משהו אחד שלא הבנתי 539791
בשטף כל הדיווחים בנושא.

אותם 2,000 מסמכים - קיימים? האם גם ענת קם/אורי בלאו/"הארץ" מסכימים שבכלל יש 2,000 מסמכים? או שזה עדיין בחזקת טענה של השב"כ/צה"ל שעשויה להתגלות כשקר?
משהו אחד שלא הבנתי 539792
מה שאני לא הבנתי זה מה הביג דיל ב*החזרת* המסמכים. מדובר בסך הכל בדיסק, שאפשר לעשות ממנו עותקים כמה שרוצים. החשד שלי הוא שהשב"כ צריך לדעת בדיוק אילו מסמכים דלפו כדי לעשות בקרת נזקים.
משהו אחד שלא הבנתי 539793
מהסיפורים עולה שהם ''ניפצו את המחשב של אורי בלאו מול עיניו'', אז כנראה שהם עוד לא שמעו על זה (או שסתם בא להם להרוס לו את המחשב כעונש).
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539795
שרפו ומימנו לו חדש. עניין זה גם קשור לסיבת צו איסור הפירסום - כדי שבלאו והמידע שבידיו לא יהפכו למטרתם של גורמים עוינים בחו''ל.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539796
זה מחזיר אותנו לעוד עניין חשוב - איך זה שלא שמענו על כך שעצרו אחת בשם ענת קם (למרות שהאינטרנט כן שמע) הגן על אורי בלאו מפני הגורמים העוינים בחו"ל?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539797
"שמענו" - באיחור מסויים. באינטרנט (ובפרט: בפורום רוטר) כתובות הרבה שטויות.

בהחלט נראה שצו איסור הפרסום עיכב את פרסום הידיעה.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539798
אתנסח מחדש - במה האיסור על לפרסם "ענת קם נעצרה", להבדיל מ"בנוסף למסמך על הרג הטרוריסטים שענת קם הדליפה, יש עוד אלפי מסמכים שנמצאים אצל אורי בלאו" עזר למניעת פרסום "בנוסף למסמך..."?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539822
אם ענת קם נעצרה מדוע אורי בלאו לא נעצר? אה, הוא בחו"ל. מה הוא עושה בחו"ל? הוא מנהל משם משא ומתן עם הפרקליטות. מה קלף המיקוח שלו במשא ומתן? "בנוסף למסמך...".
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539845
לא ברור לי למה אתה מניח שיש קלף מיקוח שכזה.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539851
מה לא ברור לך? שיש לו מסמכים, או שהוא זקוק למסמכים לצורך מיקוח?

בכל אופן, יש רק שלוש אפשרויות מבחינתו: להחביא את המסמכים (את המדיה שהם מוקלטים עליה) בארץ, להשמיד אותם, או לברוח איתם. מה היית עושה במקומו? להחביא בארץ, במקום שבהישג ידו של השב"כ - הם עלולים להתגלות. להשמיד - אף אחד לא יאמין לו שהשמיד. לכן סביר שיקח את המסמכים איתו.

ברור שהשב"כ רוצה את המדיה עם המסמכים, ולכן היא קלף מיקוח. כנראה שהמדינה לא מוכנה לתת לו חסינות בתמורה למסמכים, ולכן הגיע הזמן לצעדים חד צדדיים.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539852
כל המסמכים האלה הם דיגיטליים. הוא יכול לעשות איתם מה שהוא רוצה. מה זה לקחת אותם איתן? הוא יכול לאחסן אותם און-ליין. הוא יכול "להחזיר" אותם לאחר שיצר 20,000 עותקים. יכולים לגנוב לו אותם מהמחשב, ואף אחד, כולל אורי בלאו לא ידע על כך.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539855
אבל מה האינטרס שלו לעשות כך? אף כלי תקשורת לא מעוניין בתכנים שהם בעלי אופי טכני מקצועי, ולכן אין להם ערך עיתונאי. במסמכים שיש להם קונוטציות פוליטיות הוא כבר השתמש.

הערך היחיד של המסמכים בשבילו, הוא התחמק בתמורה להחזרתם מעונש או מרדיפה של המוסד בחו"ל. ההחזרה פרושה החזרת המדיה שעליה הם מוקלטים. אם יפרסם או יפיץ אותם בכל דרך אחרת, הוא שורף את הגשרים עם מדינת ישראל, ויהיה נרדף עד סוף ימיו.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539882
מאין לך שזהו אופי המסמכים אצלו? מאין לך שהוא השתמש בכל המסמכים בעלי הקונוטציות הפוליטיות וכל מה שנשאר הם מסמכים בעלי אופי טכני מקצועי? אולי נשארו לו רק מסמכים בעלי קונוטציות פוליטיות? אולי 50 המסמכים שהחזיר היו בעלי אופי טכני- מקצועי?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539853
לא ברור שהמסמכים שיש לו הם קלף מיקוח. למעשה, די ברור שהם לא.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539856
אני כל כך סקרן לדעת מה הנימוק... איך כותבים תגובה לא מנומקת? ממש מעצבן.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539861
גדי אמר "לא ברור לי למה אתה מניח שיש קלף מיקוח שכזה", ואתה שאלת "מה לא ברור לך? שיש לו מסמכים, או שהוא זקוק למסמכים לצורך מיקוח?" ואני עניתי (בשם גדי, אני מניח שזה מה שהוא התכוון אליו).

איזה נימוק אתה רוצה, למה אני חושב שזה מה שגדי התכוון אליו? למה אני חושב שהמסמכים אינם קלף מיקוח?

לגבי השאלה הראשונה, נראה לי שזאת האפשרות הסבירה ביותר לקרוא את גדי. הרי הוא כתב "לא ברור... שיש קלף מיקוח שכזה". אילו הוא היה רוצה לכתוב: "לא ברור שיש לומסמכים", זה מה שהוא היה כותב, ואילו הוא היה רוצה לכתוב: "לא ברור שהוא זקוק למסמכים" זה מה שהוא היה כותב. יכול להיות שאני טועה, אבל שני הפירושים שלך נראים לי לא סבירים לחלוטין, כאילו אתה מנסה להתעלם ממה שלא ברור לגדי.

לגבי השאלה השניה, מה יעשו כוחות הביטחון עם המסמכים? יש להניח שהם יודעים את התוכן שלהם, הרי קם רק העתיקה אותם, לכן ברור שזה לא בשביל לשחזר אותם. לפי מה שהבנתי, הם יודעים בדיוק איך הם הגיעו לאן שהם הגיעו, הרי קם כבר עצורה, לכן ברור שאין בהם צורך לחקירה. לפי מה שהבנתי, מערכת הביטחון התחייבה לא להשתמש בהם במשפט כנגד המדליף, לכן ברור שאין בהם צורך למשפט. בהתחשב בעובדה שהמסמכים נמצאים אצל בלאו כבר יותר משנה, אפשר להניח שאת ההון הפוליטי האפשרי הוא כבר מיצא, לכן גם אין שום סיבה פוליטית לרצות במסמכים. בהתחשב בעובדה שפיקוד המרכז יודע שהיה לו חור ביטחוני במשך לפחות שלוש שנים, בו יכלו פקידות זוטרות לצלם מסמכים סודיים ביותר ולהעביר אותם למי שירצה, קשה לי להאמין שיש מסמך סודי ביותר אחד שנשאר רלוונטי, ואם כן, אז יש כאן מחדל חמור בהרבה, לכן גם שמירה על סודיות אין כאן. בקיצור, אם אין שום סיבה, מדובר בשטר ריק, ועל שטרות ריקים קצת קשה להתמקח.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539864
לפי גרסת מערכת הבטחון (שכרגע לא נסתרת בעיקרה ע"י מקורות אחרים) הם ידעו על 50 מסמכים מתוך האוסף ולא על השאר.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539866
עד שהם מצאו את ענת קם, ומרגע שהם מצאו אותה המסמכים הפכו להיות חסרי ערך לצרכי משא ומתן.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539868
אז מאיפה צץ המספר 2000?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539869
לפי אותה גרסה: מהחקירה של ענת קם.

ר', לדוגמה: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1161686.html

משם:

"לדברי דיסקין ..., בסוף ספטמבר העביר בלאו 50 מסמכים ומחשבו הושמד בנוכחותו על ידי השב"כ שמימן לו רכישת מחשב חדש.

בשלב מאוחר יותר איתר השב"כ את קם, ששימשה עד מעצרה ככתבת הברנז'ה באתר וואלה!, כחשודה בהדלפה. קם נחקרה בדצמבר 2009 ומחקירתה עלה, כי אגרה לאורך שירותה אלפי מסמכים. על פי החשד, לפני שחרורה מצה"ל צרבה קם יותר מאלפיים מסמכמים על דיסק שאותו העלתה בהמשך על מחשבה הפרטי."
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539915
700 מסמכים בסיווג "סודי" עפ"י הארץ מהבוקר.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539867
מערכת הביטחון לא רוצה את המסמכים כדי להשתמש בהם, אלא כדי להשמיד אותם. יותר נכון כדי להשמיד את המדיה עליה נמצאים המסמכים. מערכת הבטחון חוששת שאם מסתובבת בעולם מדיה עם 2000 מסמכים סודיים של צה"ל, במוקדם או במאוחר אחד משירותי המודיעין של השכנים ישים עליה יד.

זה הערך של המסמכים למערכת הבטחון, ולכן הם קלף מיקוח.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539872
מערכת הביטחון חייבת לצאת מנקודת הנחה שכל מסמך שעבר בפיקוד המרכז בתקופה בה הם העסיקו פקידות כמו ענת קם נמצא כבר עכשיו בכל שירות ביטחון בעולם. להניח שרק המסמכים שענת קם הבריחה הוברחו זאת הנחה מטומטמת אפילו בשביל אנשי מערכת הביטחון.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539885
ואם מניחים את זה, אז? האם קל כל כך לשנות כל מה שצריך לשנות כדי שכל המסמכים יהיו חסרי ערך? אולי יש דברים שקשה מדי לשנות, ועדיף בכל זאת לקוות שחלק מהמסמכים לא הגיעו לחלק משירותי הבטחון בעולם?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539920
אם קשה אז מעמידים פנים שהקושי לא קיים? לקוות זה התפקיד של פרס, התפקיד של מערכת הביטחון הוא לחשוש.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540088
יש הרבה סוכנויות שונות עם יכולות שונות, אף אחד לא משלה את עצמו שהיכולות של האמריקאים או הסינים דומות ליכולות של החמאס. לכן חשוב לדעת לא רק מה דלף, אלא גם למי זה יכול להגיע. בגלל שההנחה שלך יכולה לעלות בהרבה מאוד כסף וחיי אדם, לא תמיד אפשר להניח את ההנחה המחמירה הזו. אם עברה שם רשימת משת"פים, אז צה"ל אמור לוותר עכשיו על מידע מודיעיני שמציל מאות בני אדם בגלל הסיכוי הקלוש שהרשימה הזו הגיעה לחמאס ?

אם ענת קם באמת טיפשה מספיק כדי להחזיק מאות מסמכים מסווגים על מחשב אישי המחובר לרשת, יש סיכוי שסוכנויות חזקות (סינים, לאמריקאים יש מקורות אחרים) השיגו את המידע הזה, אבל הסיכוי שהוא דלף לחמאס הוא די קלוש. מצד שני אם פתאום חמישה משת"פים מוצאים את עצמם מתים‏1, אולי צריך להזהיר את השאר.

1 ובבקשה לא להתבלבל עם "משת"פים" שהחמאס מוצא והורג, זה בד"כ סיכסוכים פנימיים ושיתוף פעולה זה רק תירוץ שיקרי למה להרוג מישהו.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540099
כמו שאר המגיבים, אתה מחפש את המטבע מתחת לפנס. הבעיה היא לא במסמכים שקם הדליפה, אנחנו יודעים מה היה בהם, ולאן הם התגלגלו, ולא סביר שהם הגיעו לסינים או לאמריקאים. הבעיה היא במסמכים ששאר הפקידות בפיקוד מרכז יכלו להדליף, ואין שום סיבה להניח שאף אחת לא הדליפה, וזה שזה לא יצא לתקשורת אמור לגרום לנו להבין שזה הודלף למקורות אחרים, ואין שום סיבה להניח שהמקורות האחרים הם לא סורים או איראנים. אם היו במסמכים האלה רשימה של משת''פים, ואף אחד לא עשה כלום על מנת להגן על חייהם, אז מדובר ברשלנות פושעת (אמנם רשלנות פושעת שמאד מאפיינת את מערכת הביטחון, סליחה, אצלך היא מערכת הגנת זכויות האדם הישראלית, אבל עדיין רשלנות פושעת).
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540167
"אנחנו יודעים מה היה בהם" - באמת? איך "אנחנו" יודעים את זה?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539900
מה זה להשמיד? מדובר על מדיה דיגיטלית. כבר השמידו פעם את המחשב של בלאו.
להערכתי מערכת הביטחון רוצה את המסמכים כדי לדעת *מה* דלף.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539910
הם קיבלו את המסמכים מענת קם.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539912
איך אתה יודע את זה?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539892
למה להסתבך כל כך? שני הפירושים לגיטימיים - גם שלא ברור למה יש לו בכלל מסמכים (ההיסק היה - יש לו קלף מיקוח, ולכן חייבים להיות עוד מסמכים) וגם שלא ברור למה הם קלף מיקוח אם הם קיימים.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539825
אותי מעניין לדעת איך צו איסור פרסום בישראל מונע מ"הגורמים העוינים" ללמוד את הנושא מ google news.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539831
לא מונע, מעכב.

מתי בפעם הראשונה חיפשת חדשות על זה?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539834
כשהתחיל הבאזז, לפני כשבוע אני חושב.
מצד שני, (א) אני לא ארגון ביון זר ו(ב) אני גר בישראל, היכן שיש צו איסור פרסום.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539839
האם הטענה שאורי בלאו מסתובב בחו"ל עם מסמכים סודיים של צה"ל התפרסמה בבלוגוספרה לפני שהוסר צו איסור הפירסום? האם אתה יכול לספק קישורית לפירסום כזה?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539921
צו איסור הפרסום הוסר ב 8/4.
לא צריך את מלא הטענה, מספיקה הידיעה על עיתונאי ישראלי שאולי יש בידו (ואולי לא) מסמכים סודיים והוא נדרש לחקירה - בכדי לעניין את ארגוני הביון הזרים. את זה אפשר לראות עוד קודם לכן, אפילו כאן באייל (תגובה 539183).
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540128
בפירוש כן, בבלוג של ד''ר עידן לנדו, מרצה לבלשנות באוניברסיטה העברית ושמאלן די רדיקלי אך נוהג לכתוב לעומק.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540143
למה לו בעצם לפרסם משהו כזה? זה עוזר במשהו לבלאו/קם? זה לא מגביר את הסכנה שנשקפת לבלאו? מה הטעם?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540174
הוא הסיר את הפוסט לאחר מכן, כתוצאה מבקשת מקורביה של ענת קם שבחודשים האחרונים ביקשו מכל מי שדן בנושא שלה לשתוק, למענה. למה לו לפרסם משהו כזה? לא יודע, כי זה מעניין. אני הייתי מפרסם דבר כזה. יש משהו מאוד מרתיח בצווי איסור פרסום, אינסטינקטיבית, גם אם הם מוצדקים. אף אחד לא אוהב כשמתלחששים מולו.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540175
מה, אתם ילדים קטנים? אם מדובר במידע שפרסומו עשוי לסכן אפילו את העיתונאי, אולי אכן צריך להימנע מכך?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540304
באותה מידה אתה יכול לשאול את אותה השאלה על כתבות שמפרסמים לא מעט מכתבי הצבא בישראל - זה אמנם עובר את הצנזורה, אבל תועלת אין בהם (רונן ברגמן מתמחה ב"חשיפות" כאלו) מעבר לעדכון המודיעין האיראני וסיפוק יצר המציצנות של אזרחי ישראל.

אם זה מוכר, זה כתיב. רכילות רדודה מוכרת ולעזאזל הצדק והאמת (תשאל את ידיעות/מעריב/הארץ/ערוץ 2/ערוץ 10).
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540305
לא הבנתי. זה אמור להיות טיעון *בעד* הבלוגר?
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540309
לא, להפך - זה היה מלווה בנימה צינית להחריד.

אתה באמת חושב שכל מה שמפורסם בעיתון, קל וחומר בבלוג נידח זה מפאת היותו "מעיד על חופש המידע וחפש העיתונות", "זכות הציבור לדעת" ומפורסם אחרי לילות של נדודי שינה שבהם העיתונאי/בלוגר מתחבט בטיעוני בעד ונגד? ?

לפעמים רכילות היא רק רכילות, בני אדם הם רק בני אדם (משמע, תאבי פרסום) וסקופים נועדו להאדיר את שמו של החושף הראשון ותו לא.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540310
היית פשוט יכול לענות "כן" לשאלת ה"מה אתם, ילדים קטנים?" (אבל היא הופנתה לעמרי והתשובה שלו מעניינת אותי).
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540313
הפרשה היתה ידועה לכל בחו''ל, והוסתרה מהציבור הישראלי. זה מצב מוזר ומדאיג, שנותן את התחושה שמישהו מנסה להסתיר מאיתנו משהו לטובת האינטרסים שלו, זה היה הדלק לפרסומים של הבלוגר. בנוגע אלי, כן, אני ילד קטן.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540314
אני לא מדבר על הפרשה. אני מדבר ספציפית על עניין ה"בנוסף לכך שענת קם נעצרה ואורי בלאו מבוקש לחקירה, יש לאורי בלאו עוד מלאנתפלים מסמכים סודיים שאוי ואבוי אם ייפלו לידיים זרות". פריט המידע הספציפי הזה ממש לא הכרחי למי שמתעניין בהיבטים של הפרשה שרלוונטיים כאן ללוחמי החופש (חיסול המחבלים והמעצר של קם) - אז למה לפרסם?

ומן הסתם אני לא חושב שאתה ילד קטן.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540315
פריט המידע הזה לא פורסם. אם על זה נסוב הדיון, ולא על עצם הכתיבה על הפרשה, אני מתנצל. אני נוטה לרפרף על התגובות לפני שאני מגיב, ולא לקרוא אותן לעומק.

בקשר לילד הקטן - לא הייתי ציני, לפעמים יותר חשוב לי לדעת משהו מאשר לשמור על בטחון המדינה. לא אומר שזו מעלה טובה, אבל אני מופתע שאתה מופתע.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540316
שחזור:

ירון: "האם הטענה שאורי בלאו מסתובב בחו"ל עם מסמכים סודיים של צה"ל התפרסמה בבלוגוספרה לפני שהוסר צו איסור הפירסום? האם אתה יכול לספק קישורית לפירסום כזה?"

עמרי: "בפירוש כן, בבלוג של ד"ר עידן לנדו, מרצה לבלשנות באוניברסיטה העברית ושמאלן די רדיקלי אך נוהג לכתוב לעומק."

מכאן הבלבול.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 540318
אני לא מבין למה אי אפשר לתמצת ככה את כל ההודעות.

טעות שלי.
במקום ששורפים מחשבים - חם ונעים 539799
עד כמה שהבנתי, החשש (המוצדק לדעתי) היה שדיון חופשי בנושא קם יביא מיידית לחשיפת קיומו של המידע הנוסף שבידי בלאו יעלה כתוצאה מן הדיון הציבורי. לאחר שהוברר סופית שבלאו מסרב להחזיר/להשמיד את המידע, גבר השיקול של חופש העיתונות. רוב הזמן הזה ישבה קם בביתה והמשיכה בעבודתה.
משהו אחד שלא הבנתי 539800
הרשהלי להעלות ספקולציה פראית: סודות צבאיים אמיתיים היו כנראה 51 -אותם החזיר אורי בלאו. כל היתר- לא ברור אם 2000 מסמכים, או 2000 סעיפים, או 2000 שורות או 2000 מילים - אולי היו מסמכים שסווגו כסודיים או סודיים ביותר, אך היו מהסוג שפרסם אורי בלאו בכתבה שלו. כלומר, הסכנה העיקרית בהם היתה לעורם של הקצינים הבכירים או כפי שמישהו כתב: סכנה לחופשות הסקי שלהם באירופה. בעיקר מביכים. מיותר לציין שזהו חומר עיתונאי- חדשותי- פאר אקסלאנס ולא היתה שום סיבה להחזיר אותו. מה גם שמהכתבים הצבאיים -אלון בן דוד, יואב לימור, רוני דניאל ודומיהם, אי אפשר לצפות שיעסקו בחומרים המביכים הללו היות שהקשרים שלהם עם אנשי הצבא הם סימביוטיים במידה רבה. זו אחת הסיבות כנראה שהם היו כל כך כעוסים.
משהו אחד שלא הבנתי 539801
מילא אותם כתבים מפחדים, אבל גם אביגדור פלדמן (מפרקליטיה של קם) מפחד?
משהו אחד שלא הבנתי 539802
תיק דבקה או הגדה השמאלית?
משהו אחד שלא הבנתי 539804
כבר מזמן לא ביקרתי בתיק דבקה וכרגע נכנסתי לגדה השמאלית ואכן גדעון ספירו כותב דברים דומים.
משהו אחד שלא הבנתי 539806
גם שלי טימן משער כמוכם:
"שום נימוק או הסבר להמשך איסור הפרסום המוחלט מחודש דצמבר ועד היום, לרבות ההסבר בדבר מו"מ הזוי עם העיתונאי היושב בלונדון על השבת המסמכים, איננו מצדיק אותו! אינני יכול להשתחרר מההרגשה העמומה שמישהו ניסה באמצעות איסור הפרסום, לחסוך מעצמו מבוכה וביקורת ציבורית על מחדלים שנתגלו בפרשיה זו."

משהו אחד שלא הבנתי 539816
הדבקת המילה ''הזוי'' לכל ביטוי שהוא מהווה תחלופה בריאה לנימוק ענייני.
משהו אחד שלא הבנתי 539819
מעניין שזה דווקא הוא שמביא טענה הזויה, אבל באמת (מן הדמיון, ללא בדל סימוכין) ומשתמש בתואר הזה כנגד טענות, שלפחות על פניהן, אין בהן דופי.
משהו אחד שלא הבנתי 539824
גם מומחה לעירפול חושים יתקשה להבחין בין ''הזיה'' ל''הרגשה עמומה''.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539812
יפה שאתה מתחיל מזה שזו ספקולציה פראית, ועד מהרה משכנע את עצמך בנכונותה עד כדי המשפט שמתחיל ב''מיותר לציין''. מיותר לשאול, אני חושב, האם יש לך איזשהו חיזוק לספקולציה. לי נדמה שהחיזוק העיקרי הוא שאם היא נכונה אז זה יאשרר פלאים כמה דעות פוליטיות שלך.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539821
המילים "מיותר לציין" מתייחסות לחומר שעיקר הסודיות שלו הוא פוטנציאל המבוכה שיש בו לקצינים שקשורים בו. לא נראה בעיניך שחומר מביך הוא חומר עיתונאי? סד"ק ותכניות עתידיות אינן מביכות איש אלא מגלות סודות צבאיים אובייקטיביים. מה לא בסדר בדברים הללו?
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539827
שהם לא מבוססים על כלום? אתה משער שבלאו "החזיר" את החומר בעל הרגישות הביטחונית, ו"שמר" את החומר המביך פוליטית. אין לך שום אינדיקציה שכך הדברים, מלבד זה שאתה רוצה להניח שבלאו הוא הטוב והממסד הוא הרע.

___________
המרכאות מאחר ולא ברור לי איך מחזירים מסמך דיגיטלי.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539842
אין לי שום אינדיקציה והכל השערות. גם לך אין יותר מדי אינדיקציה.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539844
נכון, בגלל זה אני לא מתחיל להמציא מניעים נסתרים כדי לחזק את תפיסת העולם שלי. זו הנקודה.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539928
עניין של הגיון. מה יעשו בלאו או "הארץ" עם תוכניות למיקום חטיבות צה"ל במקרה של פלישה מכיוון הגבול הירדני? את מי זה מעניין מבחינה עיתונאית? זה הגיוני רק אם מאמינים שהעיתון והכתב הם אכן סוכנים זרים (ואז, למה להם לדפוק את החומר המודיעיני שהשיגו ע"י פרסום שחיתויות?)
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539937
המשחק הזה נראה כיפי, גם אני יכול? ההסבר ההגיוני היחיד לפרשה הוא הוא שהשמאלנים ענת קם ואורי בלאו הם אכן תא ריגול של ארגון זר. את המסמך אשר יכול לגרום לנזק תדמיתי למדינה אך אין לו ערך ביטחוני אחר, הם דאגו לפרסם בעיתון (אחרי שצברו את כל המידע הנחוץ להם), ואילו את שאר המסמכים בלאו שומר לעצמו, כדי למכור למרבה במחיר, או למסור לאיראנים. בית המשפט, שהוא בעצמו שמאלני, תומך בהם, ולכן שחרר את קם למעצר בית, וכופה על השב"כ לשאת ולתת עם בלאו.

הגיוני לחלוטין, אם מקבלים את הנחת המוצא "שמאל=שונא ישראל".

*ומאחר שיש אנשים שמאמינים לחלוטין במה שכתבתי עכשיו, נציין שזה לא נכתב ברצינות.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539939
"שהשמאלנים ענת קם ואורי בלאו הם אכן תא ריגול של ארגון זר"..."בית המשפט, שהוא בעצמו שמאלני, תומך בהם".

אפילו כחלק ממשחק מה שכתבת דבילי לגמרי. "שמאלני = אנטי-ישראלי"? יאללה יאללה.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539943
דבילי, אבל אין אנשים שחושבים ככה?
באמת די הגזמתי, והאמת שהיה לי לא נעים, אבל כבר נכתבו כאן דברים גרועים יותר.
העניין הוא שאנחנו לא יודעים מה בדיוק המניעים של בלאו כרגע, ומה קורה בינו לשב"כ. נראה לי לא רציני לקבוע מה הגיוני על סמך מה שהכותב היה רוצה להאמין בו.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540037
והנה כתב כאן מישהו שידוע כשמאלן. הוא מתייחס למה שידוע אצלנו כזרועות הבטחון- לא ברור לגמרי איזו זרוע.
אין בהבאת הלינק הזה משום התייחסות כלשהי לחגי מטר האיש ומעשיו. תחושת הבטחון שלנו שאנחנו תמיד נהיה מחוץ לזה וזה נוגע רק למרגלים הנוראיים ולאנרכיסטים, עלולה לטפוח לנו בפנים.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540340
לפי כמה פרסומים ענת קם מסרה את המידע שבידה בתמורה למשרה עיתונאית. האם זאת לא מכירה למרבה במחיר?
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540341
ולפי פרסומים אחרים ענת קם, אורי בלאו ועמוס שוקן חתמו על העסקה באורגייה כשהם מתבוססים בדמם של שלוש ילדים אוסטרלים. מה זה אם לא בגידה?
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540345
אוסטרים, לא אוסטרלים.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540346
שתן, לא דם.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540347
ולא בבאר שבע אלא בבאר טוביה.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540373
מישהו חייב: שלושה, לא שלוש.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540349
אתם מתבלבלים, הילדים האוסרים והשתן היה עם פחימה, קלינברג, שחאדה ווענונו. ילדים אוסטרלים ודם היו במקרה של שוקן, קם ובלאו. את הכל צילם מבחוח, שבמקרה מצא את מותו במהלך טיול לדובאי בו הוא ניסה להבריח את הכליות של הילדים על מנת שהסינים יוכלו לבנות מהם פצצת אטום לאיראנים.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 540410
פחדתי שאנשים יחשבו שאני רציני, לא חשבתי שיסכימו איתי.

ויותר לעניין, המשרה שקם קיבלה היא כתבת רכילות בוואלה. אם יש קשר בין החשיבות של המסמכים שהודלפו לבין התמורה שניתנה תמורתם, אז לא נראה לי שבלאו קיבל יותר מרשימת תורנות המטבח של הבקו''ם (סיווג ''שמור'').

ובאמת לעניין, אני מעריך שכשמדובר במסמכים ממשרד אלוף הפיקוד, עבודה בוואלה היא באמת לא תמורה הולמת. ניתן לטעון שהיא הייתה מוכרת תמורת תשלום אמיתי לגורמי מודיעין זרים אבל מסיבה כלשהי לא יצא לה. הבעיה היא שזו שוב ספקולציה ללא ביסוס, ובכל מקרה לא רציני לדבר על מה היה קורה אם.
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד 539914
כבר צטתי כאן את ההסבר לתופעה הזו, אבל התופעה חוזרת - לכן גם ההסבר:

"מרקסיסט לא יכול היה לפתוח עיתון בלי למצוא בכל עמוד ראיות המאששות את פירושו להיסטוריה; לא רק בחדשות אלא אף בדרך הצגתן - שגילתה נטייתו המעמדית של העיתון - ובמיוחד, כמובן, במה שלא נאמר בעיתון."
משהו אחד שלא הבנתי 539807
לא ראיתי אף הכחשה של עניין ה-‏2,000 מסמכים. לא במה שבלאו כתב בהארץ, לא במאמרים של תומכי קם, ולא בפרסומים לא רשמיים (פורומים וכולי).
משהו אחד שלא הבנתי 539808
אכן, וזו הסיבה שאני חושב שהם אכן קיימים (מה שנותן לפרשייה הזו נופך שונה מאוד ממה שהצטייר בלחישות בבלוגים בתחילה), אבל אני מעדיף להיות בטוח.
נסע לחופשה לחו''ל - ללא מסמכים 539823
משהו אחד שלא הבנתי 539826
השאלה מהם המיסמכים הללו. הכתבים הצבאיים מדברים כאילו ענת קם רוקנה את מגירות התכניות המבצעיות והסד"קים. אם זה היה היא לא היתה במעצר בית עם אינטרנט וטלפון. כנראה שרוב המסמכים הם תזכירים וסיכומי ישיבות. אבל מי יודע? תכנית מפורטת בצבא מקיפה לפעמים מאות עמודים ואם לכל עמ' כזה קוראים מסמך, אז זה מסביר את ה-‏2000. לי נראה יותר עקב היומרות העיתונאיות שלה עוד מתיכון, שהוא רצתה יותר חומר פיקנטי.
משהו אחד שלא הבנתי 539828
אם המסמכים כבר לא ברשותה, והיא לא מהווה סכנה לציבור (ונראה שהיא לא), אז מעצר עד תום ההליכים לא אוטומטי. ובית המשפט כבר אמר את דברו בנושא לפני עשור:

""חובה היא לשקול בכל מקרה וגם בעבירות חמורות, חלופת מעצר, והשאלה נתונה לשיקול דעתה של הערכאה הראשונה. עליה לבדוק אם החלופה מבטיחה את תכלית המעצר. אם תמצא לומר, שבכל מקרה של ביצוע עבירה חמורה מתבקשת מסוכנותו של הנאשם ואין להחליט על חלופת מעצר, נמצאת מרוקן את חובת שקילת החלופה מתוכן".

במקרה הזה, סביר מאוד שמעצר בית 'מבטיח את תכלית המעצר', ולכן כנראה שרוב הסברות שלך אינן מבוססות על הרבה יותר ממשאלת לב.
משהו אחד שלא הבנתי 539848
טרי פראצ'ט, בציטוט נפלא מתוך Feet of Clay:

He had a jaundiced view of Clues. He instinctively distrusted them. They got in the way.

And he distrusted the kind of person who’d take one look at another man and say in a lordly voice to his companion, ”Ah, my dear sir, I can tell you nothing except that he is a left-handed stonemason who has spent some years in the merchant navy and has recently fallen on hard times,” and then unroll a lot of supercilious commentary about calluses and stance and the state of a man’s boots, when exactly the same comments could apply to a man who was wearing his old clothes because he’d been doing a spot of home bricklaying for a new barbecue pit, and had been tattooed once when he was drunk and seventeen and in fact got seasick on a wet pavement. What arrogance! What an insult to the rich and chaotic variety of the human experience!
משהו אחד שלא הבנתי 539858
האשליה כאילו החוויה האנושית היא עשירה וכאוטית, היא תודעה כוזבת שנועדה להסתיר מן ההמונים את עבדותם הנצחית לבעלי ההון.
משהו אחד שלא הבנתי 539859
בעלי הון? לא מחשבים?
משהו אחד שלא הבנתי 539860
אותו דבר. מחשבים מחזיקים כיום ברוב הכסף בעולם.
משהו אחד שלא הבנתי 539898
איפה איציק?
משהו אחד שלא הבנתי 539904
זו כמובן תגובה לתגובה 539895 . הלך הפאנץ'.
משהו אחד שלא הבנתי 539886
אם יש במסמכים חומר מביך על קצינים ולא מסוכן בטחונית, למה בלאו לא השתמש בהם כבר כדי להביך אותם ולסייע לציבור כפי שהוא עשה עם המסמך האחד שבו הוא כן השתמש?
כך זה במדינתנו 539890
כזכור, הובאו בנותיו בנות ה 12 של מרזייל, שנחשדו ב"שפיכת מים" על ביתו של פלסטיני, לבית המשפט כבולות באזיקים בניגוד לתקנות.
גם את מרגלית הר שפי ראינו בטלויזיה מובלת לבית המשפט אזוקה ברגליה, (מחשש שתשתחרר לפתע מהסוהרים ותמהר לא למנוע פשע. . .)
טטיאנה סוסקין נידונה אצלנו לשנתיים מאסר על ציור חזיר בדמות מוחמד (בדומה לכמה עיתונאים אירופאים שפרסמו קריקטורות כאלה בעיתון, ולא עלה על דעת איש להרשיעם בשל כך באיזו עבירה).
ענת קם בסך הכול מעלה באמון מפקדיה בהיותה חיילת, וגנבה מסמכים סודיים ביותר מצה"ל ומסרה אותם לגורם בלתי מוסמך שנמלט בינתיים מהארץ יחד עמם.
על כך היא יושבת בבית, כמו שאתה אומר, עם אינטרנט וטלפון. כך פועלות במדינתנו רשויות החוק והאכיפה.
כך זה במדינתנו 539891
רשויות האכיפה יודעות גם להעלים אנשים.
כך זה במדינתנו 539895
אם יש לך סיפורים מעניינים אתה מוזמן לספרם (רצוי בפתיל אחר או חדש).
אל תשאיר אותנו במתח.
כך זה במדינתנו 539919
אני בטוח שאם תתאמץ, תוכל להיזכר במספר אנשים שנעצרו לתקופות ממשוכות, ולתקשורת נאסר לדווח על כך.
כך זה במדינתנו 539924
רוני דלומי?
מתקן 1391 539934
עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח: "קיומו של בית מעצר כזה מעלה חשש...של מעצרי סתר ו'היעלמות' של אנשים..."
מתקן 1391 539944
'מעלה חשש'? זה לא 'היה מעשה'. מה שכן, האם במתקן 1391 הוחזקו אזרחים ישראליים? זה די משנה את התמונה אם כן, וזה לא קשור לנושא ענת קם בכלל אם לא; הבעייתיות (ויותר מזה) במתקן 1391 היא עניין אחד; 'העלמת' אזרחים ישראליים בעבר היא עניין אחר לגמרי, אם התרחשה.

ומעצר בית כשכל החברים יודעים איפה אתה, כולל אפשרות להמשיך ולעסוק בעבודה מהבית, הוא גם-כן לא העלמה.
מתקן 1391 539961
אני לא יודע איפה החזיקו את מרכוס קלינברג [ויקיפדיה] בזמנו, אבל כן. העלמת אזרחים ישראליים בעבר התרחשה.
מתקן 1391 539962
גם מוט'קה קידר.
מתקן 1391 540073
אני מניח שבני משפחתו הקרובים של קלינברג ידעו שהוא עצור. כך או כך, הטיפול בו, כפי שקראתי על כך בויקיפדיה נראה לי סביר.
המילה "הועלמו" מזכירה את מה שקרה בתקופת סטלין או בדיקטטורה של ארגנטינה, שם ה"נעלמים" בעצם נרצחו, ולכן הזכרתה ללא דוגמאות מאחוריה (אני מתכוון לאיציק ולא לך) היא כמעט הוצאת דיבה.
ובכל מקרה, מקרה כזה (קלינברג) או אחרים דומים, אינם שייכים לנושא הכאוב שהעליתי בתגובה 539890 והעלאתו בהקשר הזה היא סטייה מהעניין. ענת קם בודאי לא "הועלמה".
  מתקן 1391 • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • עמרי גולדשטיין
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • גדי אלכסנדרוביץ'
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • גדי אלכסנדרוביץ'
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • יהונתן אורן
  כך זה במדינתנו • אפופידס
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • יהונתן אורן
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • אייל צעיר ורענן
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • אייל צעיר ורענן
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • טווידלדי
  כך זה במדינתנו • אייל צעיר ורענן
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • אייל צעיר ורענן
  כך זה במדינתנו • העלמה עפרונית
  כך זה במדינתנו • אייל צעיר ורענן
  תודה על ההבהרה • העלמה עפרונית
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • גיל
  כך זה במדינתנו • הוגג
  כך זה במדינתנו • רון בן-יעקב
  כך זה במדינתנו • דורון הגלילי
  גם כן יער • הוגג
  גם כן יער • טווידלדי
  כך זה במדינתנו • ירון
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • יוסי
  כך זה במדינתנו • איציק ש.
  כך זה במדינתנו • דב אנשלוביץ
  פולארד לעומת קם • האייל האלמוני
  פולארד לעומת קם • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • ירון
  כך זה במדינתנו • גדי אלכסנדרוביץ'
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • ירון
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • ירון
  כך זה במדינתנו • גדי אלכסנדרוביץ'
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • ידידיה
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני
  כך זה במדינתנו • ידידיה
  כך זה במדינתנו • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים