שימו לב לעצומה הנגדית 550534
שלל נימוקים גרועים, מעט מאוד חותמים, ונדמה שחלקם התכוונו בכלל לחתום על העצומה המקורית.

בכלל, אתר עצומה מארח שלל עצומות הזויות במיוחד. כגון
* עצומה להחזיר את התוכנית 'אלכס בעד ונגד' לטלוויזיה (3 חתימות)
* להעמיד לדין את אייל שני ומירי חנוך על נטישת חתול (124 חתימות)
* חרם נגד אנשים שעושים חרם (18 חתימות)
שימו לב לעצומה הנגדית 550537
מישהו רוצה לפתוח שם עצומה נגד מי שמתייחס ברצינות רבה מדי לעצומות מקוונות?

(אני לא מבטיח שאחתום)
שימו לב לעצומה הנגדית 550538
אולי כדאי לקרוא ל... דבר הזה "עצומה נגדית" ולא "*ה*עצומה הנגדית".
שימו לב לעצומה הנגדית 550539
העצומה האחרונה היא נהדרת, וגם אין שם שום פרדוקס, עצומה למען מי שרוצה שיעשו עליו חרם.
שימו לב לעצומה הנגדית 550570
אז הנה נימוק לא רע: שעון הקיץ מבזבז חשמל.
ליליפוט זה כאן 550571
זה נימוק טוב לטענה אחרת (נטל"א?), לא?

צריך פשוט להפסיק את העיסוק הטפשי בהזזת שעונים עפ"י עונות השנה והמוזה, במקום לדון מהו הרגע הנכון לעבור משעון קיץ לשעון חורף.

קצת מדהים שהנושא המוזר הזה מצליח לגייס כל כך הרבה אנשים לעמדות בעד ונגד.
ליליפוט זה כאן 550573
אז בעצם אתה רוצה שכל השנה יהיה שעון חורף (או gmt+2 בניסוח יותר מדויק).
ליליפוט זה כאן 550575
אני רוצה שכל השנה יהיה חורף!

אבל ברצינות: אם מה שנאמר בכתבה אליה קישרת הוא נכון, אז כן. נשמע לי מאוד מוזר ושרירותי כל ההתעסקות הזו. שורפים יותר מידי אנרגיות ואמוציות על לא כלום. אנחנו באמת צריכים פוליטיקאים שיקשקשו ויריבו, כל שנה מחדש, לפני שהם מחליטים בשבילנו מה השעה?
ליליפוט זה כאן 550576
אם.

שמעתי את נחמיה שטרסלר בראיון ברדיו שטוען שכל שנה התאחדות התעשיינים מוציאה מחקר שמראה ששעון הקיץ חוסך כסף.

למישהו יש מושג על איזה מחקר מדובר? חיפוש פשוט לא העלה אותו.
ליליפוט זה כאן 550577
מעניין אם המחקרים מתיחסים לעלויות שיש למעברי השעון על מערכות מחשב (המתוכננות גרוע). כמובן שעם תכנון פשוט אפשר להמנע מתסריטים לא רצויים, אבל נראה לי שאפשר להתיחס אל תכנון לא מוצלח/לא שלם של מערכות תלויות שעון כאל נתון שיש להתיחס אליו.
ליליפוט זה כאן 550590
זה לא באמת מחקר. זאת הודעה לעיתונות.
ליליפוט זה כאן 550610
כי הנושא כל כך פשוט. כל כך ברור שכל ההתעקשות הזו היא סתם כיפוף ידיים אדיוטי מצד הפוליטיקאים החרדים, שזה לא עוזר לאף אחד, שזה מרגיז. על פניו, אין שום תירוץ סביר בעד קיצור שעון הקיץ, וגם אם תמצא סיבה טובה כזו, ברור לחלוטין שלא היא הסיבה שבגללה הפוליטיקאים החרדים מתעקשים על כך. אנשים לא אוהבים שמכופפים להם את הידיים. הם מוכנים לסבול את זה אם נראה להם שיש איזושהי סיבה סבירה. סאדיזם לשמו הרבה יותר מעצבן משוד.
ליליפוט זה כאן 550645
זה תאור קלאסי ל''אחרים''. אין להם רצונות משל עצמם. שום דבר לא מניע אותם מלבד הסדיזם והרצון האפל לראות אותך סובל. אני לא חושב שזה הדלק של החרדים.

אני לא יודע מהו תירוץ סביר. הטיעונים של שני הצדדים בויכוח הזה הם או אמוציונליים או חסרי בסיס.
ליליפוט זה כאן 550611
הנושא הזה מקים כזו מהומה כי הוא דוגמה קלאסית לכפייה דתית, ועוד כזו שלא ברור אם יש מישהו שמצליח להבין את הנימוקים שלה, או אם בכלל קיימים כאלו. מה שחבל כאן, באמת, הוא שכל עוד המהומה הזו נמשכת אין סיכוי לדיון אמיתי בשאלה מתי טוב לעבור לשעון חורף או אם בכלל כדאי שעון קיץ.
ליליפוט זה כאן 550621
אני לא בטוח שאין סיכוי לדיון (עם המפלגות החרדיות).

אם ביטול שעון הקיץ היה עולה על סדר היום (GMT +2 כל השנה), האם מפלגות כמו ש"ס היו תומכות או מתנגדות לרעיון?
ליליפוט זה כאן 550623
אני מניח שהן היו תומכות. מהסיבה הזו זה נראה לי מוזר שהן לא מעלות את הנימוקים לכך.
ליליפוט זה כאן 550624
אני לא חושב שזה מוזר. לדעתי, יש לכך סיבה.

יש הסכמה רחבה לגבי קיומו של שעון הקיץ (לפחות מכוח האנרציה). מתעשיינים שטוענים לחיסכון באנרגיה ועד לציבור שמורגל שכך נהוג ומקובל במקומות רבים בעולם. זה המצב הקונצנזוסיאלי.

למרות שהציבור בישראל תופס את המפלגות החרדיות כמפלגות כוחניות שמקדמות כפייה דתית, האתוס המקובל בקרב חברי אותן מפלגות‏1 הוא אתוס אחר. הם רואים את עצמם כמתגוננים מפני כפיה חילונית וכמגנים על ציבור הבוחרים שלהם מפני השפעת ההחלטות השרירותיות של התרבות החילונית. מנקודת מגננה זו, הם לא מנסים לשנות סידרי עולם או להלחם בתחנות רוח ולכן לא ינסו לעלות לסדר היום את ביטול שעון הקיץ (גם אם הם תומכים בכך). הם מנסים להשפיע על אופן מימוש המצב הקיים כך שיגן כמה שאפשר (לשיטתם - אני לא טוען שההגנה ממשית) על האינטרסים של הבוחרים שלהם.

לכן, אני חושב שהדיון אפשרי. בהנחה שאין יתרון מדיד ואובייקטיבי לשעון הקיץ, הפתרון עבור כל הצדדים הוא פשוט. גיוס הסכמה מקיר לקיר על ביטול שעון הקיץ.

כמובן שאם יש יתרון מדיד, משמעותי ואובייקטיבי (למשל, בחיסכון באנרגיה) אז המאבק הוא סביר ולגיטימי (והכותרת שהוספתי לא נכונה).

אם אין יתרון כזה, אז אכן מדובר בויכוח סוער אך דבילי על הצד הנכון לשבירת הביצה.

_________
1 לא חייבים לקבל אותו כנכון. מספיק לקבל אותו כקיים.
ליליפוט זה כאן 550625
הכוונה לדיון בציבור הרחב. כרגע כל פעולה נגד שעון קיץ נתפסת כתמיכה בכפייה דתית ולכן פסולה, וחבל.
ליליפוט זה כאן 550626
מסכים.
צלם בהיכל 550652
אני מחזיק בדעה אשר ייתכן כי היא פשטנית או מכלילה, ובכל זאת אביע אותה. אני סבור כי החילוניות והציבור החילוני ככלל מאמצים לא פעם עמדה אפולוגטית כלפי הדוגמה הדתית מכיוון שבעולמו של האדם החילוני נעדר ממד שמתקיים בעולמו הרוחני של האדם הדתי. בעוד האדם הדתי מייחד בחייו ''ספירה'' של קדושה, האדם החילוני מרגיש צורך להפריך זאת בעזרת רציונלים או על ידי כך שהוא מקדש דברים שבהיגיון. הנושא הזה מקים כזו מהומה לדעתי, כי הוא דוגמה קלאסית לאפולוגטיקה חילונית. ריבוא אזרחים שהם בוודאי ייצוג של רבים עוד מהם מרגישים צורך לקדש עניין שטותי כדי כך שהוא הופך להיות עבורם עניין מצפוני. אני די משוכנע שאלמלא היה מעורב בעניין שיקול דתי, היה הדבר חולף ליד האוזן בלי לעורר ניד עפעף. בתוך תוכו, כך אני סבור, מרגיש האדם החילוני ריקות מסויימת לעומת האדם הדתי, בעוד זה שר זמירות חג, ומחווה את מעמדו בפני האל, האחר חי חיים רצופים של חולין. הוא חש בחסר אך על מנת להצדיק זאת דרושה לו מהומה ומכאן העמדה האפולוגטית. זו דעתי.
צלם בהיכל 550660
אני חושב שזו אובר-פרשנות, ושאין כאן עניין של תחושת התבטלות בפני הדת או צורך למלא ממד רוחני או כל דבר דומה, אלא סתם עצבים על ''החרדים והשטויות שלהם''.
ליליפוט זה כאן 550639
היום עמדו ליד דיזנגוף סנטר צוות צילום של nrg וחיפשו מרואיינים שיביעו דעה בעד או נגד השעון. סירבתי, כי לא היה לי שום סאונד בייט נחרץ.
די לשעון! 550640
פלאפון זה מספיק בהחלט!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים