כמה קונספירציות בנושא 54481
ראשית, דעתי האישית היא שאכן סוכני ישראל התנקשו באלי (אולי אליאס?) חבייקה. בכל מקרה אפשר להמציא תיאוריות אחרות.
1. הפלסטינים חיסלו אותו: יש להם חשבון גם עם הכוחות הלבנוניים שביצעו את הטבח בפועל. אם כפי שטוענת התקשורת בלבנון, חבייקה הספיק להשאיר קלטת עם עדות נגד שרון, הרווח כפול - גם עשיית נקם וגם השחרת פני ישראל.

2. גורמים לבנוניים חיסלו אותו: שוב, יש יתרון מסויים במצב בו ישראל תואשם ולא סביר שהמשטרה בלבנון תעז להגיע למסקנות אחרות, או לחקור ברצינות כיוון לא ישראלי.

כמו שערן מציין, אכן לחיסול ע"י ישראל יש השלכות פוליטיות, אך עדות חבייקה משפיעה לא רק על שרון אלא גם על קציני צבא שהיו בביירות עצמה בעת הטבח ולא עשו את הנדרש מהם להפסקת הטבח. בעיני, אחריותם של אלה גדולה מאחריותו של שרון. על כן, ייתכן שעובדה זו הועלתה כנימוק פנים-ישראלי להתנקשות בחבייקה.

שאלה מעניינת: האם בכוונת החיזבאללה להגיב על רצח חבייקה?
יש לי את ההרגשה שאלמלא הלחץ האמריקאי, כבר היינו רואים התנקשות דומה בישראלים בחו"ל, ואולי זה עוד עלול לבוא בהמשך. עם זאת, קשה להאמין שחסן נסאראללה הצטער על החיסול הזה.
כמה קונספירציות בנושא 54495
אני שב וחולק גם עליך. אם החיסול היה ישראלי הרי שמדובר באמת בהפיכתנו ל''רפןבליקת בננות''. ה''איום הבלגי'' הוא כל-כך זניח עד כדי כך שהרווח לכאורה מחיסול חובייקה לעומת ההפסד הצפוי לו יתגלה הדבר הוא עצום. אני חוזר וטוען - לא סביר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים