איזו אבידה... 541172
הנה כי כן, עוד אייל אלמוני נזרק אל ערימתם של אלו אשר לא השכילו להגיב כלל ובחרו שלא לתרום מקולם לקלחת הדיונים הערים. אני מרשה לעצמי לדבר בשמם של חברי לקבוצה ולציין שאנו מקווים כי באי עשייתנו זו ובחוסר נקיטת היוזמה המינימלית שעמדה בכל עת לרשותנו במרחק לחיצות כפתורים, לא החשנו את בואו של המפעל הזה לקיצו.

מורתי הצעירה לפיסיקה תיכונית כתבה לי בהקדשה לספר כי "הידע הוא העושר הגדול ביותר של האדם". האייל הוא עבורי ועבור רבים אחרים תזכורת איתנה לכך - אנו, אשר עוד לא נזדמנה לדרכנו האפשרות לחזות בווכחנות אינטליגנטית רבת משתתפים מתחוללת מול עיניהם המשתאות, אלא מעל דפי אתר אינטרנט זה.

אני מתקשה להאמין שישנו עוד אתר כדוגמתו‏1, המהווה מקום התקהלות של מוחות מוצלחים אשר פעילות אינטלקטואלית היא להם לחם חוק והגות פורה ומפרה עצמה ואחרים, היא חלק נכבד מעולמם הפרטי.

דעו, כי כל גווני הקשת אשר הספקתם אתם - עורכים, כותבים, מגיבים - לפרוש מול קהלכם הוירטואלי בעמל רב, מהדהדים חזור ושוב במוחותיהם של רבים ואף מנחים את דרכי פעולתם, התנהגותם וכמובן חשיבתם.

האדם - בכל רגע נתון - הוא סך כל המידע החושי שנקלט, עובד ונאצר בקרבו וכל כתביהם של אחרים אשר קרא המתארים מידע מעין זה, עד התחולל אותו רגע בחייו. בטפסי מעלה אל עבר פסגות הרים, לא אשכח את הנשימות המרעננות שלקחתי בדרכי לשם, בעת שהותי בתחנות השונות. האייל הקורא הוא אחת מהן וחשיבותה תתגלה רק בהתסכלות רטרוספקטיבית לאחור, עת תפקוד את מסע החיים אותה ישורת אחרונה.

אני מוצא נחמה בכך שלאחר גוויעתו של האתר, יחקק רישומו על פני הרשת, שכן כל עוד יוותר הארכיון הענף - והמשובח על פי רוב - זמין לרשות באיה, אשרינו כולנו.

למדתי רבות, נהנתי מאד ויותר מכך, הושפעתי עמוקות. תודה.

--------------

1אני טועה? אם כן, אשמח אם תאירו את עיני, אפילו באנגלית.
איזו אבידה... 541210
חברה מארה"ב מנסה לשכנע אותי זמן רב לצלול לאתר הבא:
אולי תמצא בו נחמה
איזו אבידה... 541239
גם אני הייתי בעיקר פאסיבי באייל, אמנם הגבתי פה ושם אבל אף פעם לא התמדתי לאורך דיונים שלמים.

אני עדיין זוכר רגע לפני שנים רבות, כשעוד הייתי צעיר (צעיר יותר) ועדיין הייתי תחת הרושם הזה שאני הבן אדם הכי חכם בעולם, מחשבה שנבעה מכך שכנראה שבסביבתי המצוצמת באמת הייתי הכי חכם. ויום אחד הגעתי במקרה לאתר עם עיצוב משונה, ושם גיליתי שאני אפילו לא כשיר להשתתף בדיון. קראתי מאות תגובות בכל מאמר בשקיקה, מלא התפעלות לנוכח החוכמה, השנינות והידע הנרחב של המגיבים. אני לא יודע אם אפשר להגיד שלמדתי משהו קונקרטי כי אני לא זוכר אף פרט מאותם דיונים שקראתי לפני שנים, אבל למדתי את העובדה המנחמת שיש ציבור לא מבוטל של אנשים כמוני.

עברו שנים ואני התבגרתי, מאז כבר הספקתי להכיר אנשים אינטילגנטים גם בחיים האמיתיים, אבל אני תמיד אזכור האייל כצוהר ראשוני לעולם ולאנשים שלא ידעתי שקיימים לפני כן.
הצער היחיד שלי הוא שבמשך כל שנותי עם האתר הזה בעיקר הייתי צופה מהצד ולא העזתי להצטרף אליו כחבר מן המניין.

תודה רבה לכל העורכים, הכותבים והמגיבים. אין לכם מושג כמה השפעתם עלי במהלך השנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים