כמה דברים 548222
כמובן שיש דברים שכדאי וצריך לשנות, ואנחנו קשובים לקהל. נשמח במיוחד לקבל ביקורת בונה, כלומר לא הערות נוסח "קודם היה טוב יותר", אלא "אם תגדילו את הרווחים בין התיבות בעמוד הראשי, הוא ייראה פחות עמוס", או "קישור כך וכך לא עובד". אם מדובר בעניינים טכניים, אנא הציגו את בקשתכם, או את התקלה שאיתרתם, בפירוט רב ככל האפשר. קצב השינויים יהיה כפוף למידת הפנאי של העוסקים במלאכה.

צר לי לאכזב את ראובן חד-העין (תגובה 548135), אבל אין מיפוי בין האותיות א'-ה' במאמר לבין העורכים. אמנם חלק (קטן יחסית) מהרפליקות הם ציטוטים מהתכתבויות ביננו, ואמנם יש לכאורה פרטים מזהים, אבל עירבבנו את כל העסק מספיק.

בנוגע לסוגיית הגופנים שעלתה כמה פעמים, אבהיר ש(למיטב הבנתי) במראה הישן של האייל הגופן בכלל לא נקבע דרך האתר, אלא כל משתמש ראה את האייל בגופן ברירת-המחדל של הדפדפן שלו (אלא אם כן שינה את ברירת המחדל). כנ"ל לגבי גודל הגופן. זה גרם לכך שקוראים שונים קיבלו את האתר במראה שונה, והרבה מהם קיבלו אותו עם גופן "פרנקריהל", שהוא - שוב, למיטב ידיעתי - לא נחשב כמוצלח לצפייה מעל צג מחשב. הגופן הנוכחי וגודלו הם מאד סטנדרטיים ברשת העברית (בדיוק כמו ב-Ynet, למשל), ולהערכתי הרבה מהמתלוננים, אם יחזרו לראות את האייל במראה הישן אחרי כמה ימי הסתגלות, ישתוממו מול הטיפוגרפיה והגרפיקה המגושמים. יש מי שכמה שעות כבר הספיקו לו (תגובה 548174 - לא שינינו כלום בינתיים).

לגבי מבנה העמוד הראשי, היינו בדילמה. כידוע, קצב פרסום המאמרים הוא נמוך מאד (הלוואי שהעניין ישתנה, אבל אני בספק), וכך קרה שרוב האקשן בעמוד הראשי הצטמצם לתיבה הצדדית יחסית של החדשות. פתרון אפשרי למצב הוא לאחד את שני סוגי הפרסומים לעמודה אחת, אבל אז, באמת, המאמרים יידחקו מהר יותר לתחתית העמוד והחוצה (אם כי לא מהר יותר מאשר בראשית ימי האייל, אז הקצב היה מאמר ביום). בדקנו גם את האפשרות של שלושה טורים - אחד לחדשות, אחד למאמרים, ואחד לסקר ולמתמשכים - אבל אז המראה יצא עמוס מדי. בקיצור, לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות, ואחרי שחמישתנו דנו בתשומת לב ובפירוט בעניין, החלטנו מה שהחלטנו. יכול להיות שאחרים היו מקבלים החלטה אחרת, אבל אי אפשר להגיד שחיפפנו פה.
כמה דברים 548248
פתרון לבעיית הדחיקה המהירה של המאמרים: לכל מאמר ועדכון חדשות יחושב גיל לוגי, אבל עבור מאמרים הגיל הלוגי יהיה מחצית מגילם הכרונולוגי. כך המאמרים יזדקנו פי-שתיים יותר לאט בהשוואה לעדכוני חדשות, ולא ידחקו לפח האשפה של ההיסטוריה טרם זמנם.
כמה דברים 548261
גם על פתרון בכיוון הזה חשבנו, אבל חסרונותיו שלו בצידו.

דבר שאולי לא כל הקוראים יודעים או זוכרים, הוא שב''התאמה אישית'' (קישור למעלה משמאל בעמוד הראשי, מעל תיבת הסקר) אפשר לקבוע כמה פרסומים יוצגו בעמוד הראשי. אולי באמת נגדיל את ערך ברירת המחדל של השדה הזה.
כמה דברים 548363
לא רק על פי דעתך.
פונטים סריפיים לא מוצלחים לצפיה על גבי צג מחשב. יש סיבה למה אריאל הוא פונט הדיפולט, כמדומני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים