בית המשפט קבע, כצפוי: להשאיר את יגאל עמיר בבידוד 552573
נימוקי ההחלטה מקוממים את הנפש בשקריהם, בצביעותם ובאכזריותם השקופים כל כך.
יגאל עמיר: "כבר אמרתי בעבר ואגיד את זה שוב: מה שעשיתי היה חד פעמי, ואף אחד לא יכול להגיד שמאז הפצתי אידיאולוגיה. תנו לי את האפשרות להוכיח שאני לא מסית אף אחד. יש אסירים שהם באמת ברי הסתה ובעלי השפעה, כמו ברגותי, סלאח ואפילו ואנונו, שאינם נמצאים בהפרדה".
בית המשפט קבע, כצפוי: להשאיר את יגאל עמיר בבידוד 552624
אני לא מבין. עמיר לא מסית? או שהוא כן מסית אך לא "באמת" כמו אסירים אחרים?
האם יש כאן יותר מתגובת הנאשם ("אני חף מפשע!") ו/או אמא שלו ("הבן שלי חף מפשע!").
בית המשפט קבע, כצפוי: להשאיר את יגאל עמיר בבידוד 552625
קורה כאן משהו נוראי. משהו בדומה למשפטים שנהגו בברה''מ, שתוצאתם היתה ידועה מראש.
רק בשל כך שהוא רצח ראש ממשלה (בהנחה שהוא אכן רצח) מטילים עליו סדרה של עונשים נוספים ובראשם כליאה בבידוד.
אין מודים בכך וכדי להצדיק הפרה זו של החוק משתמשים בתירוצים שקופים, לפיהם הוא מסוכן לציבור משום שהוא יכול להפיץ את ''משנתו'' בקרב האסירים וכן משום שקיימת סכנה שאסירים יפגעו בו.
אלו תירוצים חסרי כל שחר ומקוממים את הנפש בצביעותם, משום שאף אחד לא יודע מהי ''משנתו'', משום שבשום פסק דין בית המשפט אינו מפרט אותה ומראה במה היא אינה לגיטימית ומשום שהאסירים דווקא מעריכים אותו ואין כל סכנה לחייו (שלא לדבר על כך שאין הצדקה לגישה פטרנליסטית זו מלכתחילה).
אני יוצא כנגד הרשעות והשימוש הציני בנימוקים משפטיים ככסות להצדקת ענישתו הנוספת, בניגוד לחוק.
דמוקרטיה: גם באייל תמצאו מעריצי-רצח המעמידים פני-תם שוחרי חוק 552634
זה לא מסובך במיוחד: משנתו היא רצח חסר בושה, ללא חרטה וללא צער, אלא להיפך - "ראיתי שזה כל כך פשוט, ואמרתי לעצמי שבעוד כמה שנים אני אצטער על זה שלא יריתי בו". הדברים נאמרו בקול רם ולא כל כך מזמן, עוד ב-‏2008, כפי שניתן לראות בקישורים בתגובה 550475.
רשעות לשמה 552680
תגובתך הינה ממין נימוקי בית המשפט, שאינה ראויה להתייחסות פרט לזו.
אני תפילה כי קרוב היום בו פורעי החוק יבואו על עונשם.
הבהרה לקוראי הדיון 552733
מתוך תגובה 552625: "... אף אחד לא יודע מהי 'משנתו', משום שבשום פסק דין בית המשפט אינו מפרט אותה ומראה במה היא אינה לגיטימית..."

תגובה 552634 אינה נימוק לשום דבר ועניין - ביהמ"ש מדבר בשם עצמו. התגובה מסבירה בקיצור, בסיוע ציטוט מדברי הרוצח עצמו, את משנתו, והיא באה כמענה לאמירה הנ"ל. התגובה ממוקמת במיקום הרלוונטי, והיא פונה אל הקוראים והמשתתפים האייליים ולא אל המתוסכל.
מרחם על אכזרים 552740
מתוסכל יקר,

זה שפושעים שכבר נאסרו (וגם פושעים רבים שעוד לא נאסרו) מעריכים אותו, זה באמת כבוד גדול. אבל פושעים, אתה יודע, יש להם מין נטיה כזאת לא להראות תמיד את האמת בשאלה למי נתונה נאמנותם ולאן פונים האינטרסים שלהם, ויש להם גם עוד נטיה חביבה: לחסל לפעמים אלה את אלה, כולל ה"מוערכים" שבהם ואפילו יותר את ה"מוערכים" שבהם, בין אם מחוץ לכותלי בית הסוהר או בתוכו. לכן נמצאים חייו של השרץ הקטן והמתוק בכל זאת בסכנה. ומה לעשות, ובשם ה"גישה הפטרנליסטית", שלא מוצאת חן בעיניך, מדינות נאורות אחראיות במוצהר על בטחון האסירים שלהן, ובשם הפטרנליזם הזה יש אפילו בכמה מדינות, ביניהן ארה"ב וישראל, רשות מיוחדת לעניין זה ותוכניות להגנה על עדים - אפילו לא תמיד אסירים מורשעים, בסך הכל עדים!

באמת אפשר לומר להם - תפסיקו עם הפטרנליזם הזה, זרקו את יגאלק'ה למים ותנו לו להסתדר בין כרישי התפילות ומקיימי המצוות הדגולים המאכלסים את מערכת בתי הסוהר שלנו - אבל החשש הוא שלמרות ה"הערכה" הגדולה, בתוך כמה ימים כבר לא יהיה יגאלק'ה, וזהו חשש אמיתי (ומבוסס, בלי להיכנס לפרטים). ואז את מי יאשימו? אותך? לא, לא יאשימו אותך ואתה תוכל להמשיך לקשקש פה ולהיות בטוח שאתה לא רק יהודי רחמן בן רחמנים אלא גם א גרויסע חוכעם. את מי כן יאשימו? את השב"ס, ובשב"ס לא אוהבים את התסריט הזה, האפשרי מאוד-מאוד.
מרחם על אכזרים 552741
>בתוך כמה ימים כבר לא יהיה יגאלק'ה.....ואז את מי יאשימו? אותך? לא, לא יאשימו אותך ואתה תוכל להמשיך לקשקש פה.....את מי כן יאשימו? את השב"ס

וסביר מאד שחלק מהקישקושים שלו יהיו.....האשמת השב"כ (ושימון פרס) שבכוונה גרם למותו של עמיר כדי לחסל את העד היחידי שיכול לחשוף את האשמים האמיתיים ברצח רבין ,וד"ל.
מרחם על אכזרים 552766
תסלח לי, זה טיעון עלוב מאוד. אני בטוח שאפשר למצוא אסיר או שניים שלא יהיו מעוניינים לרצוח את עמיר ולשכן אותם יחדיו. בינתיים מסתבר שהוא מנוע אפילו מתפילה ביחד עם אחיו. את השטויות שכתבת למעלה אפשר לכתוב על כל אסיר, אבל רק אסיר אחד יושב היום בבידוד.
מרחם על אכזרים 552785
אני לא מצטרף לויכוח האם ההפרדה היא מוצדקת או לא, אבל מקרה של אסיר, הרוצח הראשון בארץ של ראש ממשלה, שמאסרו כולל את הנסיבות המסויימות של הרוצח עמיר, ושגם אחיו מרצה מאסר על קשירת קשר לרצח, ומשפחתו היא באופן כללי משפחה בעייתית אך לא בעלת מאפיינים רגילים של חברות פשע אלא מאפיינים מאוד-מאוד מוזרים*) - מקרה כזה יש במדינת ישראל בדיוק אחד, ואין שום דבר בקשר אל המקרה הזה ש"אפשר לכתוב על כל אסיר". אני גם לא אצטרף למנהג הנחמד כאן, לתת לדבריך ציון "שטויות" - אני מניח שדבריך נאמרים מתוך אי הכרת הנושא, ולכן חוסר היכולת לראות ולהבין את קצה קצהו של מכלול הבעיות הראשוניות והייחודיות שנושא זה, האסיר הזה, ברא איתו.

*) היריעה תקצר, אבל אני שואל את עצמי האם כולם שכחו את הגן של האם, הגננת הרחומה גאולה, גן שעשרות ילדים הגיעו אליו מדי יום, וחומרי הנפץ ולבנות החבלה שהוחבאו בבית ובחצר - היכן שגאולה ניהלה את גנה, והתוכניות לפגוע בעוד אנשים, בהחלט לא רק ברבין - כולם, חוץ ממני שכחו? ולבסוף כשראו יגאל, אחיו והחבר עדני, שהתוכניות מסובכות לביצוע ושהם עלולים להיפגע בעצמם - ההחלטה "להתמקד ברבין" - האם כולם שכחו שהסיפור כפי שנשאר אחר כך בזכרון הקולקטיבי (וכפי שהוא מתואר בתגובות הימני המתוסכל), כאילו הכוונה היתה אך ורק "לפגוע ברבין" ע"מ שלא יוכל לתפקד כראש ממשלה - בכלל לא התחיל כך אלא התחיל עם חלומות הרבה יותר מקיפים ומגלומניים? - והכל לפי העדויות עצמן.

זה לגיטימי להיות בעל דעות ימניות, אבל לימנים שהימניות שלהם ביחס ליגאל עמיר כוללת עצימת עיניים רומנטית-משהו, אני מאוד מציע לקרוא, להרחיב את הידע שלהם ולהבין במי מדובר ובייחוד במה מדובר.

מרחם על אכזרים 552786
אני שמח שהחלטת לא להצטרף לדיון בשאלת ההפרדה, כי לכל מה שכתבת פה אין שום קשר אליה. אני מצר על כך שאתה מכלה את זמנך בשרבוט של פאתוס שאין לו משמעות, אבל לא מתכוון להתאמץ להסביר לך למה הוא חסר משמעות, אלא אם תבחר לעצמך כינוי.
מרחם על אכזרים 552789
זהו, שיש קשר ישיר והדוק לעניין ההפרדה, זהו בדיוק חוסר הראיה שבא לידי ביטוי גם בתגובתך הקודמת.
אין צורך בתשובה, תודה.
מרחם על אכזרים 552782
אני לא יודע מה איתך, אבל אני חש תיעוב עז במיוחד כלפי אנשים צבועים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים