ומה עם שיקולי בטחון ? 53971
לא מדאיגה אתכם האפשרות שאיזה סקאד קטן יגרום לפיזור נשורת רדיואקטיבית שתגרום ליותר נזק מאלפיים שנות טרור?
מי יציל את הבית שלי? 53974
באופן מפתיע - לא. הסיכוי שמישהו באמת ישתמש במזרח התיכון בנשק גרעיני (או לא רק במזרח התיכון) הוא די נמוך לדעתי (למרות הצהרתו של רפסאנג'ני מלפני מספר שבועות). נשורת גרעינית לא מבחינה בין יהודי, נוצרי ומוסלמי.
יתרה מזאת, השטח שיופצץ לא יהיה בר ישוב לכמה עשרות שנים, מה שלא יעזור לפתור את בעיית הפליטים, שהיא, לדעתי, *אחת*‏1 מהבעיות המרכזיות שמונעות כיום את פתרון הבעיה הפלסטינית. מדינות ערב מסרבות לשקם את הפליטים בשטחן ועל חשבונן ולכן מדרבנות אותם, בדרכים שונות - מהן דתיות ומהן אחרות, לפגוע בישראל, בין השאר כדי לתעל את התיסכול מהמצב בו הפליטים שרויים כדי שלא יופנה כלפי פנים חזרה אל פרצופן.

1 כבר הדגשתי שאמרתי *אחת*? זה לא שורש כל רע אבל לדעתי זוהי אחת מהבעיות המרכזיות.
מי יציל את הבית שלי? 53976
אבל העניין הוא שאם יש כור גרעיני בהספק גבוה לא צריך נשק גרעיני בשביל ליצור את הנשורת.

אני לא הייתי סומך על השיקולים שהבאת, לא נראה לי מופרך לחשוב שאיזה עיראקי או אירני או אפילו מישהו מהסביבה היותר קרובה במנטליות של ''תמות נפשי עם ישראלים'' יחליט להפוך גם כמה אלפי פלשתינאים לשאהידים.

אני לא מאמין שבעיית הפליטים באמת חשובה מאד לראפסנג'אני, ואפילו לא לנאסרללה.
מי יציל את הבית שלי? 53981
אז מה דעתך להקים אותו ליד הכור בדימונה? ככה גם הוא יהנה מהגנה אווירית.
מי יציל את הבית שלי? 53994
עם טיעוני מנטליות אני לא ממש יכול להתווכח. אני לא יכול להוכיח שאין להם מנטליות מסויימת ואתה לא יכול להוכיח שאין להם מנטליות מסויימת. בינתיים, מנטליות (עד שהמטריאליסטים ימציאו כבר את המכונות שמאפשרות לדעת מה אנחנו חושבים) היא דבר פנימי ששייך לרשות הפרט של האדם, והוא בוחר מה ממנה להראות החוצה.
(סליחה על הגלישה)

אשר לבעיית הפליטים, אני חושב שהיא (למרות שלא מדברים על זה בקונטקסט הזה) מאד חשובה לפוליטיקאים במדינות ערב. מדובר באוכלוסיה לא קטנה, חסרת אמצעים, שמהווה נטל על המדינות המארחות. מאז 1948 לא בוצע שום ניסיון לישב את הפליטים במקומותיהם (או במקומות אחרים). היו מאז מספר תוכניות כדי לפתור את בעיית הפליטים (בין השאר על ידי מענק של 100,000$ לכל משפחה, או קיזוז הרכוש הפלסטיני משווי הרכוש היהודי שנשאר במדינות ערב, במקרה הנושא עלה היום - משרד החוץ מקים מרכז מידע לרישום כל אותו רכוש לשם תביעה עתידית), אפילו אריאל שרון הציע בשנת 1989 לקלוט בארץ מספר מסויים של פליטים כנגד מתנחלים שיורשו להישאר ביש"ע.

בכל מקרה, אני חושב שנושא הפליטים הוא נושא מרכזי שלא דנים בו על פני השטח בפוליטיקה המזרח-תיכונית, או לחילופין מנצלים אותו כדי לחסום יוזמות מדיניות.
מי יציל את הבית שלי? 53985
ומה עם הפצצה של תחנת הכוח הגרעינית בטעות? או "בטעות"? חלק מהטענות שלך שוללות את האפשרות השנייה, אבל לא את הראשונה.
מי יציל את הבית שלי? 53991
כיוון שדנו כבר במושג הטעות לא אחת, אני מניח שאתה מתכוון לטעות שאינה הסבר בפני עצמה. טעויות כאלו הן כנראה בלתי-נמנעות, אבל בתכנון נכון אפשר לפחיתן למינימום. כיוון שמלכתחילה כנראה שיש למקם תחנות כוח גרעיניות הרחק ממקום ישוב ובסיסי צבא, הרי שהסיכוי שהן יפגעו בטעות הופך להיות נמוך עד מאוד. תמיד יש סיכוי שתהיה טעות קולוסאלית, אבל יש גם גבול גם למידת הזהירות.
ומה עם שיקולי בטחון ? 454520
את צודקת מאוד. אסור לבנותה. ובטח שבטח שבטח שאסור לבנותה באזור מופגז כמו:שדרות.
ומה עם שיקולי בטחון ? 454558
*את* צודק*ת* מאוד? בתגובה לדנידין?
ויקם פרעה חדש שלא ידע את יוסף.
ומה עם שיקולי בטחון ? 454588
מה, דנידין זו לא הזמרת הזו ששרה עם לידן רייכר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים