דעתי היא 53949
שבחברה שסועה כמו שלנו כל ניסיון לאחד כמו "אמנת כינרת " מין הראוי לעשות הכל לחזקו ולהפיצו . נכון המדובר במשהו שאינו מושלם ומלא פגמים ...כמו כל פשרה שהיא , ועדיין זה טוב מלא כלום.
נשאלת השאלה : מה באמת הקשר בין הישראלי החילוני השינקינאי האינטלקטואל השמאלני חובב הכדורגל והסושי ובין היהודי החרדי מבני ברק שדברי הרבי הם עבורו צו עליון? לכאורה המחבר בין השניים הוא הרבה פחות ממה שמחבר בין הישראלי החילוני הנ"ל ואינטלקטואל פלסטינאי כמו אחמד טיבי ואדוארד סעיד . בוודאי שכך נראה הדבר עד פרוץ האינטיפאדה האחרונה.
ובכן לא : יש דבר נוסף שמאחד בינהם וזאת השינאה המשותפת הרצחנית שהמוסלמי הקיצוני רוחש אליהם ללא קשר עם דיעותיהם הפוליטיות או התרבותיות או תמיכתם או התנגדותם לעניין הפלסטינאי. המוסלמי ה קיצוני הנ"ל מבית מדרשו של בן לאדן שואף להשמיד את שניהם כמו חרקים בדיוק כפי ש היטלר רצה בעבר.
טיבי ועראפאת אולי יהיו מוכנים להשאיר את הדתיים החרדים בגיטאות ( ולהיפטר מכל החילונים ) כל זמן שיהיה ברור שהמוסלמי הוא השולט כפי שהיה בעבר , אבל המוסלמי הקיצוני הרדיקלי של החמס ואל קהידה ירצה להשמיד גם אותם.
לי נראה שזה דבר שבהחלט מספיק לקרב ולו במקצת בין הצדדים , אם כי כרגע לא נראה שיש גם לזה הצלחה רבה , כל צד תקוע יותר מדי בעולם שלו ומסרב לראות את העולם של האחר. אם זאת אמנת כינרת היא צעד מבורך בניסיון לשנות מצב זה .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים