עם בוא הזכרון 55923
דומה שהיו לאיבט כמה השגות בתקופת ביבי ובעיקר לקראת סופה, שלא נעמו לאזני חוגים אוליגרכיים מסויימים.
למשל "קואליציה של אמביציה", או "אליטות? איזה אליטות? בישראל אין אליטות אינטלקטואליות אלא לכל היותר קבוצות שכל הוויתן רכילות חברתית" או משהו בדומה.

כתגובה לכך, הוא ניתקל, זכורני, בתגובה פראית למדי שיחסה לו תוך רמזים וחצאי אמירות הסתודדות עם חוגי פשע.
פראותה החמקמקה של תגובה זאת די הדהימה אותו
בעוצמתה המרושעת.

כנראה בתקופת ברק גם נעשו כלפיו פעולות הטרדה שונות. האזנות, ממש כמו צדק, יש לזכור, לא מספיק רק שיתבצעו, אלא גם שיומחשו ככאלה, דהיינו מושא הפריעה חייב לחוש מוטרד כהלכה, עקב הפרעות בולטות, אך תכופות לסרוגין, ובאופן מבוזר ("הוא לא ידע מאין זה יבוא עליו"), שקשה לכאורה לאתר מקורם ולגדעם במקובץ.

פריעה מסוג זה, כפי שהיגדיר תא"ל אפי איתם את הטרור, הינה חמקמקה באופייה, כלומר נכון גם למקרים אנלוגיים, מדובר בהטרדה נמשכת שקשה מאד להתגונן בפניה. אכן, אנו לומדים משכננו.
להערכתי, אין כל רצון לאיבט לפתוח מחדש את סל ההטרדות בהן התנסה, ניתן אולי לסבור, בתקופת השלטון הקודם.

נ.ב., מדוע לא מוצו החקירה והדין בעניין עמותות ברק וספציפית, כלפי טל זילברשטיין ואנשיו הפעלתנים מ"דור שלום", ששיחקו תפקיד מרכזי בבליצקריג של ברק לתפיסת השלטון?

דומני שחל אינטרלוד מסויים בעניין לאחר שמונה לפני כחודש ליועץ לענינים אסטרטגיים של שר הבטחון. הדבר יאפשר לו לטעון מעתה כי כל חקירה נגדו אינה אלא פעולה מסכלת של יריבים פוליטיים כלפי תוכניותיו המדיניות העלומות לפי שעה (באם אי פעם היתה לו אג'נדה מדינית וערכית, פרט להשתלטות כוחנית על מנגנונים שונים).

ניתן לראות גם את הקישור הבא אודות פעלתנות יתר אוליגרכית:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים