מעשיות מול נוקדניות 551125
בחטאיי המרובים קיים גם קשר מסוים עם צחי הנגבי. לא שזכיתי ממנו במשרה או במכרז, אבל ראיתי בו פוליטיקאי מיוחד שהתפתח אבולוציונית. בניגוד לנתניהו שנותר מחויב למאובנות של אביו כלפי ההיסטוריה, הנגבי הצליח לנתק קשר גורדי עמוק עם אמו, גאולה כהן, והלך קדימה (תרתי).כמו חיים רמון, אבל עם הרבה יותר איפוק ואיזון, האיש מבין מה מתאים ונכון.

כולי תקווה שלא יפילו עליו קלון בגין מכשלה שהיו שותפים לה כמעט כל השרים מכל המפלגות.
מעשיות מול נוקדניות 551126
כמעט כל השרים העידו עדות שקר?
מעשיות מול נוקדניות 551130
לא יודע בוודאות, אינקוגניטו. ממה שאני כן יודע עניין המינויים הפוליטיים רווח מאוד עשרות שנים ובכל המפלגות. לא מעוניין לסנגר על הנגבי מול מעשים שנתפסים כיום כפסולים. יותר רוצה לומר שהאיש ראוי ומוכשר לדעתי ברמה הלאומית. יהיה חבל להפסיד אותו מול אכזבות שנחלנו כדוגמת אולמרט, ברק ונתניהו.

מהיכרות אישית עימו (שנגמרה בערך לפני עשור) מדובר בחומר מנהיגותי מהסוג של דיין, רבין ושרון. קר-רוח, ענייני, מחושב ופיקח.
מעשיות מול נוקדניות 551132
אבל הנגבי זוכה מהעבירה של מינויים פוליטיים (עם טיעון דומה ל "כולם עשו את זה"). הקלון יכול להיות רק על עדות השקר.
מעשיות מול נוקדניות 551135
כן. לכן אצטער בגינו ובגללנו עוד יותר. שוב, לא רוצה להיכנס לשקלא וטריא של המשפט. מדבר מנקודת מבט כללית. לפחות כפי שאני רואה אותה.
כסדום היינו, לעמורה דמינו. 551217
אני לתומי חשבתי ששאלת הקלון הנלווה לעבירה תלויה בעבירה ולא בעובר, אבל (כנראה ש)זה רק אני.
קר רוח כמו נהג שודים. 551138
דיין רבין ושרון, כולם היגיעו למעמדם הרם אחרי שנים של עשייה, הנגבי לא עשה אף פעם כלום.
(גם כן על סמך היכרות אישית).
הבחור החל את דרכו כעסקן בתור סטודנט וכל חייו הוקדשו לטיפוס אופורטוניסטי לפסגה.
מעשיות מול נוקדניות 551155
אוי, נו באמת, "חומר מנהיגותי"? "מהסוג של דיין, רבין ושרון"? הפעם האחרונה שהוא היה "מנהיגותי" היתה במקרה בעניין מיותר לגמרי, כמו כל דבר "מנהיגותי" אחר. זה היה על האנדרטה ב 82
ומאז הוא "מנהיג" מאלה שהמנהיגות אצלם נמצאת בישבן, ישבן שפשוט הצליח להידבק לכסא לתקופות ארוכות. זה כל הסיפור, יש לנו המון כאלה.
אני מאחל לו כל טוב כמו שאני מאחל לכל אדם, אף אחד לא צריך לשלם על חטאיו לנצח (חוץ מרוצח, כל רוצח), אבל אם הוא יילך אז הוא יילך ויבואו חמישה במקומו, לא קרה שום דבר (חוץ מזה שהתקשורת כרגיל תברבר כמה ימים על "הטרגדיה" האישית. גם הם צריכים להתפרנס)
מעשיות מול נוקדניות 551186
יכול להיות שהפרזתי בהשוואות לדמויות פוליטיות אחרות. מאידך עומדת העובדה שהוא היחיד בכל תולדות הכנסות שנבחר לתפקיד יו"ר ועדת חוץ ובטחון למרות שנמנה על מפלגת האופוזיציה העיקרית. מה שעשוי להעיד כי גם יריבים פוליטיים רואים בו משהו מיוחד.

ובעניין נסיון ביצועי לעומת טיפוס בשלבי העסקונה ניתן לומר שגם א/נשים שיש לגביהם כמעט קונצנזוס - דן מרידור למשל - לא עשו מאומה בחייהם מלבד להידבק לפטרון פוליטי, ומשם לכיסא.

לא אשים שק על ראשי במידה ויחול עליו קלון. זו בהחלט לא טרגדיה לאומית, אלא סוג של החמצה עתידית, להכרתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים