בהלתנות? 543633
רוני לינדר-גנץ על המחקר ועל האופן בו הוצגו התוצאות בארץ ובחו"ל http://www.themarker.com/tmc/archive/arcSimplePrint.... :
_______
"תוצאות האינטרפון פורסמו בו-זמנית בכל רחבי העולם. אותו מחקר, אותה הודעה לעיתונות - אך מי שטרח להשוות את ההתייחסות אליו בישראל לכותרות שפורסמו בחו"ל, מצא כי בעוד שבישראל התמקדו הרוב בממצא השלישי המטריד, בעולם שיחררו צפירת הרגעה והתמקדו בשתי המסקנות הראשונות."...

"איך ניתן להסביר את הפער בין ישראל לעולם באופן הסיקור של ממצאי המחקר?"...

"אבל יש הסבר נוסף, ולהסבר הזה קוראים פרופ' סיגל סדצקי - האשה שעמדה בראש המחקר בישראל. סדצקי *העזה* (הדגשה שלי, שכ"ג) לומר את מה שדומה שעמיתיה *ניסו לטשטש* (כנ"ל) בהודעה המעורפלת לעיתונות שפירסמו."
_______
זאת, כמובן, אינטרפרטציה אפשרית אחת של המתרחש, ודוגמא נאה לטפטוף עמדת העתונאית ע"י בחירה מושכלת של הניסוח. בהעדר נתונים על שוחד או איומים כלפי "עמיתיה" של סדצקי בעולם, לא ברור למה הם "ניסו לטשטש" את תוצאות המחקר, ומה מידת ה"העזה" הנדרשת מפרופ' סדצקי להביע את עמדתה - היא ידועה כמתריעה בשער נגד הטלפונים הסלולריים כבר שנים, בעקבות ממצאים ממחקריה שלה. קצת מטריד שפעילה אחת בתחום יכולה להשפיע בצורה כזאת על כל העיתונים בישראל (מלבד אחד שאת שמו לא נזכיר).
בהלתנות? 543634
והנה הסבר משפחת גלילי http://www.zeevgalili.com/?p=8806
בהלתנות? 543636
ההסבר הזה נמצא גם בקטע שלא ציטטתי מהמאמר, אבל הוא לא מסביר את השוני בין ההתיחסות בעולם לבין זו בארץ. גם בחו''ל העיתונאים רוצים למכור את מרכולתם.
בהלתנות? 543799
כשקראתי את שכ"ג רציתי לרוץ ולחפש ולקשר לקומיקס המופתי הזה:

עושה רושם שטל גלילי הקדים אותי.
השפעות הלוואי של הורמונים מלאכותיים 544905
נראה שהקריקטורה מתארת את כל המחקרים בכל התחומים:
כשהמחקר הופסק מוקדם מהצפוי, במאי 2002, קרה דבר מוזר. במקום להסביר שהמחקר התמקד באופן מכוון בנשים מבוגרות, ושבאוכלוסייה ספציפית זו להתחיל לתת הורמונים זה כנראה בעייתי ועלול להגביר את הסיכון למחלות לב ולסרטן השד, המסקנות שדווחו במקום זאת היו: הורמונים הם דבר רע לכל הנשים בכל גיל, ולא משנה מה גילן כשהן מתחילות ליטול אותם. (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3898558,00.h...)
בהלתנות? 543853
התחושה שלי: השנאה הישראלית כלפי החברות הסלולריות. הן מרוויחות הרבה, הן נתפסות (נניח כרגע לדיון אם בצדק או שלא בצדק) כ"עושקות", כובלות, רמאיות וכו', ולכן התקשורת אוהבת לכתוב מאמרים נגד החברות הסלולריות. היא גם אוהבת להבהיל את הציבור בעניינים בריאותיים. אם יש חוקרת ישראלית שמגבה את גישת "יש מקום לבהלה" - מה טוב.
בהלתנות? 543856
לעניות דעתי, שונאים את חברות התקשורת בכל העולם.

דוגמה ישנה: http://snltranscripts.jt.org/76/76aphonecompany.phtm...
בהלתנות? 543952
ובצדק. קח את הסמס לדוגמא - אחד ממנועי הרווח המרכזיים של חברות סלולריות. הוא עולה להן בדיוק אפס שקלים - מדובר על סימן שעובר בתוך המערכת בכל מקרה, בין אם שולחים סמס ובין אם לא (זו גם הסיבה למגבלת האורך שלו). עכשיו, נכון שזה שירות שנותנים ללקוח והם יכולים לגבות עליו כמה שבא להם בלי קשר לכמה זה עולה להם - אבל יש משהו מעצבן להפליא בהעלאה המתמשכת במחירו של משהו שלא עולה לספק כלום.
בהלתנות? 543953
היית מוכן לשלם תשלום חודשי קבוע ראלי יותר (קרי: גבוה הרבה יותר)?

ההוצאות העיקריות הן הוצאות קבועות. אבל הרבה יותר קל לפתות משתמשים אם מציעים להם תשלום קבוע נמוך.
בהלתנות? 543958
זה לא מדוייק. על מנת לבנות, לתחזק ולפתח רשת סלולרית מתפקדת (שבין השאר תשלח SMS) צריך להשקיע הרבה מאד משאבים. נכון שהרווח הוא לא לינארי מול ההשקעה, אבל זה נכון גם לכמעט כל מוצר תוכנה, חומרה, תוכן שאתה צורך.
בהלתנות? 546423
גם השיחות עולות להן 0 ש"ח, יש כמות מסויימת של שיחות שהן יכולות להעביר, ובאמת לא משנה להן אם תדבר דקה או שתיים, כל עוד לא

כל העניין הוא לחלק את ההוצאות הקבועות באופן יותר שווה. ויותר הוגן שמי ששולח 100 סמסים ישלם יותר ממי ששולח 1.
בהלתנות? 546424
מעריך, יש לך מושג מה קנות' זומם?
בהלתנות? 546428
כלום, כנראה. זו היתה בדיחה.
בהלתנות? 546429
אפשר הסבר בבקשה (לחילופי הדברים עם צפריר)? זה קשור איכשהו לכנס TUG האחרון?
בהלתנות? 546430
כן,
בהלתנות? 546455
הוא אמר שהוא יבנה גרסה חדשה ל-tex בשם iTex, שתשלב XML, ועוד כל מני דברים שמתכנתי קוד פתוח אוהבים לשנוא.

והוא כמובן אמר את זה בצחוק.

שכחתי, קישור עם תקציר ההרצאה שדגתי בשבילך


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים