כל כך עצוב 541184
עצוב, כל כך עצוב.

אמנם בארבע השנים האחרונות אני כמעט ולא מגיב באייל, אבל המשכתי לעקוב, ובדיוק בזמן האחרון אני בתנופת קריאה מרשימה - נשארו לי רק עוד 13 דיונים ב"דיונים שטרם קראת" כדי לנקות את השולחן! אוי, וגם בדיוק תכננתי לחזור לכתוב: למי אספר את דעתי על "The Music Instinct", שאני קורא עכשיו? ‏1 איך הלך לי התירוץ לנסות לראיין את יוני רכטר, בשביל מאמר שחשבתי לחבר? עצוב, כל כך עצוב.

האייל היה, ועודנו, אחד מהגורמים שעיצבו את חיי. קצת מביך אותי עכשיו להודות, אבל עד גיל יחסית מאוחר (הרבה אחרי הצבא) פלירטטתי עם רעיונות, שהיום הייתי קורא להם מיסטיים, אודות החיים, המוות וכו'. חד משמעית - רק בזכות האייל השטויות האלה יצאו לי סופית מהראש, והפכתי לפיזיקליסט (או איך שלא קוראים לזה) הגאה שאני היום ‏2.

למדתי מהאייל המון. מדגם זעיר - במושגים "סימולקרה", "מיזוגניה" ו"חוק גודווין" נתקלתי לראשונה דרך האייל.

בזכות האייל שיפרתי לאין ערוך את יכולת הכתיבה שלי, ובזכות תקופתי כעורך, גם את היכולת לבחון טקסטים בעין ביקורתית ובאופן מדוקדק. שני הכישורים האלה עוזרים לי כמעט כל יום בעבודה האקדמית שלי. אני גאה גאווה גדולה בתשעת המאמרים שחיברתי לאייל, ותמיד שמח כשמישהו ממכריי שואל אותי "תגיד, זה אתה כתבת את המאמר הזה באינטרנט?"

באייל התקבץ אוסף של אנשים מדהימים. אין, ולהערכתי גם לא יהיה, עוד מקום ברשת העברית עם כאלה דיונים רחבים ועמוקים, שעוסקים לא רק בנושאים הלעוסים הסטנדרטיים, אלא גם בזמר עברי, מתמטיקה, גידול ילדים, היסטוריה, בלשנות, ספרות, ועוד, ועוד ועוד.

אבל די עם ההגיגים הסנטימטליים, בואו נעבור לפסים מעשיים. קברניטי אייל יקרים, מה דעתכם שנהפוך את הרקוויאם הזה להזדמנות שכולנו השתוקקנו אליה, לשמוע את ההספדים אודותינו בעודנו בחיים? אני הולך לחזור פה על דברים שכבר נאמרו, אבל בכל זאת.

אין ספק שבעידן הבלוגים האטרקטיביות של האייל כבמה לפרסום מאמרים פחתה פלאים. בצירוף מקרים דווקא מוצלח, העבודה הכרוכה במאמרים (סינון, עריכה, הגהה, קשר עם המחברים, חיפוש תמונות, ובטח עוד דברים) היא החלק הארי מעבודת המערכת, למיטב זכרוני. אם משאירים את האייל רק עם עדכוני חדשות וסקרים, העבודה הכרוכה בו מצטמצמת, דומני, לשלוש מלאכות: (1) העלאה של עדכוני החדשות והסקרים; (2) ניטור תגובות; (3) תחזוקה טכנית (תוכנה + חומרה). זה אולי לא כל כך הרבה עבודה. אני מתנדב לחזור ולהשתתף בנשיאת הנטל של מלאכות (1) ו-(2), ולעשות כמיטב יכולתי גם בשביל (3); אולי עכשיו, אחרי שכולם ראו שאתם מאיימים ברצינות, עוד איילים (המקובלים עליכם) יתנדבו אף הם. כדי לצמצם את עול הניטור, אפשר לחייב את המעוניינים להגיב להירשם קודם לאתר. נכון, דובי - אייל בלי מאמרים הוא באמת לא האייל שהגית, אבל הוא עדיין יהיה פנינה ברשת, ואם הוא לא יהיה נאה בעיניך, אתה ממש לא חייב לבקר בו :-).

אני לא רואה שום בעיה רצינית עם המראה או הממשק של האתר. כל מי שחושב שהאייל נראה מיושן (במיוחד אתה, טל) מוזמן להציץ ב- http://craigslist.org , שמנקז תנועה גדולה בוודאי אלפי מונים מהאייל, וכמעט ולא השתנה במראהו מאז שעלה לרשת ב-‏1996.

ההצעה לפתוח פורום חילופי לפליטי האייל לפי דעתי לא תעבוד. חלק מהגדולה של האייל טמון בעושר הארכיוני הפנומנלי ובמנגנון הטכני הייחודי שלו; אם אלה יאבדו, זה פשוט לא יהיה אותו הדבר, וחלק ניכר מהאיילים (כולם?) יתפזרו מהר מאד.

חברי מערכת יקרים: עשיתם בהתנדבות עבודת קודש שוחקת, אבל אולי דווקא הקירבה היתרה שלכם לאייל מונעת ממכם לראות עד כמה הוא עדיין נהדר. בתור מי שבשנים האחרונות קורא בדרך כלל דיונים בעיכוב של כמה ימים לפחות, אני לא נתקל ברפש שטרחתם להעלים בעוד מועד, אלא רק בתגובות היותר ענייניות ואדיבות. זה יהיה פשוט פשע לעצור כאן. אולי תחשבו שוב? בבקשה?

_______________
1 דעתי בקיצור נמרץ: אכזבה גדולה.
2 ואם אצטרך לציין אדם אחד שתרם במיוחד לשינוי הזה, הרי שזהו שכ"ג. שוב תודה, שכ"ג.
כל כך עצוב 541188
Hear, hear !
+1 541189
כל כך עצוב 541192
אנחנו לא מאיימים. זו לא קריאה לעזרה. האייל נסגר. אני בטוח שאם תהיה מעוניין תוכל להגיע להסדר עם טל על שימוש במנוע של האייל להקמת אתר חלופי, בהתאם למתווה שאתה מתאר (עדיין יש לפחות אתר אחד שעוד משתמש במנוע הזה, אז אני מניח שטל לא הוציא אותו לגמרי לגמלאות). אבל אני מאמין שאני מדבר בשם כל המערכת כשאני אומר שאין דרך חזרה. האייל כ''האייל'' הגיע לסוף דרכו.
כל כך עצוב 541222
מה לגבי האפשרות להקים אתר חדש באותה מתכונת ("האייל הכותב") שינקז את התעבורה מהאייל באופן רשמי, נאמר ע"י קישור מהעמוד הראשי?
הצעת ביניים 541937
לדובי ולעורכים: התפתח פה דיון פעיל ואינטנסיבי עם הצעות להמשך הדרך, אז אולי תתנו הארכה מעבר לשבועיים? אולי אפשר משהו בסביבות שלושה שבועות עד חודש.
הצעת ביניים 541978
בשעות האחרונות הדיון דווקא נעצר, אולי כולם מתחילים להרגע ולהתרגל למצב.
כל כך עצוב 541225
נו, היה שווה לסגור כדי לקבל תגובה ארוכה שלך...

* בימיו הראשונים של האייל (הייתי קוראת סמויה לא מעט זמן), הייתי קוראת ונרעשת מן האוף-טופיקים, בעיקר בתשובות לסקרים שהסתעפו והלכו. בלבי צחקתי נורא על הגיקים האינטלקטואלים ועל הדיונים הארכניים שלהם. עד שהבנתי שגם אני פחות או יותר כזו, והבדיחה נגמרה.

* לי הלך התירוץ (לנסות) לראיין את בני הנדל.

היו עוד 2 נושאים לפחות שחשבתי לכתוב עליהם מאמרים, אבל נכון לעכשיו גם הבלוג האישי-מקצועי שלי מוקפא (עייפות החומר), אז אין סיכוי.
כל כך עצוב 541229
לקח לי כמה זמן להבין למה את חושבת שהבן שלך הוא נדל.
כל כך עצוב 541290
בני אומנם כיכב פה לא מעט, אבל למען הפרוטוקול מדובר ב בני הנדל [ויקיפדיה] (בעיקר רציתי לדבר איתו על "שבשבת" ו"חוגה").
כל כך עצוב 541261
2 העונג היה כולו שלי. אני נמנע מלציין שמות של אנשים שהשפיעו עלי, כי בטוח אשכח כמה, אבל הם בטח יודעים. אתה אחד מהם, והמאמרים שלך היו מצויינים בעיני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים