זה בטח לא כאן 558198
לא כל כך שמחתי לקרוא את הידיעות על מעצרם והארכת מעצרם של הנערים החשודים ברשלנות שגרמה לשריפה הגדולה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3994524,00.h...
הנערים לא רצחו ולא אנסו ולא גנבו ולא שדדו. כמותם, כפי הנראה ישנם רבים, כמעט מידי יום ביומו, שאין להם מזל רע כזה, והמדינה צריכה להיות בעלת אמצעים ויכולת למנוע תוצאות כה חמורות של מעשים רגילים כאלה. צריך לחנך וצריך להסביר. אך המעצר הזה נראה לי מיותר.
אם על רקע השריפה הזאת הייתי רואה מעצרים במקומות לגמרי אחרים, הייתי יותר מרוצה.
זה בטח לא כאן 558200
הקישור לא נפתח.
זה בטח לא כאן 558201
זה בטח לא כאן 558228
מסכים איתך שהם לא צריכים לשבת במעצר, ובוודאי לא להיות מאושמים בגרימת מוות ברשלנות.
עם זאת, חלק מהחינוך וההסברה הוא מתן עונשים חמורים על ''הצתה שלא בזדון''.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558230
"מציתי יערות צריכים לשבת בכלא כל חייהם, ולאבד את זכותם לאזרחות", אמרה. "מציתים למיניהם, גם כאלה שגרמו נזק קטן בלבד, וגם כאלה שניסיונם לא עלה יפה - צריכים להישפט על הרג עצים כאילו היה זה רצח אנשים, ועלינו חברי הכנסת למצוא את הדרך להפוך את זה לחקיקה".

לשלול אזרחות ממציתי היערות 558237
יש הבדל מאד גדול בין מציתים בזדון ובין נערים שלא כיבו טוב מדורה שהדליקו, והטיפול בשני המקרים צריך גם בו להיות הבדל גדול מאד.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558243
אתה מסכים או לא מסכים עם דברי חברת הכנסת?
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558266
מה אתה חושב ?
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558270
אני לא האלמוני. אבל בכל זאת: לפי דבריה היא קוראת להשית את העונש הזה גם על מי שגרם לדלקה בשוגג. זה כבר ממש הזוי. אבל אולי היתה שם אי־הבנה בין הכתב לבינה.

לגבי אותם מציתים: אני מוכן להתחיל לחשוב על זה, אם היא מוכנה לשקול עונשים דומים למציתים אחרים.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558278
אני חושב שעמדתי ברורה ואיני נוטל אחריות לדבריהם של חברי כנסת כאלה או אחרים, הן ממין זכר והן ממין נקבה.
אשר להצתה שבלינק שהבאת, תלונות של פלשתינים על הצתות מצד מתנחלים של עצי זית בעיקר, הן דבר שאנו מכירים מזה זמן, אך אני לא מאמין לשום תלונה כזאת, כי עד כה לא נתפס ולא הובא למשפט אפילו מצית אחד כזה. כשייתפס הראשון ויתברר שאכן מדובר במצית, אשנה את דעתי.

לעומת זה, אני עצמי שלחתי לפני כחודש, למערכת האייל הקורא לצורך פרסום לינק ובו סרט שבו רואים פלשתינים ופעילי שמאל מציתים עצים סמוך לישובים יהודיים. נמסר שמדובר בתופעה מוכרת ושפעילי השמאל נעצרים ומשוחררים אחרי חקירה. המערכת החדשה של האייל לא מצאה, כנראה, לנכון לדווח על הידיעה הזאת.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558282
אולי תפרסם את הלינק פה?
זהההה רעיון 558283
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558288
"אך אני לא מאמין לשום תלונה כזאת".

מצחיקול. זוהי בדיוק התלונה של הפלסטינים, שהצבא והמשטרה עומדים בצד ולא עוצרים את המתנחלים המציתים. אולי בגלל זה "עד כה לא נתפס ולא הובא למשפט אפילו מצית אחד כזה".

אתה מזכיר לי את סיפורה של פרופ' בראדשאו, שעוכבה לפני כחודש בנמל התעופה כי חשבו שהיא טרוריסטית. במהלך חקירתה המשפילה בחדר צדדי בנמל התעופה נכנסה לחדר עובדת אל על וצעקה על הפרופ' שבגלל הטיסה מתעכבת. נו, מה יהיה? אני מכבד אתכם, אנשי הימין, ואת דעותיכם הלגיטימיות, אבל מה עם קצת לוגיקה והיגיון בריא?

אני, אגב, לא מאמין שיש בישראל בעייה רצינית של נשים מוכות. בעלים מכים הרי נתפסים ונענשים לעתים כל כך נדירות, שאין שום ספק שהבעייה לא קיימת.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558292
זה בדיוק שאני גם לא מאמין לתלונות הפלשתינים שהצבא והמשטרה עומדים בצד ולא עוצרים את המתנחלים המציתים. ואתה מזכיר לי את ההרוגים הפלשתינים הקופצים מהאלונקות בג'נין בעת הלוויותיהם.
הבאתי סרט שבאו חבריך נראים מציתים. המשטרה מודה שעצרה חלק מהם ולא עשתה להם דבר.
הבא גם אתה סרט מקביל (הפלשתינים ועוזריהם, אמנם, מצטיינים בהכנת סרטים מפוברקים, אבל למרות זאת, סרט כזה עדיין לא ראיתי), ואחר כך יהיה על מה לדון.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558310
יש את זה:
וגם את זה:

לשלול אזרחות ממציתי היערות 558311
וגם את זה:http://www.youtube.com/watch?v=kUZUe6DSigc
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558252
היא צודקת. חבלה מכוונת בטבע היא הפשע הכי נמוך מכולם, ישר מבית מדרשו של סדאם חוסיין.
אני בעד עונש מאסר ממושך ושלילת אזרחות לחקלאי שהרעיל את עצי האקליפטוס העתיקים כדי שלא ישתו את מי ההשקיה לכרם שלו.
אפשר לראות בצילום את החורים שקדח כדי לשפוך לתוכם את הרעל ואת הרעל שניגר על הקליפה.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558267
היא טועה וגם את. חבלה מכוונת בטבע היא פשע חמור, אבל לא הפשע הכי נמוך בעולם. ההשוואה לרצח בני אדם, לרצח עם או לפשעיו של הדיקטטור סדאם חוסיין היא נלעגת, סימן לאיבוד אשתונות והשתלטות הקיצוניות והיציאה מפרופורציות על סגנון השיח הישראלי. הצורך לצווח ''שלילת אזרחות'', כמעט בכל נושא והקשר, מעיד על עייפות החומר של החברה הישראלית יותר מעל כל דבר אחר.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558276
הא?
התכוונתי לטרור האקלוגי שלו כשהוא נסוג מכווית, אלא מה חשבת?
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558284
בא!
קראת את מה שאומרת מי שאמרת שהיא צודקת?

חבלה בטבע היא פשע חמור אך לא הנמוך שבפשעים להם מסוגל האדם (כגון הרג בני אדם, פשעי מלחמה או רצח עם). או שאת מסכימה עם הטענה הזו (ואז את בעצם לא מסכימה עם חברת הכנסת ותגובתך למעלה יוצאת מאוד לא ברורה) או שאת לא מסכימה עם הטענה הזו ואת כן חושבת שאפשר להשוות בכלל בין הדברים. אם את כן חושבת שרצח עם והצתת יער נמצאים בכלל באותה סקאלה, חובת ההסבר היא עלייך.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558341
אני לא הולכת לדרג פשעים.
לא אמרתי שזה הפשע הכי חמור, אמרתי שזה הפשע הכי נמוך.
שזה אומר גם שהוא מאד חמור.

יש הגיון לשלול אזרחות ממי שפוגע במולדת.
לא שאני מתכוונת לזה, לא בעבירה של פגיעה בטבע ולא בעבירות אחרות, העונש המתאים הוא עונש כספי כזה שהאדם לא ייצא ממנו כל חייו, אבל מאחר שח"כ מיכאלי התכוונה לערבים, נהניתי להחיל את זה על יהודים.
עונש כספי מרתיע יותר מעונש מאסר.

על ההוא שהרעיל 40 עצי אקליפטוסים בני מאה הייתי מטילה עונש של 400,000 שקל. לא כל כך הרבה, אבל מרתיע.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558397
לא הולכת לדרג פשעים, אבל זה הפשע הכי נמוך. יש הגיון, אבל לא שאת מתכוונת לזה. חברת הכנסת צודקת, אבל לא לגבי מה שהיא באמת אמרה.

חברת הכנסת אמרה משהו. משהו ברור ולא דו משמעי (שאני לא מסכים איתו). מה את אומרת, אני לא ממש יודע.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558425
היא לא אמרה ''הכי חמור'', היא אמרה ''הכי נמוך''. אני לא בטוח למה כוונתה, אבל אנסה, כי גם אני אינסטינקטיבית בז למציתי יער יותר מלרוצחים, למרות שהאחרונים פושעים חמורים יותר. אולי בגלל שהצתת יער היא קלה מדי, כאילו פחדנית יותר.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558436
האינסטינקט תמיד צודק, ורק המוח צריך לעבוד שבועות כדי להבין את זה מילולית. גם אני לא יודעת להסביר, אבל אני בטוחה שהאלמוני הדווקאי מבין באינסטינקט בדיוק כמונו, ורק עושה דווקא כי הוא בשוונג.

זה בגלל שזה הפשע הכי קל, וגם בגלל שזה פשע סתם, בלי הישג, בלי יריב, בלי תכלית, אפילו בלי שגעון, מה הועילו לסדאם הקורמורנים המצופים בנפט? פשע חסר פשר.

אבל זה לא הכל. זה קשור גם לטמטום. עומד מטומטם ומביט במשהו ואין לו מושג במה הוא מביט.
וגם זה לא הכל. קשה להסביר...

מישהו יודע אם יש לנו בכלל חוקים מפורשים ועונשים על פגיעה בטבע?
ומה קורה במדינות אחרות, מוצלחות יותר?
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558441
הרעלת העצים היתה ללא תכלית?
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558500
את פשר ה''נמוך'' כבר הבנתי ואני אפילו מסכים. התלונה שלי היא לגבי המילה ''הכי''. ישנם עוד המון פשעים פחדניים לא פחות, קלים ונמוכים שניתן לעלות על הדעת. המילה ''הכי'' לא נמצאת כאן בשל עמדה אמיתית כלשהי, אלא היא תוצאה של תרבות הטוקבקיזם הטמקאי (מאותו מקום מגיעים ביטויים כגון ה''בכל מחיר''). ככל שאנחנו קרובים יותר לכותרות הסנסציה כך אנו מתרעמים והופכים את הנושא ל''הכי'' בעולם. מחר יקבל משהו אחר את תוית ה''הכי''. זו יציאה מפרופורציות. כיבוי שריפות מוסריות. קטרזיס.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558504
קטרזיס זה קתרזיס ע"י קיטוּרים? ע"י קיטוֹר?

(הפשע הכי נמוך הוא כנראה הטמנת פסולת בים)
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558506
אז צדקתי! הרגשתי שאתה מבין בדיוק למה אנו מתכוונים! אלמנטרי.

אבל שמע, צריך להיזהר כשטופלים על מישהו טוקבקיסטיות. תראה מה אספתי משתי ההודעות שלך כלפיי:
ההשוואה לפשעיו של הדיקטטור סדאם חוסיין היא נלעגת
סימן לאיבוד אשתונות (זו שגיאת כתיב טיפה מיוחדת)
השתלטות הקיצוניות
יציאה מפרופורציות
הצורך לצווח כמעט בכל נושא והקשר
תוצאה של תרבות הטוקבקיזם הטמקאי (מה זה?)
כותרות הסנסציה
יציאה מפרופורציות (עוד פעם)
קטרזיס

את כל המילים האלה הטחת בי בגלל משהו שהתחולל לגמרי אצלך בראש, לא אצלי, ואפילו לא התנצלת על כך שלא השכלת להבין שלא יתכן שכוונתי לרצח עם אלא לפשעים האקולוגיים של סדאם.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558507
טמקא: ynet (אותן האותיות על המקלדת). כינוי מקובל אחר: למהרשת.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558508
טמקא = ynet (רמז, תכתבי טמקא כשהמקלדת על אנגלית...)

(ודעה של מתבונן מהצד, באמת יש לך נטיה לתגובות מתלהמות שלא תמיד מתאימות לאופי של האתר, את בוודאי לא היחידה, וזה באמת לא כל כך נורא. ובכל זאת, אולי כדאי להוריד את המינון של הטמקאיות, כי החלקים האלה גורמים לי לקחת את החלקים הלא מתלהמים בתגובות שלך ברצינות).
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558509
הטון המתנצל התקבל!
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558512
יותר מידי אמוציות. רוב מה שכתבתי (כולל שגיאות כתיב) היה לגבי מה שאמרה מי שטענת שהיא צודקת.

טענתי משהו פשוט, שאת לא חייבת להסכים איתו. טענתי שלהגיד שלשרוף יער זה הפשע "הכי _______" זו הגזמה ויציאה מפרופורציה. רצח עם ורצח בני אדם הוזכרו בכתבה כחלק מציטוטי דברי חברת הכנסת (שאמרת שהיא צודקת) ולכן שאלתי שוב אם קראת את מה שהיא אמרה לפני שאת מצדיקה את דבריה.

אני מתנצל על שגיאות הכתיב, אבל בזה לא הייתי מאשים את תרבות הטוקבקיזם הטמקאי. זו תוצאה ישירה של טיפשות וחוסר ריכוז שהם לגמרי שלי.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558523
אם כל מה שרצית לומר הוא "נכון, גם בעיניי זה פשע נמוך ביותר, אולי לא הכי נמוך, אבל נמוך שבנמוכים", למה לא אמרת את זה? לחינם הרעשת. היינו יכולים להתיישב בצוותא ולנסות לפצח מדוע הוא כל כך נמוך בעינינו.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558534
אולי כי זה לא מה שהוא רצה לומר?

הפתיל הזה התחיל בכך שהצדקת את המשוואה שריפת עצים = רצח עם. במצב כזה נראה לי הרבה יותר חשוב להפנות את תשומת ליבך למידת הגיחוך שבדעה שלך, ולא להכנס איתך לדיון רציני על דעות אחרות. אחר כך הסתבר שאו שלא קראת את הכתבה, או שסתם התנסחת ברישול. אולי במקום ללעוג לאלמוני תשתדלי להתנסח קצת יותר בזהירות ולהתלהם קצת פחות?

יש לך דעות ששווה לדעתי לשמוע, אבל הצירוף של התלהמות, בטחון מוחלט בדעה שלך, וזלזול בדעות של אחרים גורם לכך שקשה לקחת אותך ברצינות.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558538
כפי שכבר אמרתי, התיחסתי ועניין אותי בעיקר מה שהיא אמרה ולא בעיקר מה שאת אמרת או חושבת.
לשלול אזרחות ממציתי היערות 558517
אין עשתונות בלי אשתונות.
זה בטח לא כאן 558235
גם בעיניי המעצר הזה מיותר ואידיוטי, אם הם האחראים ואם לא. מקווה מאוד שכך יפסקו השופטים.
זה הרבה יותר גרוע 558301
כשכתבתי את תגובתי האמנתי שאכן הנערים האלה גרמו לשריפה ברשלנות, כי לא נראה אז שהמשטרה מהססת אפילו היסוס קל בקביעתה זו. כתבתי את אשר כתבתי משום שנזכרתי שגם אני הייתי פעם נער וגם אנו עשינו "קומזיצים" וכלל לא בטוח שדאגנו אז לכבות את האש היטב. הרעיון שלו מעשינו היו גורמים לשריפה הייתי מוצא עצמי במעצר ותחת חקירת המשטרה היה די מפחיד ומטריד.
אבל עכשיו מתברר שהנערים האלה בכלל לא היו במקום, ובידי המשטרה כבר יש מישהו (שיטת תא המעצר החם) ש"הודה". עכשיו אני כבר ממש מתרגז. הם לא יכולים להתאפק שם קצת עד שיהיו בטוחים לפני שהם מספרים לנו מעשיות ? זה נורא. אולי את המעצרים הראשונים צריך לעשות בתוך המשטרה . . .
זה הרבה יותר גרוע 558315
בשעה זו כבר הודה אחד הנערים, לא רק שעישן נרגילה אף שהחוק אוסר עישון מתחת לגיל 18, לא רק שהשליך גחל בהסח דעת מאחורי הגב על ערימת זרדים יבשים, לא רק שראה את האש מתפשטת וברח מן המקום, לא רק שלא דיווח על כך לאיש, אלא שהיו דרושים שלושה ימים כדי להשיג את ההודאה אחרי חקירות והארכות מעצר ועורכי דין. אין להטיל על הכתפיים הצרות של שני נערים רשלניים את האשמה הכוללת בעבור אסון לאומי, אבל יש לזכור טוב שאותה רשלנות גרמה בסופו של דבר, עם מידה כזו או אחרת של אחריות, למותם של אזרחים אחרים, להרס משפחות, אלמנות, יתומים, בתים שנהרסו וסכום כסף שניתן היה לסעוד בו הרבה ניצולי שואה וקשי יום אחרים. דעתי היא שהמשטרה בישראל רחומה מדי, את החמלה יש להפנות כלפי הקרבנות. אם יש מובן לחוק במדינה הזו, אני סבור שעל הנערים לשאת במלוא חומרת העונש שניתן להשית עליהם במקרים כאלה. וגם זה יהיה מעט מדי.
זה הרבה יותר גרוע 558318
לא אותם נערים... אלו שנעצרו בתחילה שוחררו, מדובר בנער אחר .אבל בכל מקרה לא הייתי סומך על הודאות שנלקחו מנערים בני 14 במשטרה כתורה מסיני.

בנוסף, החוק לא אוסר עישון מתחת לגיל 18 (וטוב שכך‏1), הוא אוסר על מכירה של סיגריות לקטינים בדומה לחוק העוסק באלכוהול.

1 ממש לא הייתי רוצה שהמשטרה תתחיל לרדוף אחת נערים מעשנים...
זה הרבה יותר גרוע 558322
לצורך העניין לא כל כך מטריד אותי לראות את כל תושבי חוף הכרמל יושבים במעצר עד שיימצא הרשלן. לרוב האינטלקטואלים באייל יש תודעה אזרחית מפותחת בכל הקשור למעמד האזרח מול החוק. בעיני הישראלים השוטר לא עובד למען החברה האזרחית, אלא הוא עובד אצל האזרח בכבודו ובעצמו. עומדת אחות של או דודה או מישהי בכלל של אחד החשודים ומשמיעה תלונות בתקשורת איך לקחו את הילד כשהוא יחף. בשלב זה היא כבר יודעת שישנם כך וכך הרוגים, וכך וכך דונמים כילתה האש, אבל לה יש תלונות על השוטר שלקח את הילד כשהוא יחף. ממש פאר לזכויות האזרח. אתה עובר בזירות אירוע ובמקום לראות מורא עבריינים מפני שוטרים, אתה רואה שוטרים שמפחדים לזוז או לומר מילה לא במקום. יש גבול ממה שאפשר לעשות צחוק מן המשטרה, מן המדינה, מן החוק. מה שקורה במדינה שלנו זו פריצות. חוצפה של אזרחים אינה יודעת גבול.
זה הרבה יותר גרוע 558349
זה טוקבק מYNET?

הרי אתה לא באמת מתכוון כמעט לאף מילה שאמרת פה.

"לא כל כך מטריד אותי לראות את כל תושבי חוף הכרמל יושבים במעצר עד שיימצא הרשלן." (סה"כ רשלנות, מה נעשה ברצח הבא? נעצור את כל לוד?)

"איך לקחו את הילד כשהוא יחף" לא יודע אם הושמעה תלונה כזאת, אבל קשה לחכות שייקח נעלים?
זה הרבה יותר גרוע 558388
זו לא הנקודה. תרבות השקר במדינה חוגגת. בצד החובה לנטילת אחריות שאנו תובעים מן ההנהגה, ישנה חובה אזרחית זהה. הנורמה כיום היא שלאזרח מותר לשקר, לתמרן את המערכת, להערים על השוטרים. לשחק בקלפים שלו ועד שאשמתו תוכח מעל לכל ספק הוא בבחינת זכאי, לא רק לפני החוק אלא גם בפני עצמו. בחור טיפש הולך לבאר- מרוקן בקבוק של וודקה, אבל זה לא מספיק לו, הוא שותה עוד שתי בירות, עוד כוסית קטנה, ומקנח בשני ג'ויינטים. במצב הזה הוא לא מתבלבל ועולה על הרכב. הלילה עוד צעיר מבחינתו. הוא דורס בן של שופט שרוכב על אפניים לתומו. הוא לא עוצר להגיש עזרה. בורח מן המקום, מכסה את הרכב כדי להסתיר את סימני הפגיעה והולך לישון. למשטרה הוא מספר סיפור מצוץ מהאצבע שאיכשהו יסביר את הפגיעה ברכב והוא עצמו בכלל היה בבית כל העת. ישן. תמים. ההשתכרות שלו הופכת כעת לנסיבות מקילות. הוא היה שרוי בעילפון חושים ולכן הוא לא לגמרי אחראי למעשיו. הציבור מסתכל עליו כשהוא בוכה ואומר בלבו-מסכן. זה יכול לקרות לכל אחד. את העונש שלו הוא כבר קיבל. הוא הרג בן אדם, איך הוא יחיה עם זה כל החיים. מול המצלמות הוא מבקש מההורים שלו לא לשכוח להביא לו סיגריות.

בחור צעיר יוצא למסיבת רווקים לקראת נישואיו. בצאתו הוא תוקף בחורה שנקרית בדרכו. בפני עצמו ובפני הדין הוא לא אשם. כעת מחפשים דרכים לפטור אותו מן האחריות. שמו לו משהו במשקה. אולי היה לו פלאש בק כלשהו מעברו הצבאי- רק לא להודות. אחרי שעסקת הטיעון מושגת הוא נזכר להתנצל. כעת הוא כן זוכר מה שהיה.

זו הנורמה במדינה, ולכן אזרחים רבים אפילו לא חשים בפסול. קל יותר להעביר את האשמה, להטיל אותה על המדינה, על השרים, על השוטרים. הוא בסך הכל נער, הוא לא אחראי למעשיו. וזה המסר. זה החינוך, זה הלקח.האזרח הוא קרבן. המערכת אשמה.

כשעשינו קומזיץ כשהייתי בן עשר ולפתע הבחנתי באש כשכולם התפזרו או היו ישנים, לא ברחתי. לא חשבתי בכלל לברוח. הייתי שמח לראות בחוק סעיף של כפל עונש בגין בידוי ראיות או בריחה מזירת אירוע ללא דיווח. את החשוד הייתי לוקח מהאזניים. עם נעליים או בלי נעליים. לו הייתי אביו הייתי מפרק לו את העצמות. אני יכול לדמיין שלו הוא היה מזעיק מישהו בכפר באותה שעה, התוצאות היו אולי אחרות. לדעתי יש מקום להסיר את הכפפות בהתנהלות מול עבריינים ובעלי עבירה. למען יראו וייראו. זו דעתי.
זה הרבה יותר גרוע 558394
אתה אומר את כל זה כאילו מדובר באיזה פניני חכמה, אני חושב שלמעט הפסקה האחרונה, מעט מאוד אנשים מסכימים עם אנשי הקש איתם אתה מתווכח שטוענים שיש להקל בעונשיהם של האנשים שאתה מזכיר. רוב האנשים מרגישים כמוך.

עניינית, אני מעריך שלו הייתי נתפס בעבירה חמורה (לא שעשיתי כזאת, אני אדם שומר חוק בדר''כ) ייתכן שהייתי עושה מה שאפשר כדי לצאת זכאי או לצאת עם העונש הקל ביותר, אני לא רואה בזה פסול, זכותו של אדם לנסות להציל את עורו, חובתה של החברה למנוע את זה ממנו, אם נימוקיו הם כמו שתיארת.

לעניין הפסקה האחרונה, החשוד הוא חשוד, יש משמעות למילה הזאת, והיא שונה, מהותית, מהמילה ''אשם''. הבעיה האחרונה במידה היא מחסור באלימות משטרתית. ולבידוי ראיות יש כבר סעיפים בחוק.
זה הרבה יותר גרוע 563020
את הסרט שבhttp://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4020450,00.h... היה אפשר להדביק או כאן או בדיון על זאדורוב. עכשיו מתברר שגם העציר הנוסף היה לו אליבי מוצק. הוא היה בבית הספר ואחר כך מוריו ושומר בית הספר העידו ששההה בבית הספר בדיוק בזמן שכביכול זרק גחל. אבל במשטרה הוא הודה שביצע את המעשה. מזלו שיחק לו שהיה לו אליבי כזה, אבל לא תמיד אפשר למצוא אליבי מוצק. ואז "מלכת הראיות" עובדת . . .
אגב, בתחילת הסרט מופיע מדריך הטייס שלי, אלון, מהתקופה שעדיין הייתי טס, וקצת שקעתי בנוסטלגיה. דש אלון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים