עיקרם של הדיווחים היה מדויק, אך היו כמה אי-דיוקים 538832
היה מקרה אחד במסגרת שירות מילואים בשנות ה-‏90', שאיני זוכר את מהותו או את מיקומו, ומה שנותר לי ממנו הוא שהמרחק בין מה שהופיע בתקשורת למה שקרה, הדהים אותי, למרות שהשורה התחתונה דווחה נכון.
מקרה שני היה לאחרונה, במסגרת צמצום פעילותה של החברה בה אני עובד בישראל, וגם שם הפרטים נראו כמאוד לא מדוייקים. אלא שכאן, לאחר התייעצות עם חבריי לעבודה, הגענו למסקנה שאם תחת אותו שם מוסיפים גם חברת בת אחרת של התאגיד שלנו, בעלת שם דומה, אי הדיוקים לא מהותיים.
עיקרם של הדיווחים היה מדויק, אך היו כמה אי-דיוקים 538856
זה גם מה שעניתי. למרות שלא לגמרי ברורה לי התשובה.

בתחומים טכניים מספיק (כמעט כל מה שקשור למחשבים הוא לצורך העניין מספיק טכני) הדיווח העיתונאי לרוב פשטני להחריד.

קשה לי להאשים אותם. גם במקרים שבהם ידוע לי בברור שהכתב מבין היטב על מה מדובר, קהל קוראיו לא. וקהל קוראיו לא יטרח להבין.
כמוכן שיקולי עריכה מכתיבים הוספת קורט סנסציה (או אולי קצת יותר).
עיקרם של הדיווחים היה מדויק, אך היו כמה אי-דיוקים 538863
יש פשטני, שזה אחלה, ויש שגוי, שזה לא. עוזי כתב פעם על דיווח על השערת פואנקרה שהפך את היוצרות (בניסוחו של עוזי, המאמר אמר ''אם זה ברווז, זה מגעגע'' במקום לומר שההשערה היא ש''אם זה מגעגע, זה ברווז''). בתור אחד שנוהג תדיר להאשים ''אותם'' בדיווחים כושלים כאלו, אני לא חושב שיש תירוץ להפיכת השולחן הזו ושגיאות דומות (למרות שקלף ה''חייבים להיות פשטניים'' נשלף שוב ושוב בתגובה).
עיקרם של הדיווחים היה מדויק, אך היו כמה אי-דיוקים 538872
כשזה מופיע באינטרנט, יש בד"כ טוקבקיסט (תגובתן?) טרחני שדואג לקטול את הדיווח ולהעמיד דברים על דיוקם, או להיפך מכך, או סתם להעמיד הכל על נקודה שולית ולבלבל חלק מן הקוראים.
עיקרם של הדיווחים היה מדויק, אך היו כמה אי-דיוקים 538859
הייתי בלא מעט אירועים מסוג זה. ברובם הדיווחים נראו לי נכונים למדי. מאידך גיסא, בראשונה שזכורה לי - הפגנת-תהלןכה - הייתה עצהנות רבה: הימין שבא מולנו "חתר למגע" על פי הז'רגון הצה"לי המקובל בימינו אז ביו כמה חילופי מהלומות, אבל זה כל מה שראיתי. ואילו הכתבת המסקרת ראתה שם ממש דם ואש ותמרות עשן.
רק שאינני יכולה להישבע שמה שלא ראיתי לט היה שם. אם היא הייתה בחלק אחר של התהלוכה, ייתכן שראתה דברים אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים