"הגבלה וולונטרית"? 543657
''הגבלה וולונטרית ואם לא - רגולציה''. המממ... במותחנים הישנים היה קורה שלאחר שזיהו מי החפרפרת בתוך שרות הביון היו נכנסים, מניחים לפני האיש אקדח, מציעים לו לעשות את הדבר הנכון לטובת השרות, יוצאים וסוגרים את הדלת. במותחנים של היום פתרונות כאלה כבר לא עובדים. גם הצעה לחתולים להגביל וולונטרית את צריכת השמנת (ואם לא אז יסגרו את המקרר) לא תעבוד. פשוט הרבה יותר לסגור את המקרר.

ההצעות של אריאב מחסירות, לטעמי, משהו - יש לקבוע שהוצאה על שכר או תנאים מעבר, נניח, לפי עשרה מהשכר הממוצע במשק לא תחשב כהוצאה מוכרת לחברה ועל כן החברה תשלם עליה גם מס חברות. יש סכוי שהעלות הנוספת תשפיע מעט.
"הגבלה וולונטרית"? 543661
בנתיים מס החברות יורד וכך גם האפקטיביות של ההצעה. ההצעה של אריאב היא בגדר רמאות. לא חס ושלום לשלם מס סקנדינבי על חלק מהשכר המופקע אלא מס שהיה לפני הפחתת המיסים האחרונה. ממש בדיחה. כל מדרגה מעל 120000 ש"ח לחודש צריכה להיות ממוסה ב-‏80% מס. כך גם אם היא ניתנת באופציות או כל צורת הינדוס אחר.
"הגבלה וולונטרית"? 543664
תמיד התפעלתי מהנדיבות שאנשים מגלים, כשמדובר בכסף של מישהו אחר.
"הגבלה וולונטרית"? 543667
אתה צודק לגבי מס החברות - ביבי הציב יעד של הורדת המס ל-‏16% בסוף התהליך וזה יצמצם את האפקטיביות של כל שמוש במס הזה לטובת השפעה על מדיניות של חברות. ההצעה של אריאב היא שפור לעומת המצב הקיים. בכל מקרה, גם היא לא נוגעת בנקודה הבעייתית באמת - המסוי הנמוך על רווחים מהון לעומת שכר מעבודה. הסכומים שכמה מנהלים בכירים משתכרים הם זניחים לעומת הרווחים שמופקים מהון, והמצב הראוי הוא שעל רווחים כאלה יהיה מסוי לא נמוך מאשר על שכר.
"הגבלה וולונטרית"? 543669
האם אתה יכול להפנות אותי למקור רשמי שמאשר שבסקנדינביה יש מדרגת מס של 80%?
"הגבלה וולונטרית"? 543674
"Denmark is currently the most taxed country in the world with an income tax of up to 59%" (Tax_rates_around_the_world [Wikipedia])
"הגבלה וולונטרית"? 543700
היה פעם 87% ולא ידעתי שהורידו את שעורי המס השולי.היום הגלובליזציה כנראה הכריחה את כולם להפחית מיסים.
"הגבלה וולונטרית"? 543720
האם אתה עדיין חושב שמדרגת מס מקסימלית של 65% היא בדיחה? לפי הקישור שהבאת זה יהפוך את ישראל למדינה עם שיעור המס הגבוה ביותר בעולם...
"הגבלה וולונטרית"? 543702
הדוגמאות שלך לא מתאימות לסיטואציה. לדוגמה בnba יש תקרת שכר וולנטרית וזה לא בגלל טוב לב אלא כיון שהם הבינו שזה רק יתרום להם. הבקשה היא יותר שיעשו את מה שטוב להם מבחינה רציונלית מאשר דרישה שיחלקו את עושרם.

ובעהרת אגב אני אגיד שאני ממש לא מבין, אתה *נגד* שחתולים ישמרו על השמנת?
"הגבלה וולונטרית"? 543707
תקרת השכר ב-NBA היא לא וולונטרית אלא קבועה על ידי הליגה (השחקנים לא היו קובעים תקרת שכר לעצמם). היא גם לא קשיחה אלא ממומשת בצורה של "Luxury Tax", כלומר מי שמשלם מעל התקרה צריך לשלם לליגה סכום נוסף כך שהעלויות יוצאות גבוהות מאד - ויש קבוצות שעושות את זה (ע"ע דאלאס מאבריקס למשל). זה לא שונה בהרבה ממה שאני מציע. הענין הוא ששם יש מנגנונים קשיחים של ניהול ואכיפה; כל חוזה נבחן על ידי הליגה וכל תשלום נרשם. כאן, אפילו אם ראשי החברות במשק היו מסכימים לאיזו "הגבלה וולונטרית", מי היה בעל הסמכות לקבוע מהי ואיך היא היתה יכולה להאכף? אם מישהו לא היה רוצה שההגבלה הוולונטרית תחול עליו, מי היה יכול להכריח אותו? ואם מישהו היה מסכים אבל אחרי שנה מתחיל לשלם יותר, מי היה יודע את זה? בקיצור, הגבלה וולונטרית לא תעבוד.

אני נגד זה שחתולים אחרים ישמרו על השמנת.
"הגבלה וולונטרית"? 543709
אני לא חושב שהכוונה היא שהמנהלים ישמרו על עצמם אלא שהם (או הבעלים) יציעו דרך נאותה לדעתם איך לשמור על תחרות הוגנת.
"הגבלה וולונטרית"? 543712
להציע? כל אחד יכול להציע, לא רק מנהלים או בעלים. אם מה שאריאב מציע זה לתת תקופה מסוימת להצעות - זה אפשרי, אם כי הייתי מסתפק בחודש וחצי. נראה לי שהוא מתכוון להגבלה ולא להצעות.
"הגבלה וולונטרית"? 543746
==>"כל אחד יכול להציע, לא רק מנהלים או בעלים" אתה אכן מוזמן להציע (אפילו מעל פלטפורמה זאת) אבל אם בעלי ההון יגבשו הצעה שהם עומדים מאחוריה יש לה יותר סיכוי להתממש.
"הגבלה וולונטרית"? 545356
והנה ההצעה של צבי זיו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3902572,00.h...
שדרך אגב די דומה למה שאני חשבתי עליו.
"הגבלה וולונטרית"? 543749
אני לא הייתי מקבלת את ההצעה הזאת לגבי חתולים שלא עשו צבא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים