האם נידמה לי 55912
למה נידמה לי שכבר קראתי היכן שהוא את הכתבה הזו בלינק שפריצי שלח אלי לפני שבועות אחדים?
האם נידמה לי 56460
היה נידמה לי שזה מוכר לי
בלעדי לאינטרנט 56463
דובי אוהב לטעון שהמאמרים שמתפרסמים פה בלעדיים לאייל...
בלעדי לאינטרנט 56504
דובי עושה מה שהוא יכול כדי לדאוג שהמאמרים יתפרסמו רק באייל. אם הכותבים שלנו מתעלמים מהבקשות שלי או משקרים לי, אין לי הרבה אפשרויות. מר פריד לא יפרסם מאמרים נוספים באייל, לצערי.
בלעדי לאינטרנט? 56505
כך גם שאר הסיפורים

בלעדי לאינטרנט? 56528
כן. אנחנו יודעים. ומכאן, המשפט האחרון בתגובה הקודמת שלי.
בלעדי לאינטרנט? 56553
מכיוון שמאמריו של פריצי יקרים לי, אציע שליחת מכתב זעוף לאדון, בו הוא יצטרך לבחור בין nfc לאייל. אני מאמין גדול ב second chance לאדם.
בלעדי לאינטרנט? 56579
במקרה זה זו כבר תהיה הזדמנות שלישית. גם לי מאמריו של פריצי יקרים, אבל יש גבול.
בלעדי לאינטרנט? 56622
לא ברור לי למה?
מה זה משנה אם מאמר שפורסם באייל פורסם בעוד מקומות? כותבי המאמרים מקבלים שכר סופרים? (וגם אם כן, אז מה?) חלק מקוראי האייל נתקלו במאמר במקום אחר - שיבוסם להם. עבור חלק גדול יותר (אני מאמין, לא ערכתי סקר) האייל הוא המקום היחיד בו הם נתקלו במאמר, וגם אם לא, הרי הדיון שהתפתח בעקבותיו התפתח כפי שהתפתח רק באייל, ובכך בלעדיותו של האייל.
בלעדי לאינטרנט? 56626
אתה בטוח? 56666
קראתי את דף ''תנאי שימוש'' שוב פעם, ובשום מקום בו לא מוזכר כי על המאמרים המפורסמים באייל להיות בלעדיים לו בלבד.

מה שכן כתוב הוא כי הזכויות החוקיות על התוכן שייכות לאייל, כך שאם המאמרים פורסמו באתרים אחרים בידי פריצי לאחר פרסומם באייל, יש עילה סבירה להגשת תביעה על הפרת זכויות יוצרים.
אתה בטוח? 56674
נדמה לי שמבחינה משפטית, אם האייל מפרסם מאמר שפורסם כבר במקום אחר, הרי שאינו יכול לטעון לזכויות יוצרים עליו, כפי שנכתב שם.
אתה בטוח? 56684
כדי שזכויות *היוצרים* יהיו בידי האייל, הוא צריך לקבלן מאת *היוצר*. מובן שהיוצר אינו יכול לתיתן אם כבר נתן אותן קודם לאחר.
אתה בטוח? 56696
למיטב הבנתי, זכויות היוצרים לא עוברות לבעלות האייל, אבל האייל מקבל זכויות פרסום מלאות (כולל פרסום חוזר ופרסום במדיות אחרות, וכו'). אבל אם אתר אחר יטען לבעלות על זכויות היוצרים, הוא יוכל לנסות ולמנוע פרסומים חוזרים שכאלה (או אף לדרוש את הסרת הפרסום המקורי).

זו בדיוק הבעיה. אינני יודע מה פוליסת זכויות היוצרים של האתר בו פורסמו מאמריו של פריצי. כשנשלח המאמר לאייל, הוא טרם הופיע שם. כשפורסם באייל, היה זה לאחר הופעתו באתר האחר. מה המשמעות, מבחינת זכויות היוצרים? אין לי מושג.

כדי להמנע מבעיה זו, אנו מסכימים לפרסום צולב רק בהסכמה מראש עם האתר האחר (למשל, "דג אנונימי?", או פרסום המאמר "נוירומנטיקה" במקביל באתר "בננות"). לכן, באופן כללי, מומלץ מאוד להמנע מפרסום טקסטים במקומות אחרים אם בכוונתכם לפרסם אותם באייל; לאתרים רבים אין פוליסת זכויות-יוצרים ברורה כלל וכלל.
אתה בטוח? 56700
זכויות היוצרים אינן עוברות אוטומטית לאף אחד‏1. אם בסיכום של האייל עם הכותב נאמר שלאייל הזכות לפרסם, לפרסם שוב, לפרסם במדיה אחרת (כל אלה הן חלק מזכויות-היוצרים), משמע שהאייל מקבל את הזכויות האלה, משמע שהכותב סבור שהן שלו לתיתן. אם נתן משהו שהיה שייך לאחר (כיוון שנתן קודם לאחר), הרי שהוא המבצע את עבירת זכויות-היוצרים בראש ובראשונה ועוד לפני האייל (שלכל היותר מחזיק בתום-לב בסחורה גנובה, נגיד).

1 אם כי, למשל, באתרים רבים "תנאי השימוש" כוללים הסכמה של המשתמש להעברת רבות מזכויותיו בחומר שהוא מפרסם באתר להנהלת האתר.
אתה בטוח? 56736
אולי. ועדיין, במצב כזה, יכול לבוא צד ג' ולטעון שהוא-הוא בעל הזכויות, ולדרוש את הסרת המאמר מהאייל, למשל. ומכך אנו מנסים להמנע.
בדרך כלל 56740
זכויות יוצרים עוברות לגוף המפרסם רק כשהיוצר חותם על "כתב העברת זכויות".

דרך אגב, איך זה שמר פריד לא טורח הפעם לענות פה על תגובות?
? 56743
גם בשם העט שלו ''תגובה לליאור'' הוא לא מופיע פה.
בדרך כלל 56773
זו כבר בעיה של האייל: מה הבסיס לטענתו כי שמורה לו הזכות לפרסום, פרסום חוזר ופרסום במדיומים אחרים. אם יקראו תיגר על זכותו זו, יצטרך להביא סימוכין.
ואם כבר הלשנה 56583
האייל נפל בפח... 56586
בלעדי לאינטרנט 56945
מילא האייל, אבל תראו איך דובי מנסה לחנוק את הפורום של האייל כבר מהרגע הראשון. מדהים ומעורר שאלות נוקבות.http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ForumsHeb.asp...
חצרו של מלך ארגמאן? 56948
מה שאני לא מבינה זה למה החשאיות הזאת, גם כאן וגם שם. מי מפחד ממה, ולמה? אתה יכול להסביר לי, אייל אלמוני?

אני מצדי ביקרתי בפורום, והיו שם כמה דברים מעניינים, אבל הוא נטען נורא לאט, וגם התזוזה בתוכו איטית. הייתי אולי מגיבה שם לדבר או שניים לולא הצד הטכני שהוא כאמור פחות ממושלם... (ומהווה בעייה למאותגרי טכנולוגיה כמוני).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים