תלוי תרבות 552313
בסה''כ מדובר בטכניקות ''דתיות'' שהגיעו מהתרבות ההודית.

כמו שבישראל קיימים רבנים-מורים שמתעסקים בדברי דת.

גם מהודו הגיעו גורואים (גורו-מורה) למיניהם שכול אחד מציע ללכת אחריו אחרי איזו תורה הודית שלטענטו כדאי ליישם ותביא חיים טובים יותר.

הגיבובים ב''מאמר'' זה נשמעים כמו של בחור שבדיוק חזר מסדנא לחזרה בתשובה של איזה רבי שכוח-אל (אין בכוונתי להשליך על כל הרבנים).

כמובן ש''הגיבורים'' שנפלו יחלקו ויאמרו שאין מדובר בדת.. הבודהה לא לימד דת.. בוויכוח זה ניתן לנצח כאשר מתנחים את המושג -דת -דרך -ואורך חיים דתי. בד בבד כשלוקחים בחשבון את הטקסים ולקיחת החסויות שקיימים בכול קורסי המדיטציות.

הסינים סיכמו התרבות הזו במשפט הזני המפורסם - ''אם תפגוש את בודהה בדרכך הרוג אותו'' .. שמזכיר כי לא חשוב באיזה מורה בעל איזו תהילה תתקל בחיים הדרך שהוא מציע לך (בתקווה שהוא הגיע לשם ובתקווה שזו בכלל הדרך עבורך) הוא יהווה עבורך מכשול.

ולכן בסופו של דבר עדיף לתפוס איזה רב וללמוד קצת דברי תורה מאשר להרכב לרגליו של גורו שמורו מאיזו תרבות עולם שלישי
סדנא דארעא חד הוא 552369
בתגובתך סתירה פנימית, שהרי רב-שמָב הוא בדיוק כמו גורו-שמורו - שניהם מיותרים במקרה הטוב ומזיקים במקרה הרע. עצת ידיד: לך נסה למכור את מרכולתך במקום אחר.
בהמשך לתגובה 552455
מציע לקרוא שוב ההערה שכתבתי.
אין הכוונה למכור דבר מה אלא ההצעה היא לחקור קודם כל את שלל הדברים שהתרבות שלך מציעה (לטוב ולרע) ואח''כ (לאחר שסיימת ללמוד את מה שהתרבות שלך מציעה) לחקור תרבויות אחרות.
-אולי תגלה שלתרבות הזרה אין בכלל מה לתת לך אבל איך תדע אם לא סיימת ללמוד את מה שהציעו לך מהבית.

תיקון בהערה הקודמת- משפט אחרון כוונה להרקב ולא להרכב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים