סוסיתא 557288
מתוך הידיעה ב-ynet על אישור התיקון לחוק:
בפתח הדיון, תקף יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, את יוזמי החוק בלשון צינית חדה. "אכן, מדובר בחוק חשוב ובאירוע משמעותי בחייה של הכנסת. כמי שמתנגד לחוק הזה - אני לא יכול להפחית בחשיבותו. הוא בעצם אומר שעל קבר רחל ומערת המכפלה אפשר לוותר בלי משאל עם, אבל על סוסיתא ברמת-הגולן אי אפשר. הטריק כאן הוא ריבונות ישראלית פורמאלית. מה שבעצם אומרים בממשלה הוא: אל תסבכו אותנו עם הסכם שלום".

אני חלש בגיאוגרפיה ובהיסטוריה, אבל על פי סוסיתא_(אתר_ארכאולוגי) [ויקיפדיה] נראה כי סוסיתא היתה בריבונות ישראל עוד ממלחמת העצמאות. האם אני צודק?
אם כן, אני תוהה על פשר הבחירה של אורון בסוסיתא דווקא, ולא באחד האתרים שהיו בשליטה סורית עד מלחמת ששת הימים. אולי הוא מבקש לרמז כי גם קווי 49' אינם חקוקים בסלע?
סוסיתא 557297
אני לא יודע מה דעתו של חיים אורון, אבל לפי הטרנד המוביל על איך יראה הסכם השלום עם הפלסטינאים, קווי 49' אינם חקוקים בסלע.
כל מי שמצדד בהשארת גושי ההתנחלויות העיקריים (מה שזה לא אומר) בריבונות ישראלית, תמורת חילופי שטחים במקומות אחרים (בין אם בשטחים המיושבים ברובם ע"י ערבים ישראלים או בשטחים דלילי אוכלוסין), מצהיר בכך כי קווי 49' אינם חקוקים בסלע. ומעבר לכך - גם הסכם מסוג זה יידרש לאישורו של משאל העם.
סוסיתא 557298
האם ידוע לך אם סוסיתא אכן היתה בשליטה ישראלית מאז מלחמת העצמאות?
סוסיתא 557300
גם בריבונות וגם בשליטה (להבדיל ממקומות כמו חמת גדר, רמת הבניאס או תל עזזיאת).
סטודנט, ידע אישי 557310
אבא שלי עשה שם מילואים, והוא לא היה באיזו יחידת קומנדו סודית שפועלת מעבר לקוי האויב.
סוסיתא 557301
לא נראה לי שיש משהו שחקוק בסלע הכל נהיה פה גרירות, אם 1000 בסדר אז גם 1012, אם קבר רחל אז גם סוסיתא, אם סוסיתא אז גם ישראל. ואם ויתרנו על ישראל נוותר על העם היהודי.
סוסיתא 557299
הקטע גם שודר בערוץ הכנסת. אורון באמת התכוון להיות חד ולעגני, אבל על ההתחלה הוא התבלבל. עכש"ז הוא אמר משהו עם כמה חלקי הברות, סוסיתא-סוסיא-סוסיתא... - פנה אל מישהו (היושב ראש?) שהעיר לו בשקט משהו שלא הצלחתי לשמוע, ובעקבות הערת הנ"ל, הוסיף בגמגום קל את רמת הגולן. בסופו של דבר נראה לי שהוא התכוון כנראה לא לסוסיתא שברמה"ג אלא לסוסיא שבהר חברון, ולא הכין שיעורים כמו שצריך.
אסד יקנה מאיתנו סוסיתא? 557349
מבחינת המסר, הוא הרי רוצה להוריד מערכו של הגולן. לכן הייתי מהמר על בחירה בסוסיתא כדי לקנטץ למכונית הפיברגלס.
אסד יקנה מאיתנו סוסיתא? 557350
לקנטץ? דווקא ממך לא ציפיתי לשמוע מילה כזו.

טוב שהוא לא רצה לקנטר.
אסד יקנה מאיתנו סוסיתא? 557351
אני דווקא די מחבב גזירות כאלה, בעיקר אם הן לא כוללות הכפלת עיצורים ("דִבּלול"!).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים