554787
"אחת הסכנות שעליה מדבר הפמיניזם בהקשר של סרטים כחולים היא שזה גורם לגברים לחשוב שנשים תמיד רוצות סקס. בכל רגע נתון. לא שזה רע לרצות סקס, זה פשוט לא חלק אינהרנטי מהנשיות, בטח לא החלק הדומיננטי. הסכנה בכך, בין היתר, היא שכשגברים פוגשים נשים בעולם האמיתי, שלא רוצות בכל רגע נתון סקס, שהסקס לא מכונן את ההוויה שלהן, הם כועסים כי זה לא מה שסיפרו להם. הכעס הזה לפעמים מתורגם לאלימות."

הטיעון הזה הוא טיעון קצת מפחיד. האם כל אזכור של סקס ע"י נשים משמעו שהן מעוניינות בסקס, תמיד, ועלול לגרום לגברים להשתמש באלימות? אם לא, איפה עובר הגבול ולמה?
554790
כלל לא נאמר פה ש''כל אזכור של סקס ע''י נשים משמעו שהן מעוניינות בסקס, תמיד''. גם אין שום קשר ל''כל אזכור של סקס ע''י נשים''.

נאמר שבהשפעת הפורנו, גברים מניחים כהנחת יסוד שנשים מעוניינות בסקס תמיד (ובאופן בו הוא מוצג בסרטי פורנו). וכאשר הם נוכחים לדעת שהמציאות סותרת את ההנחה הזו, הם מתוסכלים.
554795
ושוב: גם לו נניח שלסרטים כחולים יש *כזו* השפעה על גברים, שהם משמשים אמצעי בלעדי עבורם לתפיסת הנושא של נשים ומין - ואני מפקפק בטענה הזו, אבל אולי יקום הגבר שיאמר פה שזה כן כך עבורו, אז ניתן לטענה ליהנות מהספק - עדיין כמדומה יש איזה פער בין הקמפיין המטומטם הנ"ל בפייסבוק לעלילותיהן של אולגה ואינגה בלבוש חוה.
554797
למי אתה עונה? למניפסט מן הסתם, אני רק סיכמתי את הטענה.

השפעת הפורנו היא נושא ל <דמיין קישור לדיון נפרד> (אני לא מהשוללות האוטומטיות שלו. רחוק מאוד מזה. אבל זה נכון שהפורנו הכניס לראשנו דימויים מעוותים של יחסי מין, והם מובנים שם. במקרה הגרוע אנחנו מאמינים לדימויים האלה, במקרה הטוב אנחנו יכולים להרשות לעצמנו ליהנות מהדימויים האלה למרות ההסתייגות והמודעות לעיוות שבהם, במקרה המצוין אנחנו מצליחים לבנות לעצמנו ולו חלקית דימויים שמתאימים יותר לתפיסת עולמנו, גופנו ונפשנו, ותפיסת הזולת כמובן).

לגבי הפער שהזכרת - ברור שהקמפיין הזה הוא לא חוד החנית של הדיכוי השוביניסטי בעולם, גם לא מתקרב לזה. הוא בסך הכל דוגמא קטנה ומייצגת, דווקא משום שהנושא לא אמור להיות קשור לרמיזות מיניות. ולכן, ברוב חמתה, כותבת המניפסט פשוט שפכה על התינוק מים מ-‏2-3 אמבטיות, בערך.
554796
לפי מה שהבנתי מהמאמר אם נשים השתמשו במיניות ובסקס בפייסבוק, הן מיד חיזקו את התפיסה הזו שקובעה בראשם של הגברים, שהן מעוניינות בסקס כל הזמן וכך עלולות לגרום לתסכול ובסופו של דבר לאלימות. אני מנסה להבין אם הבנתי את הפסקה לא נכון, כי אחרת הטענה היא שנשים מביאות על עצמן אלימות מינית בכך שהן עושות שימוש במיניותן מחוץ לחדר המיטות (האישי, כמובן, ולא זה שממקום בסט של סרט כחול כלשהו).
554798
הולך קצת רחוק מדי לדעתי. המסקנה שלך לגבי ''מביאות על עצמן אלימות מינית'' לכאורה נכונה אבל הופכת סיבה ומסובב באופן מתעתע. אני עייפה מכדי לדייק כרגע.
554800
מביאות על עצמן אלימות מינית כמו שמי שמנופף בצרור של מזומנים ליד הנרקומנים של תחנה מרכזית מביא על עצמו אלימות כלכלית.
554802
ההנחה שנשים מעוניינות תמיד בסקס היא עתיקה. בעצם עתיקה כימות עולם כי בספר בראשית אלוהים מקלל את האישה: אל אישך תשוקתך והוא ימשל בך. זה מעניין כי אם מישהו "מקולל" ונשלט על ידי תשוקתו המינית זה ודאי הגבר ולא האישה, ואני מניחה שפרט זה לא השתנה מאז בריאת העולם, אבל התפיסה הגברית של האישה שטופת התאווה מופיעה במקרא ובתלמוד ובתרבויות רבות אחרות הרבה לפני היות הפורנו. הרי יש עדיין תרבויות שכורתות לבנות את הדגדגן כדי לרסן את תאוותן.

אני לא יודעת במה וכמה להאשים את הפורנו. אני חושבת שהסרטים והספרים אשמים לא פחות. כמו שלנו מכרו בילדותנו את האביר על הסוס הלבן, כך מוכרים לגברים את האישה האלמונית שרק רוצה ז**ן ללילה. אחר כך הם עצובים ולא מבינים למה דווקא הם לא פוגשים נשים כאלה.
554804
עצובים? אלה הם הלא בעיתיים.
554809
מילא הסרטים והספרים, אבל הפרסומות... לדעתי הן משפיעות הרבה יותר מסרטים וספרים, גם כי רואים אותן יותר וגם כי הן מכוונות ומתוכננות להשפיע. הפרסומות מתארות עולם שבו כל כניסה למעלית או תור למכונת משקה קל הוא הזדמנות לסקס. כל נער צופה באלפי פרסומות כאלה עד שהוא מגיע לבגרות - מה הפלא שכך הוא מתאר לעצמו שהעולם נראה?
נתקל באישה האלמונית 554827
אבל האשה האלמונית קיימת גם קיימת, הבחורה הראשונה ששכבתי איתה, בעודי בתול אפילו מנשיקה, הייתה לאחר מספר שעות הכרות. עם הבחורה השנייה שכבתי לאחר כשעת הכרות במסיבה, במשך תקופה די ארוכה בחיי, רוב הבחורות ששכבתי איתן לא נבעו ממערכת יחסים עמוקה, אלא היו בחורות ששכבתי איתן במועד ההכרות, עם בחורות נוספות שכבתי כבר בדייט הראשון.

אני חייב להגיד שדווקא אני גדלתי תחת הרושם שלשכב עם בחורה זה עסק מסובך, שדורש זמן וחיזור, דווקא ההתנהגות המתירנית המשיכה להפתיע אותי כל פעם מחדש.

בעקבות החינוך הרע שעשו לי הנשים הראשונות בחיי, היום, כשאני מבוגר יותר, חוויות כאלה הן נדירות הרבה יותר (בגללי? בגללל הבחורות?) אני אכן מתוסכל כשהעניינים מתעכבים...
נתקל באישה האלמונית 554834
תהיתי מי סוף סוף יכתוב את התגובה הזאת.
אין ספק שזה קיים. אחד הרמזים להסבר נמצא בתגובה שלך, והוא הגיל הצעיר. בזמני זה היה כך אצל נשים בנות 18-20 והיום זה בטח מוקדם יותר. יש הסברים מכל מיני כיוונים ואין לי כוח להיכנס אליהם עכשיו אז שמישהו אחר יתחיל. בהכללה היום אתה מתעסק עם נשים קצת יותר בהכללה מבוגרות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים