חוק הבחירה הישירה 55166
חוק הבחירה הישירה נכשל ולא במקרה. בעולם הפוליטי של מדינת ישראל, ייכשל כל דבר שעלול לשנות את שליטתם של הפוליטיקאים בכל משאב שקיים במדינה.
חישבו נא. היעלה בדעתכם שח"כ נבון יצביע בעד חוק שיקצץ בכנפיו?
המציאות היא שלא ולא. החכי"ם - שהם רק חלק מהפוליטיקאים ובעלי השררה במדינה האומללה הזו - יעשו הכל - אבל הכל - כדי לחזק את שליטתם. לכן הם חוקקו את החוק האווילי הזה. שימו לב לתיחכום. העם בוחר את רה"מ. לא חברי הכנסת. אבל האם הוא יכול להתחיל לתפקד בלי השחיתות הקואליציונית? האם יש לו סכוי להעביר תקציב בלי הסחיטות? האם יש לו אפשרות לשנות סדרי עדיפויות בלי לשלם דמי הסכמה לכל מיני "נפגעים" סחטנים ובעלי אינטרסים?

ואל תחשבו שמדובר רק בפוליטיקאים אשר עושים ימים כלילות למען המדינה. חשבתם על הסחיטות של עובדי בזק? חברת חשמל? הנמלים? מקורות? כרישי נדל"ן שמפשירים אדמות לאום לצרכיהם הפרטיים? תעשיינים שנהנים מיידית ובגדול משינויים בשער המטבע? הרשימה ארוכה וצריך הרבה משאבים עבורם.

ואחרי כל אלו צועדים הנכים, החולים, הזקנים, חסרי הבית, מוכי הגורל, חסרי העתיד והסכויים. ומה הם מוצאים? אדמה חרוכה, קופה ריקה וראשי מדינה מנופחים מחשיבות עצמית שמסבירים לאומללים שרק מהם אפשר לקחת. וזה לא בצחוק ולא באירוניה.

מישהו יכול לגעת בבזק? בחברת חשמל? במקורות? בכרישים? המציאות הוכיחה שבהם אי אפשר לגעת. מהם אי אפשר לקחת. להם אי אפשר לקצץ.

הממשלה שריה ראשיה פקידיה יועציה וכל הנהנים ממשמניה הוכיחה תמיד ממי היא יכולה לקחת ובמי אפשר לפגוע. עובדה. תסתכלו אחורה מי צועד אחרי קבוצת האומללים?

אף אחד.

ולכן פוליטיקאים, רוצו קדימה. איכלו, חיטפו, עישקו, קצצו, העלו את משכורותיכם, היטיבו עם שאריכם. כי עוד מעט לא יישאר. קבוצת העניים גדלה אומנם אך חלקה הולך ומצטמק.

הזדרזו פן תאחרו.
חוק הבחירה הישירה 55254
אני סבור באמת ובתמים שכוונתם המקורית של יוזמי החוק היתה להקטין את מידת הסחטנות שהמערכות השונות במדינה יכולות להפעיל כלפי הממשלה וכלפי ראש הממשלה, אך התוצאה מדברת בעד עצמה.
בהיבט רחב יותר, ישראל היא מדינה שבה כל דאלים גבר. מי שלא חוטף לעצמו, מישהו אחר יבוא וייקח לו. ישראל היא המדינה היחידה שבה אוכלוסיית הנכים, לכאורה האנשים החלשים ביותר מבחינה פיזית, מגיעה למסקנה שעליה להפעיל אלימות על מנת לקבל את המגיע לה, לפי דעתה.
חוק הבחירה הישירה 59171
תגובתי היא : כולנו יודעים בדיוק מה אסון במדינה הזו . ומה גורם לצרות לכולנו ? אבל מה הפיתרון? ההפקרות נמשכת. והאזרח הקטן ממשיך לסבול. משחקים בנו כמו בפלסטלינה.נמאס מהשחיתות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים