data point 544635
סתם פיסת מידע, אנקדוטלית וסובייקטיבית ככל שתהיה, אבל אולי מעניינת למרות הכל.

היום אחרי העבודה ישבנו כל החבר'ה מהמשרד, 14 במספר, באחד הפארקים ליד העבודה ושתינו בירה.

דיברנו על כל מיני שטויות כמו כמה כסף היית מוכן לקחת כדי לקבל בתחת.

דיברנו על ה-gun down שהיה ב-cumbria היום שבו נרצחו 12 בריטים בדם קר.

דיברנו על העבודה. הבוסים שלנו סיפרו איזה סיפור או שניים על הילדים שלהם. הסתכלנו על בחורות שעוברות בפארק.

הזכרנו את דנה אינטרנשיונל בהקשר של אקדחי "נשר המדבר" באיזשהו שלב שאלו אותי מה עשיתי בצבא.

דיברנו על מזג האוויר.

לא דיברנו על המשט.

אפילו לא הערה אחת קטנה.

לא שאלה.

לא ציוץ.

כלום.

גם לא אתמול.

בין החבר'ה שעובדים אצלנו יש בחור שעד לא מזמן עבד במשרד של חבר פרלמנט. כולם חבר'ה אינטיליגנטים שיודעים מה קורה בעולם. הם יודעים דבר או שניים על הקונפליקט הישראלי-פלסטינאי. ואני יודע שלחלקם אפילו יש דעה בעניין.

ואני ביום שני התכוננתי מנטלית למאבק הסברה במשרד. לכל הפחות בפאב אחרי העבודה.

כלום.

אפילו לא הערה אחת קטנה.

דיברנו על כדורגל. ועל דנה אינטרנשיונל. וכל הליבקונס. ומה זה הנדסה קרבית‏1.

דיברנו על החיים.

לא דיברנו על המשט.

אפילו לא מילה.

סתם למקרה שמישהו תוהה עד כמה הבריטים האנטישמיים מתעבים את ישראל ושונאים את כל הישראלים. קצת פרספקטיבה על ה"תגובה הבינלאומית".

אחלה מזג אוויר היה היום בלונדון.

________
1 היום גיליתי שהנדסה קרבית נקראים rimmies בצבא הבריטי.
data point 544637
לא שיש לי מושג מה הדינמיקה הקבוצתית אצלך בעבודה, אבל למה להעלות נושאים רגישים ואולי לקלקל אוירה עם מישהו שעוד תצטרך לעבוד איתו עוד זמן רב? אפילו נתנו לך הזדמנות להעלות את הנושא מיוזמתך, למקרה שדוקא רצית, אבל לא הלכו מעבר לזה.

בכל־אופן, זו סוג הנימוס שהייתי מצפה לו מאמריקאים, אז אולי אצל בריטים זה אותו דבר. או אצל כל הלא־ישראלים, אפילו.
data point 544641
הם לא נתנו לי שום "הזדמנות" להעלות שום דבר. השאלה של איפה שירתתי הייתה בהקשר של דנה אינטרנשיול (אחרי שאמרתי שהוא אפילו שירת בצבא, אבל אני לא שירתתי איתו) כל השיחה, כולל החלק הזה, הייתה לחלוטין הומוריסטית.

ההערה אחרי שהסברתי מה זה הנדסה קרבית, וניסיתי לתרגם את הבדיחה של ה-‏5 בירות לא בהצלחה יתרה, הגיעה מה-CEO ששאל אם שם עברתי את ה-lobotomy שלי. אני בתגובה אמרתי שכן ומאז אני מקודד יותר טוב, אבל (מצביע על ה-CTO שלנו) "הוא נולד ככה!".

אני בספק אם מישהו שם היה מתקשה להעלות את הנושא הזה אם הוא באמת היה מעוניין לדבר איתי עליו.
data point 544650
הדודה דווקא טוענת שהצבא פטר את האינטרנשיונל משירות חובה עקב בעיות בריאות (תת-משקל).

data point 544776
לא יודע מה נכון (וגם לא באמת מעניין אותי), אבל הסיפור שאני מכיר הוא שהנ"ל שירת בגולני.

גם ברשת זה קיים:
data point 544638
סקר של הסאן-יוגוב שפורסם היום (http://www.today.yougov.co.uk/sites/today.yougov.co....) מגלה ש:
* 22% מהבריטים חושבים שהסגר הישראלי על עזה מוצדק לעומת 53% שמתנגדים לו.
* 55% חושבים שהחילים הגיבו מעל לנדרש, 18% חושבים שזאת היתה הגנה עצמית.
* 23% מאמינים שהמטרה של המשט היא להתעמת עם ישראל, 44% מאמינים שהיא לסייע לעזה.
* ל-‏13% יש סימפטיה לישראל, ל-‏25% יש סימפטיה לפלשתינאים (ביולי 2006 - מלחמת לבנון השניה - ל-‏20% היתה סימפטיה לישראל ול-‏18% היתה סימפטיה לפלשתינאים, 4 שנות "הסברה" אקטיבית והצלחנו לרדת ב-‏35% תמיכה).
data point 544640
מה שהסקר הזה לא אומר לך הוא שאת 80% מהבריטים העסק הזה לא באמת מעניין. איפה האחוז בסקר הזה שענה "לא יודע" או "לא אכפת לי"? - את התשובות שלהם לא כללו בתוצאות.
data point 544643
המממםם... לא. אם 22% חושבים שהסגר מוצדק, ו-‏53% חושבים שהסגר לא מוצדק, אז האחוז שענה "לא יודע" או "לא אכפת לי" הוא... 25%. התשובות שלהם בהחלט כלולות בסקר. ובהתאמה, 27% ענו תשובה נייטרלית על השאלה השניה, 33% על השלישית ו-‏62% על האחרונה.
data point 544644
אלו האחוזים מתוך האנשים שהסכימו לענות את הסקר ו''לא יודעים'' כי הם על הגדר לגבי השאלה הזו. זה לא אחוז האנשים מתוך כלל הציבור הבריטי שסירב לענות על הסקר מתוך חוסר עניין או חוסר ידע.
data point 544717
האחוזים שציינת מזכירים לי את החידוד הבא: בניגריה יש 50% נוצרים, 50% מוסלמים ו-‏100% עובדי אלילים.
על אף מה שהסברת, עדיין לדעתי כ-‏70% מאלו שענו בסקר פשוט משקרים. התשובה האמיתית שלהם היתה צריכה להיות: Frankly my dear, I don't give a damm.
data point 544794
עוד נקודה חשובה שראויה לציון בהקשר הזה הוא שאחוזים כאלו ואחרים לגבי מי אמר מה למראיין טלפוני בסקר לא אומר לנו דבר וחצי דבר על מידת החשיבות שאותם אנשים מייחסים לנושא הנידון ביחס לדברים אחרים שסובבים סביבם, ולא מלמד אותנו הרבה על מידת הרלוונטיות שיש לזה לממשלתם.

במילים אחרות נשאלת השאלה הפילוסופית: אם 100% מהבריטים שונאים אותנו אבל מוכנים להשקיע באופן אישי ומדיני 0 משאבים בנידון - כמה בריטים באמת שונאים את ישראל?
data point 544839
אפרופו חוסר העניין הבסיסי שיש לאזרחי העולם המתורבת בעלילותיהם הברבריות של נוהגי הגמלים במזה''ת, יש משהו אחר שמטריד אותי.
אני לא מצליח להבין איך הגענו למצב בו ממשלת אירלנד מזהירה את ישראל לא לגעת בספינת ה''רייצ'ל קורי'', במקום שישראל תקרא לשגריר האירי ותבהיר לו כי מעשיה של האונייה הזו הם התערבות בענייניה של מדינת ישראל ופגיעה בבטחונה. אני מניח שרוב האירים ישאלו את עצמם אם לראש ממשלת אירלנד אין עניינים דחופים יותר מאשר לסבך את הרפובליקה האירית בסכסוך שכל שומר נפשו, ממנו ירחק.
נראה לי שמאז פרשת השרפרף הטורקי (שרק עתה אנו רואים עד כמה העיתוי היה אומלל) משרד החוץ הישראלי מתנהג כמו שועל שניסה לחצות את הכביש, נלכד באורות המכוניות החוצות ומשותק מפחד.
data point 544668
אולי זה הטאקט האנגלי המפורסם?
data point 544740
לא יודעת, מקורותיי בממלכה המאוחדת העלו את הנושא בעצמם (ביום המשט עצמו) ומסתבר שהם ראו את הדברים בדרך שהווינטיסט הממוצע היה מסכים איתה (או במילים אחרות: "ברור שמדובר בטרוריסטים, מי שמתנפל על חיילים שלכם שלא יתפלא שהם מחזירים לו, הייתם צריכים לשלוח יחידה מיוחדת ולא חיילי סדיר" "שלחנו יחידה מיוחדת" "אה").

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים