עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 556906
קראתי פעם שסטיווי וונדר כתב את השיר בהשפעת מישחק על הפנדר באולפן
זה אחד השירים הכי פנדרים שיש
גידי
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559866
הרגע גיליתי גירסה עברית ישנה של You are the Sunshine of my Life - דואט של גלי עטרי ואלי מגן מתוך "ראש כרוב". יש פנדר רודס בולט לאורך כל השיר, ממש כמו במקור, ולמרות שאין לי הוכחות, אני משוכנע שידיה של אלונה טוראל במעל.
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559881
בד''כ אני לא מחבב עיברותים של שירים, אבל כאן זה יצא יפה, וגלי עוד היתה אז תימניה וידעה לשיר.
שלחתי את הקישור לשותפתה לחדר בפנימיה (אחותי).
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559896
גם זה פנדר רודס? http://www.youtube.com/watch?v=z2_P2tKCJUI&featu...
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559898
בהחלט כן, והפעם גם רואים את אלונה טוראל מנגנת עליו. אם כבר מזכירים שירים עם המלה "כוכב" בלווי רודס מ"ראש כרוב", אז הנה גירסה שלא הכרתי עד אתמול בלילה ל"איך זה שכוכב אחד מעז" של מתי כספי.

עוד במאמר עצמו קישרתי לביצוע של רותי נבון ל-On the Top of the World (במקור של הקרפנטרז), במסגרת "ראש כרוב", שגם בו רואים ושומעים את אלונה טוראל על הרודס. אני כמעט בטוח שראיתי אותו בתור ילד מאד קטן, ושהדבר שהרשים אותי לא היה הרודס אלא המתקן שהניף את רותי נבון בתחילת השיר.
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 560612
היום גיליתי עוד שיר עתיר פנדר רודס של רותי נבון, הפעם דווקא לא מ"ראש כרוב" - ביצוע שלא הכרתי מ-‏1979 ל"זה היה סיפור של חורף", עם לחן שונה מהלחן המפורסם יותר של מיקי גבריאלוב (שגם בו יש רודס בשפע), מאותה התקופה.

הפנדריסט הוא מן הסתם דוד קריבושי, שהלחין ועיבד את השיר, ואאז"נ, גם היה בן זוגה של רותי נבון באותה התקופה. בכל אופן, השילוב של הרודס והעיבוד התזמורתי הפאנקי-מלטף מאד הזכיר לי את האלבום "קולות" של חוה אלברשטיין מ-‏1982. המלחין, המעבד והפנדריסט ברוב הקטעים באלבום הזה הוא מישה סגל, שלכבוד ההקלטות חזר זמנית לארץ מארה"ב. השיר ההכי מוכר מהאלבום, אני חושב, הוא שיר הנושא, "קולות", ("אור מן ההרים"), שיש בו סולו רודס רך ויפה (מתחיל ב-‏2:45). יוני רכטר הלחין שני שירים לאלבום, ובאחד מהם ("מחשבות על יובש ועננים", אין ביוטיוב) הוא מנגן ברודס. לשיר "קולות" יש ביוטיוב ביצוע בהופעה של חוה אלברשטיין, אבל כמו שכתב הטוקבקיסט השני - שיר מופלא, אבל צריך להרוג את הסאונדמן (אם מתרכזים, אפשר לשמוע כמויות מיקרוסקופיות של רודס שהצליחו להימלט בין האצבעות שלו). גם הצלם, אפעס, לא מבריק, אבל לפחות הוא איפשר לנו לראות את הגיטריסט (גילי דור) בשניות האחרונות של הסולו שלו.
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559908
טוראל אכן היתה חלק מהצוות הקבוע ב''ראש כרוב''.
עוד דוגמא לשיר מאד רוודס 559909
... וכמובן, הגרסא הזו מופיעה באלבום הראשון והנעים של גלי עטרי.
כמה צעירים הם היו, ואנחנו... 559913

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים