התלבטות 551646
ההצעה של בלומברג מעוררת בי מידה של אי נוחות. זו נראית כמו התערבות יתרה בחירות הפרט, כאשר הנזק הבריאותי לסביבתו במקום פתוח, למיטב ידיעתי, הוא אפס (או קרוב לכך) במקרה זה. גם מטרד הריח כאן, בכמעט כל המקרים, נראה לי זניח - הרי רק בשיעור זעום מן הזמן בו אנו במקומות ציבוריים כמוזכרים בידיעה, אנו בהופעה צפופה או בחוף דחוס.

טיעון נוסף כנגד חוק זה קשור לאכיפה. אומנם, הצלחת חוק איסור העישון במקומות סגורים הפתיעה רבים, אך צריך לזכור שהיתה בחוק זה מידה גדושה של היגיון בריאותי-חברתי, מה שלא ברור שיש כאן. התוצאה יכולה להיות, כמו במקרים אחרים של חוקים מפוקפקים, או חוקים שלא נאכפים מסיבה כלשהי, חציצה נפשית נוספת בין הממסד לאזרח, ופגיעה בערך שמירת החוק.

מצד שני יש את קדושת החיים. כפי שהזכרתי בעבר, עם מספר קורבנות העולה אף על מאת המיליונים של הקומוניזם, הסיגריה היא כנראה הדבר הנורא ביותר שיצר האדם כנגד עצמו. אם, איכשהו, חוק כזה יקטין אפילו ב-‏10% את שיעור העישון, הרי ש....[חסר לי סיום ונגמרה לי ההפסקה].
התלבטות 551649
אפשר להעביר את הסיגריות למעמדה של המריחואנה, זה אמנם לא יפתור את הבעיה ויגרום לרבים לעבור על החוק, אבל יוריד את שיעור המעשנים הקבועים ביותר מעשרה אחוזים.
התלבטות 551654
מומלץ לחזור על הניסוי גם עם האלכוהול, השומן, הסוכר ואם כבר אז כבר - הנאה באופן כללי.
התלבטות 551676
<אייקון סרקזם>
התלבטות 551690
התלבטות 551650
ה"מצד שני" הזכיר לי את כריסטין או'דונל, מועמדת "מסיבת התה" (מעין אחות רחוקה "לזו ארצנו") מטעם המפלגה הרפובליקנית בדלאוור לסנט. לפני כ-‏10 שנים היא עמדה בראש ארגון שהטיף להינזרות ממין ללא נישואין ונלחמה נגד הרפורמה במדינות הסעד של הנשיא דאז קלינטון. היא התנגדה למימון חינוך מיני וטענה שהמנעות מקיום יחסי מין היא הדרך היחידה להגן על הנוער מהידבקות באיידס ומחלות מין. לדבריה, ליחסי מין מחוץ למסגרת הנישואין יש השפעה מזיקה על הגוף והנפש.

(בכלל, יש לה דעות מענינות. היא התנגדה למחקר בתאי גזע וטענה שחברות מדעיות מבצעות הפרייה הדדית בין בני אדם וחיות ומצליחות לגדל עכברים עם מוח שיש לו את כל היכולות והפונקציות האנושיות. כנראה שהיא התבלבלה אז בין תאי-מוח למוח).
הו כריסטין 551652
עכשיו אני יודע שיש לי נפש תאומה בעולם (ואולי גם עכבר תאום!).
אני רק שאלה 551660
הפסקת סיגריה?
התלבטות 551661
ומה עם האלכוהול?

אם חוק שאוסר על השימוש באלכוהול יקטין אפילו ב10% וגו'
התלבטות 551662
סיגריות שמות אלכוהול בכיס הקטן.
התלבטות 551663
אז מה? כל המציל נפש אחת וגו'

כמו כן : באמת ?

כל החוקים האלה מסריחים מדחף בלתי נישלט של אנשים מסוימים לחלק הוראות לכל העולם וזה גורם לי לחשוד שהם נוטים להגזים בסכנה הציבורית כדי להצדיק את זה
התלבטות 551718
אני יודע שזה נשמע קצת ביזארי, אך ערכם של חיי אדם, גם הוא, לצד ערכים אחרים, גורם בשיקוליי המוסריים.
באשר לאלכוהול לעומת סיגריות, ראה הפתיל המתחיל בתגובה 223414.
התלבטות 551723
בחוק המוצע אין שאלה של חיי אדם כי מדובר על עישון באזורים פתוחים

זה שהאנשים שתומכים בו תמכו גם באיסור על עישון במקומות ציבוריים גורם לי להגיע למסקנה שחיי אדם לא היו הסיבה שהם תמכו באיסור על עישון

זה גם גורם לי לחשוד (בגלל שאני טיפוס ציני וחשדן כשזה נוגע לעובדי ציבור ו"פעילים") שהמחקרים ש"הוכיחו" שעישון משני מסוכן היו מחקרים "מטעם"

הערך passive smoking [Wikipedia] נכתב בברור ע"י מישהו שמשוכנע בסכנות של עישון משני ובכל זאת כשאני קורא בין השורות ,ביחוד התביעה נגד הEPA, נראה לי שבאמת מדובר פה בהיסטריה ציבורית יותר מעובדה מדעית
התלבטות 551725
כוונתי לא היתה לעישון פסיבי אלא להגברת המוטיבציה על האקטיביים להגמל ובכך להציל את חייהם שלהם.
התלבטות 551728
כמו האיסורים על שומן ומלח

משהו בסגנון : "אני יודע יותר טוב ממך מה אתה צריך לעשות ואני אעניש אותך אם לא תעשה את מה שאני חושב שטוב בשבילך"
התלבטות 552519
קראתי באיזה מקום שכמחצית תאונות הדרכים בארה''ב קשורות בנהיגה תחת ההשפעה. נכון שיש גם תאונות של נהגים שנפל להם המצית (או רחמנא ליצלן אפר לוהט על המפשעה) אבל הללו במיעוט.
התלבטות 552823
ככה?
מדובר בשילוב.
התלבטות 551696
בהקשר של חרויות בסביבה העירונית, השימוש בטיעוני רדוקציה אד אבסורדום הוא קצת אנכרוניסטי. הדרך להתמודד עם הטיעון היא פשוט להפוך את המציאות עצמה למספיק אבסורדית כך שהאוויר יצא ממפרשי הטיעון. באווירה הציבורית היום, חוקים נגד צריכת אלכוהול הם לא תסריט כל כך בלתי מתקבל על הדעת. בהשראת אמריקה ובריטניה ובשם הסדר הציבורי, התכנון העירוני עובר תהליך של קניוניזציה‏1 - כל המרחב העירוני מאבד את ההבדל בין פנים לחוץ ובין פרטי לציבורי. כל השטח ציבורי‏2, משותף וככל שיעבור הזמן הוא יהיה יותר מנוטר ויותר בעל הגדרות פורמליות (עפ"י חוק) של התנהגות ראויה.

חוק שאוסר לחלוטין על השימוש באלכוהול?
במקום לחזק את עמדתך, אתה בסה"כ נותן להם רעיונות חדשים :)

______________
1 לא התהליך בו נבנים עוד ועוד קניונים, אלא התהליך בו העיר עצמה הופכת יותר ויותר לקניון אחד גדול.
2 צפיפות יחידות הדיור ואפילו דו הכיווניות של תשתיות התקשורת גורמות לתהליך נוסף בו אפילו מה שקורה בפרטיות ביתך מקבל סטטוס של פעילות ציבורית.
התלבטות 551697
סיכום נאה של האווירה הציבורית: תגובה 551695. טיעוני הרדוקציה אד אבסורדום (בהם אתה משתמש), הנשענים על הפתוס של השיח הזכויותני ושל חרויות הפרט, חיים בעולם מקביל לאווירה הציבורית הנ"ל. בקיצור: Preaching to the quire.
נוקדנות 551701
אתה מתכוון שאני מדבר אל הקירות

preaching to the choir זה לשכנע את המשוכנעים
נוקדנות 551703
גם וגם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים