האייל ואני 542041
הרבה זמן לא ממש כתבתי באייל. התחלתי לכתוב הספד, כמו כולם, אבל האתר קם לתחיה. עם זאת, כמה אתרים כבר יכולים לקרוא הספדים שנכתבו עליהם? רק בגלל שהאתר לא מת לא נכתוב עליו דברים טובים?

בשנת 2000 התחברתי לראשונה לאינטרנט. בפרה-היסטוריה הטרום-אינטרנטית עסקתי קצת בתקשורת מחשבים, BBSים ושאר ירקות, אבל התנתקתי למשך מספר שנים. כשחזרתי, כבר היה אינטרנט. האתר הראשון אליו גלשתי היה אתר „האייל הקורא”, עליו קראתי מספר שבועות קודם לכן ב„הארץ” ולא התאכזבתי. מצאתי אי נדיר של איכות באוקיאנוס הברברת.

עברתי מספר שלבים, די במהירות. מקורא, למגיב, לכותב. אחר כך פתחתי פורום צדדי לתגובות שנזרקו מהאייל, דבר שעיצבן את דובי, ואז הקמתי אתר עצמאי, פורום ארץ הצבי, http://www.faz.co.il .

זה היה השלב שבו הפסקתי לכתוב באייל, לא רק בגלל התחרות; באמת לא היה לי זמן. בהמשך גדלו המטלות שהייתי צריך למלא ואחר כך גדלה גם המשפחה. בהדרגה הפסקתי לכתוב באינטרנט כמעט לגמרי ואת פורום ארץ הצבי עורכים כיום אנשים טובים אחרים, אם כי אני עדיין בסביבה, מגיש קצת עזרה בעריכה ועזרה טכנית.

כך שיש אלטרנטיבה לאייל, כפי שהיתה בשנים האחרונות, וגם אם היה נסגר. כנראה שיש רק מעטים הגולשים בשני האתרים, אך מי שיציץ יזהה היטב את הממשק והמעקב אחרי תגובות חדשות, היות שהאתרים משתמשים באותה תוכנה.

כיום קל לפתוח בלוג עצמאי. ניתן גם להשתמש בלקוח RSS למעקב אחר בלוגים וצפיה בשינויים, למרות שכנראה רק מעטים משתמשים באפשרות הזו. להלן האתרים שהצלחתי למצוא המארחים כותבי אייל בעבר ובהווה:

אביבה משמרי http://avivamishmari.wordpress.com/
אורי קציר http://www.aplaton.co.il/
אורי רדלר http://www.haoona.com/
איילת בועזסון http://www.notes.co.il/ayelet/
איילת עוז http://www.ayeletoz.com/
אלכסנדר מאן http://mann.blog.lab.co.il/
אסף ברטוב http://ijon.livejournal.com/
אסף שפריר http://www.asafshafrir.com/
אפופידס http://cafe.themarker.com/view.php?u=283383
דובי קננגיסר http://dubikan.com/
טל כהן http://tal.forum2.org/
יובל רבינוביץ, פורום ארץ הצבי http://www.faz.co.il/
יוסי גורביץ http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge
סמיילי http://smiley.blogli.co.il/
עדי אייל http://www.adiayal.blogspot.com/
ערן בילינסקי http://eranbelinsky.com/
Xslf (שוש פורבס) http://www.xslf.com/
האייל ואני 542068
עמדתי על הדמיון בממשק בתגובה 541155 , אבל נראה לי שגם אתה תסכים לטענה שהאופי של הדיונים באייל שונה בתכלית מזה של הדיונים בפא"צ. ניסיתי להציע הסבר בתגובה 541360 . ייתכן שגם תכיפות פרסום המאמרים הגבוהה של פא"צ יוצרת הבדלים. אשמח לשמוע את דעתך בעניין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים