שוב תודה 551691
הלוגו המיוחד לסוכות הוא שוב מעשה ידי נועה ו. תודה!
שוב תודה 551853
באמת לוגו מדליק, ומעורר מחשבה :)
שוב תודה 551859
תודה.
ותודה על הלינק.

אגב, לי אישית הדיון על סוכה על גב גמל או פיל נראה הגיוני ולא מגוחך כלל.
שוב תודה 551916
זה לא על גבו - הפיל משמש כאחת מדפנות הסוכה. אני מניחה שהשאלה הזו נגזרה מצורך יומיום של השואל, אחרת לא היתה עולה. אבל לי הרעיון נראה ממש מטומטם, גם אם אני מתעלמת מצער בע"ח הכרוך בו (לקשור בעל חיים כך שלא יזוז אפילו מטר במשך 7 ימים). מה למשל עושים עם צרכיו של הפיל/פרה במשך השבוע הזה?
שוב תודה 551921
אני דווקא לא חושב שהשאלה קשורה לצורך יומיום, ודאי לא שאלת הפיל (אולי לגב הגמל, השאלה המקורית של המשנה, יש איזו משמעות מעשית). כמו בהרבה מקומות בגמרא, יש כאן ניסיון להעמיד את הכללים במבחן ה"הגיון", ולגזור מכך מסקנות שעשויות להשפיע על סוגיות אחרות. במקרה הזה, למשל, אפשר לראות שהדיון בשאלת "האם חוששים למותו של הפיל" הוא מצע לדיון בשאלה "האם חוששים למותו של בעל שנתן גט מותנה" ובשאלת חשש למקרים לא שכיחים, באופן כללי.
שוב תודה 552011
תודה. מעט מוזר, אך לא אתווכח עם חכמינו.
שוב תודה 552008
שתן מתאדה, ולגבי דברים מוצקים יותר - אני מניחה שפיל אפשר לחתל בדומה לחיתול עז.
שוב תודה 552022
אפשר הכל, אפשר לבנות קתדרלות ולטוס לירח, אבל מדובר פה בכל זאת במשימה לא פשוטה, בהתחשב בהבדלי המשקל והנפח שבין עז ופיל, ובהתאם - בין כמויות המוצרים שהזכרת, מצד שני היצרנים.

שוב תודה 553944
כן, כנראה שיש בזה משהו.
לתוהים, ככה מחתלים עז וככה מחרבן פיל.
שוב תודה 551950
באמת חשבתי שהרעיון התלמודי היה מקור ההשראה ללוגו שעיצבת.

YNET קישטו את הלוגו שלהם בשרשרת צבעונית, ללא סכך. מה שגרם לי לחשוב איך שרשרת צבעונית (שכבר קצת יצאה מן האופנה) היא אייקון כל כך ברור לסוכות, ומועדפת על פני ארבעת המינים או הסוכה עצמה.
יש עוד כמה אייקונים כאלה, למשל תינוקות מסומנים ע"י מוצץ / בקבוק / סיכת ביטחון (בארה"ב) למרות שמוצץ ובקבוק אינם חלק חיוני בתינוק, והחיתולים כבר אינם דורשים סיכות ביטחון.
שוב תודה 551980
אולי משמעות השרשרת הצבעונית היא קישוטה של הסוכה, ובאופן דומה ''מקשטים'' את הלוגו ''לכבוד החג''.
שוב תודה 552173
אולי האייקונביליות היא התשובה: לצייר אתרוג או סוכה כך שיהיה ברור שזה זה זה קצת קשה, ודורש משאבים גרפיים קצת מעבר למינימום (כישרון, ציוד, מקום בדף). שרשרת צבעונית, וגם מוצץ, בקבוק וסיכה, כל אחד יכול בכל מקום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים