547369
אוף, איזו עברית קלוקלת. אני חושב שהרב גוגל נ''י היה יכול לעשות עבודת תרגום טובה לא פחות מהרבנים הנכבדים כספי והלפגוט.

מעניין מה משקלם הציבורי של החותמים בקהילה האורתודוכסית. אני, בעוונותי, שמעתי רק על הרב שרלו. מעניין גם שאין ברשימה נציג ממשפחת אלון, אולי הם צדיקים שמניחים למלאכתם להעשות בידי אחרים.
547371
משפחת אלון לא נמצאת בסיטואציה שבה היא יכולה לקפוץ בראש רשימות שערוריתיות.
547383
כפי שאתה יכול לתאר לעצמך, הישראלים מבין החותמים הם בעלי משקל מסוים בתוך התחום הצר-יחסית בו הם פעילים, כלומר האגף הליברלי של הציונות הדתית. סביר להניח שהחתימה על המסמך תהיה עוד שלב בתהליך המתמשך של ההתרחקות בין הפלג הזה לבין האגף החרד''לי.

הרב שרלו הוא אולי הידוע ביותר בין החותמים הישראלים, אבל גם הרב בני לאו מוכר למדי (הוא מוזמן תכופות לפורומים ופאנלים כאלה ואחרים, פרסם במשך שנים טור פרשת שבוע במדור הספרות של ''הארץ'' ביום ששי, רואיין על פני שני עמודים במוסף השבת של מעריב לפני שבועיים וכו'). הרב ריסקין הוא רבה של ההתנחלות אפרת. הרב ביגמן הוא ראש ישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע - אחד המוסדות התורניים המרכזיים של האגף הליברלי.
547450
ראוי לציין גם את הרב שאול פרבר, פעיל ותיק למען גרים ונשים בבתי הדין הרבניים.
547387
המקור העברי הוא פה:
547388
המקור, אך לא הטיוטה הנוכחית. נראה שלכך, בין השאר, מתייחסת הפסקה ''שינויים משמעותיים נעשו בהתבסס על הערותיהם של הרב אריה קלפר והרב יצחק בלוי, שהיו מעורבים באופן אינטימי בתהליך העריכה במטרה לשפר את המסמך במהלך שלושת החודשים האחרונים.''

בקריאה שטחית, ראשונית, יש הבדלים בין הנוסחים. אך אין לי מושג עד כמה, אם בכלל, ההבדלים משמעותיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים