איפה אתה אוהב את זה? 554710
עם תמונה של בחורה בביקיני ושפתיים משורבבות. אני מנסה לדמיין קמפיין מקביל שמטרתו לעודד גברים להיבדק לסרטן הערמונית. לא רק שזה לא היה עובר, אף אחד בכלל לא היה מעלה בדעתו למכור לגברים בדיקות סרטן בעזרת סקס. למה בעצם, מה ההבדל, האם לא כולם מחזיקים בדעה שסקס מוכר הכל?

קמפיין אידיוטי וחסר תועלת, אבל לפחות הוא לא עלה כסף, אני מניחה.

את צודקת, ההעצמה נשית היא חלק מעצבן במיוחד בסיפור הזה, אבל גם ההעצמה הנשית שהפמיניסטיות מוכרות לנו (כוונתי לפמיניסטיות מסוג אורה קמיר) היא מטומטמת, כי היא מתמצית בקריאה "לכי להתלונן!".
וגם כמובן - "הגברים אשמים". ממש העצמה.
איפה אתה אוהב את זה? 554714
אני מסכימה. לא השתתפתי בקמפיין בפייסבוק כי חשתי אי נוחות מהרעיון (אם כי לא טרחתי לנסח אותה לעצמי במניפסט מסוג זה). מעבר לזאת, הגברים אינם קהל היעד לעניין המסוים הזה. מדוע הקמפיין צריך לקרוץ להם?

בכלל, אני חושבת כבר זמן רב שהדגש על בדיקות מוקדמות בכל הנוגע לגילוי וטיפול בסרטן בכלל הוא נכון חלקית בלבד, ושלא מושם מספיק דגש על מניעה.
זה יכול לבוא בצורת . לזעוק "לכי להיבדק" יכול לעזור למי שכבר התפתח אצלה סרטן, לא למי שאינה מודעת וממשיכה לחשוף עצמה לגורמי הסיכון. עדיף אולי קודם כל לתת המלצות תזונתיות למשל, כמו פה: http://www.la-briut.org.il/article/?id=deccbc757c6b2... (שאגב תקפות למרבית סוגי הסרטן) והמלצות לפעולה למי שמעוניינת להפחית חשיפה לגורמי סיכון נוספים (ראו כאן: http://www.b-zion.org.il/pages/1259.aspx ).
איפה אתה אוהב את זה? 554715
בעניין קשור: http://greengross.wordpress.com/2010/10/30/%D7%A1%D7...
איפה אתה אוהב את זה? 554884
אורית קמיר.
איפה אתה אוהב את זה? 555053
אני לא יודע אם זה היה עובד או לא, אבל תמונה מינית קשורה קשר הדוק לסרטן הערמונית ולערמונית בכלל. הגדלה של הערמונית, כידוע, פוגעת בתפקוד המיני, שלא לומר במתן שתן, שזה הרבה יותר חשוב. לכן הקישור בין ערמונית תקינה למין הוא למעשה מוצק מאוד, ואולי אם גברים היו מבינים ש''אם מגדילים (ערמונית) אז לא מגדילים (זקפה)'' היו רצים להיבדק יותר. למעשה זה רעיון לא רע בכלל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים