי נמנעת היא, אפעס, לא לגמרי מדוייקת, בטח לא בעיתוי של פעולת כינרת.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539902
המדיניות של בן גוריון (ודיין) הייתה ליצור מצב הסלמה שיוביל למלחמת מנע שבה ראו סיכוי יותר טוב לישראל בעמידה מול הערבים. פעולת כינרת אולי לא קשורה ישירות למלחמת סיני אבל היא הייתה חלק מהתהליך שהוביל אליה.

שרת לא התנגד לפעולת עזה כי לא ידע מה היקפה וההדחה שלו (לא התפטרות מרצון) אכן לא הייתה קשורה לעיסקה הצ'כית אלא לעובדה שהיה מכשול לבן גוריון ומדיניותו.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539942
זו תיאוריה אחת, ואמנם יש חוקר-שניים שבנו עליה קריירה, אבל היא לא לגמרי מוסכמת. בכל מקרה, גם הם לא עושים מבן-גוריון מקייאווליסט חסר מעצורים כפי שאתה מציג אותו.

התירוץ של שרת בעניין פעולת עזה, שהוא אישר (לא רק לא התנגד. אישר, ושווה להציץ בפרוטוקולים של לפני הפעולה; הוא לא התנגד עקרונית לפעולות גמול) הוא תירוץ די דפוק. כל מי ששולח חיילים לפעולה יודע שלפעמים דברים מתפשלים, ולפעמים יש הסלמה. פעולת עזה, במחנה בו הותקף, הובילה תוצאות דומות מאוד לצפוי. מה שהגדיל את ההיקף היה הפגיעה של החסימה במשאית מלאת חיילים מצרים שמיהרה לאזור - ודבר כזה, נו, הוא לא בדיוק בלתי אפשרי. הנימוק 'לא הבנתי מה הולך לקרות' הוא קלוש מאוד, ושקול לנימוק 'לא הבנתי על מה אני חותם'.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539820
השאלה האם מדינה פלשתינית כן מסכנת או לא מסכנת את ישראל אינה לעניין, משום שהערבים לא מעוניינים כלל במדינה פלשתינית, אלא רק ב"תהליך" של התקרבות אליה, שמשמעותו דחיקתנו מכאן ככל שאפשר. לו רצו במדינה פלשתינית היו מקימים אותה טרם מלחמת ששת הימים, כשכל השטח שבו, כביכול, הם מסתפקים היום לצורך כינונה בו, היה בידיהם. ועוד קודם לכן בעת הקמת המדינה יהו יכולים להקים מדינה כזאת על שטח גדול יותר: גבולות החלוקה במקום לפתוח במלחמת 47.
כל הסכם שנחתום עמם היום יכיל משהו בעניין "זכות השיבה" שייתן להם איזה שהוא פתח לעתיד שאחרי הנסיגה.
החמס שהוא הגוף הנבחר שם אומר זאת בגלוי. האחרים לא אומרים זאת בגלוי אבל חושבים בדיוק כך.
כך חשבתי מזמן, ופעם ראיתי שהמזרחן פרופסור שוקה פורת חושב כך גם כן.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539830
פרוץ האינתיפאדה הראשונה היה התקוממות עממית פלסטינית לאחר 20 שנות כיבוש ופרוץ השניה היה כתוצאה מקיפאון התהליך המדיני. גם אם המנהיגות הערבית חשבה אחרת, ה"שטח" לא פעל ספונטנית למען "תהליך".
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539833
אינך מוסיף שום דבר שסותר את דעתי.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539841
נראה לי שהמשפט האחרון שלי לא ברור. ה''שטח'' פעל ספונטנית בגלל מצוקותיו ואין זה מתיישב עם כוונת המנהיגות הערבית לכאורה.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539850
לא רק לפני ששת הימים. אם הם היו רוצים הם היו עושים מה שאנו עשינו אז (בתנאים פי כמה יותר גרועים) ומקימים מדינה, על אף המצב וההתנגדויות - כבר מחר, או לפני שבוע או לפני שנה, עשר או עשרים שנה.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539901
כן. הם יכלו להקים מדינה עם הרבה התנחלויות בכל שטח נתון. איזה מטומטמים הפלסטינים האלה שלא עשו את זה.
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539905
אנחנו לא הכרזנו על מדינה במצב של מאות ישובים ערבים ביננו, שגם טובחים ללא הרף באוכלוסייה היהודית?
קולות מפויסים מציקים לישראלים 539906
כן אבל זה היה במהלך מלחמה לאחר שרבים מהם ברחו או גורשו.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 546986
את הקיפאון המדיני שהיה אבי האינטיפדה השנייה הביא עלינו ברק, כשביטל את הסכם אוסלו. אני מסכימה שהוא מייצג את הימין הקיצוני, אבל הוא נבחר מטעם המערך, כך שאולי לא לזה כוונתך.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 546988
יש איזו הסכמה מוזרה ביניכם שברק ''ביטל את הסכמי אוסלו''. אין קשר בין ההסכמה הזאת והעובדות. ברק לא הצליח להגיע להסכם עם ערפאת למרות ששאף לכך מאד, ואף הציע לערפאת בנושאי ירושליים הרבה יותר ממה שרבין היה מוכן להציע, לפי עדות לאה רבין, וגם ''המוכשרים יותר'' יוסי שריד וביילין לא הצליחו בטאבה להגיע להסכם למרות שהיו מוכנים לויתורים רבים עוד יותר.
ברק חזר מקמפ דיויד בפנים חפוייות, וערפאת חזר משם זורח מאושר כשהוא מתווה צורת וי בידיו לבני עמו שקבלו את פניו.
לדעתי, הפלשתינים לא רוצים מדינה ואין להם שום שאיפות נורמליות. מה שממלא את חייהם בתוכן זה ה''מאבק'' כשלעצמו, ולו התנועה הציונית לא הייתה קמה, והבריטים לא היו מוסרים את ארץ ישראל המזרחית להאשמים שהגיעו מחצי האי ערב, איש לא היה שומע על פלשתינים וכל השטח הזה היה נותר עוד חבל ארץ זנוח ועלוב במדינת סוריה.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 546989
אינני יודעת מי מסכים אתי כאן, אבל אני שמחה לשמוע שיש כזה. בכל מקרה, ברק הודיע רשמית שהוא מבטל את הסכם אוסלו לטובת הסכם קבע (שלא נחתם מעולם, כמובן) - וזה לא קשור לשאלה מה הוא הציע או לא הציע לעראפת. אגב - הוא לא באמת הציע, הוא ניסה לכפות - אבך זה סיפור אחר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 546997
הסכם קבע היה חלק מהסכמי אוסלו ולפי ההסכמים האלה עצמם היה צריך להגיע לכזה בסוף התהליך, וזה מובן מאליו.
הצדדים הגיעו לשיחות על הסכם הקבע בקמפ דיויד(1) ולא הצליחו להסכים ביניהם. מה זאת אומרת "ניסה לכפות" ? הוא נכנס לחדר הדיונים עם אקדח ? זה קשקוש מוחלט, וברור שההגדרה הנכונה היא "הצדדים לא הצליחו להגיע לעמק השווה". על השאלה מדוע לא הגיעו לעמק השווה ומי היה צריך לוותר יותר, יכול להיות ויכוח, אבל אם אומרים שצד אחד הוא האשם המוחלט צריך לפחות לנמק.
אבל העובדה שעליה העידו רבים שערפאת נראה מאושר מהכישלון וברק נראה חפוי ראש, כפי שנראה משפת הגוף שלהם, מלמדת מי באמת רצה בהסכם ומי רצה בכישלונו.
והאינתיפאדה השנייה שפרצה מיד אחר כך לפחות מחשידה שגם הכישלון וגם פרוץ האלימות היו חלק מתוכנית של הצד השני. זה נראה הרבה יותר סביר מאשר לומר: "ברק ביטל את הסכמי אוסלו".

(1) הצד הערבי אפילו התלונן שהחלק הזה בהסכמי אוסלו (מה שלו את קוראת "ביטול ההסכם") היה צריך להגיע אליו מוקדם יותר והישראלים אשמים באחור.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547001
ודאי שהיה צריך להגיע להסכם קבע בסופו של דבר, אבל לא באותו שלב. בכל מקרה, ברק הודיע רשמית על ביטול ההסכם, כפי שאמרתי.
לא אמרתי כלום על *תוכן* ההצעה, אלא על צורתה. זכורתני שדן מרידור אמר אז שלדעתו אפשר היה להציע "חבילה" אטרקטיבית יותר משל ברק אפילו עם פחות ויתורים. אני האמנתי לו. אני עדיין מאמינה שצדק.
האינטיפאדה השנייה הייתה, אכן, בתכנון כבר קודם - אבל רק למקרה שהשיחות ייכשלו. הדברים נאמרו לי אישית מפי אדם שהיה חלק מהממשל של עראפת. אבל הם קיוו מאוד שלא יצטרכו להגיע לכך, אם ברק יהיה סביר יותר מנתניהו.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547006
כלומר מי שהיה נחוש לכפות את תנאיו היה הצד הפלסטיני ולא הישראלי, איך זה שכשצד אחד מציע עוד ועוד ויתורים והצד השני מכין התפרצות אלימה, בכל זאת הצד שמוכן ללכת לקראת הצד השני הוא זה שמואשם בטירפוד כל סיכוי לשלום?

ובלי כל קשר להצעות שלו, אלא רק לדרך ההצעה, משל היה הצד השני ילד מפוחד ורגיש שצריך להזהר לא לפגוע ברגשות שלו, או איזה פרמיטיב שמה שחשוב לו זה הכבוד שלו ולא פשוט מישהו עם אינטרסים, רצונות, צרכים ותפיסת עולם שלא ממש מעוניין בהסכם בטח לא בהסכם שמחייב ויתור על מה שניתפס כלא רק שאיפה מוצדקת אלא זכות שמוסרית מגיעה להם - הארץ שלהם נילקחה מהם והם נילקחו ממנה- הפתרון המתבקש ולכן הנכון ולכן *הסביר* הצודק, הטוב, שאחריו יהיה שלום אמת, תום הסיכסוך, תום התביעות, ולא עוד שפיכות דמים, מלחמה, ואלימות הוא שהארץ שלהם תושב להם, הם ישובו אליה. (ואם הפולשים הארורים יעפו מפה אז בכלל יהיה פה ניפלא).
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547011
"איך זה שכשצד אחד מציע עוד ועוד ויתורים והצד השני מכין התפרצות אלימה, בכל זאת הצד שמוכן ללכת לקראת הצד השני הוא זה שמואשם בטירפוד כל סיכוי לשלום?" זוהי דרך הצגה דמגוגית של הדברים. ברק הציע מה שהציע לא כתוצאה מנדיבות, ותרנות או רצון טוב כלפי הצד השני אלא מתוך רצון לעצב את הסכם הקבע כפי שראה לנכון ולא כתוצאה מתהליך של מו"מ המנוהל בערוץ חשאי, מתחשב בעמדת שני הצדדים ומגיע להסכם הקבע רק בסופו של התהליך (כמו יוזמת ז'נבה). הצד הפלסטיני הוא בעל אשמות לא קטנות משלו אבל גישה אפולוגטית של "אנחנו היינו נדיבים והם דפקו את כל העסק" רחוקה מהמציאות וגם מפריעה לתיקון המצב כפי שראינו בעשור האחרון.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547224
יש לי הפתעה בשבילך.
בכל משא ומתן, כל צד מנסה לעצב את ההסכם כפי שהוא רואה לנכון.
זוהי תמצית המשא ומתן.

_________
לו הייתי מכינה אינתיפדה קטנה נגד כל חברה שמנסה לכפות עלי את החוזה הדרקוני שלה, אף אחד לא היה מוכן לעבוד איתי.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547246
נוסף על מה שנועה אמרה, מה משנים המניעים של ברק לעניינו? כל עוד היה בכוונתו של ברק לקיים את ההבטחות שהוא פיזר שם, אין סיבה שלא תתייחס לעמדתו דאז כפי שאנשי שמאל שתמכו בהתנקות התייחסו לאריאל שרון בשעתו.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547249
כפי שכבר ציינתי, הבעיה היא לא רק בכוונותיו של ברק אלא גם בדרך הפעולה שלו: התיחסות לתהליך המדיני כאל מבצע של סיירת מטכ"ל (שהוא כמובן מפקדו הממדר את כל מי שמתחתיו) ללא הכנות מקדימות והתקדמות הדרגתית, מה שהוביל בהכרח לקריסת כל התהליך ותמיהה צדקנית מצידו, שהרי הפך כל אבן. מי שמתיחס לתהליך המדיני כאל נדיבות הקולוניליסט השוכן בוילה כלפיל ילידי הג'ונגל, בל יתפלא שהתוצאה המתקבלת היא אכן ג'ונגל.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547250
תמהתי. אולי להוציא את ההסדר עם סוריה, מכל תהליכי השלום שישראל נכנסה אליהם התהליך עם הפלסטינים הוא התהליכי ביותר, וכשברק הציע את שהציע התהליך היה כבר בן שש שנים ויותר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547251
נכון. ובמהלך השנים האלה נתניהו קידם אותו במשהו מלבד פינוי חברון והסכם ואיי שלא ממש ישם אותו? ברק היה צריך להתחיל מהמקום שבו רבין הפסיק.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547253
הצד השני המשיך מהמקום בו רבין הפסיק? זכור לי שהיו שם גם כמה חגיגות קטנות על מנהרה שנתניהו חפר להם מתחת להר־הבית, לדוגמה.

לא ברורה לי משמעות הדרישה הזו. באותם חמש השנים השתנו כמה דברים בשטח. אי אפשר להתעלם מהם.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547255
יפה שאתה מזכיר את הפרובקוציה של נתניהו בביוב החשמונאי ומציג את זה כאשמת הפלסטינים. זו דוגמא טובה לדרך המיזמוז שלאחר רצח רבין.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547257
אם היו חופרים לך בביוב, אתה היית יוצא ויורה באנשים?

אתה מסתכל על הפלסטינים כעל איזה נייטיבס מפגרים, שכל פרובוקציה קטנה מוציאה מהם את האין-ברירה-אלא-להשתולל?
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547258
וליתר הדגשה: אם כתגובה על חפירות הוואקף בהר הבית, ישראל הייתה משתוללת ויורה, או אפילו עשרות-אלפי ימנים היו יוצאים במהומות ספונטניות ויורים לכיוון ערבים,

אתה היית מגנה את הוואקף או את המשתוללים?
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547259
זה לא הענין. הענין הוא שבפרובוקציה הזו נתניהו רצה להפגין הצהרת ריבונות על רקע כניסתו לראשות הממשלה והתנערותו לכאורה מתהליך אוסלו. קלינטון היה המבוגר האחראי שהעמיד אותו במקום וכפה עליו להידבר עם ערפאת בוושינגטון.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547263
זה *בדיוק* העניין. מה נתניהו ניסה או לא ניסה דווקא איננו העניין; אבל העובדה שצריך 'פתיחת ביוב', כהגדרתך, כדי לגרום לפלסטינאים לירות לכל הכיוונים - מעיד שאו שהנסיון שלך להטיל את האשמה איננו לעניין, או שאתה מתייחס אל הפלסטינאים כאל נייטיבס מפגרים שלא צריכים להיות כפופים לשיקולי הגיון, מוסר וכו' של אדם בן-תרבות ששומע בוב דילן.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547264
אז מה רצית? שישלחו את מחאתם בשלושה עותקים ויתעלמו מהם? שיפגינו בלי אלימות ומשמר הגבול יטבח בהם? שוב צריך להזכיר שזה קרה כשנתניהו ניסה להתנער מאוסלו ועדיין לא דיבר עם ערפאת.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547265
"יפגינו בלי אלימות", כלומר סתם עם אבנים. כי מאבנים לא מתים?
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547266
לא, בלי כלי תקיפה בכלל (כמו מפגינים עם שלטים שרק צועקים). אבל כידוע, במקרה כזה דמם יהיה הפקר.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547267
כמו שאמרתי, גזענות במסווה של ליברליות. כשמשהו מרגיז את ישראל, אתה מצפה שהיא תירה בפלסטינים כאמצעי מחאה?

נעזוב את זה שעד עכשיו לא הסברת מה *כל כך* היה גרוע בפתיחת מנהרת הכותל; נעזוב את זה שהווקף קיבל בתמורה רשות לפתוח מסגד לא חוקי (ואז חזר בו, כמובן את המסגד הלא חוקי בנו, תוך השמדת המון עתיקות והיסטוריה. אני מניח שלשיטתך ישראל הייתה צריכה 'לטבוח' באנשי הוואקף, הרי הם התעלמו מהמחאות...). אבל לשיטתך, לא היה שום דבר שערפאת *צריך* היה לעשות חוץ מלקרוא לפלסטינים, "אלוהים קנה מהמאמינים את נפשם ורכושם, כי הם ירשו את גן עדן ויילחמו למען עמם... יהרגו וייהרגו"? נניח, לפנות ל'מבוגר האחראי'?

וכל ההשתוללות הזו, בגלל כמה מטרים של חציבה? אתה באמת מתייחס לפלסטינים כאל ילדים מפגרים, שלא אחראים למעשיהם ואי אפשר לצפות מהם שיעשו שום דבר למעט אלימות, ולכן גם אין לבוא אליהם בדרישות?
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547268
יש לך כישרון לעוות דברים עד כדי כך שמחבר הדברים לא יכיר אותם כשלו. בודאי שלא הצדקתי ירי בפלסטינים אלא הצגתי את דרכה השגרתית של ישראל לטיפול בערבים.

פתיחת מנהרת הכותל היא כאמור מהלך גרוע כשהוא נעשה במצב מתוח ובצורה חד-צדדית ובצדק מתפרשת כפרובוקציה. מה נותר לפלסטינים לעשות במצב כזה אם מחאה לא תהיה יעילה והפגנה לא אלימה תביא לטבח?
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547269
"מה נותר לפלסטינים לעשות במצב כזה אם מחאה לא תהיה יעילה והפגנה לא אלימה תביא לטבח?"

המחאה לא תהיה יעילה, הפגנה לא אלימה תביא לטבח - מניין זה ומניין זה?

מכל מקום, אודה לה אם תחליף "פלסטינים" בשמות אחרים, ותאמר מתי אתה חש אי-נוחות קלה.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547273
ברור שלא הצדקת ירי בפלסטינים. הרי אנחנו בני תרבות, ואסור לנו להתנהג כמו הפלסטינים האלה, ש'לא נותר להם' אלא לירות ולהשתולל על כל 'מהלך גרוע'.

שוב: הגזענות זועקת מדבריך.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547305
"וכל ההשתוללות הזו, בגלל כמה מטרים של חציבה?" ההפגנות של השמאלנים בשועפט בגלל כמה בתים מסכנים. כל ההתנחלויות הרי הן בניית כמה בתים מסכנים, לקיחת כמה קובים של מים ו"שאילת" איזה דונם מסכן (לצרכים צבאיים כמובן). וואלה, לא מתאימה לך ההתממות הזאת.
פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים 547306
כמובן. הרי בעצם דובר בפריצה מתחת למסגד אל-אקצה, חציבת יסודות ועוד פרובוקציות מסוכנות, שהפלסטינים היו פשוט *חייבים* להגיב אליהן באלימות (ולא, כמו שכמה מגיבים פה היו ממליצים לישראלים במצב מקביל, להתאפק).
עכשיו השאלה היא רק, אם לפלסטינים כל פיפס הוא מיד מאיץ-קטסטרופות ומעלה זכרונות, האם גם לישראל שמורה הזכות להשתולל על כל פיפס פלסטיני? והאם ישראל הייתה צריכה להגיב באלימות מקבילה על החפירה ההרסנית של הוואקף באורוות-שלמה?
השמאל במיטבו 547276
אולי איני מבין בדיוק, כי זה נמשע ממש מופלא, אבל האם ייתכן שטענתך היא שבעצם מדובר בהגנה עצמית ? כלומר אם לא יפעילו אלימות "משמר הגבול יטבח בהם", ואלימותם היא אמצעי הגנה, כי בהפעילם אלימות משמר הגבול פוחד לטבוח בהם. . .
אם זו הכוונה, אני חושב שלעיננו ממש צומח כאן איזה שיא גינס.
השמאל במיטבו 547284
לא. הכוונה שלי היתה שכאן נהוג לטבוח בערבים גם אם הם לא פועלים באלימות וזה דבר מובן מאליו כי הם הרי בסך הכל ערבים.
השמאל במיטבו 547292
בוודאי, זה נהוג כאן. כפי שיודע היטב כל מי שראה את הסרט התיעודי ''ג'נין, ג'נין''.
השמאל במיטבו 547311
נכון. כל הפרטים בתגובה 547310 לקוחים מ"ג'נין, ג'נין".
השמאל במיטבו 547300
יש כאן עוד מישהו שמכיר נוהג כזה ?
אני חושב שמציאות ימינו היא שמקובל לטבוח ביהודים שלא פועלים באלימות דווקא, כי הם יהודים, ולא בערבים, ומירב המאמצים הצבאיים של הפלשתינים נתונים לפיתוח שיטות להשגת היעד הזה, אבל אולי ארז רואה דברים שאני לא רואה, ופיגועי ההתאבדות והקסאמים שממשיכים ליפול בדרום (לפני ימים בודדים נפלו ארבעה כאלה) הם מחזות שרב.
תיקון 547302
אני מחליף את ''ארז רואה'' ב''אתה רואה''.
עשיתי כאן מבלי ששמתי לב מעשה שאיני אוהב שעושים לי.
השמאל במיטבו 547310
אתה לא רואה או לא זוכר? בכפר קאסם טבחו בערבים שלא ידעו על עוצר ומפקד הפעולה קיבל עונש מצחיק. בפעולת קיבייה הרסו בתים על יושביהם בניצוח הטרוריסטים אריק שרון ומאיר הר ציון. (בן גוריון שיקר בחוצפה כשאמר שזה היה מעשה נקמה של מתישבים ישראלים וכל יחדות הצבא היו באותו לילה בבסיסיהם.) במהומות הר הבית ב1990 טבחו שוטרים ללא הבחנה בערבים. באינתיפאדה הראשונה היו 3 פרשות של חטיבת גבעתי http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%98%D7%99%D7%9...
ובמהלך האינתיפאדה השניה היה נהוג נוהל שכן והפצצות על אוכלוסיה נרחבת למטרת חיסול מבוקשים. גם הגישה לעזה לאחר ההתנתקות התאפיינה בגישה כזאת כמו כאן http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5j... וכמובן הירי על מפגינים נגד גדר ההפרדה. ראייה של הקסאמים בלבד מאפיינת גישה צרת אופקים ולא ראייה אינטלקטואלית.
השמאל במיטבו 547312
נוהל שכן מיועד לחסוך (בצורה צינית ואכזרית, יש לציין) בחיי אדם, וגם לשמור על רכוש. התחליף לו הוא כתישה של בית המבוקש.
השמאל במיטבו 547314
בנוגע לכפר קאסם אתה צודק, ולא נראה לי שמישהו כאן או במחלקת ההסברה בחיל חינוך יערער על כך.

מצד שני, דובר על פגיעה בפלסטינים כשהללו אינם אלימים, ולא תוכל להכחיש שבמהומות הר הבית היתה אלימות, ואלימות רבה מצד הפלסטינים, לפני שהשוטרים פתחו באש.
השמאל במיטבו 547318
שלוש פרשיות של חטיבת גבעתי: היתה כאן פעולה לפי הכלל המפורסם שהתווה יצחק רבין: "ממכות לא מתים". או בציטוט מלא יותר מלא: (לא מוצא כרגע את המקור. אם ידרש, אספק אותו יותר מאוחר), משהו בסגנון: "אל תירו עליהם מנשק חם. כדורים הורגים. תשברו להם את הידיים והרגליים. ממכות לא מתים".

הלוגיקאים המצטיינים של גבעתי הפריכו את הטענה הזו. אולם יש לציין שבמקרה הכללי היא עדיין נכונה. כמו גם טענת המראה שלה "מאבנים לא מתים".
השמאל במיטבו 547332
עזוב, את ארז זה לא מעניין. ארז מחפש טבח של אזרחים לא אלימים, ואם צה''ל לא סיפק לו טבח כזה בחמישים וארבע השנים האחרונות אז כמו כל חייל טוב, הוא יסתפק במה שצה''ל מנפיק גם אם זה לא עונה לדרישות. העיקר שהוא הוכיח שיש מנהג לטבוח באזרחים לא אלימים.
געתי שוב מככבים 552452
וגולדסטון שוב יוצא אשם.

השמאל במיטבו 552465
יצחק רבין שכח להוסיף את שתי המילים: בשיקול דעת. לרבין היו בחייו מספר התבטאויות "ג'ינג'יות" שלפחות על אחת מהן הוא התחרט -אני מניח שגם על זאת. לא בגלל שהוא לא חשב שלפעמים צריך להפעיל אלימות, אבל הוא לא לקח בחשבון למי הוא אומר את זה. לצבא של תקופת האינטיפדה וגם של היום, יש הרבה פחות עכבות מוסריות שאולי עליהן סמך רבין שיהוו את שיקול הדעת.
השמאל במיטבו 547335
כשאתה אומר "נהוג" אתה מתכוון להווה. אני מציע שנעזוב לצורך הויכוח הזה את מה שהיה לפני ה"כיבוש" (שכידוע הוא אחראי לכל צרותינו), ונתרכז רק ב"נהוג" בעת ה"כיבוש" (1).
1. אתה טוען שב"מהומות הר הבית 1990" טבחו וכו'. אבל אתה אמור להביא מקרים שבהם הטבח נעשה שלא כתגובה לאלימות. אם כך האם טענתך שהשם שאתה עצמך השתמשת בו: "מהומות" הינו שגוי, והחיילים טבחו באנשים שהסתובבו בשקט וחלקו פרחים ?
2. בפרשות חטיבת גבעתי שהבאת לא מדובר בטבח (שבהגדרה הוא העברת אדם חי למצב של אדם מת. ללא האלמנט הזה אין "טבח"), אלא במילוי מצוותו של רבין הצדיק לשבור ידים ורגלים.
3. הבאת החיסולים הממוקדים ונוהל שכן כדוגמאות ל"טבח" הן בדיחה, ובגדר ההפרדה מנסים לטפל בציבור אלים. לולא היה מדובר שם באלימות, לא היה שום ירי ואני בטוח שאתה יודע זאת היטב.

(1) בכל זאת כדאי לזכור את מקרה כפר קאסם שהיה אירוע נורא וחריג. כשכתבתי את תגובתי הקודמת המקרה הזה ניקר לי בראש כל הזמן, אבל הנחתי לו בגלל שהבנתי שכוונתך לא לאירועים ספורדיים חריגים שאירעו בעבר הרחוק אלא למתרחש בשנות ה"כיבוש".
השמאל במיטבו 547338
1. גם ביחס למהומות, האלימות שהופעלה בהר הבית היתה מופרזת ועוררה תגובת גינוי "אנטישמית" בינלאומית (כולל מנשיא ארה"ב דאז, ג'ורג' בוש האב). זוהי דוגמא אופיינית לקלות ההדק כשמדובר בערבים.
2. אהה. התעללות בערבים היא יותר הומנית מהריגתם ולכן חיילי גבעתי פטורים.
3."בגדר ההפרדה מנסים לטפל בציבור אלים. לולא היה מדובר שם באלימות, לא היה שום ירי" ראה את הלינק ב תגובה 508981 .
השמאל במיטבו 547339
ארז, אם אתה עומד מאחורי הטענה שלך, שצה"ל נוהג לטבוח במפגינים חפים מפשע (כחלק מהטענה "ולכן אין להם ברירה אלא להיות אלימים בהפגנות"), אנא בסס אותה והמנע מסטיות הצידה.

1. המפגינים בהר הבית הכינו מראש תחמושת, ופגעו במתפללים חפים מפשע ברחבת הכותל.

2. איזה מהמשפטי גבעתי היה קשור להפגנה?
השמאל במיטבו 547340
הטענה שלי היא כללית יותר: כשמדובר בערבים, היד קלה על ההדק ללא חרטה ויסורי מצפון. לכן גם אם הפלסטינים לא היו מפגינים באלימות במנהרת הכותל, היו יורים בהם. פרשות גבעתי נובעות מהגישה הזו ובהר הבית היה אובדן שליטה של המשטרה - הירי היה מופרז מדי ופגע גם בחפים מפשע.
השמאל במיטבו 547341
למלה טבח יש משמעות ברורה, מדובר בהרג של אנשים רבים (הרג של אדם אחד הוא לא טבח) שאינם יכולים להגן על עצמם. ובדר"כ כאשר מדובר על טבח, לא מדברים על ירי של ארטילריה או מטוסים.

התעללות בערבים היא מעשה חמור, אבל היא לא טבח. כמדומני מתחילת ההפגנות נגד הגדר בבילעין ונעלין לפני מספר שנים מת שם אדם אחד‏1, כך שגם זה, קשה שייקרא טבח.

ישנם מקרים רבים בהם צה"ל, ככל צבא לוחם, הרג חפים מפשע, לא מוכרים לי מקרים מהשנים האחרונות, בהם הרגו חיילי צה"ל האירוע אחד, ב*כוונה תחילה*, וללא מטרה אחרת מלבד ההרג, אזרחים רבים.

1 וגם הוא, מנשק בדר"כ אינו קטלני.
השמאל במיטבו 547344
1. איני מתרשם מביקורת של מימשל בוש האב שמדיניות החוץ שלו הותוותה ע"י רב האנטישמים בייקר, שהתבטאויות אנטישמיות קלאסיות שלו כנגד יהודים (אפילו לא כנגד ישראל), שמעתי במו אזניי, ממשל שהקפיא את הערבויות , עיכב עסקות נשק בגלל הפצצת הכור העיראקי (אחר כך האמריקאים הודו בטעותם) ועוד. לכן זה שהממשל הזה גינה לא מלמד שהפעילות כנגד המתפרעים לא הייתה מוצדקת.
2. אתה הגדרת את נושא הדיון: "אנחנו 'טובחים' אזרחים שקטים. אני מתייחס לדיון כפי שאתה הגדרת ולא לשאלה מה מוצדק ומה לא מוצדק. אם ברצונך לפתוח בדיון בנושא אחר, אתה מוזמן לעשות זאת.
3. צפיתי בסרט (לראשונה). היה כאן בפרוש סיכון לחיי החיילים ולדעתי היה עליהם לפתוח באש הרבה יותר מוקדם ולא להרשות התקרבות כזאת לגדר. מה אתה חושב היה קורה לו החיילים לא היו מגיבים ? ה"מפגינים" היו הורסים את הגדר ומסכנים עוד יותר את החיילים, ואז זה גם היה מסתיים ביותר נפגעים.
בעצם, מצפייה, ברור מאליו שה"מפגינים" רצו בתגובה של החיילים והתקדמו עד לגבול שבו תיפתח אליהם האש, ולא היו עוצרים עד שזה לא היה קורה.
השמאל במיטבו 547345
אגב, זה מעניין, אבל גם בסרט הזה יש נקודות דומות לסרט על מוחמד אדורה. מראים לך בתחילה תהלוכה שכוללת ילדים באזור בנוי, רחוק מזירת האירוע, ואחר כך קוטעים ועוברים לזירת האירוע.
ובזירת האירוע מתעדים היטב את מה שקורה בעזרת צלמים שהובאו מבעוד מועד, עד לפגיעה (לפי מה שראיתי בויקיפיה הפגיעה באה מנשק כנגד הפגנות - רימון גז ולא מירי חי. אני הייתי בפרוש מאשר במצבים כאלה ירי חי. שיעשו הפגנות אבל שלא יסכנו את החיילים.)
השמאל במיטבו 547359
1. מימשל שלא תומך במדיניות המטורפת של שמיר וגוש אמונים ואף פועל כנגדה, הוא ללא ספק אנטישמי.
3. הטיעון שלך הוא הרציונליזציה לפתיחה באש גם על לא חמושים ובעצם מוכיח את טענתי על קלות היד על ההדק כשמדובר בערבים.
השמאל במיטבו 547362
1. אני חושב שבקשר לאנטישמיות של בייקר שמתי את האצבע בדיוק על הנקודה, וכמובן לכך לא התייחסת. מאנטישמי אי אפשר לצפות ליחס טוב לישראל.
מה היא "מדיניות מטורפת" זה עניין של נקודת תצפית, ולא משהו אובייקטיבי כפי שאתה מציג אותו. מהנקודה שלי מדיניות השמאל שהביאה עלינו את האסונות בשנים האחרונות, היא זו שראויה לכינוי הזה.
3. ישראלי שיודע שאם יצטייד בדגל ישראל ויצעד לעבר מוצב פלשתיני, לא יישאר ממנו פרור, בין אם הפלשתיני שיעמוד מולו במוצב עם נשק יהיה "הטוב" - איש תנזים פת"ח מאלה שבצעו את הלינץ בחיילי המילואים ברמאללה, "הרע" - איש החמס, או "המכוער" - איש החזית העממית, ומתרגש כל כך כשפלשתיני שנהג כך בקרבת מוצב ישראלי חטף רימון גז שנורה אולי לא לפי הנהלים, וגרם למותו, ישראלי כזה לא קובע את עמדתו על סמך הגיון וניסיון להיות אוביקטיבי אלא על סמך רגש. איזה רגש ? שנאת יהודים.
זו הדגמה מצויינת של אותם סוגי אנטישמיות יהודית ושמאלנית שעליהם מדבר אמנון לורד בכתבה על ויסטריך שהבאתי בתגובה 547215
השמאל במיטבו 547363
אכן, ליברל המתנגד ללאומנות ולכוחנות והצדקנות הנלוות אליה הוא יהודי שונא עצמו ותוקע סכין בגב האומה, אוטו-אנטישמי. אם הלאומנות היא הדרך היחידה הלגטימית ליהודים, ראוי שכולם יהיו אנטישמים.
השמאל במיטבו 547400
הסברתי. ''ליברל'' ואולי ''אינלקטואל'' זו תוית שאתה מדביק לעצמך.
החשיבה שאותה הדגמתי לפיה זה כל כך ברור לך שישראלי שיתקרב למוצב פלשתיני עם דגל ישראל צריך להיפגע, ואילו פלשתיני שיתקרב למוצב ישראלי בנסיבות דומות צריך לא להיפגע, היא חשיבה נטולת הגיון. אין כאן שום ניסיון לבדוק דברים בצורה אובייקטיבית ללא משוא פנים. לכן המניע חייב להיות רגש, והרגש הוא שנאה לנו.
השמאל במיטבו 547402
ישראלי שיתקרב למוצב פלסטיני יעשה זאת מטעמי פרובוקציה ופלסטיני שיתקרב למוצב ישראלי מוחה כנגד אחד מסממני הכיבוש. סימטריה מלאכותית בין שני המצבים היא עיוורון (מרצון ומדעת) לעוול הכיבוש.
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • צפריר כהן
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • נועה ו
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • נועה ו
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • נועה ו
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • ידידיה
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • האייל האלמוני
  השמאל במיטבו • צפריר כהן
  השמאל במיטבו • האייל האלמוני
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • נועה ו
  השמאל במיטבו • נועה ו
  השמאל במיטבו • צפריר כהן
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • ארז לנדוור
  השמאל במיטבו • דב אנשלוביץ
  השמאל במיטבו • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • נועה ו
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אסף רומנו
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אייל אלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  לא בדיוק • האייל האלמוני
  לא בדיוק • דורון הגלילי
  לא בדיוק • האייל האלמוני
  לא בדיוק • האייל האלמוני
  לא בדיוק • ערן בילינסקי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אא
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אא
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • תשע נשמות
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ארז לנדוור
  היו גם הסכמות אבו -מאזן מיכאל איתן • ?
  היו גם הסכמות אבו -מאזן מיכאל איתן • ארז לנדוור
  היו גם הסכמות אבו -מאזן מיכאל איתן • צפריר כהן
  היו גם הסכמות אבו -מאזן מיכאל איתן • ?
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  תיקונים והבהרות • דב אנשלוביץ
  גולדסטון, אום. עולם. עורו התעוררו ! • דב אנשלוביץ
  אנשלוביץ, אום. עולם. עור התעורר ! • האייל האלמוני
  אנשלוביץ, אום. עולם. עור התעורר ! • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • רון בן-יעקב
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • רון בן-יעקב
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • צפריר כהן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  זרחן זה טוב? • הוגג
  זרחן זה טוב? • טווידלדי
  זרחן זה טוב? • הוגג
  זרחן זה טוב? • דב אנשלוביץ
  זרחן זה טוב? • האייל האלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דורון הגלילי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דורון הגלילי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דורון הגלילי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • המסביר לצרכן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דורון הגלילי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דורון הגלילי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • צפריר כהן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • ארז לנדוור
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  לא מדובר בטרוניות אלא בהנמקות • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • האייל האלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • האייל האלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • אייל אלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  מה מספיק חשוב בשביל חקירה • הוגג
  מה מספיק חשוב בשביל חקירה • טווידלדי
  לא הבנתי • הוגג
  לא הבנתי • טווידלדי
  לא הבנתי • הוגג
  לא הבנתי • טווידלדי
  לא הבנתי • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • אייל אלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • איציק ש.
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • אינקוגניטו
  אנחנו מגש הכסף שאתו הראינו לגוים כמה אנחנו נחמדים • דב אנשלוביץ
  אנחנו מגש הכסף שאתו הראינו לגוים כמה אנחנו נחמדים • איציק ש.
  אנחנו מגש הכסף שאתו הראינו לגוים כמה אנחנו נחמדים • דב אנשלוביץ
  אנחנו מגש הכסף שאתו הראינו לגוים כמה אנחנו נחמדים • כ
  אנחנו מגש הכסף שאתו הראינו לגוים כמה אנחנו נחמדים • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • טווידלדי
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • האייל האלמוני
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • אא
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • הוגג
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • צפריר כהן
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • דב אנשלוביץ
  קודם שיחקרו הגויים את עצמם! • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  האיציקיםאשמיםבכל • האייל האלמוני
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • האייל האלמוני
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • הוגג
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מקצה שיפורים • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • יהונתן אורן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ידידיה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • יהונתן אורן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • יהונתן אורן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • יהונתן אורן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ידידיה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ארז לנדוור
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • צפריר כהן
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • האייל האלמוני
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • האייל האלמוני
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • ארז לנדוור
  מה לגבי אבו מאזן? • טווידלדי
  מה לגבי אבו מאזן? • האייל האלמוני
  מה לגבי אבו מאזן? • צפריר כהן
  לטענת בלייר הסגר היבשתי הוסר • אינקוגניטו
  מה לגבי אבו מאזן? • האייל האלמוני
  חולות של תשוקה, אופרת סבון • רון בן-יעקב
  חולות של תשוקה, אופרת סבון • אפופידס
  חולות של תשוקה, אופרת סבון • אינקוגניטו
  J'Accuse...! • אפופידס
  J'Accuse...! • דב אנשלוביץ
  אסור להגיד/יש להשתמש • אפופידס
  אסור להגיד/יש להשתמש • האייל האלמוני
  אסור להגיד/יש להשתמש • נועה ו
  אסור להגיד/יש להשתמש • אפופידס
  אסור להגיד/יש להשתמש • איציק ש.
  J'Accuse...! • דב אנשלוביץ
  J'Accuse...! • אפופידס
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ידידיה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • צפריר כהן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • ידידיה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • צפריר כהן
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • לא חובה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • לא חובה
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • איציק ש.
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • איציק ש.
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • הפייל הפלמוני
  לפעמים גם יחס של 150 לעומת אפס הוא לא כל כך נורא. • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • איציק ש.
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • שוטה הכפר הגלובלי
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  מי אמר ? • שוטה הכפר הגלובלי
  מי אמר ? • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • טווידלדי
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • טווידלדי
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • טווידלדי
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • אינקוגניטו
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • אינקוגניטו
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • אינקוגניטו
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • המסביר לצרכן
  בשגם הוא בשר • אינקוגניטו
  בשגם הוא בשר • כ
  בשגם הוא בשר • איציק ש.
  בשגם הוא בשר • המסביר לצרכן
  בשגם הוא בשר • איציק ש.
  בשגם הוא בשר • המסביר לצרכן
  בשגם הוא בשר • איציק ש.
  בשגם הוא בשר • המסביר לצרכן
  בשגם הוא בשר • אינקוגניטו
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • טווידלדי
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • דב אנשלוביץ
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • העלמה עפרונית
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • איציק ש.
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • הוגג
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • אינקוגניטו
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • תשע נשמות
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • אינקוגניטו
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • easy
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • ידידיה
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • easy
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • ידידיה
  תיקון: "'בצלם" אינם ראשי תיבות • easy
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • טווידלדי
  תיקון: "שגם בהם"="שבהם" • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • רון בן-יעקב
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • רון בן-יעקב
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוקי שמאל
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוקי שמאל
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוקי שמאל
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוקי שמאל
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוקי שמאל
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • רון בן-יעקב
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אלון עמית
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  כולם שותקים • העלמה עפרונית
  כולם שותקים • אינקוגניטו
  כולם כבר לא שותקים • העלמה עפרונית
  כולם כבר לא שותקים • טווידלדי
  כולם כבר לא שותקים • העלמה עפרונית
  כולם כבר לא שותקים • צפריר כהן
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • איציק ש.
  כולם כבר לא שותקים • יוסי
  כולם כבר לא שותקים • צפריר כהן
  כולם כבר לא שותקים • העלמה עפרונית
  כולם כבר לא שותקים • טווידלדי
  כולם כבר לא שותקים • איציק ש.
  כולם כבר לא שותקים • איציק ש.
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • .
  כולם כבר לא שותקים • דורון הגלילי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • ערן בילינסקי
  כולם כבר לא שותקים • טווידלדי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • ידידיה
  כולם כבר לא שותקים • ערן בילינסקי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • ערן בילינסקי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • ערן בילינסקי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  כולם כבר לא שותקים • טווידלדי
  כולם כבר לא שותקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  כולם כבר לא שותקים • טווידלדי
  כולם כבר לא שותקים • האייל האלמוני
  כולם כבר לא שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  כולם כבר לא שותקים • ידידיה
  בזכות המבוכה ובגנות הטיח • דורון הגלילי
  בזכות המבוכה ובגנות הטיח • ידידיה
  כולם כבר לא שותקים • איציק ש.
  כולם כבר לא שותקים • ירדן ניר-בוכבינדר
  כולם כבר לא שותקים • איציק ש.
  כולם שותקים • האייל האלמוני
  כולם שותקים • העלמה עפרונית
  כולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  לא שותק • המסביר לצרכן
  כולם שותקים • אא
  כולם שותקים • העלמה עפרונית
  כולם שותקים • רון בן-יעקב
  כולם שותקים • ברקת
  כולם שותקים • אנטילופה
  כולם שותקים • אפופידס
  כולם שותקים • צפריר כהן
  כולם שותקים • העלמה עפרונית
  כולם שותקים • דורון הגלילי
  שאלת קם • העלמה עפרונית
  שאלת קם • דורון הגלילי
  שאלת קם • טווידלדי
  שאלת קם • העלמה עפרונית
  שאלת קם • ידידיה
  שאלת קם • שלדבוסט
  שאלת קם • צפריר כהן
  שאלת קם • האייל האלמוני
  צוים כל הדרך למטה • ירדן ניר-בוכבינדר
  ! • ראובן
  כולם שותקים • צפריר כהן
  כולם שותקים • אנטילופה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • טווידלדי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • שוטה הכפר הגלובלי
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • ידידיה
  אי אפשר להאמין לי • שוטה הכפר הגלובלי
  אי אפשר להאמין לי • ידידיה
  אי אפשר להאמין לי • האייל האלמוני
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • חובה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • חובה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • חובה
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דובי קננגיסר
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דובי קננגיסר
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • רון בן-יעקב
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • דב אנשלוביץ
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • רון בן-יעקב
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • דב אנשלוביץ
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • רון בן-יעקב
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • איציק ש.
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • דב אנשלוביץ
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • אא
  איום בתביעה נגד ג'.וו. בוש • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • איציק ש.
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • צפריר כהן
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • אפופידס
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • הוגג
  פשעי המלחמה נמשכים וכולם שותקים • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • גדי אלכסנדרוביץ'
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • האייל האלמוני
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • יוסי
  איזה יופי. • אסתי
  איזה יופי. • אינקוגניטו
  איזה יופי. • אסתי
  איזה יופי. • טווידלדי
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • ידידיה
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • ידידיה
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • אייל אלמוני
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • יוסי
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • יוסי
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • יוסי
  מדיניות תגובה? • שוטה הכפר הגלובלי
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • האלמוני המזוהה
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • האלמוני המזוהה
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • האלמוני המזוהה
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • האלמוני המזוהה
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • האלמוני המזוהה
  מדיניות תגובה? • הוגג
  מדיניות תגובה? • ראובן
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • טווידלדי
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • טווידלדי
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • דב אנשלוביץ
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • דב אנשלוביץ
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אייל אלמוני
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אייל אלמוני
  מדיניות תגובה? • דב אנשלוביץ
  מדיניות תגובה? • טווידלדי
  אני שמח שאתה שמח (?!) • אינקוגניטו
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • טווידלדי
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • רון בן-יעקב
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • רון בן-יעקב
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • רון בן-יעקב
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • ארז לנדוור
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  מדיניות תגובה? • אפופידס
  מדיניות תגובה? • טווידלדי
  מדיניות תגובה? • האייל האלמוני
  מדיניות תגובה? • איציק ש.
  פתווה מורגנה • אפופידס
  פתווה מורגנה • וילסון המוזר
  פתווה מורגנה • אפופידס
  ניהול סיכונים • ירדן ניר-בוכבינדר
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • האייל האלמוני
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • ידידיה
  ניהול סיכונים • איציק ש.
  ניהול סיכונים • ידידיה
  מדיניות תגובה? • רון בן-יעקב
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • איציק ש.
  איזה יופי. • אייל אלמוני
  איזה יופי. • האייל האלמוני
  איזה יופי. • דורון הגלילי
  יש מומחה טילים בקהל? • אייל אלמוני
  יש מומחה טילים בקהל? • הוגג
  הקישורית שהגיעה במאוחר • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • נאסר אבו-אנשלוביץ (כדה''ב)
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • אא
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  עם=אם. • דב אנשלוביץ
  שלה=של • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • אא
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • תשע נשמות
  איזה יופי. • אינקוגניטו
  ''אין ביכולתם לממן קורס הכנה יקר'' • דובי קננגיסר
  ''אין ביכולתם לממן קורס הכנה יקר'' • צפריר כהן
  ''אין ביכולתם לממן קורס הכנה יקר'' • דובי קננגיסר
  ''אין ביכולתם לממן קורס הכנה יקר'' • אינקוגניטו
  איזה יופי. • אא
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • תשע נשמות
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איך שהזמן רץ • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • צפריר כהן
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • צפריר כהן
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • צפריר כהן
  איזה יופי. • דב אנשלוביץ
  איזה יופי. • האייל האלמוני
  זה שמאלן זה? • האייל האלמוני
  זה שמאלן זה? • ארז לנדוור
  זה שמאלן זה? • דורון הגלילי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים