לא רק הסודנטים 555284
"ברגע האחרון נסוגה בה המשטרה מהאישור שניתן למחאת המשרתים בבני ברק.‏
לטענת המשטרה ישנו מידע מודיעיני המתריע מפני מהומות, התפרעויות ושפיכות דמים מצד תושבי בני ‏ברק שלא יאפשרו לה להגן כל הצועדים.‏"

(מהאתר: http://www.shivyon.org.il)
לא רק הסודנטים 555285
פעם הבאה שיפגינו באום אל פחם
לא רק הסודנטים 555286
*ב*פעם הבאה...
____________
תסו"ש
לא רק הסודנטים 555304
אני ממליצה, ככה על הדרך, למשטרה להזכר באותו בג"צ נאה‏1 בו קבע השופט ברק שאלימות פוטנציאלית של הקהל בשטחו מפגינים לא אמור להיות שיקול משיקולי המשטרה בבואה לאשר או לא לאשר הפגנה, בבחינת לא לתמרץ אלימות עתידית.

1 ובאותה הזדמנות ממליצה גם לעצמי להזכר בשמו‏2
2 אולי בן ברוך?
לא רק הסטודנטים 555305
המארגנים באמת מתכוונים לפנות לבג"ץ, אבל מה איכפת למשטרה? הכי גרוע מבחינתה הוא שהאישור יינתן, אולי עם "נו, נו, נו" קטן שיאזכר את הבג"ץ הקודם. בינתיים הנושא כבר לא יהיה חם, כמות המפגינים תרד בהרבה, שניים וחצי שוטרים יספיקו כדי להגן עליהם מפני אחיהם האוהבים, והשאר יוכלו להתפנות לעיסוקים מועילים יותר כמו הכאת צופים במופעי ספורט, עליה מקבלים תשלום.

ההשואה להפגנה באום אל פחם באמת מעלה תמיהה או שתיים. המשטרה מנסה לטעון שהחבר'ה מבני ברק יותר מסוכנים לשלום הציבור מהפלג הצפוני של התנועה האיסלמית?
לא רק הסודנטים 555308
יש את זה

כאן ברק אומר ששיקולי אלימות אפשרית דווקא כן יכולים להיות סיבה לאסור על התקהלות
לא אליו התכוונתי 555310
לא אליו התכוונתי 555346
לא התכוונת לברק או לא התכוונת לבג"ץ ?

בכל מקרה יש מספיק פסקי דין של הבג"ץ שבהם הם מאשרים את סמכותה של המשטרה לאסור גם על פעילות חוקית במקרה שלהערכתה יש סכנה לשלום הציבור

כמובן עם כל מילות הכסת"ח "סבירות" ו"מידתיות"
לא התכוונתי לפסק הדין הזה 555347
לא רק הסודנטים 555508
אה, זה מעניין. אני תמה אם תושבי בני ברק ישמחו לתיוג הזה של המשטרה על אלימותם הפוטנציאלית, במיוחד לאור הטענות החרדיות על כך שהם ככלל חברה לא-אלימה. רגע, רגע, לא הבנתי. כל השוטרים עדיין עסוקים באום-אל-פחם, או שמא הטיעון המשטרתי הוא שיותר קל להגן על אנשי ימין באום-אל-פחם מעל סטודנטים בבני ברק?
לא רק הסודנטים 555510
אתה לא מבין, באום אל פחם מותר להשתמש בנשק חם, מה שמקל על השוטרים לשמור על הסדר הציבורי, בבני ברק אסור, כי יהודי לא יורה ביהודי.
(ויש גם את החשש מפני קללות הרבנים).
יהודי יורה ביהודי 555516
יהודי יורה ביהודי 555518
טוב, נהג מונית...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים