541118
קודם כל תודה רבה לדובי וכל העורכים והאנשים שתרמו מזמנם כדי לשמר את הפנינה האיילית במשך תקופה כו ארוכה.
כפי שציינו כמה אנשים, גם אני חושב שחלק גדול מקיסמו של האייל טמון בדיונים ובקהילה (המשתנה תמידית) שסביבו.

בהתחשב בכך והתאם לזאת - נכון שהקצב ירד, אבל האם זה כזה אסון ?
אני עדיין חושב שיש לאייל איכויות נדירות מספיק כדי לרצות לשמר אותו, גם במצבו הנוכחי - כלומר זרם איטי של מאמרים חדשים וקצב סביר של ידיעות חדשותיות מעניינות.

לנטר את הדיונים נראת לי כמו משימה בהחלט אפשרית בהתחשב בגודל הקהילה ובאנשים הטובים שמסתובבים פה.

יש מצב לשקילה מחודשת של ההחלטה ? אני מבין את הרצון להמנע מהתדרדרות, אבל כרגע נראה שהאייל נושם באופן עצמוני ולמרות שהוא לא אתלטי כמו בימי נעוריו - הוא עדיין מסב הנאה רבה להרבה אנשים.

מה דעתך דובי ? האם גזר הדין הוא סופי ?
541120
בואו נבהיר שההחלטה לסגור לא הייתה שלי, אם כי תמכתי בה. אני בסך הכל התנדבתי לסגור מעגל ולכתוב את טור הסגירה של האתר.

דעתי האישית היא שאם רוצים לשמר את הקהילה (ודעותי על רעיון הקהילה ידועות), אפשר לפתוח פורום. לא צריך אתר שגוזל זמן כה רב מעורכיו.
541124
איפה ידועות דעותיך על רעיון הקהילה?
541151
תגובה 105843 (and passim.)
541152
אתה סתם נטפל כאן לרב-המשמעיות של המילה ''קהילה''. מן הסתם לא דובר כאן על הסתחבקויות אישיות, אלא על אופי האנשים שהתגבשו סביב האתר. לאתרים שונים יש אופי שונה, ולרוב הוא הרבה פחות פתוח לדיון ורחב אופקים מאשר כאן.
541159
הנה דוגמא לאיך הקהילתיות, אפילו במופעים היותר ענייניים שלה, מנעה מאנשים להצטרף לדיון. מכיוון שאנשים מבחוץ לא הצטרפו לדיונים (גם אם הם המשיכו לקרוא אותם) הדיונים נכנסו לסטגנציה. מש"ל.
541170
לא טיעון טוב כל כך. הקהילתיות שמדברים עליה שם הייתה קיימת עוד מראשית ימי האתר; הסטגנציה התרחשה מסיבות אחרות. ומה, כשאני הצטרפתי לאייל לא נכוויתי? נכוויתי ועוד איך, ועשיתי מעצמי אידיוט בשלל דיונים, והתרגזתי נורא. אבל בניגוד לאתרים אחרים שבהם זה קרה, כאן הרגשתי שהסיבה שיצאתי אידיוט היא, ובכן, שאני אידיוט, ושיש לי מה ללמוד, ושבסופו של דבר אני מרוויח מהדיונים כאן.

זו אווירה שלא זכורה לי באף אתר אחר.
541156
תודה על התגובה.למרות שעל פניו לא חשבתי שפרסום ידיעות חדשותיות ומחיקת הודעות נאצה אמורות לשאוב זמן רב מידי - אין לי מושג אמיתי עד כמה האתר שואב זמן מעורכיו.לצערי אם גם העורכים חשים שהם מיצו את העניין כנראה שאין מנוס מלהוריד את השאלטר.
זכור לי שהיה ניסיון לגייס עורכים חדשים - אני מסיק שהוא לא הוכתר כהצלחה.

לגבי הרעיון להקים פורום לקהילה האיילית ("האייל המשרשר"?) - זה בהחלט רעיון מעניין.בהקשר זה קצת משעשע שלמרות הוידוי של טל על הכאוטיות של הקוד - לדעתי האייל גם הצטיין בפורמט הכי פרקטי, נוח וכייפי שנתקלתי בו ברשת, אי פעם.הממשק פה פשוט אידאלי לקיום דיונים מתמשכים, אני לא מכיר פורום שיוכל לאחסן דיונים של מאות תגובות באותה הנוחות שאליה הורגלנו.

אני מניח שתחושת הבאסה שתקפה אותי עם קריאת המאמר נובעת מעובדה פשוטה - למרות שעבר עשור, למרות שהקוד לא התעדכן שנים, למרות שהרבה אנשים מיצו/עזבו/פתחו בלוג - האמת היא שפשוט אין אתר אחר ברשת העברית שבו נוכל למצוא כזה מגוון של תחומים, נושאים, דיעות וכל זה בחינם, בלי צנזורה, בלי טונים מתלהמים, פשוט דיונים אינטילגנטים על כל נושא שבעולם.

זה אולי נשמע מעט, אבל זה בעצם כ"כ הרבה.
בעיני, חבל לוותר על פנינה כזו סתם כך.
542351
הקהילה לא תשתמר ללא הפורמט הייחודי של האייל. נכון, אהבנו מדי פעם לקשקש בתת-פתילים על דברים אישיים - אבל לב ליבו של האייל היו הדיונים.

מעבר לפורמט "קהילתי" מצועצע מן הזן השגור היום בכל פינה ברשת רק ייצר הרבה תגובות בסגנון של "אוייש, זוכרים כמה שהאייל היה מה-זה נהדר? נכון? אוף אני מתגעגע(ת) <דמיין פרצופון מצועצע כאן>". עם יחס רעש-לתוכן מאוד נמוך.

זו בדיוק העבודה המאומצת של העורכים שהפכה את האייל למה שהוא - משהו ייחודי בנוף של הביצה בכלל והישראלית בפרט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים